Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Metro Vilniuje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Svecias Rodyti pranešimą
    Tai taip. Todėl ir neleistina taip ilgai svarstyti, reikia greičiau apsispręsti metro ar tramvajus. (Ar kompromisisnis variantas metro-tramvajus ).
    Skubėjimui ne! Tiltų išilgai upės nereikia

    Comment


      Neperseniausiai apsilankiau Helsinkyje. Gatvės tenai paliko savotišką įspūdį. Ankšta važiuoti, o kai dar viena juosta skirta tik autikam ir taxi, tai apskritai visur belieka vienintelė juosta automobiliams.
      Tokiu magistralinių gatvių kaip pas mus Geležinio Vilko, Ukmergės, Narbuto, Konstitucijos ir t.t. iki centro ten neateina.
      Važinėjausi savaitgalį tai kamščių nebuvo. Bet vietiniai sako, kad kamščių ten niekad ir nebūna. Tiesa yra ten greitkelių, kur galima 120 km/h, bet jie atokiau nuo centro, tad teorškai tarp greitkelio ir centro turėtų būt nerealūs kamščiai.

      Tai vat klausimas, kas pas juos išsprendžia kamščių problemą?
      Senovinis "lėtasis" tramvajus, traukinių linija ar metro linija einanti žiedu per centrą? Tiesa, dar autobusų nepaminėjau, kurie neatrodo geriau už mūsiškius.

      Tad kaip čia Vilniuje kažkas siūlo investuoti į viadukus, kelius ir t.t., vietoj tramvajaus, tai darosi aišku, kad tai nieko neišspręs.

      Comment


        Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
        Tai vat klausimas, kas pas juos išsprendžia kamščių problemą?
        Senovinis "lėtasis" tramvajus, traukinių linija ar metro linija einanti žiedu per centrą?
        Gal centre paprasčiausiai jokios veiklos nėra? Ar čia tik senuko tramvajaus išganingas poveikis

        Comment


          Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
          Tai vat klausimas, kas pas juos išsprendžia kamščių problemą?
          Senovinis "lėtasis" tramvajus, traukinių linija ar metro linija einanti žiedu per centrą? Tiesa, dar autobusų nepaminėjau, kurie neatrodo geriau už mūsiškius.

          Tad kaip čia Vilniuje kažkas siūlo investuoti į viadukus, kelius ir t.t., vietoj tramvajaus, tai darosi aišku, kad tai nieko neišspręs.
          aš ir kai buvau Helsinkyje atkreipiau į tai dėmesį. gyvenau ir dirbau netoli geležinkelio stoties, šalia ne tik stotis buvo, bet ir nemažai daugiauaukščių biuro pastatų, milžiniškas prekybos centras (gal net keli, bo įlindau vienoje gatvės pusėje, o išėjau visiškai kitame kvartale, ir beje kitoje gatvės pusėje). kai į tai atkreipiau vietinio dėmesį, jis papraščiausiai man parodė Suomijos, o po to ir Helsinkio žemėlapius. papraščiausiai Helsinkio centras yra tokioje vietoje, kad per jį nevyksta tranzitinis transportas.

          Comment


            Sveiki,nors apsilankau pas jus dažnai,bet labai retai apsiimu komentuoti. Kažkaip skaitau skaitau visus straipsnius apie metro ir galvoju,kad nelabai Vilniaus miestui to reikėtų.Šis projektas gal ir yra naudingas,bet tikrai ne artimai ateičiai.kiek prisimenu,darbai būtų užbaigti apie 2050-uosius.Man atrodo,kad iki to laiko miestas tiesiog uždustų.Net jeigu ir mažėja gyventojų skaičius,kaip matome,automobilių gatvėse ne mažiau.Pimriausiai,reikėtų sutvarkyti esamą transporto sistemą,kad ji būtų lankstesnė,aptarnautų pagrindinius keleivių srautus ir be reikalo nekursuotų transpotas mažiau populiariais maršrutais.Remiantis kai kurių ES šalių patirtimi,galima būtų įvesti spacialų mokęsti už automobilių parkavimą miesto centre(taip dažnas miestelėnas susimąstytų ir be reikalo į centrą automobiliu nevažiuotų).Po to,kai automobilių skaičius dar labiau išaugtų,galima būtų ieškoti alternatyvų,kažko panašaus į metro-tramvajų.O tik po visko to,jeigu nebus galimybių įsidiegti ko nors žymiai modernesnio,imti įgyvendinti metro projektą. O dabar tai skamba pakankamai juokingai,nes vietoje to,kad realiai sutvarkyti esamą transporto sistemą,gyventojus grandioziniais ateities planais maitina. Tebūnie įgyvendinta galimybių studija ir pan. ,bet baisu pagalvoti apie tai,kas bus jau po kelių metų,kol tariamai bus įrenginėjami tuneliai.

            Comment


              Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
              Net jeigu ir mažėja gyventojų skaičius,kaip matome,automobilių gatvėse ne mažiau.
              Nu aš niekaip nesuprantu, iš kur jūs visi traukiat, kad gyventojų skaičius mažėja? Jų daugėja, o automobilių skaičius ir dienos gyventojų dar greičiau daugėja.

              Comment


                Silber418, iš ko sprendi kad mums nereikia metro? Gal nesi buvęs Vilniuje kamščių metu?
                You might surprise yourself.

                Miestai.net FB

                Comment


                  Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                  Kiek prisimenu,darbai būtų užbaigti apie 2050-uosius.Man atrodo,kad iki to laiko miestas tiesiog uždustų.Net jeigu ir mažėja gyventojų skaičius,kaip matome,automobilių gatvėse ne mažiau.
                  Visų pirma, gyventojų Vilniuje daugėja. O dėl metro. Juk pats parašei, kad jo įdiegimas užtruktų dešimtmečius ir kuo ilgiau delsim, tuo ilgiau jo neturėsim. Niekas nesako, kad pasirinkusi metro projektą savivaldybė nustotų stačiusi viadukus, platinusi kelius...

                  Comment


                    Parašė spirit Rodyti pranešimą
                    Silber418, iš ko sprendi kad mums nereikia metro? Gal nesi buvęs Vilniuje kamščių metu?
                    Atrodo,nerašiau,kad Vilniui nereikia metro,bet ar jums neatrodo,kad valdžia truputį nori užgalistyti miestui aktualias problemas- kalba apie grandiozinius planus ateičiai,bet nepasiūlo jokio alternatyvaus problemos sprendimo būdo.Juk iki to,kol metro imtų funkcionuoti,mieste nesumažėtų kamščių?

                    Comment


                      Parašė Darius_ Rodyti pranešimą
                      Visų pirma, gyventojų Vilniuje daugėja. O dėl metro. Juk pats parašei, kad jo įdiegimas užtruktų dešimtmečius ir kuo ilgiau delsim, tuo ilgiau jo neturėsim. Niekas nesako, kad pasirinkusi metro projektą savivaldybė nustotų stačiusi viadukus, platinusi kelius...
                      Šaunu,jeigu savivaldybė neužmigs ant ateities planų.Tiesiog,man ta visa "metro ir tramvajaus propaganda" pasirodė per daug neįtikinama.
                      Paskutinis taisė Silber418; 2007.05.20, 13:06.

                      Comment


                        Tiesą pasakius, sunku susigaudyti kokia tikra tavo nuomonė, nes ją vis keitalioji. Citata iš kitos temos:
                        Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                        Aha.. Man taip pat atrodo.. Šiaip,manau,nėra skirtumo,kur pirmiau,kur geriau įvesti tą tramvajų.. Juk ne dėl prestižo įvedama,o dėl reikiamumo... manau,kad Pajūriui tramvajus tikrai tiktų.. O Vilniuje metro tada..

                        Comment


                          Parašė Edd Rodyti pranešimą
                          Tiesą pasakius, sunku susigaudyti kokia tikra tavo nuomonė, nes ją vis keitalioji. Citata iš kitos temos:
                          Nepykite,retai pasisakydavau,o dabar sunku pačiam mintyse susigaudyti be to,tuo metu,kai komentavau,dar nebuvo kilęs šis judėjimas už metro. Beje,Ačiū už priminimą.
                          Paskutinis taisė Silber418; 2007.05.20, 13:46.

                          Comment


                            Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                            .<...>Remiantis kai kurių ES šalių patirtimi,galima būtų įvesti spacialų mokęsti už automobilių parkavimą miesto centre(taip dažnas miestelėnas susimąstytų ir be reikalo į centrą automobiliu nevažiuotų).Po to,kai automobilių skaičius dar labiau išaugtų,galima būtų ieškoti alternatyvų,kažko panašaus į metro-tramvajų.<...>
                            Nereikia pamiršti, jog šie visi sprendimai, kaip antai mokesčiai už įvažiavimą į miesto centrą ar parkavimą yra daromi tuomet, kai miestiečiams yra pasiūlomos kitos alternatyvos atsigauti į centrinę miesto dalį.

                            Važinėju tiek mašina, tiek viešuoju transportu, kai to reikia. Žinot kas atbaido?

                            a) tai, jog reikia grūstis ir stumdytis
                            b) tai, jog pastoviai nėra kur atsisėsti
                            c) tai, jog reikia lauke laukti viešojo transporto.

                            Pažymiu, kad transporto greitis jau senokai nebėra problema, bet mano išvardintas problemas iš principo išsprendžia metro. Manau, tokių kaip aš yra daugiau, tiksliau, žinau tai. Todėl vairuotojus iš automobilių iškraustys ne nauji troleibusai, o tik metro. Taip, kaip ir visame pasaulyje.

                            Comment


                              Laukti kol atsiras metro reikės turbūt ilgai, tad reikia jau nelaukiant kažką tvarkyt, kas greičiau padaroma.

                              Bėda, kad pas mus nėra "greitojo" visuomeninio transporto, tokio, kuris nestoviniuotų kiekvienoje stotelėje. Pvz nuo atokiau esančios automobilių aikštelės nuvežtų į centrą be sustojimų.

                              Comment


                                Parašė Meier Rodyti pranešimą
                                Važinėju tiek mašina, tiek viešuoju transportu, kai to reikia. Žinot kas atbaido?

                                a) tai, jog reikia grūstis ir stumdytis
                                b) tai, jog pastoviai nėra kur atsisėsti
                                c) tai, jog reikia lauke laukti viešojo transporto.

                                Pažymiu, kad transporto greitis jau senokai nebėra problema,
                                O man atvirkščiai - vietos pakanka, dažnumas patenkinamas, bet būtent greitis yra problema. Tiksliau - to greičio stabilumas. T.y. įsėdęs pašilaičiuose į autobusą 7,33 aš negaliu būti tikras, kad 7,55 pasieksiu centrą.

                                Šitokį patikimumą garantuotų metro ar kuri kita transporto priemonė, fiziškai atskirta nuo gatvių.

                                Comment


                                  Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                  O man atvirkščiai - vietos pakanka, dažnumas patenkinamas, bet būtent greitis yra problema. Tiksliau - to greičio stabilumas. T.y. įsėdęs pašilaičiuose į autobusą 7,33 aš negaliu būti tikras, kad 7,55 pasieksiu centrą.

                                  Šitokį patikimumą garantuotų metro ar kuri kita transporto priemonė, fiziškai atskirta nuo gatvių.
                                  Hmm, bet automobiliai irgi to negarantuoja?

                                  Comment


                                    mano manymu vilnius metro matys kaip savo ausys mes

                                    Comment


                                      Jei ką, tai metro, bent jau pvz Tokijuje ar pan miestuose kursuoja ir dažniau, ir jame taip pat reikia stumdytis, ir nebūna kur atsisėsti (piko metu). Turint omenyje Vln gyventojų skaičių - manau, kad metro reikėtų laukti panašiai tiek, kiek ir dabar viešojo transporto. Gal tik padidėtų minėtas greičio stabilumas. Bet ar to nepavyktų įgyvendinti dabar sutvarkius Vilniaus gatvių infrastruktūrą - dar klausimas. Mat tas būtų daug pigiau, ir daug papraščiau.

                                      Comment


                                        /\ kuo dažniau tenka pavažinėti vilniuje, paragauti tų iš kaži kur susidarančių spūsčių tai kuo toliau, tuo labiau žinau, kad čia be metro nieko gero nebus...

                                        Comment


                                          /\ kuo dažniau tenka pavažinėti vilniuje, paragauti tų iš kaži kur susidarančių spūsčių tai kuo toliau, tuo labiau žinau, kad čia be metro nieko gero nebus...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X