Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Svėdasų dvaras, Anykščių r.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Svėdasų dvaro rūmai (Anykščių r.). 1925 m. Prierašas: Świdośc. Iš dvarininko Zigmanto Kontauto privataus fotografijų albumo.



    Iš: Vytautas Levandauskas. Dvaro sodybų vaizdai Zigmanto Kontauto albume. Meno istorija ir kritika = Art history & criticism. Kaunas : Vytauto Didžiojo universitetas, 2014, [T.] 10(1) : Kultūros paveldo ikonografija

    Comment


      #22
      Svėdasų dvaro rūmai 1927 m. V. Ferinausko nuotrauka.



      Dvarą iki 1890 metų valdė grafai Marikoniai. XIX a. viduryje Liucijonas Morikonis pastatė naujus Svėdasų dvaro rūmus, priminančius riterių pilį. Apie 1890 m. dvarą įsigijo ir valdė carinės Rusijos kariuomenės generolas Božerianovas. 1911 m. dvarą su didžiuliu parku iš banko perpirko pasiturintis ūkininkas Mykolas Juodviršis, iki 1941 m. jį valdė jo sūnus Kazimieras Juodviršis. 1941 m. birželio 14-ąją į Altajaus sritį buvo ištremta visa Kazimiero Juodviršio šeima, Svėdasų dvaras sovietų buvo nacionalizuotas.

      https://lt.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%97das%C5%B3_dvaras

      Comment

      Working...
      X