Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT] Lietuvos piliakalniai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Naujasodžio (Mošios) piliakalnis, Trakų r.
  Foto 2019.08


  Comment


   Naujasodžio (Mošios) piliakalnis, Trakų r.
   Foto 2019.08
   Šlaitas į Mošios upelio slėnį
   Skrebio miško pažintinis takas apeina piliakalnį iš rytų pusės


   Piliakalnio vaizdas iš pietų pusės

   Comment


    Papalazdijų piliakalnis, Lazdijų r.
    Šis piliakalnis yra ant Baltajo ežero kranto. Nuo Lazdijų - tik 2,5 km važiuojant keliu RK 2510 Lazdijai - Kučiūnai

    Žemėlapis iš www.mapy.cz

    Foto 2019.07
    Kažkur šioje vietoje žemėlapyje prie piliakalnio pažymėtas Molotovo linijos bunkeris, bet jo surasti nepavyko.
    Šalia matėsi nenatūrali duobė - gal spėta iškasti tik pamatų duobę

    Comment


     15min.lt 2019.11.10
     Kitąmet bus tvarkomi Liškiavos ir Merkinės piliakalniai

     Kitąmet bus tvarkomi gausiai keliautojų lankomi Dzūkijos nacionaliniame parke esantys Liškiavos ir Merkinės piliakalniai.

     Merkinės piliakalnyje bus nuimti senieji mediniai laiptai, naujus norima įrengti kitoje piliakalnio pusėje, taip pat numatyti pėsčiųjų takai, apžvalgos aikštelė, pietinėje pašlaitėje atsiras ugniavietė, suoliukai.
     Prie piliakalnio ketinama atnaujinti informacines rodykles, įrengti originalų skaidrų stendą su piešiniu, vaizduojančiu piliakalnio vaizdą istoriniu gyvavimo laikotarpiu. Be kita ko, bus vykdomi ir kraštovaizdžio formavimo kirtimai, kad nuo apžvalgos aikštelių atsivertų ne tik Nemuno ir Merkio santaka, bet ir kitos panoramos.

     Liškiavoje bus tvarkoma piliakalnio teritorija nuo pilies pietvakarinio bokšto liekanų iki dvarvietės. Numatyta šį bokštą sutvarkyti – restauruoti.
     Teritorijoje bus įrengti pėsčiųjų takai, laiptai, taip pat piliakalnio ir dvarvietės tarpukalnėje norima įrengti edukacinę erdvę su informaciniais stendais, rodyklėmis, ugniaviete ir specialiu edukaciniu, meniniu simboliu. (...)
     Prie Liškiavos piliakalnio, kaip ir Merkinėje, suplanuoti kraštovaizdžio formavimo kirtimai: bus kertami krūmai, siekiant atverti užgožtas paveldo objekto dalis. Šalia abiejų piliakalnių taip pat planuojama įrengti ir lankytojų skaičiuotuvus, kad būtų galima stebėti jų srautą.

     https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...ai-642-1229776

     Comment


      Utenos raj. Daugailių piliakalnis, 1947 m.      https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

      Comment


       Miškininkas.eu 2019.12.17
       Tvarkys Birštono piliakalnį
       Nemuno kilpų regioniniame parke, kurio lankytojai džiaugiasi šiemet atidarytu Birštono apžvalgos bokštu netoli Škėvonių atodangos, neužilgo iš naujo bus pritaikyta lankymui dar viena parko vertybė – Birštono piliakalnis, dar vadinamas Vytauto kalnu. Jo laiptai ir kita infrastruktūra jau yra avarinės būklės, griovos tarp piliakalnio ir gyvenvietės šlaitai apaugę krūmais, gausu vėjovartų, dėl to numatyti daliniai kirtimai. Iš krūmų vyrauja lazdynai, alksniai, o žolinės dangos po jais praktiškai nėra, todėl susidaro sąlygos kalno šlaitų erozijai. Ketinama iškirsti sergantį kaštoną, pušį nulaužta viršūne, du baltalksnius bei medžius, kurie užgožia vaizdus iš viršutinių apžvalgos taškų į Nemuną.

       Birštono kurorto piliakalnis yra intensyviai lankomas, tačiau laiptai, takai, atraminės sienutės jau stipriai nusidėvėję. Kadangi pakopos vietomis sutrešusios, formuojasi takai greta jų, o tai sudaro sąlygas kalno šlaitų erozijai. Stačiašlaitį piliakalnį ardo ir šaltinis bei dėl geologinių procesų atsiradusios įgriovos. (...)

       Pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I etapas)“ vyks Birštono piliakalnio tvarkymo darbai. Projekto užsakovas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) kartu su Nemuno kilpų regioninio parko direkcija.

       http://miskininkas.eu/tvarkys-birsto...ptus-ir-takus/

       Comment


        Kiek žiūrėjau pirkimų dokumentus, tai plano dalis nutiesti naują pakilimo taką ne pačiu Vytauto kalnu (kur dabar išpuvę vienoje pusėje ir išmintas šalia takas) , o pratęsiant krantinę per gretimą kalvą.

        https://pirkimai.eviesiejipirkimai.l...asp?PID=488117

        Nuorodoje 4 priedas .zip

        Comment


         Prie Puziniškio piliakalnio kuris yra Ignalinos rajone Aukštaitijos Nacionalinio parko teritorijoje pirmą kartą teko pabuvoti prieš kokius 20 metų. Tada tiltas tarp Linkmeno ir Asalnykščio ežerų buvo medinis visiškai sulūžęs. Kalvos šlaitai statūs, piliakalnis apaugęs pušimis ir beržais.         Paskutinis taisė digital; 2020.01.03, 21:02.

         Comment


          Parašė Romas Rodyti pranešimą
          15min.lt 2019.11.10
          Kitąmet bus tvarkomi Liškiavos ir Merkinės piliakalniai
          Įdėtas skelbimas CVPP, pirkimo numeris: 467902

          Liškiavos piliakalnio ir alkakalnio tvarkymo ir pritaikymo lankymui tvarkomieji statybos ir tvarkybos (tvarkomieji paveldosaugos) darbai.

          Tvarkomieji paveldosaugos (tvarkybos) darbai:

          Liškiavos pilies pietvakarinio bokšto liekanų (un.k. 1751) restauravimo, konservavimo, apsaugos priemonių įrengimo ir remonto darbai, taip pat apsaugos priemonių (konservavimo darbai) nuo mechaninės erozijos įrengimas: pėsčiųjų takų, terasuotų takų, akmeninių laiptų įrengimas, paviršinės erozijos židinių panaikinimas.

          Tvarkybos darbų metu numatyti tvarkomos teritorijos restauravimo darbai – kraštovaizdžio formavimo kirtimai. Tvarkomųjų statybos darbų metu numatytas esamos automobilių stovėjimo aikštelės dangos kapitalinis remontas, naujos automobilių stovėjimo aikštelės statyba. Numatytas akmenų grindinio dangos aikštelių įrengimas ir kt.

          Schema https://pirkimai.eviesiejipirkimai.l...asp?PID=493175

          Techniniame projekte taip pat yra vietos vaizdų iš XXa.
          Paskutinis taisė Riedis; 2020.01.24, 08:31.

          Comment


           Sutvarkytas Naujosios Rėvos piliakalnis Neries regioniniame parke RP (Vilniaus r.)
           Įrengti suolai, iškirsti krūmai, atnaujinti laiptai

           Palyginimui - foto 2017.08


           Naujos nuotraukos

           Comment

           Working...
           X