Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius ar Klaipėda?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Vilnius ar Klaipėda?

    Sveiki,

    Jau kurį laiką seku šį puslapį, bet tik dabar nusprendžiau užsiregsitruoti ir užduoti auditorijai man opų klausimą. Pastarąsias dienas pradėjau galvoti ar tikrai ten gyvenu ir dirbu, kur norėčiau? Šiuo metu dirbu ir gyvenu Vilniaus priemestyje, man 25 metai, pats esu iš Klaipėdos, tik po mokyklos išvažiavau į užesienį mokytis, o grįžęs į Lietuvą išvvažiavau darbuotis į Vilnių, vien dėl darbo pasiūlymų gausos ir noro pamatyti tą Lietuvos didmesčio gyvenimą iš arčiau atsikrausčiau čia. Iš pradžių viskas buvo wow ir įdomu, didelis miestas,viskas nauja, daug žmonių, vietų kur pavalgyti, aplankyti ar pamatyti, renginiai ir ypač naktinis gyvenimas. Čia gyvenu beveik 2 metus, bet jau pradėjau galvoti ar man tikrai čia gerai ir ar aš jaučiuosi čia laimingas? Pačiam Vilniuje daug mašinų, žmonės čia labiau susireikšmine, didelės būsto kainos, nieko padoraus negali surasti, pats esu gamtos žmogus nei, kad asfalto, tai jei žiūrėti būstą, kur būtų daugiau gamtos, tai automatiškai didėja ir atstumai iki miesto centro bei mašinų kiekis pakeliui į jį...Todėl pradėjau galvoti, gal vertėtų sugrįžti į gimtąją Klaipėdą, kur viskas žinoma, sava, mažesni atstumai ir gamta kur kas arčiau bei pragyventi pigiau, tačiau ne vasaros metu, miestas atrodo apmiręs, kažkur tie 150k gyventojų išsivaikšto, taip pat problema būtų susirasti gerai apmokamą darbą. Nežinau, ar čia vasara mane taip veikia, kad nesinori sedėti ofise ir būti kažkur gamtoje, ar rimtai pradėjau galvoti apie sugrįžimą. Prie visą to, būtų šaunu išgirsti kitų narių nuomonę apie gyvenimą Vilniuje ir Klaipėdoje, jų pliusus/minusus bei kodėl pasirinkote šį miestą? Iš anksto visiems Ačiū!

    #2
    Is Klaipedos daug kas vaziuoja i Vilniu (pirma pradzia studijuot) ir pakankamai jaunu zmoniu ir mano pazistami, tiek is klp ar net Palangos gyvena Vilniuje ir tokio klausimo jau seniai nebekelia 'kur geriau'. Taciau kiekvienas atvejis individualus, vienareiksmisko atsakymo nerasi jokiam forume ar pokalby prie alaus. Neseniai gera pazistama gyvenanti klp siuntinejo cv i Vilniu, vaziavo i pokalbius, bet galiausiai pasake, kad klp ji nepaliks, tai labai gera vieta gyvent ir per daug isisiurbusi i sita krasta, saule jura smelis bangos galiausiai ir dirba kazkokiam krovos terminale, kur gerai uzdirba. Tikriausiai didesne Klp problema yra ta, kad zmones grudasi i priemiescius, skirtingai nei Vilnius, kuris uzsoko ant bangos ir viskas vyksta atvirksciai. Tikriausiai ir Kaunas sukasi Vilniaus keliu, na bent jau yra atsirade pirmieji zenklai, kad taip bus anksciau ar veliau. O kada tai ivyks Klp, cia jau sunku pasakyt, kaip ten Dudorius suvadybins ir pritrauks zmones keltis i miesta.

    Comment


      #3
      Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
      Is Klaipedos daug kas vaziuoja i Vilniu (pirma pradzia studijuot) ir pakankamai jaunu zmoniu ir mano pazistami, tiek is klp ar net Palangos gyvena Vilniuje ir tokio klausimo jau seniai nebekelia 'kur geriau'. Taciau kiekvienas atvejis individualus, vienareiksmisko atsakymo nerasi jokiam forume ar pokalby prie alaus. Neseniai gera pazistama gyvenanti klp siuntinejo cv i Vilniu, vaziavo i pokalbius, bet galiausiai pasake, kad klp ji nepaliks, tai labai gera vieta gyvent ir per daug isisiurbusi i sita krasta, saule jura smelis bangos galiausiai ir dirba kazkokiam krovos terminale, kur gerai uzdirba. Tikriausiai didesne Klp problema yra ta, kad zmones grudasi i priemiescius, skirtingai nei Vilnius, kuris uzsoko ant bangos ir viskas vyksta atvirksciai. Tikriausiai ir Kaunas sukasi Vilniaus keliu, na bent jau yra atsirade pirmieji zenklai, kad taip bus anksciau ar veliau. O kada tai ivyks Klp, cia jau sunku pasakyt, kaip ten Dudorius suvadybins ir pritrauks zmones keltis i miesta.
      Kas labai keista, nes Klaipėda vis dar yra tas miestas, kuriame galima nusipirkti butą mažaaukščiame naujos statybos name pačiame centre už 1700-2000 eurų už m2.
      Post in English - fight censorship!

      Comment


        #4
        Na po studijų Klaipėdoje neteko gyventi,bet tikrai ne karto tokia mintis ir nekilo, grįžus pas tėvus man Klaipėda tokia tuščia, nuobodu, o žmonės man asmeniškai kaip tik Klaipėdoje savotiški o ne Vilniuje, tad čia žmogaus būdo dalykai, Vilniuje išeinu į miestą ir širdis dainuoja, galiu būti visiškai viena bet ne vieniša kaip sakant vidury miesto, aš atsigaunu, o Klaipėdoje jausmas atvirkščias, ir beje aš irgi save laikau gamtos žmogum bet jos man Vilniuje netrūksta, o klaipedoje daugiau gamtos būtent tik priemiesčiuose arba miško kvartale, o visą kitą man grynas asfaltas klaipeda labai isgrazejusi, prieplauka sutvarkyta, yra gražių dalykų, bet savęs tame grozyje gyvenant nu niekaip neįsivaizduoju, užtenka man grįžti pas tėvus ar į jūros švente ir metams soti

        Comment


          #5
          Senatvėje manau tikrai kelsiuosi gyventi prie jūros, nes tikimybė, kad atvažiuos anūkai yra daug didesnė.
          AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

          Comment


            #6
            Geras pastebėjimas aš irgi visiems sakau nebent ant senatvės

            Comment


              #7
              tik Klaipeda! Vilniuje ganetinai trosku

              Comment


                #8
                Parašė index Rodyti pranešimą

                Kas labai keista, nes Klaipėda vis dar yra tas miestas, kuriame galima nusipirkti butą mažaaukščiame naujos statybos name pačiame centre už 1700-2000 eurų už m2.
                Todėl, kad dauguma statosi namus priemiesčiuose, infrastruktūra ten priešingai nei Vilniuje gera, visur dviračių takai, išasfaltuotos gatvės ir t.t., o pačioje Klaipėdoje vėl priešingai nei Vilniuje nėra taip stipriai sukoncentruota darbo vietų centre, todėl nereikia stovėti dideliuose kamščiuose priemiestis - centras ir atvirkščiai.
                Flickr

                Comment


                  #9
                  Klaipėdoj nesijauti kaip tolimam užsienyje, trūksta miestui normalaus ekonomikos augimo, tai būtų visai fainas miestas. Vilnius labiau "užsienietiškas", primena kokią tai Čekoslovakiją, o ne Kauną

                  Comment


                    #10
                    Vilniuje jau gyvenau, Klaipėdoj dar ne, todėl sunku spręsti. Klaipėdoj traukia jūra, prie Klaipėdos mylima Kuršių nerija. Klaipėda atrodo labiau susijusi su mano mylimomis Šiaurės šalimis. Estė po Vilniaus Klaipėdoj pasijuto kaip gerokai arčiau namų (normalios tvarkos). Vilnius - rytietiškas chaosas. Bet ir Klaipėdoj rusų netrūksta ir netrūks.

                    Ta Lietuvos centralizacija su centru pietrytiniame užkampyje ilgai žudė visus kitus miestus, tai nežinau. Gal Klaipėdoj daug mažiau lietuviškos kultūros? Ekonomiškai Klaipėda beveik lygi Kaunui pagal BVP vienam gyventojui. Gyventojų daugiau Kaune, universitetai rimtesni Kaune. Klaipėda būtų antras miestas pagal gyventojų skaičių Estijoje ir Latvijoje, bet Estijos Tartu daug svarbesnis estams kultūriškai: ten pagrindinis šalies universitetas, mokslo muziejus.

                    Visai nieko Klaipėda. Žymiai geriau už Šiaulius ir Panevėžį. Bet daugiau kultūrinės gyvybės ir įvairovės vis dėlto Vilniuje.
                    Paskutinis taisė manometras; 2019.07.23, 16:34.
                    ПТН ПНХ
                    «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                    Comment


                      #11
                      Antra pusė iš Klaipėdos, tai irgi sakė nenorėtų į grįžti, nebent ant senatvės. Būtent dėl jau paminėtų priežasčių: mieste trūksta gyvybės, veiklos, karjeros galimybių. Gyvename Kaune, tai, nereikia net Vilniaus - atotrūkis jau nuo Kauno tikrai jaučiamas. Nors buvo laikas, kai, atrodė, kas taps antru miestu Lietuvoje..

                      Mano nuomone, viena iš problemų yra, kad Klaipėda neturi stiprių universitetų, ir didžioji dalis jaunimo važiuoja studijuoti į Vilnių/Kauną, ten dažniausiai pasilieka dėl karjeros galimybių (nes ir įmonės dažnai steigiasi šalia universitetų). Toks ir užburtas ratas gaunasi - tie, kas galėtų įpūsti gyvybės Klaipėdai lieka Vilniuje ir Kaune.

                      Taip pat, buvimas pakraštyje. Tarkim, jei Kaune nėra kažko, kas yra Vilniuje (ar tai koncertas, ar skrydis ar kas kita), tai valandos atstumas tarp Kauno ir Vilniaus yra juokingas. Tuo tarpu tarp Vilniaus ir Klaipėdos yra daugiau nei 3h.

                      Nors, jei reikėtų rinktis tik tarp šių dviejų miestų (Vilnius vs Klaipėda), Klaipėda, asmeniškai, labiau prie širdies (jaukesnė, yra jūra ir visa ta gamtinė aplinka).

                      Comment


                        #12
                        Parašė AndOne Rodyti pranešimą
                        Antra pusė iš Klaipėdos, tai irgi sakė nenorėtų į grįžti, nebent ant senatvės. Būtent dėl jau paminėtų priežasčių: mieste trūksta gyvybės, veiklos, karjeros galimybių. Gyvename Kaune, tai, nereikia net Vilniaus - atotrūkis jau nuo Kauno tikrai jaučiamas. Nors buvo laikas, kai, atrodė, kas taps antru miestu Lietuvoje..

                        Mano nuomone, viena iš problemų yra, kad Klaipėda neturi stiprių universitetų, ir didžioji dalis jaunimo važiuoja studijuoti į Vilnių/Kauną, ten dažniausiai pasilieka dėl karjeros galimybių (nes ir įmonės dažnai steigiasi šalia universitetų). Toks ir užburtas ratas gaunasi - tie, kas galėtų įpūsti gyvybės Klaipėdai lieka Vilniuje ir Kaune.

                        Taip pat, buvimas pakraštyje. Tarkim, jei Kaune nėra kažko, kas yra Vilniuje (ar tai koncertas, ar skrydis ar kas kita), tai valandos atstumas tarp Kauno ir Vilniaus yra juokingas. Tuo tarpu tarp Vilniaus ir Klaipėdos yra daugiau nei 3h.

                        Nors, jei reikėtų rinktis tik tarp šių dviejų miestų (Vilnius vs Klaipėda), Klaipėda, asmeniškai, labiau prie širdies (jaukesnė, yra jūra ir visa ta gamtinė aplinka).
                        Man irgi Klaipėda iš didžiųjų miestų atrodo patraukliausiai.

                        Šiauliai ir Panevėžys bent iki Matijošaičio taip pat atrodė tvarkingesni už Kauną, bet tokie labiau atkampūs miestai negu Kaunas. Tik tiek, kad šiek tiek daugiau gyvybės negu mažesnių rajonų centruose.

                        Comment


                          #13
                          Parašė manometras Rodyti pranešimą
                          Vilniuje jau gyvenau, Klaipėdoj dar ne, todėl sunku spręsti. Klaipėdoj traukia jūra, prie Klaipėdos mylima Kuršių nerija. Klaipėda atrodo labiau susijusi su mano mylimomis Šiaurės šalimis. Estė po Vilniaus Klaipėdoj pasijuto kaip gerokai arčiau namų (normalios tvarkos). Vilnius - rytietiškas chaosas. Bet ir Klaipėdoj rusų netrūksta ir netrūks.

                          Ta Lietuvos centralizacija su centru pietrytiniame užkampyje ilgai žudė visus kitus miestus, tai nežinau. Gal Klaipėdoj daug mažiau lietuviškos kultūros? Ekonomiškai Klaipėda beveik lygi Kaunui pagal BVP vienam gyventojui. Gyventojų daugiau Kaune, universitetai rimtesni Kaune. Klaipėda būtų antras miestas pagal gyventojų skaičių Estijoje ir Latvijoje, bet Estijos Tartu daug svarbesnis estams kultūriškai: ten pagrindinis šalies universitetas, mokslo muziejus.

                          Visai nieko Klaipėda. Žymiai geriau už Šiaulius ir Panevėžį. Bet daugiau kultūrinės gyvybės ir įvairovės vis dėlto Vilniuje.
                          Iki Matijošaičio ir atrodė, kad Klaipėda pralenks Kauną pagal gyventojus, dabar Kaunas atrodo geriau. Tik tiek, kad užknisa ir čia tas rytietiškas chaosas. Ilgai čia jo buvo daugiausia iš visų Lietuvos didžiųjų miestų,

                          Tik tiek, kad nesakau, kad mums nepavyks to rytietiško chaoso panaikinti, jei stebint situaciją, jį lyg ir gaunasi (bent jau lėtai) mažinti. Jei įmanoma Klaipėdą padaryt panašiu į Taliną, kodėl negalima ir likusių miestų.

                          Comment


                            #14
                            Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                            Iki Matijošaičio ir atrodė, kad Klaipėda pralenks Kauną pagal gyventojus, dabar Kaunas atrodo geriau. Tik tiek, kad užknisa ir čia tas rytietiškas chaosas. Ilgai čia jo buvo daugiausia iš visų Lietuvos didžiųjų miestų,

                            Tik tiek, kad nesakau, kad mums nepavyks to rytietiško chaoso panaikinti, jei stebint situaciją, jį lyg ir gaunasi (bent jau lėtai) mažinti. Jei įmanoma Klaipėdą padaryt panašiu į Taliną, kodėl negalima ir likusių miestų.
                            Kadangi toje kitoje temoje trolina sankauskas ir kai kas jį džiugina šerdamas, tai galiu čia pasakyt, kad taip, Kaunas yra antras Lietuvos miestas. Ir pirmas iš trijų didžiųjų pagal gyventojų tankumą, Klaipėda antras, Vilnius (su visais Lentvariais ir N. Vilniomis) - tik trečias.

                            Klaipėdoj ilgai gyveno liuteronai, vokiečiai ir ta estė to ten rado net tada, kai ten jų jau senokai nebebuvo. Kažkoks tvarkos pagrindas, tvarkingas gatvių tinklas, pastatai, jūra, laivai.

                            Kaunas turi konstruktyvizmą, griežtą modernistinę architektūrą ir Kaunas turi istoriją, kuri buvo labai svarbi Lietuvai, nes Kaunas buvo likęs vienintelis Lietuvos miestas, miestas Lietuvos viduryje, kuriame tik ir galėjo vystytis miestiška daugumos tarpukario lietuvių lietuviška kultūra.

                            Mano manymu, Kaunas po sovietmečio vystėsi ne tik su Matijošaičiu, bet ir su Kupčinsku. Nuo Kupčinsko prasidėjo kultūrinis Kauno atsigavimas, žmonių laisvėjimas, vidinis keitimasis, visos tos kavinės gatvėse atsirado dar prieš Matijošaitį. O Matijošaitis yra tas, kuris moka organizuoti būtent materialius, verslininkiškus procesus. Man būna baisu nuo jo manierų, pažiūrų, vertybių, bet grynai materialių dalykų tvarkymo tikrai visi kauniečiai buvo pasiilgę. Buvo kažkoks beveik visuotinis jausmas, kad mes seniai nusipelnėm tvarkingesnio miesto, o tie visi merai moka tik pasakyti, kad ach, nėra pinigų. Kaunas turi tą poreikį gyventi tvarkingai ūkiškai, nors istoriškai tai buvo nuo XIX a. rusifikuotas, gan mažas ir neturtingas miestas, rusų karinė tvirtovė.
                            ПТН ПНХ
                            «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                            Comment


                              #15
                              Žiūrint kokie prioritetai. Vilniuje daugiau galimybių įvairioms profesijoms, karjerai, daugiau pramogų, daugiau veiksmo, bet jeigu profesija kokia nors, kur galimybės darbuotis yra panašios tiek Vilniuje, tiek Klaipėdoje (mokytojas, daktaras ir daug kitų), jeigu prioritetas yra nuosavas namas su didesniu sklypu, netoli centro ir darbo vietos - tada Klaipėda.

                              Comment


                                #16
                                Aš Vilnietis, bet esu nekartą buvęs Klaipėdoj ir turiu ten giminių. Šiaip Vilnius jau rimtai perbrangus ir paskutiniu metu stato belenkaip belenka, atrodo, kad vyksta kažkoks NT išsipardavimo maratonas... Pačiam centre varo pigius daugiabučius priešais gedimino pilį, o tuo tarpu baltupiuose stato ekonomine+ klase... Toks kontrastų, chaoso miestas. Klaipeda ramybe ir stabilumas, jei turi busta ten ir darbo pasiulymą ar bent rimtų pažinčių - nedvejočiau. Aišku klaipėda nuobodi labai, pramogu nera vos vienas kitas pubas, o klubai tokie keistoki net doctor who, bondas - cia kaip supratau normaliausios vietos is vietiniu... Ir klaipedoj rinkciausi siaurine daly, pietine man baisi, kai puse miesto Naujininkai būtų... O pats rinkčiausi kauną dėl jo tarpukario dvasios, modernios to laikmecio architekturos, man kaunas toks laisves amerikietiskas miestas ir jo neriboja nieks, tiek centras, tiek jo priemiesciai - pilni nebrangaus įdomaus NT(deka pigios kauno rajono zemes) , turi marias ir daug zalumos. Minusas - kauniečiai, dauguma yra pavydus ir nagli, jiems svarbu kaip masina atrodo, nors gyvens landynej, bet vairuos būtinai koki bmw, mb...

                                Comment


                                  #17
                                  Klaipėda labai keistas miestas. Faktinis centras iš esmės yra dykynė su keliais danograižiais tarp kažkokių neaiškių garažiukų: https://goo.gl/maps/WC1K6Hohmr9Kb9Me7
                                  Žmonių irgi beveik nėra. Vienintėlė vieta Klaipėdoje, kur šioks toks judėjimas - "Akropolis"
                                  Ir aišku, kaip Lietuvoje įprasta: "žemės nėra".

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                    Klaipėda labai keistas miestas. Faktinis centras iš esmės yra dykynė su keliais danograižiais tarp kažkokių neaiškių garažiukų: https://goo.gl/maps/WC1K6Hohmr9Kb9Me7
                                    Žmonių irgi beveik nėra. Vienintėlė vieta Klaipėdoje, kur šioks toks judėjimas - "Akropolis"
                                    Ir aišku, kaip Lietuvoje įprasta: "žemės nėra".
                                    Vilniaus faktinis centras irgi ne ką geriau atrodo, ir žemės taip pat dar labiau "nėra."

                                    Paskutinis taisė Lettered; 2019.07.24, 07:27.
                                    Flickr

                                    Comment


                                      #19
                                      Nenoriu nieko sakyti bet štai Šiaulių faktinis centras -

                                      Click image for larger version

Name:	imcwri23078.jpg
Views:	494
Size:	284,7 kB
ID:	1737738
                                      If a lion could speak, we could not understand him.

                                      Comment


                                        #20
                                        O taip. Bet Vilnius vis gi gyvesnis.
                                        Klaipėdoje su žmona rudenį ėjom pasivaikščioti. Perėjom visą Tiltų g., H.Manto g. ir nesutikom nei vieno praeivio! Veiksmas apie 20 val. Net autobusai tvarkingai pravažiuodavo, bet niekas neįlipo/neišlipo. Kažkoks siurealistinis jausmas.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X