Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Servitutai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Servitutai

    Sveiki.Su draugu norime pirkti 40a zemes ukio paskirties sklypa salia kelio ir statytis du namus.Beda yra ta, kad 20a pazymoje nurodoma kaip kelio servitutas.Gal galite pasidalinti ziniomis.Ar pakeitus paskirti tas servitutas nors kiek sumazes,ar namus teks statyti ant 20 aru.Aciu uz pagalba.

    #2
    o kas yra tas servitutas?
    You might surprise yourself.

    Miestai.net FB

    Comment


      #3
      Servitutas - tarnaujantis daiktas.Tokios zemes negalima liest.

      Comment


        #4
        Sveikas atvykęs Real! Čia gan neblogas straipsnis apie tave dominančius dalykus
        Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

        Comment


          #5
          sumažėti tai vargu, tačiau išnykti gali, jei koks valdininkas, pamirš įrašyti servituta. deja servitutas reiškia, kad per tamstos žemę eis kelias, visi važiuos, o pats nieko negalėsi padaryti. žodžiu, kainą už tą žemę reikia numušinėti.

          Comment


            #6
            Parašė Real Rodyti pranešimą
            Sveiki.Su draugu norime pirkti 40a zemes ukio paskirties sklypa salia kelio ir statytis du namus.Beda yra ta, kad 20a pazymoje nurodoma kaip kelio servitutas.Gal galite pasidalinti ziniomis.Ar pakeitus paskirti tas servitutas nors kiek sumazes,ar namus teks statyti ant 20 aru.Aciu uz pagalba.
            Servitutas jūsų atveju yra "tarnaujantis daiktas" ir nieko tame jūs nepakeisit, nebent pagal situaciją, galbūt įmanoma pakeisti to kelio vietą.
            Kadastrinėje pažymoje turėtų būti parašyta, kam tarnauja tas servitas (kurių sklypų savininkams) ir bendru susitarimu (jei rasit, kaip kitaip jiems privažiuoti) naikinti arba keisti servitutą.
            Dar vienas dalykas, servitutas pats savaime neturi apsaugos zonos, tačiau jeigu ten atsiras kelias (sodybiniam užsatymui kelias bus min.6 m. pločio), nuo jo atsidės min.10 m. (žemiausios kategorijos keliui, aukštensės gali būti ir 20, 50 m.) sanitarinės apsaugos zona. Toje zonoje galėsit augintis pievutę ir šiaip ją naudoti, tačiau namo statyti negalėsit.
            Su servitutais labai atsargiai, gal pasikonsultuokit su kokiu architektu rengiančiu detaliuosius planus
            Tikiuosi bent kiek padėjau

            Comment


              #7
              Keletas klausimu del servituto

              Sveiki,

              2002 m. iš privataus asmens pirkau žemės sklypą. Vienintelis privažiavimas prie to sklypo ėjo per valstybės žemę. Detaliajame plane tas privažiavimas buvo įvardintas kaip "projektuojama gatvė". 2006 m. ši valstybės žemė buvo grąžinta buvusiam savininkui (atkurtos nuosavybės teisės į žemės sklypą). Kiek suprantu, remiantis Žemės reformos įstatymu buvo uždėtas kelio servitutas, kad aš galėčiau privažiuoti prie savo sklypo (tačiau uždėtas ne mano iniciatyva, jis buvo uždėtas priverstine tvarka, nes to kaip suprantu reikalauja Žemės reformos įstatymas). Norėčiau sužinoti:
              1. Ar dabartinis sklypo savininkas turi teisę iš manęs reikalauti mokėti už kelio nuomą arba reikalauti vienkartinės kompensacijos?
              2. Po keliu, kai dar jis buvo valstybės žemė, aš savo lėšomis įrengiau bendrojo naudojimo inžinerinius tinklus: vandentieki ir buitines nuotekas. Ar nebuvo pažeistos mano teisės, kai buvo grąžintas sklypas savininkui neatsižvelgiant į jau mano lėšomis įrengtus tinklus?
              3. Kaip man apginti savo interesus - del inžinerinių tinklų ir kelio - nes aš nenoriu mokėti jokios nuomos ar kompensacijų dabartiniam žemės savininkui. Juk kai aš pirkau sklypą ir įrenginėjau komunikacijas žemė priklausė valstybei.

              Aciu

              Comment


                #8
                Parašė Artis Rodyti pranešimą
                Sveiki,

                2002 m. iš privataus asmens pirkau žemės sklypą. Vienintelis privažiavimas prie to sklypo ėjo per valstybės žemę. Detaliajame plane tas privažiavimas buvo įvardintas kaip "projektuojama gatvė". 2006 m. ši valstybės žemė buvo grąžinta buvusiam savininkui (atkurtos nuosavybės teisės į žemės sklypą). Kiek suprantu, remiantis Žemės reformos įstatymu buvo uždėtas kelio servitutas, kad aš galėčiau privažiuoti prie savo sklypo (tačiau uždėtas ne mano iniciatyva, jis buvo uždėtas priverstine tvarka, nes to kaip suprantu reikalauja Žemės reformos įstatymas). Norėčiau sužinoti:
                1. Ar dabartinis sklypo savininkas turi teisę iš manęs reikalauti mokėti už kelio nuomą arba reikalauti vienkartinės kompensacijos?
                Ne. Kaimynas atsiima žemės sklypą su suformuotu servitutu. Jei jam tai nepatinka, tegu atsiima žemę kitoje vietoje.

                2. Po keliu, kai dar jis buvo valstybės žemė, aš savo lėšomis įrengiau bendrojo naudojimo inžinerinius tinklus: vandentieki ir buitines nuotekas. Ar nebuvo pažeistos mano teisės, kai buvo grąžintas sklypas savininkui neatsižvelgiant į jau mano lėšomis įrengtus tinklus?
                Turbūt, kad ne. Kaimyno sklype turi būti numatyta inž. tinklų apsaugos zona (po 5m į abi puses), kurioje kaimynas negali statyti kapitalinių pastatų. Taip pat jei kaimynas norės prisijungti prie per sklypą einančių tavo inž. tinklų turės gauti tavo sutikimą.
                It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                Comment


                  #9
                  Sveiki, reikalinga konsultacija.
                  Situacija tokia, projektuojama 0,4 kV kabelinė linija, kuri patenka į suformuotą sklypą (valstybinė žemė), nes pagal AB LESTO technines sąlygas reikia įsiterpti į veikiančią liniją (kuri randasi tame sklype). Gal kas galite pasakyti nustatant servitutus kas tampa "tarnaujančiu daiktu", o kas "viešpataujančiu daiktu". Klausiu todėl, kad pagal CK 4.129 straipsnį gali būti nustatyta viešpataujančiojo daikto savininko prievolė mokėti vienkartinę ar periodinę kompensaciją tarnaujančiojo daikto savininkui. AB LESTO nenori mokėti jokių kompensacijų Nacionalinei žemės tarnybai. Iš anksto dėkoju.

                  Comment


                    #10
                    Parašė gedazz Rodyti pranešimą
                    Sveiki, reikalinga konsultacija.
                    Situacija tokia, projektuojama 0,4 kV kabelinė linija, kuri patenka į suformuotą sklypą (valstybinė žemė), nes pagal AB LESTO technines sąlygas reikia įsiterpti į veikiančią liniją (kuri randasi tame sklype). Gal kas galite pasakyti nustatant servitutus kas tampa "tarnaujančiu daiktu", o kas "viešpataujančiu daiktu". Klausiu todėl, kad pagal CK 4.129 straipsnį gali būti nustatyta viešpataujančiojo daikto savininko prievolė mokėti vienkartinę ar periodinę kompensaciją tarnaujančiojo daikto savininkui. AB LESTO nenori mokėti jokių kompensacijų Nacionalinei žemės tarnybai. Iš anksto dėkoju.
                    tarnaujantis daiktas - žemės sklypas.
                    Viešpataujantis daiktas - inžinerinės komunikacijos.
                    Nustatant servitutą bus reikalingas NŽT sutikimas. Jei klojant kabelį nereikia išplėsti servituto ploto, problemų neturėtų būti (kažkuris CK straipsnis).
                    NŽT neigiamą atsakymą irgi turi pagrįsti, negalima šiaipsau nesutikti.

                    Comment

                    Working...
                    X