Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suskystintų gamtinių dujų terminalas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Arunasx
  Prie dugno prislėgtos dujos žiemai parduodamos trečdaliu pigiau https://www.vz.lt/pramone/energetika...ecdaliu-pigiau
  p.s. įmeskite pilnai jei kas turi prieigą.
  Gamtinių dujų kainų nuosmukis, prasidėjęs metų pradžioje, tęsiasi. Dujų bendrovės skaičiuoja susitraukusius pelnus, o rinkose tikimasi korekcijos atėjus šildymo sezonui, tačiau ateities sandoriai lieka gerokai pigesni, nei dujos prieš metus.

  Pasaulinė gamtinių dujų rinka skendi pertekliuje. JAV NYMEX gamtinių dujų indeksas rugsėjui šiuo metu siekia apie 2,12 USD/mmbtu (apie 6,38 Eur/MWh), tai yra 22% mažiau nei tuo pačiu metu pernai ir 28% mažiau nei pastarasis 2,94 USD/mmbtu pikas, pasiektas kovą.

  Tuo metu momentinių SkGD sandorių kaina Azijoje nesiekia ir pusės tos, už kurią buvo prekiaujama prieš metus. Praėjusią savaitę dujų kaina čia paniro žemiau 4 USD/mmbtu (12,13 Eur/MWh).

  Kainų pokytis Europoje ne mažesnis – gamtinių dujų kaina pastarąjį mėnesį aktyviausiuose prekybos taškuose blaškosi tarp 10 ir 14 Eur/MWh, o pastarąją savaitę smuktelėjo ir žemiau 10 Eur/MWh ribos. Pernai tuo pačiu metu dujų kainos čia sukosi apie 20–25 Eur/MWh.

  Baltijos šalyse dujų kainų dinamika buvo ta pati. Dujų biržoje „GET Baltic“ atskirų sandorių kainos liepą svyravo nuo 11,78 Eur/MWh iki 14,9 Eur/MWh. Baltijos šalių gamtinių dujų kainų indeksas BGSI siekė 12,56 Eur/MWh ir buvo 44,3% mažesnis nei 2018 m. liepą (22,56 Eur/MWh).

  Tęsinys po infografiku

  Pasaulinė rinka yra persisotinusi iš JAV ir Australijos plūstančiomis SkGD, o gamtinių dujų saugyklos Europoje po šiltos žiemos yra pripildytos kone iki viršaus. Šiuo metu Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymo rodiklis siekia 84,4%, kai pernai tuo pačiu metu jis buvo 63,17%, o dabartinį lygį pasiekė tik spalio viduryje.

  „Antroje liepos pusėje stebimas gamtinių dujų kainų mažėjimas, susijęs su tuo pačiu metu sumenkusia paklausa pildyti Europos dujų saugyklas. Šis sumažėjimas kelia klausimų, koks bus gamtinių dujų poreikis rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais“, – susidariusią padėtį komentuoja UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ analitikai. Dujų kainos dugnan pasuko nesezoniškai anksti, žiemai einant į pabaigą. Dabar didžiosios dujų tiekėjos šį pokytį mato savo finansiniuose rezultatuose.

  Jungtinės Karalystės dujų tiekėja „Centrica“ per pirmąjį 2019 m. pusmetį užfiksavo 50% mažesnį pelną nei prieš metus. Rinkoje jos akcijų vertinimas smuko į 21 metų žemumas, praneša „Reuters“.

  Anglų ir olandų energetikos milžinė „Royal Dutch Shell“, pastaruosius kelerius metus gausiai investavusi į SkGD, ketvirtadienį paskelbė 26% susitraukusį ketvirčio pelną. Bendrovė uždirbo 3,5 mlrd. USD, kai pernai šis rodiklis siekė 4,7 mlrd. USD. Analitikai tikėjosi apatinėje eilutėje išvysti 4,9 mlrd. USD.
  Už tokį prasilenkimą su lūkesčiais investuotojai energetikos milžinei atsidėkojo 5% akcijų vertės kritimu po rezultatų paskelbimo – staigiausiu nuo 2016 m. sausio. Prancūzijos „Total“ ir Italijos „Eni“ paskelbti pirmojo metų pusmečio rezultatai taip pat buvo prastesni, nei tikėtasi ir gerokai prastesni nei prieš metus.

  „Žvelgiant į ateities kainas, vis dar matyti kainų šuoliai tarp skirtingų mėnesių iki pat metų pabaigos – skirtumai nuo vieno mėnesio iki kito siekia iki 4 EUR/MWh. Tikėtina, kad žiemą gamtinių dujų kainos koreguosis aukštyn“, – rašoma LET analitikų komentare.

  Ateities dujų sandoriai Europos dujų biržose yra trečdaliu ar ketvirtadaliu pigesni nei faktinė to paties laikotarpio kaina prieš metus.

  Comment


   «Газпром» подошел к экспортному провалу https://www.kommersant.ru/doc/4054195?from=main_read

   Comment


    SGD terminale liepą išdujinta 1,5 karto daugiau dujų nei sunaudojama šalyje

    Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas liepą užtikrino ne tik visą šalies dujų poreikį – dujomis buvo aprūpintos ir kitos Baltijos šalys – Klaipėdoje išdujinta 1,5 karto daugiau dujų nei sunaudojama Lietuvoje.

    Jame išdujinta 2,2 teravatvalandės (TWh) dujų – 2,7 karto daugiau nei pernai liepą, praneša terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“.

    SGD terminale liepą priimti 3 didieji dujovežiai, atgabenę apie 411 tūkst. kubų SGD bei 4 mažieji dujovežiai (apie 38 tūkst. kubų). Liepą taip pat atliktos dvi SGD perkrovos operacijos, kurių apimtis siekė apie 7,4 tūkst. kubų.

    „Tarptautinėse rinkose išliekanti palanki situacija augina Klaipėdos SGD terminalo paslaugų paklausą (...) Gerus rodiklius tikimės išlaikyti iki šių metų pabaigos – terminalo naudotojai aktyviai rezervuoja pajėgumus ir kitiems dujų metams – jau patvirtintas didžiųjų dujovežių atvykimas visais žiemos mėnesiais“, – pranešime sakė „Klaipėdos naftos“ Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis.

    Didžioji dalis dujų – 91 proc. – į terminalą liepą atgabenta iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos.

    Rugpjūčio mėnesį SGD terminale planuojama priimti 1 didįjį ir 3 mažuosius dujovežius, taip pat atlikti 2 SGD perkrovos operacijas. Rugpjūčio pabaigoje į Klaipėdą jau šeštą kartą turėtų atvykti didžiausias pasaulyje SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas „Kairos“. Taip pat planuojama ir 100-oji laivas-laivas tipo SGD perkrovos operacija Klaipėdos SGD terminale.

    SGD terminalu naudojasi „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET), „Achema“, „Imlitex“.

    Comment


     Šiame straipsnyje pamirštas pamineti 3 liepos savaites dėl remonto neveikęs dujų vamzdis iš Baltarusijos. Dėl to Karalaučiun dideliais kiekiais ir tekėjo SGD, na ir žinoma dar kažkiek į Inčiukalnio saugyklą.

     Comment


      Dar vienas klientas:
      https://www.vz.lt/pramone/energetika...nalo-pajegumus

      Comment

      Unconfigured Ad Widget

      Collapse
      Working...
      X