Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių renovacija ir būdai jos atsisakyti

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą

    Tai agentūra parašė reiškia teisybė? Aš netikiu nei vienu jų žodžiu. Visai neaišku iš kur tas vidurkis. 108eurai už kvadratą ? tai čia kokie 3700 eurų už 35m2 butą? Niekur nėra nebuvo ir nebus tokių kainų.
    Valdze meloja ka apgauti pparasta zmogū. Netikiek jeis.
    If a lion could speak, we could not understand him.

    Comment


      #42
      Pas mus ~225 €/m² renovacija. Bet fasadas ventiliuojamas, ne polistirolas ir tinkas, šildymo sistema perdaryta į dvivamzdę, dar laukia visų vandentiekių ir kanalizacijų keitimas ir t.t.
      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

      Comment


        #43
        Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

        Valdze meloja ka apgauti pparasta zmogū. Netikiek jeis.
        Aš ne iš Vilniaus. Kadangi esu prieš renovaciją dėl to kad ji sukelia daugiau problemų nei duoda naudos, tai akivaizdu kad nepasitikiu kažkokia lempine "agentūra" kuri per visus galus bando promotinti dalyką, kurio vienintelis pliusas - vizualiai gražesni namai.

        Comment


          #44
          Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą

          Aš ne iš Vilniaus. Kadangi esu prieš renovaciją dėl to kad ji sukelia daugiau problemų nei duoda naudos, tai akivaizdu kad nepasitikiu kažkokia lempine "agentūra" kuri per visus galus bando promotinti dalyką, kurio vienintelis pliusas - vizualiai gražesni namai.
          O aš kaip tik pasitikiu valstybine institucija. Taip pat pasitikiu tais, kurie sako, kad savo name darė renovaciją ir ji jiems kainavo konkrečiai tiek ir tiek. Bet žinoma, patikimiausias šaltinis yra tas, kuris turi surinkęs ir apibendrinęs visus duomenis, t.y. BETA.

          Comment


            #45
            Parašė Dovydas Rodyti pranešimą

            O aš kaip tik pasitikiu valstybine institucija. Taip pat pasitikiu tais, kurie sako, kad savo name darė renovaciją ir ji jiems kainavo konkrečiai tiek ir tiek. Bet žinoma, patikimiausias šaltinis yra tas, kuris turi surinkęs ir apibendrinęs visus duomenis, t.y. BETA.
            Aš irgi pasitikiu tais pas kuriuos darė renovaciją, ir skaičiai nei iš tolo nepanašūs į BETOS vidurkius. Jau nekalbant apie visas problemas kurias sukelia renovacija. Nepažįstu nė vieno kuris džiaugtųsi atlikta renovacija, net jeigu ir nebuvo nusiteikęs prieš renovaciją.

            Comment


              #46
              Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą
              Nepažįstu nė vieno kuris džiaugtųsi atlikta renovacija, net jeigu ir nebuvo nusiteikęs prieš renovaciją.
              O aš nepažįstu tokių, kurie būtų nepatenkinti atlikta renovacija.
              Kažin, kodėl tuomet mieste šimtai namų bendrijų veržiasi ją daryti?

              P.S. asmeniškai matau vieną minusą - labai nepakankama valstybės parama.

              Comment


                #47
                Dabar madoj antiwaxeriai, medžių, troleibusų saugotojai, prisidėjo ir antirenovacininkai

                Comment


                  #48
                  Parašė Sula Rodyti pranešimą
                  Kažin, kodėl tuomet mieste šimtai namų bendrijų veržiasi ją daryti?
                  Tame ir esmė, kad nesiveržia, kiek iš Vilniuje esančių 6000 senų daugiabučių yra renovuota? Maximum keliasdešimt. Jeigu realios kainos būtų 100 Eur/kv kaip ta agentūra reklamuoja, tai tada manau senai visi būtų renovuoti, bet kaip matom realiai tokių kainų nėra, todėl ir stringa renovacija.
                  Kodėl valstybė apskritai turėtų kišti pinigus į privataus būsto gražinimą ir atnaujinimą? Lyg ir nebegyvename SSRS, nors net tada nemaža dalis žmonių be valstybės paramos už paskolos butus pirkdavo, dabar visi visko nori nemokamai.
                  Flickr

                  Comment


                    #49
                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                    Tame ir esmė, kad nesiveržia, kiek iš Vilniuje esančių 6000 senų daugiabučių yra renovuota? Maximum keliasdešimt. Jeigu realios kainos būtų 100 Eur/kv kaip ta agentūra reklamuoja, tai tada manau senai visi būtų renovuoti, bet kaip matom realiai tokių kainų nėra, todėl ir stringa renovacija.
                    Kodėl valstybė apskritai turėtų kišti pinigus į privataus būsto gražinimą ir atnaujinimą? Lyg ir nebegyvename SSRS, nors net tada nemaža dalis žmonių be valstybės paramos už paskolos butus pirkdavo, dabar visi visko nori nemokamai.
                    Nesiginčysiu, nes čia jau buvo viskas aptarta po kelis ratus.
                    Klausimas, kodėl tuomet mūsų bendrija laukia patvirtinimo nuo 2014 m.? Kiek žinau, aplinkinių namų - panašiai. Ir tai palyginti skurdus rajonas. Aišku, žinau daugiabučių, kurie atsisakė renovacijos.
                    Ir kaina renovacijos ne 100, o apie ~250 EUR/kv.m. Bet bus dar brangiau - perdaromas projektas ir samata. Gal tuomet pensininkų balsais bus atsisakyta

                    Klausimas, kodėl apskritai valstybė kiša kažkur pinigus.

                    Comment


                      #50
                      Parašė Sula Rodyti pranešimą

                      Nesiginčysiu, nes čia jau buvo viskas aptarta po kelis ratus.
                      Klausimas, kodėl tuomet mūsų bendrija laukia patvirtinimo nuo 2014 m.? Kiek žinau, aplinkinių namų - panašiai. Ir tai palyginti skurdus rajonas. Aišku, žinau daugiabučių, kurie atsisakė renovacijos.
                      Ir kaina renovacijos ne 100, o apie ~250 EUR/kv.m. Bet bus dar brangiau - perdaromas projektas ir samata. Gal tuomet pensininkų balsais bus atsisakyta

                      Klausimas, kodėl apskritai valstybė kiša kažkur pinigus.
                      Galima nelaukti jokių patvirtinimų ir pasidaryti renovaciją už savo pinigus (aišku klausimas, jei apskritai apsimoka), panašiai kaip ir su senais automobiliais, nuo tam tikros ridos ir nusidėvėjimo, nebeapsimoka remontuoti. Valstybė turi kišti pinigus į viešą infrastruktūrą ir objektus, o ne privačią. Aišku, išimtis neįgalieji ir pan., bet tam yra socialinis būstas. Kokie gali būti argumentai valstybei investuoti į senus daugiabučius, kurių kiemai pergrūsti senais prabangiais automobiliais, nematau nei vieno. Gal tada ir perkantiems naujus būstus ar statantiems namus valstybė turėtų kompensuoti statybos išlaidas, susijusias su apšiltinimu ir šildymo sistema?
                      Flickr

                      Comment


                        #51
                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                        Galima nelaukti jokių patvirtinimų ir pasidaryti renovaciją už savo pinigus (aišku klausimas, jei apskritai apsimoka), panašiai kaip ir su senais automobiliais, nuo tam tikros ridos ir nusidėvėjimo, nebeapsimoka remontuoti. Valstybė turi kišti pinigus į viešą infrastruktūrą ir objektus, o ne privačią. Aišku, išimtis neįgalieji ir pan., bet tam yra socialinis būstas. Kokie gali būti argumentai valstybei investuoti į senus daugiabučius, kurių kiemai pergrūsti senais prabangiais automobiliais, nematau nei vieno. Gal tada ir perkantiems naujus būstus ar statantiems namus valstybė turėtų kompensuoti statybos išlaidas, susijusias su apšiltinimu ir šildymo sistema?
                        Aš suprantu šią poziciją, bet yra ir kitas niuansas – renovacija iš dalies atlieka ir socialinę funkciją. Visgi daugiabučiai dažnai yra patys stambiausi ir miesto vaizdą formuojantys objektai, todėl valstybė turėtų būti suinteresuota, kad miestai neatrodytų kaip getai. Pavyzdžiui, renovacija yra gera proga išmontuoti tuos baisius savavališkai įstiklintus balkonus

                        Ir apskritai, medijose vis kalbama apie ekonomikos augimą, atlyginimų augimą, bet kuo toliau, tuo labiau tos kalbos apie ekonomikos augimą disonuoja su vidutinio lietuvio gyvenamąja aplinka. Aišku, labiau kalbu apie didmiesčių miegamuosius rajonus, nes mažesniuose miestuose renovacija tikrai pastebima.
                        Paskutinis taisė Aukštaitis; 2019.12.06, 13:55.

                        Comment


                          #52
                          Parašė Aukštaitis Rodyti pranešimą

                          Aš suprantu šią poziciją, bet yra ir kitas niuansas – renovacija iš dalies atlieka ir socialinę funkciją. Visgi daugiabučiai dažnai yra patys stambiausi ir miesto vaizdą formuojantys objektai, todėl valstybė turėtų būti suinteresuota, kad miestai neatrodytų kaip getai. Pavyzdžiui, renovacija yra gera proga išmontuoti tuos baisius savavališkai įstiklintus balkonus

                          Ir apskritai, medijose vis kalbama apie ekonomikos augimą, atlyginimų augimą, bet kuo toliau, tuo labiau tos kalbos apie ekonomikos augimą disonuoja su vidutinio lietuvio gyvenamąja aplinka. Aišku, labiau kalbu apie didmiesčių miegamuosius rajonus, nes mažesniuose miestuose renovacija tikrai pastebima.
                          Šitą dalyką galima išspręsti per reguliavimą, panašiai kaip seno daugiabučio administratorius lopo siūles ar keičia kaurą stogą nelaukdamas gyventojų sutikimo, nes tai privalomi darbai dėl suagumo, lygiai taip pat turėtų rūpintis pastato ir aplinkos estetine išvaizda, bet vėlgi, viskas turėtų būti daroma už būsto savinkų lėšas. Kai tokie skurdūs viešieji finansai, valstybei/savivaldybei mažiausiai reiktų investuoti į privataus seno būsto atnaujinimą.
                          Flickr

                          Comment


                            #53
                            Parašė Aukštaitis Rodyti pranešimą
                            Ir apskritai, medijose vis kalbama apie ekonomikos augimą, atlyginimų augimą, bet kuo toliau, tuo labiau tos kalbos apie ekonomikos augimą disonuoja su vidutinio lietuvio gyvenamąja aplinka. Aišku, labiau kalbu apie didmiesčių miegamuosius rajonus, nes mažesniuose miestuose renovacija tikrai pastebima.
                            Vis tiek daug kas keliasi į priemiesčius, visokius "Žydruosius slėnius" arba emigruoja, tai tikiu, kad vidutiniškai kuo toliau tuo labiau tai darosi "tavo pasirinkimas, o ne lemtis/likimas/судьба". Bent jau man taip atrodo.

                            Ir aš esu įsitikinęs, kad ekonomikos išsivystimą geriausiai parodo infrastruktūros išvystimas, o ne architektūros. Man po Dainavos (Kaunas) rajono kiemų duobių, Šeškinė net neatrodo toks getas, išskyrus iš dalies vietinę fauną ir išmindžiotus dulkėtus takelius-"shortcut'us", kas apskritai yra masiškesnė problema Lietuvoje. Kas šiaip parodė, kad Vilnius ekonomiškai kažkur 1,5+ karto labiau išsivystęs už Kauną.
                            Paskutinis taisė PoDV; 2019.12.06, 14:47.

                            Comment


                              #54
                              Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                              Vis tiek daug kas keliasi į priemiesčius, visokius "Žydruosius slėnius" arba emigruoja, tai tikiu, kad vidutiniškai kuo toliau tuo labiau tai darosi "tavo pasirinkimas, o ne lemtis/likimas/судьба". Bent jau man taip atrodo.

                              Ir aš esu įsitikinęs, kad ekonomikos išsivystimą geriausiai parodo infrastruktūros išvystimas, o ne architektūros. Man po Dainavos (Kaunas) rajono kiemų duobių, Šeškinė net neatrodo toks getas, išskyrus iš dalies vietinę fauną ir išmindžiotus dulkėtus takelius-"shortcut'us", kas apskritai yra masiškesnė problema Lietuvoje. Kas šiaip parodė, kad Vilnius ekonomiškai kažkur 1,5+ karto labiau išsivystęs už Kauną.
                              Dainavos kiemų asfaltas senesnis +20 metų, nei Šeškinės, jei jau pagal kiemo duobes vertini ekonominį miestų išsivystymą.
                              Paskutinis taisė VNS; 2019.12.06, 16:27.
                              Show must go von!

                              Comment


                                #55
                                Parašė VNS Rodyti pranešimą

                                Dainavos kiemų asfaltas senesnis +20 metų, nei Šeškinės, jei jau pagal kiemo duobes vertini ekonominį miestų išsivystymą.
                                Tikrai taip, tik pagal daugiabučio kiemo duobes ir reikia spręsti apie miestų ekonominį išsivystymą. Tai tikrai plačiai mokslininkų naudojamas indeksas įvertinti miesto ekonominį išsivystymą. O šiaip apie tai kaip veikia ekonomika ir kaip ji vystosi visad geriausiai žino bedarbiai iš bendrabučio Dainavos rajone. Vienu akies žvilgsniu gali dešimtųjų tikslumu įvertinti miesto ekonominį išsivystymą. Verta pipedijos straipsnio.

                                Comment


                                  #56
                                  Nu ok, nepaėmiau į imtį Karoliniškių ar net Žirmūnų visokių, nežinau ten situacijos, bet ten irgi gerų ženklų apie vystomą infrastruktūrą iš šio forumo sužinojau. Kitu atveju atsiprašau.


                                  Bet eina sau kaip stumiat. Kad jūs žinotumėt kaip man nerūpi tie Kauno vidiniai kompleksai, kai pvz. visokie pasipūtę tam nelabai sveikai atrodančiam burbule užsidarę vilenskai stumia ant jūsų, jų tikrai nepagrįstose (ir patys tai supranta) fantazijose, kad jūs atsilikę, autoritarinio mąstymo atstovai ir t.t. ir jiems jūs atsikirtinėjat, kad taip nėra. Aš pats esu Kaune augęs ir net gimęs. Ačiū, keiksmų į mano pusę nereikia, nes man neįdomu.
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2019.12.06, 20:29.

                                  Comment


                                    #57
                                    Matau, kad neaiškiai išsireiškiau: tamstos sugalvotas terminas "miesto ekonominis išsivystymas" nėra labai logiškas ir jo vertės nustatymas "iš akies" yra tiek pat moksliškai pagrįstas kaip ir burtai iš kavos tirščių. Ir tiesiog pastebėjimas, kad tokius dalykus geriausiai mano išmaną tie kas neturi jokio išsilavinimo atitinkamoje srityje, nei pasiekimų, būtų jie kavenski ar tuteišiai. Jie visada žino geriau kaip ekonomika veikia ir kad renovacija neapsimoka ir išvis visi vagei.

                                    Comment


                                      #58
                                      Ne, nors medžiagų atsparumas man ir nesisekė, nes tokiam "protingam" kaip aš, panašu, kad man per daug nesisekė su algebra (net norint niekaip nesigaudavo 9-10 iš uždavinių), bet statyba (dizainu) šiek tiek domiuosi

                                      Renovacija apsimoka ir gaila dėl jos tokių tempų.

                                      Tiesiog turiu rimtą įtarimą, kad pigiau ir paprasčiau sutvarkyt esamą kiemų infrastruktūrą, negu vargintis su tom renovacijom. Gautųsi šiek tiek smagesnis rezultatas negu nieko. Lygiagrečiai ar paskui sutvarkyti ir namus.
                                      Paskutinis taisė PoDV; 2019.12.06, 20:48.

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                        Tiesiog turiu rimtą įtarimą, kad pigiau ir paprasčiau sutvarkyt esamą kiemų infrastruktūrą, negu vargintis su tom renovacijom. Gautųsi šiek tiek smagesnis rezultatas negu nieko. Lygiagrečiai ar paskui sutvarkyti ir namus.
                                        Kokia nauda iš asfalto? Taip, pravažiuot bus patogiau, mažiau baladosis pakaba, o daugiau? Renovacija bent jau ekonomiškai yra pagrįsta, nors nauda ne vien ekoniminė. Sumažėja šilumos sąnaudos, kurios sumažina išlaidas šildymui, mažiau teršiama aplinka, gerėja gyventojų sveikata, mažėja priklausomybė nuo dujų kainos (politiškai naudinga), tvarkingas namas įpareigoja labiau rūpintis aplinka, atsiradusi prievolė mokėti už renovacija suteikia rimtesnę paskatą saugoti turtą (nes "nebevaldiškas" namas patampa, čia labiau Homosovietikam), na o bendras pagerėjęs vaizdas tai čia jau tik šalutinis efektas kitiems miesto gyventojams.
                                        Tik renovavus namus reiktų sutvarkyti aplinką ir kiemo infrastruktūrą, bet tai neturėtų būti daroma vien tik savivaldybių lėšomis, nes kaip visad daiktas gautas už dyka yra "valdiškas" ir juo nesirūpinama, dėl to reiktų nebent skatinti gyventojus pačius inicijuoti tai daryti su savivaldos pagalba (Kaune veikia programa "svajonių kiemas").

                                        Ir šiaip grįžtant prie Dainavos duobių tai vėlgi priklauso viskas nuo kiemo, paskutinius kelis kartus kai lankiausi Dainavos daugiabučių rajone tai mačiau išasfaltuotus kiemus ir jokios duobės, tad prie progos siūlyčiau apsilankyti toliau už savo kiemo (pvz. Kovo 11-osios 84, Taikos pr. 101 kiemai).

                                        Comment


                                          #60
                                          Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                          Nu ok, nepaėmiau į imtį Karoliniškių ar net Žirmūnų visokių, nežinau ten situacijos, bet ten irgi gerų ženklų apie vystomą infrastruktūrą iš šio forumo sužinojau. Kitu atveju atsiprašau.


                                          Bet eina sau kaip stumiat. Kad jūs žinotumėt kaip man nerūpi tie Kauno vidiniai kompleksai, kai pvz. visokie pasipūtę tam nelabai sveikai atrodančiam burbule užsidarę vilenskai stumia ant jūsų, jų tikrai nepagrįstose (ir patys tai supranta) fantazijose, kad jūs atsilikę, autoritarinio mąstymo atstovai ir t.t. ir jiems jūs atsikirtinėjat, kad taip nėra. Aš pats esu Kaune augęs ir net gimęs. Ačiū, keiksmų į mano pusę nereikia, nes man neįdomu.
                                          Tik nebesiskusk niekam, ok? Pasidėk tuos savo kompleksus į stalčių. Duobės kiemuose reiškia apskritai kruva kompleksinių problemų.
                                          Show must go von!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X