Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suskystintų gamtinių dujų terminalas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  SkGD klasteris Klaipėdoje įgyvendins du inovatyvius projektus
  Prieš metus Klaipėdoje įsteigto suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) klasterio veiklos įgauna pagreitį. Klasterio nariai kartu su partneriais imasi įgyvendinti du projektus: kuria SkGD varomą geležinkelio lokomotyvą bei išmanų SkGD konteinerį, kurio gamybą numatoma pradėti dar šiemet
  http://vz.lt/energetika/2017/03/29/s...vius-projektus

  Comment


   Manoma, kad naujasis technologinis sprendimas taip pat sudarytų sąlygas mažesnėms kuro sąnaudoms bei išlaidoms. Kaimyninės Lenkijos patirtis parodė, kad fiksuotais maršrutais važiuojantys SkGD varomi sunkvežimiai gali sunaudoti iki 40% mažiau kuro.

   Plačiau: http://vz.lt/energetika/2017/03/29/s...#ixzz4ci2iav9v
   Gana ženkliai taupiau.

   Comment


    Latvijos rinka atsivėrė, „Gazprom“ žvalgosi į duris
    Latvijos reguliuotojui paraiškas dalyvauti gamtinių dujų rinkoje yra pateikusios dešimt kompanijų: „AJ Power Gas“, „Enefit“, „ESC Systems“, „Euro Energo Company“, „Frenz“, GEG, „Latvenergo“, „Latvijas Gaze“ ir dvi bendrovės iš Lietuvos – „Lietuvos dujų tiekimas“ ir „Litgas“.

    „Mes tikimės, kad naujos galimybės duos įvairiapusės naudos partneriams tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, ar kitose šalyse. Mūsų patirtis rodo, jog rinkos liberalizavimas yra kertinis žingsnis kuriant konkurencingą ir likvidžią dujų rinką Baltijos šalyse“, – tikina Saulius Bilys, gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid“ generalinis direktorius.
    Jis prideda, kad sulig Latvijos rinkos liberalizavimu pasikeitė ir dujų perdavimo apskaita tarp dviejų šalių. Nuo šiol Lietuvos ir Latvijos pasienyje dujos apskaitomos kaip įprasta Lietuvoje bei daugelyje Europos šalių – energijos (MW/h), o ne tūrio (kub. m) vienetais. Apskaitos suvienodinimas supaprastins dujų mainus tarp šalių, panaikins transportavimo nuostolius, kylančius dėl skirtingų apskaitos metodų taikymo.
    Baltijos šalys yra sutarusios iki 2020 metų sukurti bendrą dujų rinką, Latvijos rinkos liberalizavimas yra vienas iš reikalingų žingsnių šiam tikslui pasiekti.
    http://vz.lt/energetika/2017/04/03/l...algosi-i-duris
    Paskutinis taisė Arunasx; 2017.04.03, 17:38.

    Comment


     „Klaipėdos nafta“ bendradarbiaus su Zebriugės SkGD terminalo valdytoja
     Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalų operatorė AB „Klaipėdos nafta“ (KN) ir Belgijos Zebriugės terminalo valdytoja „Fluxys“ pasirašė abipusio supratimo memorandumą, kuriuo remiantis bendrovės bendradarbiaus siekdamos kartu plėtoti mažos apimties SkGD projektus ir infrastruktūrą Europoje.
     „Šis memorandumas suteiks galimybes kompanijoms aktyviai veikti ne tik Baltijos jūros regione, bet ir kartu išeiti į platesnius vandenis. Taip Klaipėda taps pilnaverčiu SGD paskirstymo centru SGD tiekimo grandinėje Europoje bei Skandinavijoje. Simboliška ir tai, kad memorandumas su vienu didžiausiu ir dinamiškiausiu SGD rinkos dalyviu Europos Sąjungoje pasirašomas KN sparčiai įgyvendinant SGD paskirstymo stotelės projektą“, – išplatintame pranešime cituojamas Žygimantas Vaičiūnas, energetikos ministras, taip pat dalyvavęs pasirašant susitarimą.
     Pasak M. Jusiaus, generalinio KN direktoriaus, Belgija SkGD srityje yra toli pažengusi valstybė. Zebriugės SkGD terminalas buvo „vėliavnešys“ sukūręs SkGD paskirstymo centrą. Įgyvendinant mažos apimties terminalą Klaipėdoje itin vertinga belgų patirtis, siekiant turėti efektyvų regioninės funkcijas atliekantį SkGD centrą Lietuvoje, nes būtina į vientisą sistemą sujungti kelis svarbius elementus: infrastruktūrą uoste, žemyne bei vartotojų rinką.
     http://vz.lt/energetika/2017/04/11/k...nalo-valdytoja

     Comment


      Lenkija pirmoji regione importuos amerikietiškas suskystintąsias dujas

      http://www.delfi.lt/verslas/energeti....d?id=74487570

      Comment


       Rusija labai sekmingai pradejo pietu srauto dujotiekio statyba Anapoje. Vienas vamzdis eis i Turkija, kitas i Europa. Ir pati Europa finansuos 50% viso projekto

       Comment


        SGD terminalas varo žmones į skurdą

        Seimo politikai kirto iš peties, panaikindami PVM lengvatą šildymui ir karštam vandeniui. 30 mln. eurų sutaupys į biudžetą, o kiek reikės papildomai skirti kompensacijoms, neaišku, nes nuo liepos mėnesio 14 proc. brangsta Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo dujos, kurias priversti naudoti šilumos gamintojai. Kaip teks išsimokėti žmonėms, kai šildymo kainos kils kas tris mėnesius?
        Vytautas Stasiūnas. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

        Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 d. SGD terminalo dujas šilumos gamintojai pirks po 18,74 euro už megavatvalandę (be PVM), o tai yra 14 proc. brangiau nei šiuo metu. Be to, pasikeitė prognozuojamų gamtinių dujų kainų skaičiavimo metodika ir nuo šiol jų kaina bus perskaičiuojama kas tris mėnesius. Vadinasi, iki rudens šilumos kainos gali dar labiau išaugti.

        Vien dėl PVM padidėjimo šilumos kilovatvalandės vidutinė kaina nuo 5,5 cento kyla iki 6,28 cento. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos skaičiavimu, už standartinio 60 kv.m buto šildymą vidutiniškai kas mėnesį teks mokėti apie 20 eurų daugiau nei šiuo metu. Asociacijos vadovo Vytauto Stasiūno teigimu, dėl pabrangusių SGD terminalo dujų kainos irgi kils, bet įvairiuose miestuose skirtingai, priklausomai nuo to, kiek šilumos įmonės naudos dujų.

        „Už energetinę nepriklausomybę reikia mokėti, bet, mano galva, už tai turėtų mokėti visi Lietuvos gyventojai, o dabar ta našta užversta ant centralizuotą šilumą perkančių vartotojų pečių, tai didelė neteisybė, - įsitikinęs V.Stasiūnas. - Mes anksčiau galvojome, kad parašysime, visiems paskelbsime apie tą neteisybę, ir valdžios vyrai tuoj supuls ir atkurs teisingumą. Bet, pasirodo, niekas nesiklauso tų vargšų žmonių, tai kas belieka - kentėti...“

        Sezono metu gyventojai šilumos gamintojams nesumoka už maždaug dešimtadalį patiektos šilumos. Jai pabrangus skolininkų skaičius neabejotinai augs.

        „Brangiausias mūsų kosminis laivas „Independence“ varo žmones į skurdą, - piktinosi V.Stasiūnas. - Bet viešai sakoma, kad šilumos kainos sumažėjo, nes turime terminalą. Tai kaip žmonės nebėgs iš Lietuvos?“

        Comment


         Pasakius A, reikia pasakyti ir B, dauguma šilumos gamintojų jau nebenaudoja dujų kaip pagrindinės žaliavos, brangumas aktualus tik daliai šilumos tiekėjų, pabaigus dar likusius biokuro katilinių projektus ir Vilniaus bei Kauno atliekų kogeneracines jėgaines, apskritai šitas klausimas užsidarys.
         Flickr

         Comment


          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
          Pasakius A, reikia pasakyti ir B, dauguma šilumos gamintojų jau nebenaudoja dujų kaip pagrindinės žaliavos, brangumas aktualus tik daliai šilumos tiekėjų, pabaigus dar likusius biokuro katilinių projektus ir Vilniaus bei Kauno atliekų kogeneracines jėgaines, apskritai šitas klausimas užsidarys.
          Bet terminalą vistiek reikės išlaikyti, nepriklausomai nuo katilinėse naudojamo kuro. Nei Latvija, nei Estija terminalo dujų niekaip nenori pirkti - būtų galima padengti dalį išlaidų.
          Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

          Comment


           Ne nenori, bet nelabai galėjo, nes latviai neleido. Šiemet baigėsi jų sutartis su Gazpromu, žiūrėsim.

           Comment


            Lietuviškoms dujoms Latvijoje – bandomasis laikotarpis
            „Lietuvos dujų tiekimas“ pasirašė pirmąsias sutartis su klientais Latvijoje ir žengė pirmuosius žingsnius į kaimynės dujų rinką. Tiesa, kol kas prekyba vyks be ilgalaikių sutarčių ir laikinų tarifų aplinkoje.
            Šių metų balandžio 3 d. Latvijoje oficialiai baigėsi gamtinių dujų importo ir tiekimo monopolis. Latvijos dujų monopolininkė „Latvijas Gaze“ buvo padalinta į dvi įmones
            http://www.vz.lt/energetika/2017/05/...is-laikotarpis

            p.s. lašas po lašo ir Gazpromo kepenis pratašo.

            Comment


             Net sunku patikėti. Lietuva parduoda kaimynams dujas kaip pasaulio dujų rinkos dalyė. Kai visai neseniai verkėm, kad fiziškai negalim gauti dujų iš kitur, nei Gazpromas, kuriam dėl tos pačios priežasties permokėjom ištisus dešimtmečius.
             Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

             Comment


              Gal Lietuva ir nepriklauso nuo Gazpromo, bet nuo liepos mėn (pasibaigus Gazpromo taikomai nuo laidai) didėja dujų kaina. http://www.delfi.lt/verslas/energeti....d?id=74798828
              Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

              Comment


               Aš šituose reikaluose neišmanau, bet kodėl turint tą laivą ir esant nepriklausomiems nuo gazpromo, mokame taip brangiai?
               Ar čia iš serijos "nepriklausomybė kainuoja"?

               Comment


                Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                Aš šituose reikaluose neišmanau, bet kodėl turint tą laivą ir esant nepriklausomiems nuo gazpromo, mokame taip brangiai?
                Ar čia iš serijos "nepriklausomybė kainuoja"?
                Kaip suprasti "brangiai"? Su kuo lyginant? Kokiame laikotarpyje? Jūs čia tikrai kalbat ne iš tos vietos ir tuojau pat pagrįsit tokius savo teiginius statistika su skaičiais?

                Edit: po tuo Delfi straipsniu samdyti vatnikai klastoja komentarų įverčius pilnu tempu. Tik be lojimo daugiau nieko negeba padaryti, nes terminalas stovi ir, esant reikalui, gali dujomis aprūpinti visą regioną, kuris anksčiau buvo priverstas taikstytis su Gazpromo sąlygomis.
                Paskutinis taisė John; 2017.05.31, 23:51.
                Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

                Comment


                 Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                 Aš šituose reikaluose neišmanau, bet kodėl turint tą laivą ir esant nepriklausomiems nuo gazpromo, mokame taip brangiai?
                 Ar čia iš serijos "nepriklausomybė kainuoja"?
                 Kodėl tuomet prie Gazpromo mokėjome daugiau??
                 Nors AMB kadaise žadėjo, kad tiks pigs.

                 Comment


                  Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                  Aš šituose reikaluose neišmanau, bet kodėl turint tą laivą ir esant nepriklausomiems nuo gazpromo, mokame taip brangiai?
                  Ar čia iš serijos "nepriklausomybė kainuoja"?
                  Gerai būtų pagrįsti klausimą.
                  O šiaip kaina tiems, kas šildosi dujomis, net ir pakilusi nuo 0,36 iki 0,39, bus ženkliai mažesnė nei buvo kažkada - 2,17 Lt, tai yra 0,628€.

                  Comment


                   Pagrindinis veiksnys, lemiantis dujų kainą Lietuvoje - dujų kaina pasaulinėje rinkoje. Kyla dujų kaina pasaulyje - kyla ir Lietuvoje. Ir priešingai. Iki terminalo atsiradimo dujų kaina rinkoje, tuo pačiu ir Lietuvoje, buvo aukšta. Gazpromas, besinaudodamas savo monopoliu, ją laikė mums dar aukštesnę. Pastaraisiais metais pagrinde dujų kaina Lietuvoje ryškiai nukritus dėl to, kad ji ryškiai krito pasaulinėje rinkoje. Atsiradęs Klaipėdos terminalas kainų pokyčiui be abejo savo įtaką irgi darė, daro ir darys: ir teigiamą, t.y. ją mažina, nes atsikratėme dujų tiekimo monopolio ir Gazpromas jau negali Lietuvai keletą procentėlių prie kainos "užmesti" viršaus, kaip tai darė prieš kokius 5-6 metus. Bet ir neigiamą, nes atsirado terminalo išlaikymo kaštai ir jie nėra maži. Kuo daugiau sugebėsim terminalą įdarbinti ir iš jo gauti naudos, tuo mažesni jo išlaikymo kaštai slėgs kiekvieno mūsų pečius. Bent jau teoriškai taip turėtų būti, kadangi terminalas - valstybinė įmonė
                   Paskutinis taisė Jemelia; 2017.06.01, 07:35.

                   Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Edit: po tuo Delfi straipsniu samdyti vatnikai klastoja komentarų įverčius pilnu tempu. Tik be lojimo daugiau nieko negeba padaryti, nes terminalas stovi ir, esant reikalui, gali dujomis aprūpinti visą regioną, kuris anksčiau buvo priverstas taikstytis su Gazpromo sąlygomis.
                    Atkreipsiu dėmesį, kad tos sąlygos tai ne tik finansinės, bet ir politinės.

                    Comment


                     Parašė andyour Rodyti pranešimą
                     Atkreipsiu dėmesį, kad tos sąlygos tai ne tik finansinės, bet ir politinės.
                     Galėjo gautis kaip su naftotiekiu, kuris atseit "sugedo", kai Mažeikių naftos nepardavė rusams. Ir net nesutiko, kad Lietuva už savo pinigus atliktų gedimo analizę, o gal ir remontuotų.

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X