Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[†] Vilniaus miesto bažnyčios

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  [†] Vilniaus miesto bažnyčios

  Kelios Vilniaus baznycios:

  Dominikonu baznycia:


  Katedra (greiciau katedros varpine ):  EDIT 2008.09.24
  Pranešimai iki 2008.09 - perkelti iš temos "Lietuvos bažnyčios".
  Svarbesnės bažnyčios turi (turės) savo atskiras temas
  Paskutinis taisė Romas; 2008.09.24, 17:58. Priežastis: Kopija iš temos "Lietuvos bažnyčios"

  #2
  Dar viena.. beje viena iš mylimiausių Vilniui  Comment


   #3
   Kalvarijų Šv. Kryžiaus Atradimo Bažnyčia, Vilnius

   Comment


    #4
    Trinapolio bažnyčia, Vilnius:

    Comment


     #5
     geriau va taip

     Comment


      #6
      Ar atpažįstat šią bažnyčią?

      Comment


       #7
       Šv. Petro ir Povilo bažnyčia Vilniuje (1667-1676)

       Comment


        #8
        / grazu, bet Petro ir Povilo baznycia is isores niekada neatrode ispudingai net ir Lietuvos mastu. Apie vidu ir bendra baznycios verte, suprantama, visai kita sneka. O siaip aciu uz foto

        Comment


         #9
         Kompaktinė plokštelė ,,Vilniaus bažnyčios"

         Neseniai išleidau kompaktinę plokštelę ,,Vilniaus bažnyčios"
         Produktas, kuriame panaudotos naujausios vaizdo fiksavimo ir jo pateikimo technologijos (panoraminiai Vilniaus bažnyčių interjerai ir senamiesčio fragmentai). Virtualios panoramos apžiūrimos kompiuteryje (pilname ekrane). Apžiūrintysis tarytum atsiduria objekto ar kraštovaizdžio viduryje ir gali apžiūrinėti pats pasirinkdamas apžiūros kryptį ar rakursą. Panoramos apžiūra palydima bažnytine Lietuvos atlikėjų atliekama muzika, būdinga apžiūrimoms bažnyčioms. Viso 29 bažnyčių interjerų ir 4 kai kurių bažnyčių aplinkos panoramos. Apžiūrinčiąjam panoramą sudaryta galimybė patikusius fragmentus (freską, statulą ar kita) priartinti ir apžiūrėti nuodugniau. Kompaktinėje plokštelėje yra bažnyčių istorijų aprašymai penkiomis kalbomis (lietuvių, lenkų, rusų, vokiečių ir anglų). Plokštelė įpakuota į originalaus dizaino digipaką.
         Manau, kad ši kompaktinė plokštelė tikrai deramai pristato Vilniaus paveldą ir potencialus Lietuvos svečias, pamatęs bažnyčias plokštelėje, būtinai stengsis aplankyti Vilnių ir pamatyti visą tai. Tai tikrai puiki, intriguojanti dovanėlė ne tik svečiui iš užsienio bet ir tėvynainiui.
         Mano darbai http://www.panoramas.lt

         Comment


          #10
          A mačiau tokią plokštelę parduotuvėj. Ateityje reikės būtinai įsigyt
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


           #11
           Šv. Kotrynos bažnyčia – naujas Vilniaus miesto kultūros centras           Pažiūrėkite nuotraukų www.vilnius.lt

           Šiandien Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas apžiūrėjo keletą metų restauruotą ir netrukus duris lankytojams atversiančią Šv. Kotrynos bažnyčią, kuri taps nauju Vilniaus miesto kultūros centru. Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia. „Geras sumanymas, įspūdingas pastatas ir įdėtas didelis darbas – tai faktoriai, kurie, neabejoju, garantuos, kad Šv. Kotrynos bažnyčioje vėl atgims gyvenimas. Vilniečiai įgis dar vieną kokybišką kultūrinę erdvę“,- po restauruoto pastato apžiūros sakė meras.
           2003 metais Savivaldybė su Vilniaus Arkivyskupija yra pasirašiusi panaudos sutartį, leidžiančią neveikiančius maldos namus restauruoti ir 20 metų naudoti kultūrinei veiklai. Po to, kai panaudos pagrindu Savivaldybė perėmė pastato valdymą, į jo restauraciją buvo investuota per 6 milijonus litų. Bažnyčia buvo kapitaliai suremontuota, interjere atlikt sudėtingi restauracijos darbai. Šiuo metu Šv. Kotrynos bažnyčios pagrindinė nava pritaikyta koncertiniai veiklai (250 sėdimų vietų), rūsius tikimasi išnaudoti kaip erdvę parodoms, o aplink pagrindinę navą išsidėsčiusiose patalpose repetuos Vilniaus miesto savivaldybės meniniai kolektyviai, vyks kameriniai renginiai.
           Visiškai restauruotas centrinis bažnyčios altorius. Jam šiuo metu trūksta tik originaliųjų altoriaus paveikslų, kuriuos nutapė garsus XVIII a. dailininkas Simonas Čechavičius ir kurie šiuo metu saugomi Lietuvos dailės muziejuje. Šiuo metu vyksta derybos, kad minėti paveikslai grįžtų į savo autentišką erdvę. Šoniniai altoriai nebuvo restauruojami, tik užkonservuoti, kad nebeirtų. Taip siekiama palikti lankytojams matomą bažnyčios istorijos dalį, kuomet čia sukauptas paveldas nebuvo saugomas. Freskos ir sienų piešiniai, kurie buvo aptikti restauruojant bažnyčią, kol kas yra tik užkonservuoti. Juos pilnai restauruoti ketinama ilgainiui, pasitelkus Kultūros vertybių apsaugos departamento pagalbą. Bažnyčioje įrengtos šildymo, ventiliacijos, apšvietimo sistemos, rūbinės, sanitariniai mazgai, liftai neįgaliesiems, administracinės patalpos.
           Ateinančią savaitę planuojama spaudos konferencija, kurioje bus pristatyti kultūriniai renginiai bei projektai, kurie nuo šiol vyks naujajame Vilniaus kultūros centre. Pirmasis renginys – gegužės 27 d. prasidėsiantis festivalis „Viva Kotryna“, skirtas bažnyčios atidarymo progai.


           Viešųjų ryšių tarnybos vedėja Ieva Bačinskaitė

           Konstitucijos pr. 3
           LT-09601 Vilnius
           Tel.: (8 5) 211 2336
           El. paštas ieva.bacinskaite@vilnius.lt
           Parašas :)

           Comment


            #12
            negraži užslėpta vilniaus koplytėlė su sudėtinga istorija.

            ieškoti jos reikia juozapavičiaus gatvės naujų gigantomaniškų statybų užkaboriuose.

            toj vietoj buvusios XVIII a. pr. įsteigtos šv. teresės kapinės, ir bažnyčia jos gi stovėjo. paskui bažnyčios pamatus paplovė neris ir ji nugriuvo. taigi, kapinės perėjo šv. rapolo bažnyčios žinion. 1866 ir 1868 (matyt, pirmą kartą nieks neklausė) vilniaus generalgubernatorius liepė jas uždaryti. po 10 metų miesto san. komisija aprašė neaptvertas kapines kaip šunų ir kiaulių knisimosi po kaulus vietą... 1903 m. sutvarkytos, restauruota mūrinė koplyčia. 1944 palaidota 15 armijos krajovos karių, žuvusių kovoje su vokiečiais. 8 deš. vidury aplink prasidėjo statybos, dauguma antkapių dingo. išliko tik koplyčia... 1989 pastatyti kryžiai minėtiesiems lenkams. (inf. iš knygos 'nukentėję paminklai', 1994)            patvarkyta koplytėlė, negali sakyt, neatrodo taip baisiai kaip prieš derą desėtką metų.
            antra pusė:


            čia nekultūringai plykstelėjau vidun; atrodo, ji ir naudojama pagal paskirtį:

            Comment


             #13
             …. Šiemet sausį pataisos įstaigoje esanti bažnyčia ir vienuolyno ansamblis pagaliau buvo grąžinti Katalikų Bažnyčiai. Nuo šiol minėti maldos namai bus atviri Vilniaus gyventojams bei svečiams.

             Barokinė Jėzaus Širdies bažnyčia yra vieninteliai Lietuvoje centriškos kompozicijos, graikiško kryžiaus plano maldos namai.

             Jėzaus Širdies bažnyčioje yra lankęsi Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Augustas II bei paskutinis Žečpospolitos valdovas Stanislovas Augustas. ....

             Bernardinai.lt
             Parašas :)

             Comment


              #14
              Labai gera naujiena. Dar atsivėrė vienerios durys...

              Comment


               #15
               kažkodėl ši Vilniaus bažnyčia retai fotografuojama.

               neveikianti Augustijonų bažnyčia.

               citata iš V.Drėmos "Dingusio Vilniaus" (p. 246): "Tarp vienuolyno pastatų kyla aukštas penkių kondignacijų varpinės bokštas, sudarantis ir bažnyčios fasadą (dab. Savičiaus g. 15). Kadaise šios bažnyčios vietoje stovėjo medinė šv. Kozmo ir Damijono cerkvė, kuri 1655 m. sudegė. Jos vietoje 1677 m. įsteigtas juodųjų augustijonų vienuolynas ir pastatyta iš pradžių medinė, o šiai sudegus 1749-1768 m. - mūrinė bažnyčia, pavadinta Marijos Ramintojos vardu. 1854 m. bažnyčia uždaryta ir paversta šv. Andriejaus cerkve. 1918 m. restauruota. II pasaulinio karo metais interjeras gerokai nukentėjo. Dabar joje prekių sandėlis."

               tvora, ilgą laiką slėpusi fasadą, nugriauta. tačiau kas su ja bus - visai neaišku.

               Comment


                #16
                Nepaprastai graži, bet ir nepaprastai apleista, bažnyčia.

                Comment


                 #17
                 Kažkiek primena Kauno Rotušę. Tikėkimės, neužilgo atrestauruos

                 Comment


                  #18
                  Parašė liutass Rodyti pranešimą
                  Kažkiek primena Kauno Rotušę. Tikėkimės, neužilgo atrestauruos
                  blogiausia, kad, rodos, neketina. ten vidus esą visas išdarkytas, pertvaros išgriautos ir tik iš išorės gražiai atrodo. net girdėjau tvirtinimą, jog ketina griauti. labai barbariškai man visa tai pasirodė, manau, čia perdėta. bet dėl visa ko nubėgau pafotkint. maža ką.
                  Paskutinis taisė anaiptol; 2007.12.06, 20:04.

                  Comment


                   #19
                   Nesinori tikėti, kad griaus...nelabai realiai mūsų laikais skamba.
                   GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                   Comment


                    #20
                    Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                    Nesinori tikėti, kad griaus...nelabai realiai mūsų laikais skamba.
                    man irgi. paprašytas 'patikslinti spaudai' šaltinis apsigalvojo ir sakė, kad tiesiog nerestauruos, o ne griaus. kada sugrius pati - bus matyt;/

                    čia ne pati bažnyčia, bet arkų kompleksas prie jos. šv. Petro ir Povilo bažnyčia mano muilinei vakarais per ryškiai apšviesta

                    Paskutinis taisė anaiptol; 2007.12.16, 10:20.

                    Comment

                    Working...
                    X