Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė anaiptol Rodyti pranešimą
    Kauno lempos ir žibintai:

    Atvaizdas


    Atvaizdas
    Dėkui už reportažą iš Kauno. Pirmojoje foto labai gražiai išlaikytas RTU-02, kaži, ar šviečia vakarais Jei taip, tai didelis pliusas Kaunui, kad išsaugojo ir tebenaudoja
    O priešpaskutinėje foto - tikras "kavianskas antivandalas". Tokiu pamenu laiptuose į Žaliakalnį, Aušros take, prie Aleksoto funikulieriaus ir pan. "Kavianskas" dėl to, kad tik Kaune mačiau taip "mandrai" padarytų antivandalinių šviestuvų: korpusas yra ne nuo įprasto RTU-01,02, o nuo RTU-06 su baltu stikliniu rutulio formos temdytuvu, todėl nėra įprasto gaubto tvirtinimo ir antivandalinės grotos parištos viela Jau keletą metų nevaikštinėjau ten, tai maniau, jau nebėra tų antivandalų
    Paskutinis taisė Godo; 2012.11.22, 00:04.

    Comment


      Ačiū ANAIPTOL už reportažą iš Kauno! Tą gražiai išlaikytą RTU-02 puikiai prisimenu dar nuo tarybinių laikų ir ruošiausi nufotografuoti kada nors (nes kažkur forume mačiau šių laikų Vytauto pr. nuotrauką su šiuo šviestuvu). Tiesa, "kavianski" antivandaliniai, kaip Godo išsireiškė - superiniai

      VILNIAUS NAUJIENOS:
      Apie 5 mln. litų už elektros energiją skolinga Vilniaus savivaldybė užrūstino Rytų skirstomuosius tinklus (RST). Grasinama nuo sausio 15-osios pagrindinėse miesto gatvėse atjungti apšvietimą, jei iki tol nebus sumokėta visa skola.

      Naujesnės laidos lenkiškas toršerinis šviestuvas OCP Panerių gatvėje.
      .
      Paskutinis taisė railman; 2011.03.12, 10:19.

      Comment


        "Kobra" (SKZPR-500)

        Parašė anaiptol Rodyti pranešimą
        Kauno lempos ir žibintai:
        Atvaizdas
        Šis anaiptol nufotografuotas "kavianskas antivandalinis" yra pagamintas būtent iš tokio tarybinio gyvsidabrinio bumbulo RTU-04 korpuso:
        Vilnius, Spaudos rūmai, 2010-01

        Pagaliau pasinaudojau railman'o nuotraukų dubliavimo technologija (ačiū už idėją)

        Na o dabar pristatau dar šioje temoje neapkalbėtą šviestuvą - tai SKZPR-500. Rusai dėl formos panašumo šį modelį pramynę "Kobra". Tai 7-8 deš. duraliumininis šviestuvas su stikliniu gaubtu ir E40 lizdu skirtas kaitrinei lempai, tačiau dažniausiai naudotas su droseliu išorėje ir gyvsidabrio lempute. Naujas pilnos komplektacijos šis šviestuvas atrodė štai taip. Tarybinių fotografijų duomenimis, Vilniuje tokių būta nemažai:
        Štai "Kobros" Žemaitės g (buv. Santaikos). Įsižiūrėjus matomi gyvsidabrio lempų droseliai ant stulpų parišti (foto iš http://vilnius.borda.ru/?0-6)

        Šiandien pora tokių SKZPR-500 šviestuvų be gaubtų dar užsilikę apleistoje buvusioje VSA ("Vilniaus spec. autotransportas") teritorijoje Žalgirio/Linkmenų/Gelž. Vilko g.

        Nežinau, ar labai panašu į kobrą Na gal pažiūrėjus neblaiviam ir supanašėtų



        Matosi gysidabrio lempos droselis ant stulpo prie izoliatorių kabo:


        Dar Saulėtekyje galima įžiūrėti "Kobras":

        (http://www.miestai.net/forumas/showp...1&postcount=45 , iš kn. "Vilniaus architektūra", V. 1978)
        Paskutinis taisė Godo; 2010.11.13, 19:36.

        Comment


          2009 ankstyvą pavasarį teko savaitę praleisti Alytuje, mieste, kuriame praleidau daug savo gyvenimo metų. Tikėjausi surasti ir įmažinti man žinomose vietose "kepures", bet jų vietoje radau naujus stulpus su rusiškais natrio šviestvuvais ir tai mane labai nuliūdino. Tačiau, kai nuvykau į tam tikrą vietą (apie tai vėliau) ir radau "kobras", kurias ten buvau matęs prieš dvidešimt metų, buvau begalo happy Tiesa, nors šie šviestuvai (be gaubtų) išties panašūs į kobras, man jie (gaubtai) nuo seno labiau primena tarybinius ledinukus
          Istorija: taigi, nuvažiavau į prie X vaikų darželio, į teritoriją nevažiavau, pastačiau auto gyvenamojo namo kieme. Pėsčiomis nuėjau į teritoriją, pasirodo dabar mokykla ten įsikūrusi, pyškinu sau ir girdžiu, kažkas šūkauja. Toliau pyškinu, girdžiu balsus - privati valda, bla, bla. Prieina, prie manęs solidaus amžiaus, bet pasakyčiau ne solidžios išvaizdos vyras ir moteris. Aš jiems su šypsena - labadiena. Ką čia fotografuojat, čia privati valda - viens per kitą aiškina. Sekundėlę pamastęs, kad jokių ženklų nemačiau, antra, kad aš ne koks buratinas esu, demonstratyviai pakeliu akis į viršų ir sakau - šiais šviestuvais jau 20 metų niekas nesirūpina... kur ieškosim kaltų, kai jie nukris... vaikams ant galvų??? Pokalbis truko kokias porą minučių ir pasibaigė tuo, kad aš juos raminau, kad ne tik pas juos tokia prasta padėtis ir, kad pasistengsim, kad jie didelių problemų neturėtų. Kai nuėjau iki savo auto, atsisukau atgal, abu stovėjo užvertę galvas auštyn

          Ir dar: rusiškame forume skaičiau, kad stiklo gaubtų būta tokių storų, kad šviestuvai be jų šviesdavo gerokai ryškiau...
          Paskutinis taisė railman; 2010.01.07, 23:52.

          Comment


            Parašė railman Rodyti pranešimą
            2009 ankstyvą pavasarį teko savaitę praleisti Alytuje <...> Tiesa, nors šie šviestuvai (be gaubtų) išties panašūs į kobras, man jie (gaubtai) nuo seno labiau primena tarybinius ledinukus
            Istorija: <...> Kai nuėjau iki savo auto, atsisukau atgal, abu stovėjo užvertę galvas auštyn
            Atvaizdas
            Labai gražus, literatūriškas pasakojimas, ypač pabaiga O "Kobrų" gaubtų palyginimas su ledinukais kaip pirštu į akį taiklus . Beje pamatęs tas nepaprastai gerai išlaikytas, kaip naujas "Kobras" prisiminiau, kad man jos matytos čia ir čia ir galiu tik padėkoti už puikius atvaizdus.
            Utenoj daug mačiau ir Vilniuje keletas yra tokių naujų, man nežinomo gamintojo natrio šviestuvų, ir man jie kažkodėl labai primena "Kobras"
            Gurių g., 2010-01


            Ir dar šioks toks reportatažas iš Viršuliškių skg., už Spaudos rūmų, kur vis dar yra ne VGAET prižiūrima atkarpa su neaiškiais atgimimo laikų šviestuvais.

            Anksčiau maniau, jog tai blokados laikų vietinės gamybos šviestuvai (Panašiai, kaip Šiaulių gaminti ŠGA), tokie pat tik su natrio vamzdeliais dar Vilniuje ilgai išbuvo nuo atgimimo tiestoje Gelž. Vilko g. atkarpoje nuo Ateities g. viaduko iki Santariškių. Tiesa jų ten taip ir nebuvo įjungę ir išmontavo baigiant šią atkarpą.

            Tačiau tokių pat yra ir Estijoje, o Rusijoje tokius ir panašius tiesiog "Grabais" vadina. O tai įrodo, kad tai gamyklinis modelis. Gal kažkoks RKU/ŽKU modelis?

            Na šio modelio dizainas aišku itin skurdus. O tas šiaulietiškas man atrodo toks pat ?, nors, iš arti jo neteko matyti.
            Paskutinis taisė Godo; 2010.01.11, 10:06.

            Comment


              Sapiegos ligoninės teritorijoje radau nematytą šviestuvą (2 vnt.) su droseliu ant stulpo kažkuo panašų į "kobrą":



              Čia irgi buvo pokalbis su sargu
              ...
              Paskutinis taisė railman; 2011.10.26, 15:17.

              Comment


                Parašė railman Rodyti pranešimą
                Tik prieš keletą savaičių bevartydamas savo archyvus pastebėjau, kad vieni RKU-01 turi "segtukus", kiti ne:
                Atvaizdas

                Pastebėjau ir tai, kad šviestuvai su segtukais (atidaromi korpusai) yra labiau surūdiję, tad nusprendžiau, kad jie senesnio leidimo. Be to, kaip pastebėjau, atidaromas korpusas nėra pakankamai sandarus, o prasiskverbęs vanduo kaupiasi korpuso apačioje, tad daugumos matytų senos laidos RKU-01 apačia buvo prarūdijusi. Pora pavyzdžių:
                labai "pavargęs", net be reflektoriaus http://i37.tinypic.com/sg4yhi.jpg ir http://i34.tinypic.com/16lcl7o.jpg, kuriame žvirbliai gyvena
                Beje, šis šviestuvas, turėjo ir "natrinę" versiją (ŽKU-01) ir mano kukliomis žiniomis buvo pirmas tarybinis serijinės gamybis šviestuvas su natrio lempa:
                Atvaizdas

                Manyčiau, Lietuvos jie nebuvo pasiekę.
                Sveiki, esu naujas forumo dalyvis, tačiau aš sekiau šitą tema jau kokius kelis mėnesius, kol nusprendžiau užsiregistruoti.

                Kadangi esu kaunietis, ir nuo vaikystės turėjau kažkokį keista susižavėjimą šviestuvais (o ne mašinom ar kitais panašiais dalykais kaip mano bendraamžiai), aš vis dar pamenu vėlyvos sovietmečio eros laikus, ir maždaug kur kokie seno tipo šviestuvai buvę.

                Taigi kiek aš pamenu ŽKU-01 buvę Kaune, šie buvę kartu su ŽKU-02-003 modeliu Pramonės prospekte, nuo "Urmo" bazės žiedo iki sankryžos su Savanorių pr. Nuo įprastinių RKU-01 šie skyrėsi, jog buvo aliuminio korpuso (be segtukų), bei turėjo ovalų reflektorių (kaip RKU-02). Tačiau nebuvau pastebėjęs gaubto ar segtukų jam pritvirtinti. Taip pat esu tikras kad tai negalėjo būti patobulinti RKU-01 pritaikyti natrio lempoms, nes ovalius reflektorius sitam modeliui mačiau tik Kaune ir tik su natrio lempomis. (Neskaitant, to laikotarpio kada buvo perdirbami seni šviestuvai sankryžose ~1994-1998 metus, tada su natrio lempomis buvo ir RKU-01 ir ORZ-7).

                Šiuo metu šviečiančius senus sovietmečio laikų šviestuvus Kaune galima pamatyti Baltų pr., (dėl kažkokios priežasties jie nėra pakeisti į naujus "Sintra"), ir ant tilto per Nerį, kur bent jau iki taupymo švietė ŽKU-03 (nežinau kuri versija su gaubtais). Dalis dar veikia senose gamyklose, ir Kauno klinikų teritorijoje. (Kur esama veikiančių ir RKU-01, ORZ-7, RKU-03, NARVA šviestuvų). Jei artimiausiu laiku pasitaikys geras, saulėtas bei šiltas oras po paskaitų manau reikės pasivaikščioti po teritoriją ir nupaveiksluoti keletą.
                Paskutinis taisė Lich; 2010.01.10, 17:56.

                Comment


                  Parašė Lich Rodyti pranešimą
                  Sveiki, esu naujas forumo dalyvis, tačiau aš sekiau šitą tema jau kokius kelis mėnesius, kol nusprendžiau užsiregistruoti.
                  Sveikas atvykęs! Lauksim naujų reportažų iš laikinosios sostinės.

                  Parašė John
                  Atsiprašau, jei šioje temoje jau buvo tokia info ir nuotraukos, bet kokie šiuo metu yra naudojami naujausi šviestuvai? Gal yra detalių foto, informacijos apie dizainą, gamybą, kur dar jie naudojami, t.p. ar visi Lietuvos miestai naudoja vienodus iš vieno gamintojo ir t.t.
                  Naujausių dar nepriėjau... Informaciją renku, bet dar nesisteminu...

                  Comment


                    Parašė Godo Rodyti pranešimą
                    Ir dar šioks toks reportatažas iš Viršuliškių skg., už Spaudos rūmų, kur vis dar yra ne VGAET prižiūrima atkarpa su neaiškiais atgimimo laikų šviestuvais.
                    Atvaizdas

                    Anksčiau maniau, jog tai blokados laikų vietinės gamybos šviestuvai (Panašiai, kaip Šiaulių gaminti ŠGA), tokie pat tik su natrio vamzdeliais dar Vilniuje ilgai išbuvo nuo atgimimo tiestoje Gelž. Vilko g. atkarpoje nuo Ateities g. viaduko iki Santariškių. Tiesa jų ten taip ir nebuvo įjungę ir išmontavo baigiant šią atkarpą.
                    Atvaizdas

                    Tačiau tokių pat yra ir Rusijoje, ir ten juos tiesiog "Grabais" vadina. O tai įrodo, kad tai gamyklinis modelis. Gal kažkoks RKU/ŽKU modelis?
                    Atvaizdas

                    Na šio modelio dizainas aišku itin skurdus. O tas šiaulietiškas man atrodo toks pat ?, nors, iš arti jo neteko matyti.
                    Atvaizdas
                    Pirmas neaiškios kilmės atgimimo laikų šviestuvas (kaip prie Spaudos rūmų), kurį mačiau, buvo užfiksuotas Estijoje ir fotografo bei komentare prižažintas kaip savadarbis. Vėliau aš vieną tokį aptikau Šeškinės pakrašty. O tai, kad jų būta minėtoje atkarpoje ir dar su natrio vamzdeliais - man naujiena.


                    Parašė Lich Rodyti pranešimą
                    Taigi kiek aš pamenu ŽKU-01 buvę Kaune.
                    Tačiau nebuvau pastebėjęs gaubto ar segtukų jam pritvirtinti.
                    Na jei taip, belieka juos surasti kur nors ir įamžinti. O gėl gaubto, tai kaip Godo rašė - tas gaubtas ir liko tik brėžiniuose.
                    Paskutinis taisė railman; 2010.01.11, 07:51.

                    Comment


                      "Šiuo metu šviečiančius senus sovietmečio laikų šviestuvus Kaune galima pamatyti Baltų pr., (dėl kažkokios priežasties jie nėra pakeisti į naujus "Sintra")"

                      Priežastis, man atrodo, bus ta, kad tuo metu, kai vyko masinis šviestuvų keitimas, buvo labai pačiai kalbama apie troleibusų linijos tiesimą Baltų prospektu. Nebuvo prasmės keisti šviestuvų, jei tuoj turėjo būti keičiami patys stulpai. Vėliau šis projektas buvo atidėtas, užėjo krizė, taigi taip ir liko.

                      Comment


                        Parašė John
                        Atsiprašau, jei šioje temoje jau buvo tokia info ir nuotraukos, bet kokie šiuo metu yra naudojami naujausi šviestuvai? Gal yra detalių foto, informacijos apie dizainą, gamybą, kur dar jie naudojami, t.p. ar visi Lietuvos miestai naudoja vienodus iš vieno gamintojo ir t.t.
                        Manau būtinai ir apie dabartinius kalbėsime, tiesiog vis dar yra ką užfiksuoti ir padiskutuoti apie tarybinius reliktus, kurie sparčiai nyksta Na o apie dabartinius šviestuvus medžiagos netrūksta, tiesiog reikia pasisteminti ir publikuoti, kol kas daugiausia šiuolaikinių šviestuvų mums parodo anaiptol O dabar populiariausi - visur praktiškai vienodi: lenkiški, rusiški (populiariausias rusiškas ŽKU-21 plačiai naudojamas beveik visur, išskyrus Vilniuje) ir vokiški (bet daugiausia gaminti Lenkijoje - pvz. firmų Shreder, Phillips) ir pan. Apskritai galima teigti, kad daugumos dabartinių šviestuvų gamintojai yra tie patys, kaip ir senųjų.
                        Parašė Lich Rodyti pranešimą
                        Sveiki, esu naujas forumo dalyvis, tačiau aš sekiau šitą tema jau kokius kelis mėnesius, kol nusprendžiau užsiregistruoti.

                        Kadangi esu kaunietis, ir nuo vaikystės turėjau kažkokį keista susižavėjimą šviestuvais (o ne mašinom ar kitais panašiais dalykais kaip mano bendraamžiai), aš vis dar pamenu vėlyvos sovietmečio eros laikus, ir maždaug kur kokie seno tipo šviestuvai buvę.

                        Taigi kiek aš pamenu ŽKU-01 buvę Kaune, šie buvę kartu su ŽKU-02-003 modeliu Pramonės prospekte, nuo "Urmo" bazės žiedo iki sankryžos su Savanorių pr. Nuo įprastinių RKU-01 šie skyrėsi, jog buvo aliuminio korpuso (be segtukų), bei turėjo ovalų reflektorių (kaip RKU-02). Tačiau nebuvau pastebėjęs gaubto ar segtukų jam pritvirtinti. Taip pat esu tikras kad tai negalėjo būti patobulinti RKU-01 pritaikyti natrio lempoms, nes ovalius reflektorius sitam modeliui mačiau tik Kaune ir tik su natrio lempomis. (Neskaitant, to laikotarpio kada buvo perdirbami seni šviestuvai sankryžose ~1994-1998 metus, tada su natrio lempomis buvo ir RKU-01 ir ORZ-7).
                        Sveikas prisijungęs, malonu bus turėti "akį" Kaune Nors senuosius Kauno šviestuvus daugelyje gatvių gerai pamenu, tavo minimo ŽKU-01 tikrai nesu matęs, labai geras pastebėjimas, į ką nebuvau atkreipęs dėmesio - ovalus reflektorius, koks ir pavaizduotas railman'o brėžinyje. Tada turime pasitaisyti - ŽKU-01 Lietuvoje buvo. Beje, atrodo kažkada jau minėjau, kad lenkiškųjų ORZ-6, 7 net nereikia perdarinėti, jie ir taip puikiausiai "šildo" natrio lempas, patys lenkai juos neperdarytus gausiai naudoja su natrio lempomis, nors tokių "OSZ" (natrinių) modelių nebuvo gaminta. Ir dar, iš karto turiu užsakymą: Dar praėjusį ankstų rudenį Kaune prie pilies mačiau, kad vis dar nepakeisti toršeriniai šviestuvai su antivandaliniais gaubtais horizontaliomis grotelėmis Aišku buvau be fotoaparato, tad būčiau labai dėkingas, jei kada papaveiksluotum ir papublikuotum juos

                        Parašė railman Rodyti pranešimą
                        Pirmas neaiškios kilmės atgimimo laikų šviestuvas (kaip prie Spaudos rūmų), kurį mačiau, buvo užfiksuotas Estijoje ir fotografo bei komentare prižažintas kaip savadarbis.
                        Atsiprašau, suklydau, tikrai pažiūrėjau, kad to ruso albumas vadinasi "Заброшенные объекты в Эстонии" Tad pasitaisau, bet to paties forumo kažkuriam kitam albume irgi tokių mačiau, tik iš Rusijos, o dar mane Rusijoje sudomino štai šis ir šis šviestuvai - labai jau giminiškas mūsų aptartiems modelis (kad ne "samodielka" - įrodo plastikinis gaubtas). O tas "fotografas iš rusų forumo" nemažai modelių neteisingai įvardinęs, todėl pasitikėti reikėtų su atsarga (kad ir dėl RKU-24 pavadinimo)
                        Parašė railman Rodyti pranešimą
                        Vėliau aš vieną tokį aptikau Šeškinės pakrašty. O tai, kad jų būta minėtoje atkarpoje ir dar su natrio vamzdeliais - man naujiena.
                        Nemažai surūdijusių stulpų su tais nenaudojamais šviestuvais toje nebaigtoje Gelž. Vilko g. atkarpoje išstovėjo iki kokių 2000 m., tik fotoaparato normalaus tada neturėjau, bet spėjau įžiūrėti ten įsuktus natrio vamzdelius, kadangi natrio vamzdeliai skaidrūs, iš tolo tie aprūdiję šviestuvai atrodė lyg iš viso be lempučių.
                        Paskutinis taisė Godo; 2010.01.11, 13:49.

                        Comment


                          Dar vienas pastebėjimas apie ŽKU-01. Kai Lich'as atkreipė dėmesį, kad ŽKU-01 reflektoriai ovalūs ir tuo jie skiriasi nuo mano išsamiai išnagrinėto RKU-01, dar sykį atsivertęs http://www.sga.lt/index.php/lt/istorija/sviestuvai pastebėjau, kad jų įvardytas ŽKU (trečias paveikslėlis iš viršaus) yra būtent su kitokiu, apvalainu reflektoriumi. Vadinasi, nors dauguma modelių toje svetainėje netiksliai nurodyti, kad tai ŽKU - tikriausiai tiesa, tik matyt Šiauliuose (nelabai pažįstu šį miestą) jie vis tiek buvo naudojami su gyvsidabrio lemputėmis (natrio lempų droseliai jas šildo). Tokių šviestuvų su tokiais reflektoriais tikrai nebuvau matęs

                          Na o dabar dar keli senesni Vilniaus reliktai:
                          Nors atrodo, Žvėryne puikiai pažįstu kiekvieną gatvę, kiemą, namą, langą... Šią skardinę kepurę Paribio g. atradau tik prieš kokius metus, galbūt dėl to, kad už medžio pasislėpusi (Lizdas tikrai ne autentiškas ir gerokai naujesnis už šviestuvą).

                          O kitą Žvėryno reliktą Vykinto g. railman'as jau seniai publikavo Kai dar fotoaparato neturėjau, kepurių Žvėryne buvo dar daugiau, gerai, kai ardė, kai kurias pavyko "išgelbėti" nuo metalo laužo

                          Dar vieną visų užmirštą "kepurę" su visa autentiška medinio stulpo alkūne užkištą už izoliatorių laikiklio aptikau vos prieš savaitę Viršuliškių skg. prie apleisto stalininio namuko:

                          Comment


                            Parašė Godo Rodyti pranešimą
                            Dar vienas pastebėjimas apie ŽKU-01. Kai Lich'as atkreipė dėmesį, kad ŽKU-01 reflektoriai ovalūs ir tuo jie skiriasi nuo mano išsamiai išnagrinėto RKU-01, dar sykį atsivertęs http://www.sga.lt/index.php/lt/istorija/sviestuvai pastebėjau, kad jų įvardytas ŽKU (trečias paveikslėlis iš viršaus) yra būtent su kitokiu, apvalainu reflektoriumi. Vadinasi, nors dauguma modelių toje svetainėje netiksliai nurodyti, kad tai ŽKU - tikriausiai tiesa, tik matyt Šiauliuose (nelabai pažįstu šį miestą) jie vis tiek buvo naudojami su gyvsidabrio lemputėmis (natrio lempų droseliai jas šildo). Tokių šviestuvų su tokiais reflektoriais tikrai nebuvau matęs
                            Bendrom jėgom padarėm atradimą Nuo šiol visus šio tipo šviestuvus stegsiuos apžiūrėti...

                            Parašė Godo Rodyti pranešimą
                            Dar vieną visų užmirštą "kepurę" su visa autentiška medinio stulpo alkūne užkištą už izoliatorių laikiklio aptikau vos prieš savaitę Viršuliškių skg. prie apleisto stalininio namuko:
                            Atvaizdas
                            O aš tarybinių laikų nuotraukoje radau medinį stulpą su alkūne ir "kepure" su kaitrine lempute. Ir ne kokiam kaime, bet Vilniaus širdy, prie Visų Šventųjų bažnyčios:

                            Autorius M.Sakalauskas
                            .
                            Paskutinis taisė railman; 2013.04.18, 21:26.

                            Comment


                              Antrasis, gerai žinomas serijinės gamybos toršerinis sovietinis šviestuvas skirtas parkų, skverų, bulvarų, taip pat gatvių su aukštesniais architektūriniais reikalavimais, architektūriniam – dekoratyviniam apšvietimui - RTU01 (Majak?). Kiek kuklesnis, modernesnis, labiau apsaugotas nuo vandalų nei jo pirmatakas SVR125/RTU02.




                              Pirmieji šio modelio šviestuvai, turėjo didelius korpusus, kuriuose buvo droselis. Lempa, kaip ir šviestuvuose SVR125/RTU02 – statmenai.


                              Vėliau korpusas sumažėjo, droselis persikėlė auštyn į šviestuvo vidų. Kadangi daugiau niekas nebuvo pakeista, tai teko lempą montuoti apie 45 laisnių kampu, nes statmenai stovėti trukdė „stoikė“, t.y. atramėlė.




                              ...ir su plastmasiniu korpusu:


                              Šie šviestuvai, sakyčiau nebuvo labai paplitę. Vilniuje išskyrus Goštauto gatvės kiemą (1-3 foto) daugiau nežinau. Beje, ačiū už tai ANAIPTOL. Likusieji šviestuvai fotografuoti Druskininkuose (spaudžiant 15 ir daugiau laipsnių šalčiui).

                              Ir pabaigai – sovietmečiu Šiauliuose:

                              Iškarpa iš atviruko.
                              ......./......
                              Paskutinis taisė railman; 2015.02.15, 12:10.

                              Comment


                                Parašė railman Rodyti pranešimą
                                Antrasis, gerai žinomas serijinės gamybos toršerinis sovietinis šviestuvas skirtas parkų, skverų, bulvarų, taip pat gatvių su aukštesniais architektūriniais reikalavimais, architektūriniam – dekoratyviniam apšvietimui - RTU01 (Majak?).
                                Ačiū, puikus darbelis, tikrai vertas įverčio, kurio vis dar neleidžia tamstai duoti
                                Na, kada nors vėliau
                                O dabar tik galiu papildyti foto medžiaga ir vietomis, kur jų buvo.
                                Vilniaus g. (tada L. Giros) su visom šventinėmis girliandomis

                                Ir taip prastokos kokybės atvaizdą perfotografavau iš kn. Vilnius: mažasis vadovas, V. 1988
                                Ir dar vadinamuosius "Majakus" puikiai pamenu Visų šventųjų g., prie Halės turgaus, ten irgi net po keturis ant stulpo buvo, bet foto iš ten neturiu.

                                Comment


                                  Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                  Ačiū, puikus darbelis, tikrai vertas įverčio, kurio vis dar neleidžia tamstai duoti
                                  Ilgai ruošiausi, kaupiausi
                                  Tiesa, pamiršau vieną, taip pat tuometinėje Liudo Giros gatvėje...

                                  Foto iš http://www.vilnius.skynet.lt/diafilm.html
                                  .
                                  Paskutinis taisė railman; 2011.01.12, 13:05.

                                  Comment


                                    Dar keletas smulkmenų:
                                    Parašė railman Rodyti pranešimą
                                    Antrasis, gerai žinomas serijinės gamybos toršerinis sovietinis šviestuvas skirtas parkų, skverų, bulvarų, taip pat gatvių su aukštesniais architektūriniais reikalavimais, architektūriniam – dekoratyviniam apšvietimui - RTU01 (Majak?). Kiek kuklesnis, modernesnis, labiau apsaugotas nuo vandalų nei jo pirmatakas SVR125/RTU02.
                                    Atvaizdas
                                    Atidžiau pažiūrėjęs brėžinį visgi manau, o ir pats pavadinimas jau sufleruoja, kad RTU-02 ir SVR-125 yra ne tas pats modelis pagal skirtingą GOST'ą. RTU-02 kiek žinau gaminti tik su 250 W gyvsidabrio lempomis, tai reiškia ir lempų lizdai E40 dydžio. O tas SVR-125 buvo kažkas panašaus, bet kitoks, nes apraše nurodytas E27 dydžio lizdas, o ir pavadinime 125 reiškia lemputės vatus, o tokio stiprumo lempos tik su E27 cokoliu būna. Tikriausiai to SVR-125 tikro mes net nesame matę. Bet pagal formą tai tikrai panašu į RTU-02, tikriausiai pirmtakas bus, kuris gal ir nepasiekė Lietuvos.

                                    Parašė railman Rodyti pranešimą
                                    ...ir su plastmasiniu korpusu:
                                    Atvaizdas
                                    O šis su plastikiniu korpusu tikriausiai bus "kryžmintas" su "Ogonioku". Nes tokie plastikiniai korpusai pasirodė prieš pat Atgimimą, kokiais 1988 m., o tada tik "Ogoniokus" gamino. Duraliumininiai "Ogoniokų" ir "Majakų" korpusai tikriausiai vienodi, tik "Majakų" temdytuvai aukštesni, tad ir tvirtinimo lankelis turėtų būt aukštesnis?
                                    Paskutinis taisė Godo; 2010.01.13, 11:00.

                                    Comment


                                      Parašė Godo Rodyti pranešimą

                                      Atidžiau pažiūrėjęs brėžinį visgi manau, o ir pats pavadinimas jau sufleruoja, kad RTU-02 ir SVR-125 yra ne tas pats modelis pagal skirtingą GOST'ą. RTU-02 kiek žinau gaminti tik su 250 W gyvsidabrio lempomis, tai reiškia ir lempų lizdai E40 dydžio. O tas SVR-125 buvo kažkas panašaus, bet kitoks, nes apraše nurodytas E27 dydžio lizdas, o ir pavadinime 125 reiškia lemputės vatus, o tokio stiprumo lempos tik su E27 cokoliu būna. Tikriausiai to SVR-125 tikro mes net nesame matę. Bet pagal formą tai tikrai panašu į RTU-02, tikriausiai pirmtakas bus, kuris gal ir nepasiekė Lietuvos.
                                      Pilnai sutinku, kad ne tas pats ir kad SVR'o tikriausiai nesame matę. Tačiau manau, kad SVR ir visi RTU02 turėjo tą patį stiklinį plafoną. Beje, kad skirtingų vatų lempų cokoliai/patronai yra skirtingi nežinojau

                                      Parašė Godo Rodyti pranešimą

                                      O šis su plastikiniu korpusu tikriausiai bus "kryžmintas" su "Ogonioku". Nes tokie plastikiniai korpusai pasirodė prieš pat Atgimimą, kokiais 1988 m.
                                      Taip smulkiai Ogoniokų istorijos nežinau

                                      Ir dar viena foto su Majak'u (labai tikiuosi, kad jis tikrai taip vadinasi) sovietmečiu senamiestyje:

                                      Autorius: M. Sakalauskas
                                      Paskutinis taisė railman; 2015.02.15, 12:13.

                                      Comment


                                        Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                        O dabar tik galiu papildyti foto medžiaga ir vietomis, kur jų buvo.
                                        Vilniaus g. (tada L. Giros) su visom šventinėmis girliandomis
                                        Atvaizdas

                                        Ir taip prastokos kokybės atvaizdą perfotografavau iš kn. Vilnius: mažasis vadovas, V. 1988
                                        Ir dar vadinamuosius "Majakus" puikiai pamenu Visų šventųjų g., prie Halės turgaus, ten irgi net po keturis ant stulpo buvo, bet foto iš ten neturiu.
                                        Tiek Vilniaus gatvėje, tiek prie Visų Šventųjų bažnyčios, dabar tradiciniai lenkiški OCP...

                                        Autorius: Mantas



                                        Tiesa, apie 2006-uosius metus, buvo parengtas Vilniaus gatvės renovacijos projektas. Tačiau, "senamiesčio paveldosaugininkai neleido kabinti šviestuvų ant pastatų fasadų, kaip tai buvo matyti iš istorinių dokumentų. O ir dauguma tų namų gyventojų nesutiko, kad ant pastatų sienų atsirastų šviestuvai. Kol tie reikalai buvo derinami, baigėsi projekto finansavimas ir jį teko atidėti neribotam laikui".
                                        Paskutinis taisė railman; 2013.07.31, 17:46.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X