Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] Kauno senamiestis

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    [KAU] Kauno senamiestis

    Siais metais gruodis lepina puikiais orais, todel si sekmadieni su seima isejome pasivaikscioti po Kauno senamiesti. Jums galiu pasiulyti tik virtualia ekskursija

    Vienas graziausiu Kauno pastatu yra Vytauto baznycia. Vytauto Didžiojo bažnyčia, pastatyta 1400 metais. Ją pastatė Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas, atsidėkodamas Dievui už tai, kad liko gyvas, bėgdamas nuo totorių per Vorkslos upę.Bažnyčia pastatyta Pranciškonių vienuolių kunigams, kurie pasistatė vienuolyną ir skelbė Dievo žodį.
    Bažnyčia ne kartą buvo naikinta, sugriauta . 1845 metais rusai uždarė pranciškonių vienuolyną, vienuolius išvaikė, o Vytauto Didžiojo bažnyčią pavertė provoslavų cerkve. 1915 metais iš Lietuvos išviję rusus vokiečiai bažnyčią pavertė bulvių ir geležies sandėliu. Į tokią bažnyčią 1920 metų kovo 31 dieną buvo paskirtas J. Tumas- Vaižgantas







    Kauno pilį architektūros istorikai laiko seniausia Lietuvos pilimi, nors kada ji pastatyta, nežinome. Iki mūsų dienų išlikęs tik maždaug trečdalis buvusios pilies, kas buvo daugiau - viską nuardė Neries upė. Išlikę iki mūsų dienų mūrai irgi yra vėlesnių laikų.
    XIV a. pabaigoje ir po Žalgirio mūšio pilis buvo ne kartą remontuota, o XVI a. rekonstruota į bastėjos tipo pilį.




    Kauno kunigu seminarija. Numalšinusi 1863 metų sukilimą, caro valdžia 1864 m. gruodžio 3 d. vyskupą M. Valančių, vyskupijos įstaigas ir Varnių kunigų seminariją perkėlė į Kauną. Seminarijai atiduoti buvusieji bernardinų vienuolyno rūmai ir šv. Jurgio bažnyčia.














    Šv. Jurgio bažnyčia


    Senamiecio gatve


    Naktiniu klubu megejai turbut zino, tai EXIT naktinis klubas. Vienas garsiausiu Lietuvoje. Cia vyksta ATARI muzikos vakarai su paciais garsiausiais pasaulio DJ, taip pat cia siauteja RyRalio DJ konglameratas :geras" http://www.exit.lt


    Barokiniai vartai


    Senamiescio kiemas


    Rrestauruojami miniatiuriniai namukai.






    Zaliakalnis. Matosi benediktiniu vienuolyno bokstas. Lietuvos baroko klasika.


    Naujas economy class viesbutis. http://www.applehotel.lt


    kauno mokesciu inspekcijos kiemas




    Paskutinis taisė liutass; 2009.10.16, 20:30.

    #2
    liux noriu i kauna

    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

    --------------------------------------------------

    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

    Comment


      #3
      daug nuotrauku : ) labai daug. o galima kita kart nenukirtinet baznyciu stogu, ir pastatus, ypac smulkesnius siek tiek is toliau? kad matytusi siek tiek aplinkos.

      Comment


        #4
        [KAU] Kauno senamiestis 2004.12.12 II dalis

        Valanciaus gatve




        Smetonos laikais buvusi zibalo parduotuvele


        Tiems, kas megsta kava (daug ir ivairios)


        Aciu "Lietuvos telekomui" uz puikias telefonu budeles


        Ta pati Valanciaus gatve.


        Maza gatvele statmenai Kauno Katedrai


        Vilniaus ir Valnaciaus gatviu sankirta (ties Rotuses aikste)






        Didingoji Kauno šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika. Manoma, kad Kauno parapinė bažnyčia pastatyta 1408-1413 metais. 1660 m. pristatyta didžioji trinavė dalis. Jos ilgis - 84 metrai, plotis - 34 metrai, aukštis - 28 metrai. Tai vienintelė bazilikinio tūrio gotiška bažnyčia mūsų šalyje. Dabartinis bazilikos stilius yra pereinamasis iš gotikos į renesansą.






        Maironio kapas arkikatedroje bazilikoje


        Vilniaus gatve.




        Senamiescio gatvele tarp Vilniaus g. ir Muitines g.


        Foto galerija


        Senasis Kauno pastas valanciaus gatveleje


        Rotuses a. ir Valanciaus g. kampas


        Medicinos muziejus Rotuses a. Kas nebuvo, labai kvieciu aplankyti. Tikrai labai ispudingas


        Rotuses a.








        Priminkite man, kokia cia baznycia? Pamirsau nors tu ka




        Kauno kunigu seminarija is kitos fasadines puses








        "Baltoji gulbe" - Kauno Rotuse. 1542 m. liepos mėn. 28 d. 10 vai 30 min., buvo padėtas kertinis Rotušės pastato pamatų akmuo. Statybą vykdė architektas Benediktas Choinauskas. Statyba galėjo būti baigta 1556 m. Pastatas buvo dabartinio dydžio su bokštu 4 metrais žemesniu už dabartinį. Netinkuoti plytiniai fasadai ir tinkuoti interjerai buvo gotikiniai.


        Kauno kunigu seminarijos tvora


        Rotuses a. fontanas ir lauko kavine (ziema nedirba)

        Comment


          #5
          Parašė John
          Kauno senamiestis yra super
          Gaila nebepavyks man siemet apsilankyti Kaune, bet kai tik bus galimybe, butinai atvaziuosiu, dar daug ten reikia man pamatyti
          Labai aciu uz nuotraukas, liutai
          Tau ne tik Kauno senamiesti, bet ir savanoriu pr. reikia pamatyti, Europos pr. ir kt.

          Comment


            #6
            Liutai, tu esi jega.
            Dekui didelis [ir nuosirdus] uz abi temas.
            Kaunas yra fantastiskas miestas.

            Beje pora klausimu:
            1.Kauno katedros bokstas - jis visa laika toks buvo? Nes jis siaip teisybe pasakius atrodo gana kukliai, ypac turint omeny katedros turi.
            Matos cia gerai: [prasyte prasosi kazko aukstesnio]



            Pati katedra tai tikrai vienas megstamiausiu mano statiniu visoje Lietuvoje. Nerealiai grazus pastatas.

            2.Baltoji gulbe visada taip atrode? Jei tai buvo gotikinis statinys kazkada, gal jos spalvos buvo kitokios? Man asmeniskai ji dabar atrodo nekaip, teisybe pasakius.
            You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

            Comment


              #7
              Velgi puikios nuotraukos, liutai.

              Vytauto baznycia - turbut mano megstamiausia Lietuvoje. Fantastika. Idealus pastatas.
              You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

              Comment


                #8
                P.S.: Grrrrrrrr.................

                You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                Comment


                  #9
                  Parašė blitz
                  P.S.: Grrrrrrrr.................
                  pazvelk filosofiskai Arba su meniniu polekiu Vat vasara tai tikrai blogai Beje, sita baznycia ruosiasi apsviesti, tada sitas perlsas nakti matysis kuo puikiausiai

                  Comment


                    #10
                    Parašė blitz
                    Liutai, tu esi jega.
                    Dekui didelis [ir nuosirdus] uz abi temas.
                    Kaunas yra fantastiskas miestas.

                    Beje pora klausimu:
                    1.Kauno katedros bokstas - jis visa laika toks buvo?

                    2.Baltoji gulbe visada taip atrode? Jei tai buvo gotikinis statinys kazkada, gal jos spalvos buvo kitokios?
                    katedros bokstas buvo toks pats. O Kauno Roruse cia jau yra trecia. Pirmoji buvo absoliuciai kitokia, ir zenmesne, be to netinkuota, raudonu plytu. Kitais metais ruosiais ja kapitaliai suremontuoti is isores, visa apsviesti, va tada bus tikra "baltoji gulbe"

                    Comment


                      #11
                      Parašė John
                      Kauno senamiestis yra super
                      Gaila nebepavyks man siemet apsilankyti Kaune, bet kai tik bus galimybe, butinai atvaziuosiu, dar daug ten reikia man pamatyti
                      Labai aciu uz nuotraukas, liutai
                      Turiu tau maršrutą nuo gelžkelio stoties Lengvam pasivaikščiojimui, tsakant
                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                      Comment


                        #12
                        Parašė Tomas
                        Parašė John
                        Kauno senamiestis yra super
                        Gaila nebepavyks man siemet apsilankyti Kaune, bet kai tik bus galimybe, butinai atvaziuosiu, dar daug ten reikia man pamatyti
                        Labai aciu uz nuotraukas, liutai
                        Turiu tau maršrutą nuo gelžkelio stoties Lengvam pasivaikščiojimui, tsakant
                        dar reikejo uzdeti raudona deme ant Azuolyno. Ten buvau sestadieni, tai buvai apakes. Viska pilnai sutvarkyta, t.y. iskirsti shabakstynai, apsviesti takeliai, nukirpta zole, zodziu, puiki vieta ne tik vasara, bet ziema pasivaikscioti

                        Comment


                          #13
                          Tai maršrutas norintiems susipažinti su "smetonine" architektūra
                          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                          Comment


                            #14
                            Kalbant apie Smetonine architektura.... kaip del to threado kur jus chebra norejot sukurt SSC apie Kauno tarpukario pastatus?
                            You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                            Comment


                              #15
                              Grazios nuotraukos ir aisku labai grazus senamiestis. Ir beje, gana gerai sutvarkytas. Dar vienas dalykas kuris man patinka, tai kad nera isasfaltuotu gatviu kaip pvz. Vilniuje. Senamiesciams asfaltuotos gatves visiskai netinka.
                              Tik su resize'inimu irgi blogai - tas pats kaip Manto ir John'o nuotraukose.

                              Comment


                                #16
                                Didesnė dalis Kauno senamiesčio yra visiškai nerestauruota ir labai apverktinos būklės
                                It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Tomas
                                  Didesnė dalis Kauno senamiesčio yra visiškai nerestauruota ir labai apverktinos būklės
                                  Tada blogai. Sakydamas, kad jis yra "gana gerai sutvarkytas" as sprendziau tik pagal sias ir kitoj temoj esancias nuotraukas (as tik viena karta esu buves Kauno senamiestyje ir maciau gana nedaug).

                                  Comment


                                    #18
                                    Na gal ne didesnė , bet dar yra ištisi kvartalai (į Nemuno pusę) laukiantys investitorių
                                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                    Comment


                                      #19
                                      Siaip butu idomu pamatyti ir maziau sutvarkytas arba is viso nesutvarkytas senamiescio vietas. Kai kada apleistos senamiescio vietos atrodo idomiau nei sutvarkytos.

                                      Comment


                                        #20
                                        Pagaliau nuotraukos iš Kauno senamiesčio!

                                        Dėkui, neblogai apdirbėjai
                                        Mano galerija Flickr'yje

                                        Comment

                                        Working...
                                        X