Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruonio HAE

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kruonio HAE

    Lietuva turi unikalu objekta - Kruonio hidroakumuliacine elektrine. Baltijos salyse tai vienintelis toks. Manau, ir Rytu Europoje nedaug rasi tokiu elektriniu.


    Zemutinis baseinas



    Virsutinis baseinas



    #2
    Dėkui už nuotraukas
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #3
      Ei kur dingo nuotraukos

      Comment


        #4
        Parašė Alchemic
        Ei kur dingo nuotraukos
        Atstaciau

        Comment


          #5
          Aciu uz nuotraukas!
          Buvau tenai nemazai kartu, pazystamas ten dirba. Vaikai budami eidavom maudytis i tas marias.
          You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

          Comment


            #6
            As kazkaip visa laika galvojau kad tas vanduo kur virsui tai is virsui esanciu telkiniu [i kuriuos iteka upes ir tt.], o paskui ji perleidzia per tuos didelius vamzdzius, ir taip issuka turbina....
            You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

            Comment


              #7
              Parašė John
              Gal gali kas nors smulkiai paaiskinti kaip veikia ta elektrine? Kaip esu girdejes hidroakumuliacinese elektrinese vanduo ispumpuojamas i aukstesni baseina ir veliau paleidziamas sukti turbinu. Bet kaip tai gali buti efektyvu? Kokia energija tuomet naudojama tam vandeniui vel pumpuoti i virsu? Ar as neteisingai kazka supratau?
              Sita as galiu Jums kuo puikiausiai paaiskinti:

              tokios elektrines veikia tik ten, kur yra atomines elektrines arba kur elektros energijos perteklius tam tikrais momentais.
              kadangi IAE dirba tiktai "flat" rezimu, t.y. jos turbinu generuojami galingumai negali buti reguliuojami paros begyje, tai nakti, kai labai sumazeja elektros energijos poreikis, nera kur deti IAE generuojamos energijos. Tada du variantai: arba eksportuoti i kitas rinkas (bet nakti ir kitiems elektros nereikia), arba, kaip Kruonio HAE atveju, ta pertekline energija (beje, ir labai pigia), naudoja KHAE generatoriai, kurie pumpuoja vandeni is apatinio baseino, i virsutini. Diena gi, kai atsiranda didelis elektros energijos poreikis (ir elektra buna pati brangiausia), vanduo is virsutinio baseino paleidziamas laisvai teketi tais vamzdziais atgal ir generatoriai dirba turbimu rezimu, t.y. begdamas vanduo suka turbinas ir gamina elektra.
              HAE yra labai efektyvios ir Lietuva turi didziuotis siuo pasiekimu. Siaip, ten dabar yra tik du agregatai po 200 MW, nes "zalieji" sajudzio metais sutrukde trecio agregato statybai, kuris uz rusu pinigus jau buvao i Lietuva atgabentas. Didelis nuostolis Lietuvai.
              Laukiamas elektros tiltas i Lenkija leistu eksportuoti pikine energija (KHAE deka), taciau uzdarius IAE, toks tiltas leistu tik importuoti is tuy paciu vakaru. Ok, uzteks cia beletristikos

              Comment


                #8
                Parašė John
                Dar man kilo klausimas, kas laukia Kruonio HAE uzdarius Ignalinos AE, nes perteklines elektros kaip ir nebeliks?
                Tai tik vienintelis variantas pirkti off-peak energija is vakaru (tik reik sujungti sistema su Lenkais) ir dengti pikinius poreikius arba Lietuvoje, arba parduoti atgal i Vakarus.

                Comment


                  #9


                  desineje matomais vamzdziais, kuriais kursuoja vanduo laisvai galetu vazinetis traukinai, bent taip mums pasakojo kai buvom kazkada ekskursijoj, o cia galite placiau paskaityti apie si objekta:
                  http://www.asa.lt/cgi-bin/sna.cgi?grp=62
                  Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                  Comment


                    #10
                    Aš šiek tiek atsimenu kaip prieš kelioliką metų buvo gabenama viena iš turbinos sparnuočių į Kruonio HAE. Bijau pameluot, bet berods ją laivu plukdė į Klaipėdą, iš Klaipėdos barža Nemunu į Kauną, o iš Kauno su spec. vilkiku į Kruonį (nors gali būti, kad į Kauną ir geležinkeliu vežė - nelabai prisimenu).
                    Įspūdingas dalykėlis, toks turbūt keliolikos metrų skersmens ir kelių metrų aukščio belekiek sveriantis ventiliatorius
                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                    Comment


                      #11
                      ispudingas objektas, teko nemazai apie ji girdet. Nors aplinkinis krastovaizdis taip pat nera ka maziau ispudingas!

                      Comment


                        #12


                        Naktį šita elektrinė buna labai puikiai apšviesta, iš mano kaimo nerealus vaizdas būna.

                        Comment


                          #13
                          vaziuojant sutemus Vilnius-Kaunas autostrada irgi puikiausiai matosi deka apsvietimo ;D


                          Beja visada galvojau kad KHAE naudoja pertekline HES energija, pasirodo klydau

                          Comment


                            #14
                            Idomi vieta, teko apsilankyti, patiko man ten
                            Nuotrauku siek tiek padariau, bet jas idedamas pasikartociau, tad jei kazkam bus idomu, mano foto suras cia: Kruonio hidroakumuliacine elektrine








                            Comment


                              #15
                              Parašė auskariukas
                              Nuotrauku siek tiek padariau, bet jas idedamas pasikartociau, tad jei kazkam bus idomu, mano foto suras cia: Kruonio hidroakumuliacine elektrine
                              Labai geros nuotraukos. Ačiū už nuorodą

                              Comment


                                #16
                                Parašė Romas
                                Labai geros nuotraukos. Ačiū už nuorodą

                                Aciu uz ivertinima Siaip gaila kad oras toks skystokas siek tiek pasitaike

                                Comment


                                  #17
                                  Teko ir man šiandien čia apsilankyti









                                  Vaizdas iš apačios:





                                  Prie įvažiavimo link Kruonio HAE pastatytas vamzdžio fragmentas padeda suvokti jo dydį Tas oranžinis - aš (~1,76m. ūgio )

                                  Comment


                                    #18
                                    stai kelios foto



                                    Viduje
                                    I love INNUENDO!

                                    Comment


                                      #19
                                      Keletas idomiu faktu:
                                      1. siai elektrinei (pagrinde jos rezervuarui) pastatyti sunaudota tiek cemento, su kiek butu galima pastatyti Panevezio dydzio miesteli.
                                      2. vieno vamzdzio skersmuo yra toks, kad juo gali teketi Strevos upe (kuri visai salimais iteka i Nemuna).

                                      Comment


                                        #20
                                        jo, vamzdiai ten gero dydzio...
                                        tevas pasakojo, kad kai ta elektrine state, jo pazistamas ten su kamazais lakste
                                        (pasirodo, kad ir statybininku darbas gali buti linksmas )

                                        Comment

                                        Working...
                                        X