Parašė myhorsegallery
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[DE] Autobahn. Vokietijos keliai ir greitkeliai
Collapse
X
-
pritariu, kad negalėtų, bet ne dėl greičių skirtumo su sunkiuoju transportu, o dėl vairavimo kultūros ir dėl to kylančios rizikos. Nes DE kažkodėl gali būti neribotas greitis net ir 2 juostų greitkelyje. Bet jie ir važiuoja kitaip. Labai jau retas 150 varo prilipęs per 3 metrus nuo priekyje esančio.Parašė Dariukas Rodyti pranešimąnegalėtų, nes greičio skirtumas būtų apie 120 lyginant su sunkiuoju transportu. ir dabar tas 60 km/h greičių skirtumas per didelis 2 juostoms
Komentuoti:
-
Tam tikri ruožai, ypač tam tinka Berlynas-Varšuva, tikrai galėtų turėti, kad ir 200 km/h ribojimą, jei iš vis nepadarius neriboto greičio.Parašė Lienzer Rodyti pranešimąForumuose kalbama, kad dabar realus greitis, iki kurio nebusi fiksuojamas - 160km/h.
Komentuoti:
-
Mano duomenimis siuo metu tik DEKRA technines stotys isduoda siuos lipdukus. Teko susimoketi 5 eur.Parašė VytautasRX Rodyti pranešimąNa taip, bet pusė mano pažįstamų atvažiuojančių pas mane į svečius į vokietiją nieko nėra girdėja apie Umweltzone ir šiaip dažnai mieste mašinos su užsienietiškais numeriais buna be tų lipdukų.
Dabar gi svarstoma apie mėlynąjį lipduką, kurį gaus tik EURO6 dyzeliai. Ir jei kitais metais tai įgyvendins, lietuvoj turetų atpigti 5-10metų senumo dyzeliai iš vokietijos, nes vokiečiai jais stengsis atsikratyti
Ir tas skirstymas pagal metus nėra tikslus, nes kaikurie gamintojai pradėjo gaminti anksčiau aukštesnės taršos klasės automobilius negu EU nustatyta galutinė riba (bent jau EURO5/6 atveju). Pasirausiau po savo mašinos dokumentus, ir tik "EC certificate of conformity" sertifikate radau nurodyta EURO klasę. Ir nors daugelis vokiečių žino savąją ar bent jau atsižvelgia į ją pirkdamį naują auto, lietuviams tai dar yra nežinoma.
Su nekantrumu laukiu kaip vokiečiai išspręs šią ir kitas problemas, kad atvažiavęs į degalinę užsienietis galėtų be streso ir vokiečių kalbos žinojimo įsigyti reikiamą vinietę.
O degalines is kur? Yra tokiu planu vokieciuose?
Komentuoti:
-
Lrytas.lt 2018.11.23
Vokietija kirto smūgį dyzeliams: jie uždrausti lietuvių pamėgtoje autostradoje
Dyzeliniams automobiliams taikomi apribojimai Vokietijoje galios ne tik šalies didmiesčiuose.
Šalyje priimtas pirmasis draudimas nenaujoms dyzeliniais varikliais varomoms transporto priemonėms, kuris palies ir garsiąsias magistrales.
Ketvirtadienį, lapkričio 15 dieną, Vokietijos teismas nusprendė, kad vietos valdžia privalo uždrausti senesnius dyzelinius automobilius šalies vakaruose įsikūrusiuose Eseno ir Gelzenkircheno miestuose bei dalyje A40 autostrados (Dortmundas - Esenas - Olandijos siena). Dyzelinių transporto priemonių eismo ribojimas magistralėse Vokietijoje yra naujiena.
Teismas uždraudė tokiems automobiliams važiuoti intensyviai naudojamoje, apie 20 km ilgio A40 autostrados dalyje nuo Bochumo iki Miulheimo prie Rūro, kuri kerta Eseną.
Čia galima pamatyti visą draudžiamos zonos schemą (pažymėta mėlyna spalva).

https://media0.faz.net/ppmedia/aktue...ne-die-die.jpg
https://www.lrytas.lt/auto/radaras/2...adoje-8295932/
- 1 patinka
Komentuoti:
-
10€ už lipduką yra mažiau nei 40€ už "be lipduko" + rami galva.Parašė VytautasRX Rodyti pranešimąNa taip, bet pusė mano pažįstamų atvažiuojančių pas mane į svečius į vokietiją nieko nėra girdėja apie Umweltzone ir šiaip dažnai mieste mašinos su užsienietiškais numeriais buna be tų lipdukų.
Komentuoti:
-
Na taip, bet pusė mano pažįstamų atvažiuojančių pas mane į svečius į vokietiją nieko nėra girdėja apie Umweltzone ir šiaip dažnai mieste mašinos su užsienietiškais numeriais buna be tų lipdukų.
Dabar gi svarstoma apie mėlynąjį lipduką, kurį gaus tik EURO6 dyzeliai. Ir jei kitais metais tai įgyvendins, lietuvoj turetų atpigti 5-10metų senumo dyzeliai iš vokietijos, nes vokiečiai jais stengsis atsikratyti
Ir tas skirstymas pagal metus nėra tikslus, nes kaikurie gamintojai pradėjo gaminti anksčiau aukštesnės taršos klasės automobilius negu EU nustatyta galutinė riba (bent jau EURO5/6 atveju). Pasirausiau po savo mašinos dokumentus, ir tik "EC certificate of conformity" sertifikate radau nurodyta EURO klasę. Ir nors daugelis vokiečių žino savąją ar bent jau atsižvelgia į ją pirkdamį naują auto, lietuviams tai dar yra nežinoma.
Su nekantrumu laukiu kaip vokiečiai išspręs šią ir kitas problemas, kad atvažiavęs į degalinę užsienietis galėtų be streso ir vokiečių kalbos žinojimo įsigyti reikiamą vinietę.
Komentuoti:
-
Vinjetė ir EURO klasė gal bus skirstoma pagal auto metus, lygiai taip pat kaip ekologinis mokestis norint įvažiuoti i Vokietijos didmiestį? O tikrins turbūt panašiai kaip Austrijoje, atsitiktinai stabdys.Parašė VytautasRX Rodyti pranešimąman įdomus dalykas, viniečių kainos skiriasi 10 kartų, priklausomai nuo tr. priemonės, bei taršos klasės. Įdomu kaip vokiečiai tikrins ar teisinga viniete naudojama.
Manau jog net ne visi auto savininkai žino savo auto taršos EURO klasę.
šaltinis:
http://www.spiegel.de/auto/aktuell/p...a-1140279.html
Nuo 2008 metų didžiuosiuose Vokietijos miestuose įkurtos ekologinės zonos „Umweltzone“. Jų tikslas sumažinti išmetamųjų dujų kiekį miestuose. Ekologinė zona žymima specialiu kelio ženklu ir papildomu ženklu po juo. Automobiliai turi turėti specialių lipduką „Plakette“ ant priekinio automobilio stiklo. Lipdukai būna trijų spalvų: raudonas, geltonas ir žalias. Papildomas ženklas ir parodo su kuriuo lipduku galima įvažiuoti į tą miesto zoną. Žalias lipdukas skiriamas mažiausiai orą teršiamoms mašinoms, jis išduodamas faktiškai visoms mašinoms, kurios pagamintos ne seniau kaip 1993 metais, jei tai benzininis variklis ir 2006 metais, jai tai dyzelinis variklis. Nuo 2014 metų liepos 1 d. į praktiškai visas ekologines zonas galima įvažiuoti tik turint žalio spalvos lipdukus.
Komentuoti:
-
man įdomus dalykas, viniečių kainos skiriasi 10 kartų, priklausomai nuo tr. priemonės, bei taršos klasės. Įdomu kaip vokiečiai tikrins ar teisinga viniete naudojama.Parašė Mexas Rodyti pranešimąVokietija apmokestins važiavimą automagistralėmis
http://www.15min.lt/gazas/naujiena/g...uru-221-774538
Manau jog net ne visi auto savininkai žino savo auto taršos EURO klasę.
šaltinis:
http://www.spiegel.de/auto/aktuell/p...a-1140279.html
Komentuoti:
-
Vokietija apmokestins važiavimą automagistralėmis
http://www.15min.lt/gazas/naujiena/g...uru-221-774538
Komentuoti:
-
Ką rūkai?Parašė Tomas Rodyti pranešimąPolitiškai, morališkai ir ekonomiškai bankrutavusi Vokietija nebepajėgia išlaikyti savo kelių sistemos. Juokinga, ar ne?
Komentuoti:
-
Politiškai, morališkai ir ekonomiškai bankrutavusi Vokietija nebepajėgia išlaikyti savo kelių sistemos. Juokinga, ar ne?
Komentuoti:
-
Numatytos tokios kainos už 10 dienų vinjetę (priklausomai nuo atitikimo išmetamųjų dųjų normoms ir automobilio dydžio): "2,50 Euro, 4 Euro, 6 Euro, 14 Euro oder 20 Euro".Parašė Mexas Rodyti pranešimąApmokesdins vokietijos kelius
http://www.delfi.lt/auto/patarimai/g....d?id=73110882
Įvedimo laikas dar neaiškus, bet panašu, kad neužtruks, nes DE įstatymas jau patvirtintas 2016.01.01, o įgyvendinimas atidėtas tik dėl ES įsikišimo ir diskriminavimo.
Komentuoti:
-
-
Rašantys apie PL nepatingėkit klaust/rašyt keliom temom žemiau, PL keliai čia tikrai gerai diskutuojami (temos visada pirmame psl. eina)
Dėl DEautobahnu WC, keliaujant daugiau keleivių tikrai verčiau stoti mažesnėse P/WC aikštelėse. Kai kurios jos aišku baisios, kaip pataikysi, bet kitos visai padorios. Jose apsisuki daug greičiau, nes kur yra MC/Rashof'ai kartais parkingo vietą gali gauti už 10 min ėjimo nuo WC (ypač vasarą pietų metu). Kartą esu sugaišęs 30 min vien padaryti pi-pi (su vaikais), dabar jų vengiu. Ilgoje kelionėje tokia gaišatis yra brangi ne dėl kelių eurų WC (nors ir tuos geriau išleisti ledams
Komentuoti:
-
Ooo! Tokia vasariskai aktuali autoturistu tema - kazkaip man tie vokieciai su savo tokiom tvarkom nepatinka. Per pastaruosius 3 metus taip isaugo tu mokamu tualetu skacius, kad siemet 6 ir 9 DE keliuose teko nemazai moketi. Taupantiems patarimas toks: gamtiniu reikalu stokite ne didelese (privaciose?) aikstelese, kur dideli restoranai (McDonalds, burgerKing etc) ir degalines, o mazesnese (valstybinese?) aisktelese, kuriose maziau patogumu, bet nemokamai (tokie sustojimai nurodomi mazesniu zenklu, tiesiog WC), o tie didieji Rastplatz arba Autohof, jau apmokestino tualetus.Parašė Austras Rodyti pranešimąSu tuo kvitu gali apmokėti patekimą į tualetą kitoje to paties tinklo degalinėje. Tuomet teliks primokėti (sumokėti) € 0,20 ir, žinoma vėl gausi naują € 0,50 vertės kuponą.
Kita vertus, mane nustebino labiau tai, kad tokia tvarka jau ir daug kur Austrijoje idegta (tik ne taip sistemiskai, dazniausiai moki i automata ir tiek), kur anksciau nepastebejau tokiu dalyku. Tik Austrijoj daugiau ir dazniau yra ju keliu tarnybos aiksteliu (jose nemokami wc), kurios ir dedesnes ir modernesnes, ir svaresnes nei DE. beje, taisykle ta pati - wc nemokamas ten, kur nera degaliniu ir McDonaldu...Paskutinis taisė Lienzer; 2016.07.04, 21:15.
Komentuoti:
-
Čia net visas SANIFAIR "tinklas" sukurtasParašė Austras Rodyti pranešimąSu tuo kvitu gali apmokėti patekimą į tualetą kitoje to paties tinklo degalinėje. Tuomet teliks primokėti (sumokėti) € 0,20 ir, žinoma vėl gausi naują € 0,50 vertės kuponą.
https://www.sanifair.de/
Komentuoti:
-
Tokia sistema jau ir Lietuvoje atsiranda. Pvz. STATOIL degalinėje prie Panevėžio aplinkkelio.
Komentuoti:
-
Žodyje "išgryninti" yra dviem simboliais mažiau, negu "išcache'inti". Kodėl nenaudojate normalaus lietuviško termino?Parašė sauls Rodyti pranešimąišcache'inti
Komentuoti:
-
Beje, degalinės operatorius gali tuos pinigus išcache'inti. Man buvo tokia situacija: turiu du kuponus ir noriu nusipirkti kavos. Mokėti reikia automate, kuris priima kuponus. Bet tik po vieną. Antrą teko išsikeisti pas operatorių į centus, kuriuos po to ir sumečiau atgal į tą patį automatąParašė Austras Rodyti pranešimąSu tuo kvitu gali apmokėti patekimą į tualetą kitoje to paties tinklo degalinėje. Tuomet teliks primokėti (sumokėti) € 0,20 ir, žinoma vėl gausi naują € 0,50 vertės kuponą.
)
Beje, geras dalykas yra tai, kad tie kuponai galioja visose degalinėse kur yra tokie tualetai, nesvarbu kurioje tu jį gavai.
Komentuoti:
Komentuoti: