Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suskystintų gamtinių dujų terminalas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Arunasx
  Prie dugno prislėgtos dujos žiemai parduodamos trečdaliu pigiau https://www.vz.lt/pramone/energetika...ecdaliu-pigiau
  p.s. įmeskite pilnai jei kas turi prieigą.
  Gamtinių dujų kainų nuosmukis, prasidėjęs metų pradžioje, tęsiasi. Dujų bendrovės skaičiuoja susitraukusius pelnus, o rinkose tikimasi korekcijos atėjus šildymo sezonui, tačiau ateities sandoriai lieka gerokai pigesni, nei dujos prieš metus.

  Pasaulinė gamtinių dujų rinka skendi pertekliuje. JAV NYMEX gamtinių dujų indeksas rugsėjui šiuo metu siekia apie 2,12 USD/mmbtu (apie 6,38 Eur/MWh), tai yra 22% mažiau nei tuo pačiu metu pernai ir 28% mažiau nei pastarasis 2,94 USD/mmbtu pikas, pasiektas kovą.

  Tuo metu momentinių SkGD sandorių kaina Azijoje nesiekia ir pusės tos, už kurią buvo prekiaujama prieš metus. Praėjusią savaitę dujų kaina čia paniro žemiau 4 USD/mmbtu (12,13 Eur/MWh).

  Kainų pokytis Europoje ne mažesnis – gamtinių dujų kaina pastarąjį mėnesį aktyviausiuose prekybos taškuose blaškosi tarp 10 ir 14 Eur/MWh, o pastarąją savaitę smuktelėjo ir žemiau 10 Eur/MWh ribos. Pernai tuo pačiu metu dujų kainos čia sukosi apie 20–25 Eur/MWh.

  Baltijos šalyse dujų kainų dinamika buvo ta pati. Dujų biržoje „GET Baltic“ atskirų sandorių kainos liepą svyravo nuo 11,78 Eur/MWh iki 14,9 Eur/MWh. Baltijos šalių gamtinių dujų kainų indeksas BGSI siekė 12,56 Eur/MWh ir buvo 44,3% mažesnis nei 2018 m. liepą (22,56 Eur/MWh).

  Tęsinys po infografiku

  Pasaulinė rinka yra persisotinusi iš JAV ir Australijos plūstančiomis SkGD, o gamtinių dujų saugyklos Europoje po šiltos žiemos yra pripildytos kone iki viršaus. Šiuo metu Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymo rodiklis siekia 84,4%, kai pernai tuo pačiu metu jis buvo 63,17%, o dabartinį lygį pasiekė tik spalio viduryje.

  „Antroje liepos pusėje stebimas gamtinių dujų kainų mažėjimas, susijęs su tuo pačiu metu sumenkusia paklausa pildyti Europos dujų saugyklas. Šis sumažėjimas kelia klausimų, koks bus gamtinių dujų poreikis rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais“, – susidariusią padėtį komentuoja UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ analitikai. Dujų kainos dugnan pasuko nesezoniškai anksti, žiemai einant į pabaigą. Dabar didžiosios dujų tiekėjos šį pokytį mato savo finansiniuose rezultatuose.

  Jungtinės Karalystės dujų tiekėja „Centrica“ per pirmąjį 2019 m. pusmetį užfiksavo 50% mažesnį pelną nei prieš metus. Rinkoje jos akcijų vertinimas smuko į 21 metų žemumas, praneša „Reuters“.

  Anglų ir olandų energetikos milžinė „Royal Dutch Shell“, pastaruosius kelerius metus gausiai investavusi į SkGD, ketvirtadienį paskelbė 26% susitraukusį ketvirčio pelną. Bendrovė uždirbo 3,5 mlrd. USD, kai pernai šis rodiklis siekė 4,7 mlrd. USD. Analitikai tikėjosi apatinėje eilutėje išvysti 4,9 mlrd. USD.
  Už tokį prasilenkimą su lūkesčiais investuotojai energetikos milžinei atsidėkojo 5% akcijų vertės kritimu po rezultatų paskelbimo – staigiausiu nuo 2016 m. sausio. Prancūzijos „Total“ ir Italijos „Eni“ paskelbti pirmojo metų pusmečio rezultatai taip pat buvo prastesni, nei tikėtasi ir gerokai prastesni nei prieš metus.

  „Žvelgiant į ateities kainas, vis dar matyti kainų šuoliai tarp skirtingų mėnesių iki pat metų pabaigos – skirtumai nuo vieno mėnesio iki kito siekia iki 4 EUR/MWh. Tikėtina, kad žiemą gamtinių dujų kainos koreguosis aukštyn“, – rašoma LET analitikų komentare.

  Ateities dujų sandoriai Europos dujų biržose yra trečdaliu ar ketvirtadaliu pigesni nei faktinė to paties laikotarpio kaina prieš metus.

  Comment


   «Газпром» подошел к экспортному провалу https://www.kommersant.ru/doc/4054195?from=main_read

   Comment


    SGD terminale liepą išdujinta 1,5 karto daugiau dujų nei sunaudojama šalyje

    Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas liepą užtikrino ne tik visą šalies dujų poreikį – dujomis buvo aprūpintos ir kitos Baltijos šalys – Klaipėdoje išdujinta 1,5 karto daugiau dujų nei sunaudojama Lietuvoje.

    Jame išdujinta 2,2 teravatvalandės (TWh) dujų – 2,7 karto daugiau nei pernai liepą, praneša terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“.

    SGD terminale liepą priimti 3 didieji dujovežiai, atgabenę apie 411 tūkst. kubų SGD bei 4 mažieji dujovežiai (apie 38 tūkst. kubų). Liepą taip pat atliktos dvi SGD perkrovos operacijos, kurių apimtis siekė apie 7,4 tūkst. kubų.

    „Tarptautinėse rinkose išliekanti palanki situacija augina Klaipėdos SGD terminalo paslaugų paklausą (...) Gerus rodiklius tikimės išlaikyti iki šių metų pabaigos – terminalo naudotojai aktyviai rezervuoja pajėgumus ir kitiems dujų metams – jau patvirtintas didžiųjų dujovežių atvykimas visais žiemos mėnesiais“, – pranešime sakė „Klaipėdos naftos“ Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis.

    Didžioji dalis dujų – 91 proc. – į terminalą liepą atgabenta iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos.

    Rugpjūčio mėnesį SGD terminale planuojama priimti 1 didįjį ir 3 mažuosius dujovežius, taip pat atlikti 2 SGD perkrovos operacijas. Rugpjūčio pabaigoje į Klaipėdą jau šeštą kartą turėtų atvykti didžiausias pasaulyje SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas „Kairos“. Taip pat planuojama ir 100-oji laivas-laivas tipo SGD perkrovos operacija Klaipėdos SGD terminale.

    SGD terminalu naudojasi „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET), „Achema“, „Imlitex“.

    Comment


     Šiame straipsnyje pamirštas pamineti 3 liepos savaites dėl remonto neveikęs dujų vamzdis iš Baltarusijos. Dėl to Karalaučiun dideliais kiekiais ir tekėjo SGD, na ir žinoma dar kažkiek į Inčiukalnio saugyklą.

     Comment


      Dar vienas klientas:
      https://www.vz.lt/pramone/energetika...nalo-pajegumus

      Comment


       Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudosis „Eesti Energia“


       Rugsėjo mėnesį Klaipėdos SGD terminalo, valdomo KN, naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorės, paslaugomis pradės naudotis ketvirtasis naudotojas – Estijos energetikos bendrovė „Eesti Energia“.

       Sutartis su naujuoju Klaipėdos SGD terminalo naudotoju buvo pasirašyta ketvirtadienį. Planuojama, kad pirmasis Baltijos šalyse, Suomijoje, Švedijoje ir Lenkijoje veikiančios „Eesti Energia“ krovinys į Klaipėdą bus atgabentas rugsėjo pabaigoje.

       "Su „Eesti Energia“ pasirašyta sutartis patvirtina, jog naudojimosi patikimai veikiančiu terminalu sąlygos tenkina terminalo naudotojus ir gamtinių dujų vartotojus Lietuvoje bei už jos ribų. Į kitas Baltijos šalis per Klaipėdos SGD terminalą importuotos dujos keliavo ir anksčiau, bet svarbu tai, jog žemų SGD kainų periodu verslo galimybę įžvelgė ir terminalo paslaugas išbandė net keli nauji terminalo naudotojai. Augantis Klaipėdos SGD terminalo naudotojų skaičius demonstruoja verslo pasitikėjimą mūsų įmonės kuriama vertės grandine, įneša daugiau konkurencijos ir leidžia tiekti dujas už konkurencingesnę kainą. Per vasarą terminalo naudotojų padvigubėjo, o rudens ir žiemos laikotarpiui užsakyti pajėgumai mus nuteikia optimistiškai – tikimės, jog išbandę paslaugas, naujieji terminalo naudotojai juo naudosis ir ateityje“, - pažymi KN Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis.

       "Savo klientams esame įsipareigoję siūlyti konkurencingą kainą bei išmaniuosius sprendimus. Dirbdami su Klaipėdos SGD terminalu žengėme žingsnį į priekį. Šis sprendimas, atsižvelgiant į situaciją rinkose, leis įsigyti dujas konkurencinga kaina, jas išdujinti ir patiekti klientams Baltijos šalyse“, - sakė Eero Sirendi, „Eesti Energia“ prekybos energija vadovas.

       Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose lėmė, kad paskutiniais 2019 m. pirmojo pusmečio mėnesiais SGD terminalas veikė efektyviausiai nuo terminalo veiklos pradžios bei dujas tiekė ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių klientams. Iš viso per pirmąjį pusmetį Klaipėdos SGD terminale priimta 15 SGD dujovežių (2018 m. 6 mėn. – 5 SGD dujovežiai), atgabenta 402 tūkst. t suskystintų gamtinių dujų (2018 m. 6 mėn. – 300 tūkst. t). Sėkmingą pirmąjį pusmetį SGD terminalo Klaipėdoje veikloje rodo ir pasirašyta sutartis su trečiuoju Klaipėdos SGD terminalo naudotoju – UAB „Imlitex“. Iki spalio mėn., kuomet baigiasi 2019 dujų metai, SGD terminalo pajėgumai beveik pilnai rezervuoti ir SGD terminale nebėra galimybės rezervuoti papildomų SGD dujovežių atvykimo laikotarpių.

       Be naujojo naudotojo bei UAB „Imlitex“ Klaipėdos SGD terminale teikiamomis išdujinimo paslaugomis šiemet naudojosi UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ ir AB „Achema“.

       Comment


        „Gazprom“ Karaliaučiaus suskystintų gamtinių dujų importo terminalas „Maršalas Vasilevskis“ iškeliavo į Roterdamo uostą, kur buvo išnuomotas austrų energetikos bendrovei OMV.

        Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/energetika...#ixzz5y4lJIHH1
        https://www.vz.lt/pramone/energetika...omavo-austrams

        Comment


         Bloomberg šaiposi iš Lietuvos nepriklausomybės nuo rusiškų dujų

         LNG Hub Built to Ease Energy Link to Russia Gets Siberian Cargo

         https://www.bloomberg.com/news/artic...d&cmpId=google

         Comment


          Labiau Bloomberg šaiposi iš savęs su tokiais straipsniais...

          Comment


           Parašė mantasm Rodyti pranešimą
           Labiau Bloomberg šaiposi iš savęs su tokiais straipsniais...
           Na bet Kremliaus troliukas nors pasidžiaugti gavo
           If a lion could speak, we could not understand him.

           Comment


            Na bet Kremliaus troliukas nors pasidžiaugti gavo
            Geriau eik apie žydus diskutuoti

            Comment


             Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

             Na bet Kremliaus troliukas nors pasidžiaugti gavo
             Na taip. Galės dėt nuorodas į kažką solidžiau skambančio nei RT ar PutinNews. Labiausiai liūdna, kad Delfis masiškai perspausdina Bloombergą ir masės skaitys tokio lygio brudą galvodami, kad tai labai solidūs straipsniai

             Comment


              Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
              Bloomberg šaiposi iš Lietuvos nepriklausomybės nuo rusiškų dujų
              Tiksliau būtų pasakyti, kad kažkokia reporterė Ana Širiajevskaja. Kas yra tikrai nenuostabu.

              Comment


               Parašė mantasm Rodyti pranešimą
               Labiau Bloomberg šaiposi iš savęs su tokiais straipsniais...
               Kodėl? Lietuva blokuoja NS 2 projektą ir kalba apie Vokietijos priklausomybę nuo rusiškų dujų, bet pati jas importuoja, ir ne tik vamzdynu, bet ir terminalu, nors yra visos techninės galimybės to nedaryti.
               Flickr

               Comment


                Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                Kodėl? Lietuva blokuoja NS 2 projektą ir kalba apie Vokietijos priklausomybę nuo rusiškų dujų, bet pati jas importuoja, ir ne tik vamzdynu, bet ir terminalu, nors yra visos techninės galimybės to nedaryti.
                Ne tik dujas importuoja iš Rusijos, bet ir naftą, naftos produktus, trąšas, metalus, pramonės gaminius ir net maisto produktus. LNG terminalo darbas nėra organizuoti Rusijos blokadą, kas yra tiesiog juokinga.

                Comment


                 Straipsnis, rodos, pagrįstas faktais, tik prisisotinę vietinių politikų tauškalų nenori tų faktų žinoti.

                 Comment


                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                  Straipsnis, rodos, pagrįstas faktais, tik prisisotinę vietinių politikų tauškalų nenori tų faktų žinoti.
                  Straipsnyje yra kvailos politinės interpretacijos. Berods, rusiškos kilmės dujos į terminalą buvo atgabenamos ir anksčiau.

                  Iš serijos - VFR giriasi autopramone, o importuoja mūsų nuostabiąją LADA!

                  Comment


                   Oi kaip vatiniams sopa užpakalius dėl terminalo. Tiesiog kelią nuotaiką kiekvieną dieną
                   Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

                   Comment


                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                    Kodėl? Lietuva blokuoja NS 2 projektą ir kalba apie Vokietijos priklausomybę nuo rusiškų dujų, bet pati jas importuoja, ir ne tik vamzdynu, bet ir terminalu, nors yra visos techninės galimybės to nedaryti.
                    Nepriklausomybė yra galimybė rinktis, o ne nepirkimas iš principo NS2 galimybės rinktis neduoda, o pririša prie vieno konkretaus šaltinio.

                    Comment


                     Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                     Nepriklausomybė yra galimybė rinktis, o ne nepirkimas iš principo NS2 galimybės rinktis neduoda, o pririša prie vieno konkretaus šaltinio.
                     Puiku, tuomet nereiktų prieštarauti, kad ir vokiečiai nori rinktis ir turėti kuo mažesnę kainą. NS2 nepririša, nes Vokietija turi daug vamzdynų į šiaurės jūrą, savo terminalus ir kitas valstybes turinčias terminalus, žodžiu esant poreikiui, galėtų laisvai išsiversti visiškai be NS. Kaip ir mes dabar galim išsiversti be vamzdžio į Baltarusiją.
                     Paskutinis taisė Lettered; 2019.09.13, 10:14.
                     Flickr

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X