Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Zapyškis, miestelis Kauno r.

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #41
  Nusileidimas Muziejaus gatve
  Sankryža su Vytauto gatve (KK 140 Kaunas-Šakiai)
  Parkingas prie senosios bažnyčios


  Žvilgsnis atgal į Musiejaus gatvę


  Senoji Zapyškio bažnyčia


  Comment


   #42
   Kauno rajono savivaldybė perka naują laivą, nes senasis „Vytis“ nesutalpina keleivių

   Smarkiai populiarėjant turistiniams maršrutams Kauno rajone, nebepakanka pajėgumų persikelti per Nemuną. Todėl turistų pyktį sukėlusį laivą „Vytis“, kursuojantį tarp Zapyškio ir Kulautuvos, numatoma pakeisti trigubai didesniu. Kol bus nupirktas naujas laivas, iš Kauno atklystantiems dviratininkams bus organizuojami dažnesni reisai. Sezonui įsibėgėjus penktadienį atidaroma ir nauja prieplauka, o tiesiami nauji dviračių takai į vientisą maršrutą sujungs abi Nemuno puses...
   Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

   Comment


    #43

    Delfi.lt 2019.11.04
    Dėl unikalios Zapyškio bažnyčios – pasipiktinimo banga


    Susisiekus su projekto autoriumi, šis tikino, jog nemažai aistrų sukėlusi betono aikštelė šalia istorinės bažnyčios ateityje atrodys visai kitaip.„Taip, kaip yra dabar, tikrai nebus. Tai visiškai nebaigtas projektas“, – sakė projekto autorius G. Prikockis.

    Užsiminęs, jog šiuo metu neturi pakankama laiko, jis nuo platesnių komentarų susilaikė.
    Projekto autoriui antrino ir šiuos darbus užsakiusios Kauno rajono savivaldybės atstovas, mero patarėjas Edmundas Mališauskas.Pasak jo, neteisinga būtų vertinti darbus, kai jie dar tik įpusėti ir nesimato galutinio rezultato. Savivaldybės atstovas minėjo, jog projektas derintas atsižvelgiantį vietos bendruomenės poreikius, esą jos atstovai pageidavę amfiteatro, erdvės, kurioje po atviru dangumi galėtų vykti renginiai. Nors pati bažnyčia restauruota bei sutvarkyta, joje telpa vos kelios dešimtys žmonių, tad didesni renginiai, koncertai viduje negali vykti.
    Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tikino, jog įrengiant amfiteatrą prie Zapyškio bažnyčios, betono danga pasirinkta dėl praktiškumo.„Pradžioje ketinta ten kloti gludintus akmenis, bet vėliau buvo vieningai nuspręsta, jog tai trukdys žmonėms vaikščioti. Bažnyčios šventorius lieka apželdintas, o ši, amfiteatrinė dalis bus skirta platesniam naudojimui, joje vyks renginiai. Šis projektas derintas su vyskupija, aptartas ir pristatytas visais lygiais“, – sakė V. Makūnas.    https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=82689487
    TV3 (Balsas.lt) 2019.11.04
    Zapyškio bažnyčia skęsta betone

    https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/...nuomoniu-karas

    Parašė lukass Rodyti pranešimą
    Betonas šalia unikalios Zapyškio bažnyčios: erdvės kultūrai plėtra ar kraštovaizdžio niokojimas?
    Nedidukė, Lietuvos bažnyčių motina vadinama, bažnytėlė viduryje plyno lauko sukuria išties unikalią atmosferą. Norėdamas prieiti prie jos, turi tiesiog bristi per pievą. Bent jau taip buvo iki šiol. Šiandien bažnyčios prieigos virsta betonine aikšte, kurią žmonės pakrikštijo Zapyškio oro uostu su ilgiausiu pakilimo ir nusileidimo taku.

    https://www.15min.lt/verslas/naujien...as-973-1226612
    Paskutinis taisė Romas; 2019.11.06, 21:30. Priežastis: Papildyta nuotraukomis

    Comment


     #44
     Delfi.lt 2019.11.06
     Skandalo dėl Zapyškio bažnyčios epicentre atsidūręs architektas paaiškino, kodėl pasirinko betoną
     Istorinės Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios pašonėje, kadaise išnykusios turgaus aikštės vietoje, kur anksčiau žaliavo pieva, išlieta didžiulė betono platforma. Šie vaizdai sukėlė nemažą skandalą. Gotikinės bažnyčios prieigų betonavimas Europos Sąjungos fondų lėšomis viešojoje erdvėje vadintas ir istorinio paveldo bjaurojimu, ir betono invazija.
     (...)
     Paradoksalu, tačiau šio projekto autorius – nėra pradedantysis architektas. Tai profesiniuose sluoksniuose gerai žinomas paveldo specialistas, Kauno technologijos universiteto dėstytojas Gintaras Prikockis. Jis paaiškino, kaip ir kodėl šalia istorinės, XVI amžiuje statytos bažnyčios buvo išlietas milžiniškas betono luitas. Pasak architekto, kartu su užsakovu, Kauno rajono savivaldybe, svarstyti įvairūs buvusios miestelio aikštės atkūrimo variantai, įvairios dangos, tačiau nugalėjo pragmatiškumas. Pasirinkta betono danga, nes ją nėra lengviausia prižiūrėti.

     – Kaip pats vertinate kilusį ažiotažą dėl šio jūsų projekto, istorinės Zapyškio bažnyčios prieigų sutvarkymo?
     – Man buvo didžiulis stresas, kai nuoširdžiai eilę metų dirbi su šiuo projektu. Mano darbo principas – labai smulkiai, detaliai į viską įsigilinti ir daryti savo, kaip profesionalo darbą. Labai keistas kolegų veiksmas, kai jie žinodami (projekto autorių – DELFI) negalėjo paskambinti, išklausyti paaiškinimo. Aš įsivaizduoju, jog vienas pagrindinių žurnalistikos principų – išklausyti visas puses ir tik tada rašyti.Žurnalistams privalomi principai negalioja kolegoms architektams, tačiau tiems architektams, kurie rašo, dirba kaip žurnalistai, manau galioja.

     – Skandalas jau kilęs, jūsų kaip architekto vardas imtas tapatinti su paveldo darkymu. Kokių žingsnių ketinate imtis, galbūt sieksite save reabilituoti?
     – Save reabilituoti galima tik savo darbais. O šioje situacijoje, manau, sėsime prie bendro stalo su Kauno rajono savivaldybe ir bandysime ieškoti sprendimų. Nes ten investuoti pinigai, buvo nemažai tos aikštės variantų, jie viešai svarstyti su visa savivaldybės komanda.
     Dabar reikės labai rimtai svarstyti, ką galbūt galima keisti. Nes šis betonas, statybos metu dar neišbaigtas daiktas, turi drastišką vaizdą. Turiu tam tikrų minčių, kaip šį vaizdą būtų galima minkštinti.

     – Kauno rajono meras Valerijus Makūnas yra minėjęs, jog būta ir kitų projektinių sprendimų, vienas jų – atkuriant kažkada šioje vietoje buvusią miestelio aikštę ją išgrįsti akmenimis. Meras minėjo, kad šios idėjos atsisakyta dėl to, jog tašytų akmenų grindiniu nėra patogu vaikščioti. Ką manote jūs?
     –Pradinė mintis buvo daryti akmenų grindinį. Tikėjomės, kad tyrimus atlikę archeologai kažką ras, tačiau jokio grindinio pėdsakų surasta nebuvo.
     Ši miestelio aikštė niekada nebuvo grįsta, ji buvo žvyro ir smėlio dangos. Tai buvo miestelio turgaus aikštė, aplinkui ją stovėjo namai. Jos forma paimta iš ikonografijos, brėžinių, senų planų.
     Ta aikštės forma ir dydis yra pagrįsti istoriniais duomenimis. (...)     https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=82706637

     Comment


      #45
      15min.lt 2019.11.06
      Pažink Zapyškį: 19 priežasčių aplankyti šį miestelį
      Yra toks miestelis ant Nemuno kranto - Zapyškis. Sako žmonės, kad visas miestelis - tai tik gatvė ir degalinė. Tebūnie. Tačiau paprastai prie Zapyškio priskiriami ir šalia esantys kaimai: Kluoniškiai ir Dievogala. Tad Zapyškis yra nusidriekęs nuo kalvos, šlaitu ir link Nemuno.
      Miestelio pavadinimas minimas nuo 1575 m. Gyvenvietė iš pradžių vadinta Panemune, vėliau buvo Sapiegų miesteliu, Sapiegiškėmis ir Sapiegiškiu (pagal Sapiegas, valdžiusius miestelį), o dar vėliau imta vadinti Zapyškiu. (...)


      1. Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia
      2. Zapyškio žydų žudynių vieta ir kapas
      3. Regykla „TẽKA“
      4. Zapyškio mstl. senosios kapinės, koplyčia
      5. Senosios žydų kapinės
      6. Žydų žudynių vieta ir kapas
      7. Paminklas Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečiui
      8. Stuba
      9. Laiptai nuo Muziejaus gatvės link darželio
      10. Paminklas Andriui Višteliui
      11. Buvęs siaurasis geležinkelis
      12. „Meilės šaltinėlis“
      13. Paminklas „Knyga“
      14. Kultūros namai su vandentiekio bokštu
      15-16 Stogastulpiai knygnešiams ir šauliams
      17. „Kudirkos akmuo“
      18. Riedulys „300 metų mokyklai“
      19 Naujoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

      https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...li-642-1227158
      https://www.pamatyklietuvoje.lt/keli...nk-zapyski/274

      Comment


       #46
       Pavyko rasti prieškarinę senosios Zapyškio bažnyčios nuotrauką su šalia stovėjusiais namai

       Ji kažkada buvo forume iki eilinio Photobucket užsilenkimo

       Comment


        #47
        Parašė Romas Rodyti pranešimą
        Pavyko rasti prieškarinę senosios Zapyškio bažnyčios nuotrauką su šalia stovėjusiais namai

        Ji kažkada buvo forume iki eilinio Photobucket užsilenkimo
        Šioje tai pat matomi namai.        https://www.facebook.com/pg/senosfot...d=484532241975

        Comment

        Working...
        X