Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Parodos ir pristatymai

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  šiandien, kovo 1, 18.00 NDG:

  Optimizmo architektūra: paskaita


  Istorinio architektūros palikimo įprasminimas aktualioje kasdienybėje yra betarpiškai susijęs su reikšmės suteikimu. Pasirinkimas vertinti ir puoselėti autentiškumą arba pasyviai stebėti pokyčius yra kultūrinio pobūdžio praktika. Akivaizdu, kad Kaunas šio laikotarpio architektūrinį palikimą sąmoningai prisiima kaip vieną iš kertinių miesto identiteto elementų. Tačiau kokie šio sprendimo argumentai? Kaip jie kinta? Paskaitoje išgirsime vieną iš vertės interpretacijų, kuri bus pristatyta kaip septynios tezės apie Kauno modernizmo architektūros išskirtinumą.

  Ši paskaita yra parodos "Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918-1940" dalis.

  Renginys nemokamas, be registracijos.
  Paskaita vyks lietuvių kalba.
  http://www.ndg.lt/renginiai/paskaito...-paskaita.aspx

  Comment


   Rytoj:

   Kovo 14 d., trečiadienį, 18 val. NDG vyks Dr. Marijos Drėmaitės paskaita “Migruojantys modernistai. Tarpukario Kauno architektai”.

   Nepaprastas statybų bumas tarpukario Kaune kelia susidomėjimą laikinosios sostinės projektuotojais – kokie buvo jų kūrybiniai orientyrai, kokias problemas jiems teko spręsti? Žvelgiant į projektuotojų biografijas, į akis krenta įdomus faktas – beveik nė vienas iš gausaus 400 architektų, statybos inžinierių ir technikų būrio nebuvo gimęs Kaune, o karjerą ir gyvenimą daugelis taip pat baigė svetur. Jų profesinis gyvenimas paženklintas migracijos, kurią skatino ne tiek profesiniai interesai (nes keliauti studijų tikslais architektams įprasta nuo senų laikų), bet kur kas dažniau politinės aplinkybės. Šie skirtingų kartų ir išsilavinimų žmonės 20 a. ketvirtojo dešimtmečio viduryje sugebėjo sukurti stiprią modernizmo mokyklą, kurios atgarsiai buvo jaučiami ir antrojoje 20 a. pusėje – išeivijoje ir sovietinėje Lietuvoje.

   Ši paskaita yra parodos "Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918-1940" dalis.

   Parodos strateginis partneris - Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.
   Partneris - LDM Nacionalinė dailės galerija, Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.
   Kuratoriai: Marija Drėmaitė, Giedrė Jankevičiūtė, Vaidas Petrulis.
   Architektūros ir dizaino kūrėjai: Ieva Cicėnaitė, Matas Šiupšinskas, Linas Gliaudelis.

   Projektą organizuoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

   Renginys nemokamas, be registracijos.
   Paskaita vyks lietuvių kalba.

   Comment


    Kovo 20 d., antradienį, 17.30 val. visų laukiame 322 aud. diskusijoje Laimingas Kaunas, kurioje šnekėsime su knygos „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“ autoriais Vaidu Petruliu, Vilte Migonyte-Petruliene, Arvydu Pakštaliu ir Pauliumi Tautvydu Laurinaičiu. Diskusiją moderuos „Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ kuratorius, „Ekskurso“ gidas Žilvinas Rinkšelis.
    https://www.kvb.lt/lt/is-naujienos/9...ngais-zmonemis

    Comment


     Parodų rūmuose – „Klaipėdos architektūra 2017“

     Birželio 29 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos parengta paroda „Klaipėdos architektūra 2017“. Renginio metu bus pristatyti LASKAO / ErgoLAIN stipendijos konkurso darbai ir kasmetinis leidinys „Klaipėdos architektūra 2017”...
     Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

     Comment

     Unconfigured Ad Widget

     Collapse
     Working...
     X