Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Gelžk. Šiauliai - Telšiai - Kretinga - Klaipėda

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Eimantas
    replied
    Tarpstotis Kretingalė-Kretinga

    2008 04 20
    Atkarpa Klaipėda-Bajorai nutiesta XIX a. pabaigoje.

    Tiltas per Tenžės upę




    Už kokių 200 metrų esantis viadukas


    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    Kretingalės stotis

    2008 04 20

    Atkarpa nuo Klaipėdos iki Bajorų (dabar Kretingos pakraštys) nutiesta XIX a. pabaigoje. Į Kretingos pusę artimiausia stotelė dabar yra Bajorai, o į Klaipėdos Kalotė.

    Peronai


    Link Klaipėdos


    Senasis stoties pastatas, kuriame dabar butai ir netinkami langai


    Stoties budėtojo pastatas su laukimo patalpa keleiviams

    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    Daug žemės darbų bus. Įdomu ar toks pat status ir vingiuotas bus kelias antrasis.

    Komentuoti:


  • Nas
    replied
    Informacija apie planuojamą geležinkelio antrojo kelio statybos projektavimo ruože Telšiai - Lieplaukė specialiojo plano rengimą

    AB „Lietuvos geležinkeliai" užsakymu UAB"Kelprojektas" pradeda rengti geležinkelio antrojo kelio statybos projektavimo ruože Telšiai - Lieplaukė specialųjį planą. Specialiojo plano rengimo darbus numatome pradėti 2009 m. IV ketvirtyje, baigti - 2010 m. IV ketvirtyje. Preliminarūs sprendiniai rengiami iki 2009.12.31.

    Su preliminariais sprendiniais galima susipažinti Telšių rajono, Telšių miesto seniūnijos patalpose, Turgaus a. 7, LT-87122, Telšiai; Gadūnavo seniūnijos patalpose, Gadūnavo miest., LT-88075, Telšių raj.; Ryškėnų seniūnijos patalpose, Masčio g. 5, Ryškėnų km., Telšių raj.

    Motyvuotus pasiūlymus dėl rengiamo specialiojo plano galima pateikti specialiojo plano organizatoriams -UAB"Kelprojektas", Panevėžio pad., Anykščių g. 4, LT-35157, Panevėžys. Projekto kordinatorius - M.Gaigalas, tel 8-45 469246, 8-618-38182, faks. 8-45 460977.

    Įgaliotas specialiojo plano rengimo organizatorius, pagal pavedimo sutartį Nr. SP-388 - UAB"Kelprojektas", I.Kanto g. 25, LT-44002, Kaunas, tel. 8-37 223186. Projekto vadovas -A. Čibirka. Projekto kordinatorius - M.Gaigalas, Anykščių g. 4, LT-35157, Panevėžys, tel 8-45 469246, 8-618-38182, faks. 8-45 460977.

    Parengto specialiojo plano aptarimo laikas, viešosios ekspozicijos vieta ir susirinkimo vieta bus paskelbta papildomai.

    http://www.telsiai.lt/go.php/lit/Informacija_apie_planuojama_gelezinkelio/1750

    Komentuoti:


  • groundzer
    replied
    Šituo geležinkeliu dažnai važiuodavau į Šiaulius pas močiutę. Bet paskutinį kartą geležinkeliu važiavau prieš kokius tris-keturis metus. Butų įdomu vėl pralėkti "medinuku" Klaipėda-Radviliškis. Kiek prisimenu jis stodavo visose stotelėse iki pat maršruto pabaigos (Duseikiai,Tryškiai,Pavenčiai,Raudėnai,...)

    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    2007 09 04

    Plungė




    Pervažos budėtojo namelis


    Bendras stoties vaizdas


    Birių krovinių iškrovimo aikštelė


    Potvynis

    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    2007 08 15

    Tryškiai


    Komentuoti:


  • copper
    replied
    Šiek tiek Kuršėnų apylinkių geležinkelio
    Foto: 2009-09-04

    1. Kuršėnų geležinkelio stotis, esanti Drąsučių kaime prie Kužių-Mažeikių linijos.


    2. O čia Pavenčiuose (Kuršėnų gyvenvietės rajonas) - kur bepasuksi - pervaža. Po kaire esantis kelias į gamyklą, dešinėje pagrindinė linija į Telšius bei pora kitų šalutinių į gamyklas. Tiesa netoli čia pasirodo yra pakilimo takas (gaila, kad tik dabar pastebėjau žemėlapy)


    3. Pavenčių stotis, kuri jau yra prie Kužių-Telšių linijos. Nelabai geros būklės


    4. Pavenčių stotyje, žiūrint į Telšių pusę.


    5. Šiaulių pusė.


    6. Perėjimai į apgriuvusius peronus tai žiaurūs, gali koja susilaužyti


    7. Geležinkelio išsiskyrimas. Kairėje į Telšius, dešinėje į Mažeikius.


    8. Apsisukus


    9. Ir pervažoje, netoli Kužių stoties sutikau Siemensiuka

    Komentuoti:


  • STIFF
    replied
    Telšių geležinkelio stotis. Atsiprašau už nekokią kokybę.





    Žvilgsnis link Klaipėdos, tiksliau Plungės.





    Žvilgsnis link Šiaulių





    Manevrinis ČME3-6741





    Iešmų reguliavimo sistemos (nežinau kaip pavadinti):

    Automatinės:





    Mechaninės:



    Šviesoforai:



    Šį kartą tiek. Kitą kartą stengsiuosi įdėti geresnės kokybės vaizdelių iš Telšių fronto.

    Komentuoti:


  • Nas
    replied
    Bijau pameluot, bet pusmetis tai tikrai, kai jau važinėja RA2 vietoj D1. Manau maršrutas nėra tikrai vienas iš nuostolingiausių, tad tikslinga buvo skirti naujesnį traukinuką.

    Komentuoti:


  • STIFF
    replied
    Nuo kada Klaipėda - Radviliškis važinėja RA2??? Va čia tai naujiena. Atsimenu tuos laikus kai iš telšių į klaipėdą dardėdavau su tuo senuoju dyzeliuku (neprisimenu modelio). Čia tai naujiena

    Komentuoti:


  • Nas
    replied
    Geležinkelis Šiauliai - Telšiai - Kretinga - Klaipėda

    Šiandien teko galimybė pakeliauti traukiniu iš Telšių į Šiaulius, tad ta proga keletą nuotraukėlių įmesiu. Nežinojau kur tiksliai mesti, nes nuotraukos gan skirtingos, bet manau ši tema turėtų tikti, jei ne, nebarkit smarkiai.

    Kadangi esu iš Telšių, tai daugiausiai nuotraukų iš čia ir bus.
    Telšių stotis iš išorės(miesto) pusės.


    Iš vidinės pusės


    Telšių stotyje "gyvena" manevrinis ČME3-6197


    Stotyje 2 peronai. Tolumoje matyti senas, reikalaujantis renovacijos, pesčiųjų tiltas.


    Netikėtai stoties laukimo salėje pastebėjau stendą su senomis Telšių gel. stoties nuotraukomis. Įmetu pora gražesnių, tikiuosi nematytos.
    Telšių stotis 1932m.


    Pirmieji Telšių geležinkeliečiai 1927m.


    Na, kol viską apžiūrėjau prabėgo laikas ir sulaukiau traukinuko(Klaipėda-Radviliškis)...
    RA2


    Salonas


    Na ir keletas stočių pakeliui į Šiaulius




    Kužiai




    Tryškiai




    Ir galui Šiaulių gražuolis:
    Paskutinis taisė Romas; 2010.07.02, 23:43. Priežastis: Tarpai tarp nuotraukų

    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    Nuotraukoje Šiauliuose irgi mačiau, o Klaipėdoje ne ir neteko girdėti.

    Komentuoti:


  • Vitas
    replied
    Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
    DR1A nevažinėja.
    Čia minty turėta iš Radviliškio į Klaipėdą...

    Aš taip pat nedvejojau, kad Radviliškio mazge (į Klaipėdą, Rokiškį) tikrai važinėja tik senieji vengriški D1. Bet va kaip matyti nuotraukėlėje
    http://www.santarve.lt/article/view/10167 ,
    2008m. gegužės 25 d. į Mažeikių geležinkelio stotį atvažiuoja DR1A.
    Šioje nuotraukoje
    http://www.budas.lt/?-2014471734
    taip pat matyti DR1A.
    Nejaugi keleivinių traukinių eismo atnaujinimo į Mažeikius šventei specialiai toks buvo atvarytas iš Vilniaus tai dienai ?
    Paskutinis taisė Vitas; 2008.06.15, 23:37.

    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    Stotys berods dar į klases skirstomos, o Giruliai ir Kretingalė tikrai yra stotys.
    DR1A nevažinėja.
    Paskutinis taisė Eimantas; 2008.06.15, 19:50.

    Komentuoti:


  • Vitas
    replied
    Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
    Ten buvo klaida, nes tokio tarpstočio nėra, tada reikėjo rašyti Kretingos - Klaipėdos atkarpoje ar panašiai.
    Šia tema diskutuoti būtų įdomu.
    Stotis stočiai nelygu.
    Nesiimu charakterizuoti Girulių ir Kretingalės stočių, bet nė kiek neabejoju, kad Klaipėda ir Kretinga tikrai prilygsta stotims. Kiek apie geležinkelį skaičiau rusiškos literatūros, tai radau keletą sąvokų: “путевой пост“ (kelio postas, be bėgių išsišakojimų),“разъезд“ (pralanka vienų bėgių geležinkelyje), “станция“ (pilnavertė stotis).
    Tarpstote Eimantas vadina (ir bendrai geležinkelyje vadinama) geležinkelio atkarpa tarp dviejų bet kokių dalijimo punktų („раздeлительный пукнт“). Rusiškai ši atkarpa vadinama „пeрегон“, į lietuvių kalbą tinkamo vertimo kaip ir nėra, tai ir įprasta vadinti tarpstote.
    Nežinau, kokie traukiniai dabar važinėja maršrutu Radviliškis-Klaipėda („medinukai“ D1 ar modernesni DR1A), bet kas pasiryžta iš Klaipėdos į Kretingą važiuoti traukiniu, tai renkasi vieną iš greitųjų Vilnius-Klaipėda. Tokiu važiuodami tarpinių stočių ir dyzelinio traukinio sustojimo vietų (Giruliai, Kalotė, Kretingalė, Bajorai) nė nepastebi. Todėl informacijos priemonėse ir daro klaidas. Jų sureikšminti nereikėtų. Nors apie geležinkelį rašinėjantys žurnalistai apie jį išmanyti galėtų daugiau ir klaidų vengti.
    Paskutinis taisė Vitas; 2008.06.15, 16:46.

    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    Parašė Himleris Rodyti pranešimą
    Kokia nauda iš tokių smulkmeniškumų ?
    Ten buvo klaida, nes tokio tarpstočio nėra, tada reikėjo rašyti Kretingos - Klaipėdos atkarpoje ar panašiai.

    Komentuoti:


  • LT-1
    replied
    Parašė Himleris Rodyti pranešimą
    Kokia nauda iš tokių smulkmeniškumų ?
    Man irgi toks klausimas daznai iskyla..

    Komentuoti:


  • Vitas
    replied
    Parašė Himleris Rodyti pranešimą
    Kokia nauda iš tokių smulkmeniškumų ?
    Jei tokie smulkmeniškumai būtų kaišiojami kažkur oficialiuose pareiškimuose, gal būtų kiek nesolidu. Kartais nėra to blogo, kuris neišeitų į gerą. Čia blogo nieko nepamačiau, tik naudingos informacijos pasirodė. Ne kartą peržvelgiau į traukinio Radviliškis-Klaipėda tvarkaraštį ir vis pagalvodavau, kur gi tarp Klaipėdos ir Kretingos yra stotys, kur tik dyzelinio traukinio stotelės. Nes traukiniu važiuodamas (ypač tamsoje) nevisada pastebiu. Geležinkelių istorijos šaltiniuose dažnai minimas ruožas Klaipėda-Bajorai (kartais - netgi Tilžė-Bajorai), be pasirodo - Bajorai viso labo tik "dyzeliukų" stotelė. Tas pats - su Kalote.

    Komentuoti:


  • Taut.
    replied
    Kokia nauda iš tokių smulkmeniškumų ?

    Komentuoti:

Working...
X