Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Būsto kainų burbulas II

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė C5 Rodyti pranešimą
    Kad palūkanų dydis yra spekuliacinis objektas yra faktas!
    Štai ECB sumažino palūkanų normas, tai Airijoj ne visi bankai atitinkamai sumažino įmokas esamiems klientams, tačiau kai ECB kelia palūkanas VISI ir TĄ PAČIĄ DIENĄ palūkanų padidėjimą perkelia ant klientų.
    Gal tu pasidomėk, kas yra ECB ir kaip ECB palūkanų dydžio keitimas atsiliepia kitiems bankams. Gal vėjų nerašysi...

    Parašė C5 Rodyti pranešimą
    Ir dado1945, kodėl teisė turėt fiksuotas palūkanas visam paskolos laikotarpiui turi būt pasiekiama tik amerikiečiams? Mes, ką prastesni?
    Taip, mes prastesni (su labai specialia šio žodžio prasme).

    Comment


      Kol jūs čia apie bankus diskutuojat, kai kas butu po 1 Lt jau paleido. Aišku yra papildomų salygų

      http://www.junesta.lt/index.php?id=870



      o kalbant apie bankus... Daug čia visko apie prirašėt, vienok pabandysiu savo trigrašį įkišt.

      Įsivaizduokit kepėją kepantį bandeles. Jo tiekėjas pabrangino miltus, kepėjas irgi pabrangino savo bandeles.

      Kaip ir viskas logiška? Bet kai tą patį padaro bankai kyla visuotinis pasipiktinimas... Pinigai irgi turi savo kainą. Ir ji nelygi LIBOR ar EURIBOR. Skolindamiesi bankai irgi moka savo maržą virš EURIBORo.

      Gal pikta nes bankai skelbia didelius pelnus?
      Reikėtų žiūrėt ne skaičių litais o pvz. ROA ir ROE – tarkim mažas UABas su 10 000 Lt įstatiniu kapitalu uždirbo 2000 Lt metinio pelno. Kažkaip nerimta... bet ROE (return on equity) siekai 20%
      Bankų įstatiniai kapitalai siekia šimtus milijonų, o ROE paprastai svyruoja ~20%. Turbūt būtų galima rasti ir pelningesnių verslų, tik jie ne visada viešai skelbiasi.
      Paskutinis taisė Qbazzz; 2009.01.13, 15:53.

      Comment


        Ne nu jūs man papaiškinkit paprastą dalyką (aš tikrai ne finansininkas, tai gi priimsiu informaciją geranoriškai).
        Kai birželio 1 d. bankas man suteikė būsto paskolą €300.000 (data ir suma pakeistos), ar jis tą sumą man (net ne man, o tiesiai statytojui) pervedė atsižvelgiant į tą dieną buvusiais palūkanų normas, ar ne? Jei tuomet ECB buvo pvz 3%, man suteikė paskolą už 5% metinių – garantuotas pelnas.
        Ar manajai paskolai (kurios pinigai jau seniai statytojo kišenėje) dabar turi įtakos ECB, tarpbankinės palūkanos, ar dar kors? Jei neturi, tai kodėl laikui bėgant kinta žaidimo taisyklės, t.y. kinta mėnesinės įmokos?
        www.scriptorium.ie

        Comment


          Parašė C5 Rodyti pranešimą
          Ne nu jūs man papaiškinkit paprastą dalyką (aš tikrai ne finansininkas, tai gi priimsiu informaciją geranoriškai).
          Kai birželio 1 d. bankas man suteikė būsto paskolą €300.000 (data ir suma pakeistos), ar jis tą sumą man (net ne man, o tiesiai statytojui) pervedė atsižvelgiant į tą dieną buvusiais palūkanų normas, ar ne? Jei tuomet ECB buvo pvz 3%, man suteikė paskolą už 5% metinių – garantuotas pelnas.
          Ar manajai paskolai (kurios pinigai jau seniai statytojo kišenėje) dabar turi įtakos ECB, tarpbankinės palūkanos, ar dar kors? Jei neturi, tai kodėl laikui bėgant kinta žaidimo taisyklės, t.y. kinta mėnesinės įmokos?
          1) Tu paėmei paskolą EURais, kintamomis palūkanomis - vadinasi priėmei tokias žaidimo taisykles. Jei būtum pasirinkęs fiksuotas - dabar tokių klausimų nekiltų. Bet fiksuotos birželio 1 d. buvo didesnės už kintamas, todėl nugalėjo... taupumas tarkim O dabar tu moki kainą pagal sutartą formulę EURIBOR+X ir tai nebepriklauso nuo savikainos.

          Bet pakalbėkim apie savikainą

          2) ECB nustato bazinę palūkanų normą, bet tai nereiškia kad už tiek galima gauti pinigų. Jei bazinė norma buvo 3 proc., tada EURIBOR buvo tarkim 3.5 proc. (paprastai jis būna didesnis už bazinę normą). Bet vėlgi, pats bankas už EURIBORą pasiskolint negali - tai įmanoma tik didžiausiems AAA reitingą turintiems bankams. Todėl tuos 300.000 EUR tavo bankas pasiskolino tarpbankinėj rinkoj su tarkim 0.7 marža arba priėmęs terminuotą indėlį už 4.2 proc.
          Tada eina banko savikaina (patalpos, atlyginimai, popierius, IT), tada spec. atidėjimai (iškart daroma prielaida kad dalis išduotų paskolų negrįš) ir pelno lieka 0.xx proc.

          3) birželio 1 d. bankas pasiskolino pinigų tarpbankinėj rinkoj kažkokiam terminui (1, 3 ar 5 metams). Per tą laiką buvo 3 kartus pamažintas Lietuvos ir banko reitingas. Todėl kai atėjo laikas grąžint seną paskolą ir ją refinansuot nauja, tavo bankas gali pasiskolinti jau ne su 0.7, o pvz. su 1.4 marža... Arba pritraukti indėlius vietinėje rinkoje už 7, 8 ar 10 proc... Taigi žaidimo taisyklės keičiasi ir pačiam bankui
          Paskutinis taisė Qbazzz; 2009.01.13, 16:44.

          Comment


            Parašė C5 Rodyti pranešimą
            Ne nu jūs man papaiškinkit paprastą dalyką (aš tikrai ne finansininkas, tai gi priimsiu informaciją geranoriškai).
            Kai birželio 1 d. bankas man suteikė būsto paskolą €300.000 (data ir suma pakeistos), ar jis tą sumą man (net ne man, o tiesiai statytojui) pervedė atsižvelgiant į tą dieną buvusiais palūkanų normas, ar ne? Jei tuomet ECB buvo pvz 3%, man suteikė paskolą už 5% metinių – garantuotas pelnas.
            Ar manajai paskolai (kurios pinigai jau seniai statytojo kišenėje) dabar turi įtakos ECB, tarpbankinės palūkanos, ar dar kors? Jei neturi, tai kodėl laikui bėgant kinta žaidimo taisyklės, t.y. kinta mėnesinės įmokos?
            Jei bankas pavyzdziui isduoda 1 mlrd lt paskolu per metus kurias jam klietai isipareigoja vidutiniskai grazinti per 25 m. Keliems metams bankas pasiskolino ta viena 1 mlrd lt is savo kreditoriu? gal 25 m. su fiksuotom palukanom?

            Comment


              Parašė Qbazzz Rodyti pranešimą
              2) ECB nustato bazinę palūkanų normą, bet tai nereiškia kad už tiek galima gauti pinigų. Jei bazinė norma buvo 3 proc., tada EURIBOR buvo tarkim 3.5 proc. (paprastai jis būna didesnis). Bet vėlgi, pats bankas už EURIBORą pasiskolint negali - tai įmanoma tik didžiausiems AAA reitingą turintiems bankams. Todėl tuos 300.000 EUR tavo bankas pasiskolino tarpbankinėj rinkoj su tarkim 0.7 marža arba priėmęs terminuotą indėlį už 4.2 proc.
              Iš tiesų bankas pasiskolino ar iš indėlių surinko tik nedidelę dalį paskolai reikalingos sumos. Visa kita, kad "įkrito" į elektroninę sąskaitą - tik "oras" (commercial bank money)...
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


                Parašė tadux Rodyti pranešimą
                Jei bankas pavyzdziui isduoda 1 mlrd lt paskolu per metus kurias jam klietai isipareigoja vidutiniskai grazinti per 25 m. Keliems metams bankas pasiskolino ta viena 1 mlrd lt is savo kreditoriu? gal 25 m. su fiksuotom palukanom?
                Vėlgi - bankas norėdamas išduoti milijardą lt paskolų, neprivalo turėti to milijardo savo sąskaitoj ...
                It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                Comment


                  Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                  Vėlgi - bankas norėdamas išduoti milijardą lt paskolų, neprivalo turėti to milijardo savo sąskaitoj ...
                  Čia kaip???

                  Seife gal ir neprivalo turėt, bet netgi sąskaitose pinigai iš oro neatsiranda...

                  Comment


                    Būtent iš oro ...
                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                    Comment


                      Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                      Būtent iš oro ...
                      Jei kalbi apie cetrini banka tai taip, bet komerciniai pinigai neatsiranda visai is oro. http://en.wikipedia.org/wiki/Money_creation

                      Comment


                        auksinės dienos praėjo ir niekda nebegrįš... viskas kas nebuvo pastatyta -rekonstruota chaotiško periodo laiku dabar nebeturi šansų niekada būti įgyvendintu. Tiek bankai, tiek valstybė tiek visi kiti subjektai galų gale išmoks skaičiuoti. Godumas, neūkiškumas, korupcija ir visi kiti gėriai atvedė mus ten kur dabar esame. "Vogti arba kombinuoti" vėl buvo tapusi kaip ir savotiška norma... deja tai visada veda į ankstesnį ar vėlesnį krachą. Kaip keisis mesntalitetas "po manęs nors ir tvanas" nežinau. Prošvaiščių keliems metams į priekį nematau.

                        Comment


                          Parašė Qbazzz Rodyti pranešimą
                          3) birželio 1 d. bankas pasiskolino pinigų tarpbankinėj rinkoj kažkokiam terminui (1, 3 ar 5 metams). Per tą laiką buvo 3 kartus pamažintas Lietuvos ir banko reitingas. Todėl kai atėjo laikas grąžint seną paskolą ir ją refinansuot nauja, tavo bankas gali pasiskolinti jau ne su 0.7, o pvz. su 1.4 marža... Arba pritraukti indėlius vietinėje rinkoje už 7, 8 ar 10 proc... Taigi žaidimo taisyklės keičiasi ir pačiam bankui
                          Ačiū už išsamų paaiškinimą
                          www.scriptorium.ie

                          Comment


                            Parašė Qbazzz Rodyti pranešimą
                            Kol jūs čia apie bankus diskutuojat, kai kas butu po 1 Lt jau paleido. Aišku yra papildomų salygų

                            http://www.junesta.lt/index.php?id=870
                            Kvailoka tuščia akcija. Nes man tame puslapyje niekur nepavyko rasti, tai kiek gi reikėtų sumokėti iš tikrųjų (mistinis kintamasis "skola" neatskleistas - ar aš blogai žiūriu?).

                            Comment


                              Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                              Kvailoka tuščia akcija. Nes man tame puslapyje niekur nepavyko rasti, tai kiek gi reikėtų sumokėti iš tikrųjų (mistinis kintamasis "skola" neatskleistas - ar aš blogai žiūriu?).
                              Reik klikint ant konkrečių būstų.

                              http://www.junesta.lt/index.php?id=6...sk=-1&kaina=-1
                              Jūsų,
                              Analitikas PlėtRa™

                              Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                              Comment


                                Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                Reik klikint ant konkrečių būstų.

                                http://www.junesta.lt/index.php?id=6...sk=-1&kaina=-1
                                Ačiū. Galutinė kaina (įskaitant parkavimosi vietą*) - melejonas (997 269 lt). Tikrai kad "mažesnių kainų negali būti".

                                * parkingą priskaičiavau, nes manau kad pirkti naują butą Senamiestyje be parkingo - tai tas pats, kas pirkti naują butą su tualetu lauke.

                                Comment


                                  Įmokos bankui pravirkdo

                                  Paaiškinkit prašau paprasta kalba, kodėl būsto paskolos litais taip drąstiškai brangsta, kai paskolos eurais pinga?
                                  Štai šiandien Airiško laikraščio pirmam puslapyje džiaugiamąsi ECB greičiausiai sumažinta palūkanų norma, kas atpigins mortgage'us.
                                  O paskolom litais tai negalioja?
                                  www.scriptorium.ie

                                  Comment


                                    Parašė C5 Rodyti pranešimą
                                    Įmokos bankui pravirkdo

                                    Paaiškinkit prašau paprasta kalba, kodėl būsto paskolos litais taip drąstiškai brangsta, kai paskolos eurais pinga?
                                    Štai šiandien Airiško laikraščio pirmam puslapyje džiaugiamąsi ECB greičiausiai sumažinta palūkanų norma, kas atpigins mortgage'us.
                                    O paskolom litais tai negalioja?
                                    Už dideles litines palūkanas padėkok tiems, kurie skleidžia gandus, kad Latas ir Litas gali būti devalvuoti.

                                    Comment


                                      Man tai vis nesuprantama, kodėl nepriimamas fizinių asmenų bankroto įstatymas? Dabar, ekonominio nuosmukio metu tai turėtų būti reikalas Nr.1. Bankams, panašu, kad geriausias skolininkas yra amžinas skolininkas, todėl dabar gali gręžti paskutines sultis, nes žino, kad niekur nedingsi, net ir praradęs būstą.
                                      Tai visgi, kas trugdo?
                                      gera gyventi gerai

                                      Comment


                                        Parašė C5 Rodyti pranešimą
                                        Įmokos bankui pravirkdo

                                        Paaiškinkit prašau paprasta kalba, kodėl būsto paskolos litais taip drąstiškai brangsta, kai paskolos eurais pinga?
                                        Tas palūkanų skirtumas - tai kaina už euro neįvedimą (t.y. tai priemoka už riziką, kad litas bus devalvuotas)

                                        Comment


                                          Parašė Kema Rodyti pranešimą
                                          Man tai vis nesuprantama, kodėl nepriimamas fizinių asmenų bankroto įstatymas? Dabar, ekonominio nuosmukio metu tai turėtų būti reikalas Nr.1. Bankams, panašu, kad geriausias skolininkas yra amžinas skolininkas, todėl dabar gali gręžti paskutines sultis, nes žino, kad niekur nedingsi, net ir praradęs būstą.
                                          Tai visgi, kas trugdo?
                                          Tai sako, kad priims šiemet (prieš savaitė vz.lt rašė: http://vz.lt/Default2.aspx?ref=topre...e-7b12b63ad5da )

                                          Comment

                                          Working...
                                          X