Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[BY] Baltarusijos atominė elektrinė Astravo rajone

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Uzbekija irgi planuoja statyti tokį kaip Astravo AE. https://www.nucnet.org/news/country-...lear-11-3-2020

  Comment


   Astravo AE lapkricio 8 d. ivykio preliminari priezastis transformatoriaus uztrumpinimas. Sugede transformatoriai buvo italu gamybos. Siuo metu jie keiciami i rusu gamybos. Bloka planuoja vel paleisti kitos savaites pradzioje. Tai pareiske statybos projekto vadovas - Vitalijus Polianinas. https://interfax.by/news/biznes/businesses/1286825/

   Click image for larger version

Name:	%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%801.jpg
Views:	1204
Size:	13,6 kB
ID:	1839103

   Comment


    VERT pirmininkė: vartotojai jau sumokėjo už Astrave pagamintą elektrą

    https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...aminta-elektra

    O tiek skiedalų buvo, kaip čia jungtis turėdami nepirksim.
    Flickr

    Comment


     Parašė Lettered Rodyti pranešimą

     O tiek skiedalų buvo, kaip čia jungtis turėdami nepirksim.
     O ir su tais kilmės sertifikatais ir ES taršos leidimais irgi bus įdomu: kaip teisingai vienas analitikas pastėbėjo: tuoj mes gausim sertifikatus, kad mums Rusija parduoda tik žalią elektros energiją, pagamintą Sibiro hidroelektrinėse Ir jokiais taršos mokesčiais apmokestinti neprivaloma.

     Comment


      Skaitau aš Kreivio komentarus ir nesuprantu kaip mes galim užsitikrinti trūkstamą eletros energiją neperkant jos per Baltarusijos pjūvį? Iš kur ji gali ateit?
      flickr >>>

      Comment


       Parašė deep'as Rodyti pranešimą
       Skaitau aš Kreivio komentarus ir nesuprantu kaip mes galim užsitikrinti trūkstamą eletros energiją neperkant jos per Baltarusijos pjūvį? Iš kur ji gali ateit?
       Iš Kionigsbergo.
       Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

       Comment


        Nesutarimai dėl Astravo AE gali atsisukti kitu galu: ekspertai įspėja, kad Kremliaus tikslas – sinchronizacija
        Kalbėdamas apie regiono padėtį, Ž. Vaičiūnas priminė, kad Latvija, kuri anksčiau buvo priėmusi sprendimą Astravo AE pagamintą elektrą pirkti, poziciją pakeitė ir rugpjūčio mėnesį oficialiai pritarė Lietuvos pozicijai šios elektros energijos nepirkti.

        „Tai yra faktas. Šiandien toliau dar yra dėliojami tam tikri papildomi mechanizmai, kad būtų įvykdyta absoliuti kontrolė, kad nė viena elektros kilovatvalandė užtikrintai nepatektų į mūsų šalių rinką. Šiandien galiu užtikrinti, kad yra Latvijos įsipareigojimas – tiek Latvija, tiek Estija taip pat neperka Baltarusiškos elektros energijos“, – tvirtino Ž. Vaičiūnas.

        Vis dėlto pastarosiomis dienomis buvo pasirodžiusi informacija, kad Astravo AE pagaminta elektros energija į Lietuvą patenka. Be to, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkė Inga Žilienė praėjusią savaitę BNS sakė, kad, Lietuvai nutraukus prekybą baltarusiška elektra, dalis Astrave pagamintos elektros Lietuvoje jau buvo paversta pinigais, tik neaišku, kiek tiksliai.

        „Latviai kažkuria prasme begėdiškai meluoja, kad [Astravo AE pagaminta] elektra neprekiaus, bet iš tikrųjų ta elektra patenka pas mus, mes ją suvartojame, o latviai kažkokiu būdu atsiskaito per Rusiją su Baltarusija“, – komentuodamas situaciją tvirtino D. Kreivys.
        Ž. Vaičiūnas su išsakytais teiginiais nesutiko. Jis patikino, kad Lietuvos vartotojai už baltarusišką elektrą tikrai nemokėjo.

        „Kalbėkime faktais. Tai, kad Baltarusijos sistema buvo perteklinė, yra absoliutus melas. Dabar kalbu apie statistiką retrospektyviai – nuo Astravo paleidimo, nuo elektros energijos gamybos pradžios lapkričio 3 d. iki šios dienos Baltarusijos sistema buvo arba deficitinė, arba susibalansavusi. Paprastai tariant, Baltarusija neturėjo, ką eksportuoti. Visa kita yra fiziniai srautai, kurie juda pagal savo logiką“, – tvirtino Ž. Vaičiūnas.

        Anot jo, minėtu laikotarpiu Lietuvoje iš Rusijos buvo perkama elektros energija: „Buvo nupirkta daugiau elektros energijos, nei buvo fizinis srautas. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad fizinis srautas niekaip negalėjo virsti komercine elektra.“

        Ž. Vaičiūnas teigė į VERT kreipęsis dar prieš 10 dienų dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių teiginių apie tarpininkus, kurie Lietuvoje prekiauja baltarusiška elektros energija, tačiau atsakymo nesulaukęs, todėl pakartotinai kreipęsis pirmadienį.

        „Septynioms įmonėms licencijos buvo panaikintos iškart paleidus Astravo AE. Viena įmonė, t. y. „Inter Rao“, kuri turi teisę prekiauti rusiška elektra, taip pat neteko teisės prekiauti baltarusiška elektra. Jeigu yra kažkokia informacija apie tokius prekybinius srautus, tiek ministerija, tiek visos kitos tarnybos suinteresuotos ją gauti ir ją gaus, bet kol kas tai visiškai nepatvirtinti dalykai, interpretacijos, o kai kuriais atvejais – net ir melas“, – teigė Ž. Vaičiūnas.

        Comment


         Rusijos atominiam lavui prie Afrikos krantų nulūžo straigto viena mentė. Ten jis jau mėnesis plaukioja zigzagais.
         https://nplus1.ru/news/2020/11/18/smp-angola

         Comment


          Baltarusiu laida apie Astravo AE. Labai aiskiai ir atvirai.

          Comment


           "Geriausia" tai, kad per 10 metų taip ir nėra pasirašyta sutartis dėl atidirbusio kuro sugrąžinimo į Rusiją. Yra apie 12-17 min. Prieš tai apie tai, kad importas dabar kainuoja 4 cnt, o savikaina bus 8-12,5 reiškia turės visi gudai susimesti skirtumą.
           Paskutinis taisė Arunasx; 2020.11.21, 11:35.

           Comment


            Gana išsamus straipsnis apie Astravo elektrinę, Baltarusijos energetikos poreikius, BRELL ir Baltijos šalių energetinius santykius su kaimynais .
            Kommersant 2020.11.20
            АЭС тревоги нашей / Mūsų nerimo elektrinė
            Как повлияет на энергорынок России и Европы белорусская атомная станция / Kaip Astavo AE pakeis energetikos rinką Rusijoje ir Europoje
            Почти две недели назад в белорусском Островце запущена первая за много лет новая АЭС в континентальной Европе. Энергия начала поступать в сеть, и теперь Минску придется ломать голову над сбытом. БелАЭС исходно задумывалась как экспортный проект, но ключевой рынок — страны Прибалтики — отказывается покупать электроэнергию станции.
            Beveik prieš dvi savaites Baltarusijos Astrave buvo paleista pirmoji po daugleio metų pertraukos nauja atominė elektrinė kontinentinėje Europoje. Elektros energija pradėta tiekti į tinklą, ir dabar Minskui teks sukti galvą dėl jos realizavimo. Iš pradžių Baltarusijos AE buvo sumanytas kaip projektas eksportus, tačiau pagrindinė rinka - Baltijos šalys - atsisako pirkti elektrinės elektrą.

            https://www.kommersant.ru/doc/4576806

            Comment


             Kadangi tai geopolitinis projektas, tai technine logika cia negzistuoja

             Comment


              Parašė Romas Rodyti pranešimą
              Gana išsamus straipsnis apie Astravo elektrinę, Baltarusijos energetikos poreikius, BRELL ir Baltijos šalių energetinius santykius su kaimynais .
              Kommersant 2020.11.20
              АЭС тревоги нашей / Mūsų nerimo elektrinė
              Как повлияет на энергорынок России и Европы белорусская атомная станция / Kaip Astavo AE pakeis energetikos rinką Rusijoje ir Europoje
              Bent jau man skaičiai nesueina:

              Lietuva - sava 3.64TWh, importas 2.6 + 3.8 + 1.5 TWh = 11.54TWh

              Iš paveikslėlio.

              -----------------------

              "Pirmąjį šių metų pusmetį per „NordBalt“ į Lietuvą importuota 2,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 45 % viso elektros importo."

              https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...rdbalt-remonta

              Comment


               Video, kaip 2020-11-03 buvo vykdoma Astravo AE sichronizacija su tinklu.

               https://ok.ru/video/2112968067723               Comment


                Astrava vel sustabde. Suveike apsaugos

                https://lenta.ru/news/2021/01/16/energo/

                Comment


                 Rusijos povandeninis Černobylis.

                 https://lenta.ru/news/2021/01/19/underwaterchernobyl/

                 Comment


                  Suomija planuoja atsisakyti elektros importo iš Rusijos nuo 2030 metų siekiant pereiti į neutralią angliavandenilių požiūriu. Vatnikams tai ~300 mln USD nuostolis į metus.
                  Финляндия отключается от России https://www.kommersant.ru/doc/4663944
                  Suomija planuoja tapti eksportuojančia šalimi pasinaudodama Nord Pool jungtimis su Švedija ir Estija. Kartu tai ir papildoma kliūtis Astravo elektrai patekti į ES.
                  Ситуация может ударить и по Белоруссии, которая строила АЭС с прицелом поставок электроэнергии на рынок стран Балтии. В настоящее время Латвия, Литва и Эстония заблокировали поставки из энергосистемы республики в связи с запуском БелАЭС, однако в Минске надеются, что в будущем ограничения отменят. Импорт энергии из Финляндии даст странам Балтии новый источник энергии, отвечающий планам Еврокомиссии по изменению европейского энергорынка на более экологичный.
                  https://lenta.ru/news/2021/01/29/ne_nada/

                  Comment


                   D.Kreivys: Lietuva išties vartoja Astravo AE elektrą, per dešimt dienų už ją sumokėjo 4 mln. eurų

                   Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1450082?copied
                   Show must go von!

                   Comment


                    islungiau is karto visus elektros vartotojus namie

                    Comment


                     Kumščiu? Ar čia prietaisus turėjai omeny?
                     Show must go von!

                     Comment

                     Working...
                     X