Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ambicingiausias Lietuvos projektas?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Mano tėvas atvažiavo į Vilnių kai jam buvo tik 2 mėnesiai ir nebuvo niekur ilgam išvykęs (jeigu neskaičiuoti tarnybos armijoje), bet aš jo vilniečiu niekada nevadindavau - tik Vilniaus gyventoju.
    Už šitai tėvas tau turbūt niekada neatleido.
    If a lion could speak, we could not understand him.

    Comment


      Parašė RS4 Rodyti pranešimą

      Šventa kasta tie vilniečiai
      Kuris čia forume Vilniuje gimęs? Pabučiuosiu kojas prie progos.
      O koks čia stebuklas? Na, aš gimęs.
      Bet iš 41 mano klasioko tik vienos tėvai gimė Vilniuje.

      Comment


        Parašė RS4 Rodyti pranešimą

        Šventa kasta tie vilniečiai
        Kuris čia forume Vilniuje gimęs? Pabučiuosiu kojas prie progos.
        Aš grynakraujis Vilnietis.
        Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

        Comment


          Parašė lukass Rodyti pranešimą

          Aš grynakraujis Vilnietis.
          Kurios kartos? Lenkmetį pergyvenote?

          Comment


            Parašė RS4 Rodyti pranešimą
            Kuris čia forume Vilniuje gimęs? Pabučiuosiu kojas prie progos.
            Aš vilnietis, mano mama vilnietė.
            Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

            Comment


              Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
              Aš vilnietis, mano mama vilnietė.
              Tavo tėvas ne vilnietis, tai ir tu ne vilnietis, nesigviešk šitos garbės.
              If a lion could speak, we could not understand him.

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Kurios kartos? Lenkmetį pergyvenote?
                Nesu toks senas, kad lenkmetį būčiau matęs. Bet klausė apie forumiečius, neprašė genealoginio medžio.
                Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                Comment


                  Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                  Aš vilnietis, mano mama vilnietė.
                  Čia jau šiek tiek off-topas, bet mano trečios eilės pusbroliai yra tikri vilniečiai (Vrublevskiai) nuo ATR laikų, bet dabar gyvena Lenkijoje.

                  Parašė lukass Rodyti pranešimą

                  Nesu toks senas, kad lenkmetį būčiau matęs. Bet klausė apie forumiečius, neprašė genealoginio medžio.
                  Esmė tame, kad iš vilniečių, gyvenusių mieste iki 1939 m., liko vienetai. O mano tėvams 1920-1939 m. čia buvo dar ir užsienis.
                  Paskutinis taisė Sula; 2018.03.26, 18:30. Priežastis: sujungta

                  Comment


                    O kiek tikrų klaipėdiečių liko?

                    O ambicingiausias Lietuvos projektas – vilniečiai, kad taip pakrypo diskusijos?
                    Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                    Comment


                      Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                      Aišku "gimti" gal kiek per siauras apribojimas. Gal teisingiau būtų skaičiuoti nugyvento gyvenimo dalimis. Jei vaikui 9 metai ir jis 7erių persikėlė į X vietą - turbūt jis nelabai -ietis. Bet jei 50 metų gyvena X vietoje nuo 7erių... Gal ir užsiskaito.
                      Mane tai jau gerbia gimtajam mieste. Užteko 10 metų pagyventi, kad pakilčiau jų akyse. Nes aš žinau labai daug apie Vilniaus gyvenimą, o jie visiškai nieko... Jie apie Vilnių skaito laikraščiuose ir mato televizijoje, o aš tai ten gyvenu.

                      Comment


                        Parašė Sula Rodyti pranešimą
                        Esmė tame, kad iš vilniečių, gyvenusių mieste iki 1939 m., liko vienetai. O mano tėvams 1920-1939 m. čia buvo dar ir užsienis.
                        Tai tavo tėvai kaimiečiai? Tai jie ir auklėjo tave pagal save kaimietiškai, taip kaip juos auklėjo jų tėvai iš gilaus kaimo.

                        Comment


                          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                          Tavo tėvas ne vilnietis, tai ir tu ne vilnietis, nesigviešk šitos garbės.
                          Net Amerikos prezidentu gali tapti imigrantų vaikas jeigu jis gimė Amerikoje.
                          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                          Comment


                            Parašė andyour Rodyti pranešimą

                            Tai tavo tėvai kaimiečiai? Tai jie ir auklėjo tave pagal save kaimietiškai, taip kaip juos auklėjo jų tėvai iš gilaus kaimo.
                            Taip. Auklėjo kombinuotai. Juolab ne iš gilaus kaimo, ir jau nebe valstiečiai. Nemanau kad labai kaimietiškai, nes bent jau namie vien knygų dvi didžiulės sekcijos per dvi sienas. Bet ir žemės rankos nebijo

                            Comment


                              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                              Na, jeigu studentas atvažiavo į Vilnių iš Žemaitijos ir pirmame kurse stengiasi stiliovai rengtis ir kietai atrodyti, nes "yra mieste", stebisi rusų ir lenkų kalba gatvėse - tai jo, jis dar neperprato miesto realijų. Tokie matosi iš tolo.

                              Bet jeigu po 5 metų tas pats buvęs studentas, dabar jau kokios nors įmonės darbuotojas, nekreipia dėmesio į aprangą, nes "vistiek niekam čia neįdomu", supranta ką "po prostu" šneka bobutės Kalvarijų turguje, ir padirbęs taksistu žino, kaip greičiau nuvažiuoti iš Lentvario į Fabus - tai ko gero, jis jau pradeda darytis vilniečiu .
                              Kitaip tariant žmogus galės vadintis -iečiu, kai taps pakankamai kultūriškai panašiu į kitus -iečius, kad pastariesiems nekiltų įtarimas. Tai, kad kažkas gimė/augo/gyveno X metų koreliuoja su žinojimu, kur Vilniuje rasti IX fortą ar Šanchajų, kokiu troleibusu nuvažiuoti iš Krasnūchos į Kamčiatką, tačiau tai priežastys, o ne rezultatas. Vienas per porą metų supanašėja su -iečiais, kitam gali ir penkių metų nepakakti.

                              Apskritai, noras supaprastinti tapatybę iki "tikros iš prigimties" labai keistas ir turi mažai ką bendro su realybe. Žmonės juda, kiek yra tokių, kurie visą gyvenimą praleido viename mieste? Kaip su tais, kuriuos galima laikyti kauniečiais-vilniečiais, ar pan.?

                              P.S. gimiau/didžiąją laiko dalį gyvenu Vilniuje.


                              Comment


                                Čia iki "kas yra tikras vilnietis?" diskusijos vyko kalba apie kaimus ir mažus miestukus ir kaip jų tvarkymas galėtų būti dideliu ir ambicingu LT projektu. Kuri alternatyva jum atrodo geresnė – [A] investuoti į kaimų ir miestukų atgaivinimą ar [B] investuoti į kaimų ir miestukų gyventojų persikėlimą į didmiesčius?

                                Atgaivinimas tai būtų kultūros namų įkurimas, bibliotekų atnaujinimas, šaligatvių tvarkymas, miestelio aikščių kūrimas ir modernizacija ir kiti veiksmai. Gyventojų perkėlimas būtų kažkas panašaus ką dabar daro Kinija – suteikia būstą didmiesčiuose lengvatinėmis sąlygomis.

                                Comment


                                  Parašė RS4 Rodyti pranešimą
                                  Čia iki "kas yra tikras vilnietis?" diskusijos vyko kalba apie kaimus ir mažus miestukus ir kaip jų tvarkymas galėtų būti dideliu ir ambicingu LT projektu. Kuri alternatyva jum atrodo geresnė – [A] investuoti į kaimų ir miestukų atgaivinimą ar [B] investuoti į kaimų ir miestukų gyventojų persikėlimą į didmiesčius?

                                  Atgaivinimas tai būtų kultūros namų įkurimas, bibliotekų atnaujinimas, šaligatvių tvarkymas, miestelio aikščių kūrimas ir modernizacija ir kiti veiksmai. Gyventojų perkėlimas būtų kažkas panašaus ką dabar daro Kinija – suteikia būstą didmiesčiuose lengvatinėmis sąlygomis.
                                  Tvarkyti miestelius tikrai reikia ir reikia pripažinti, kad šita linkme paskutiniu metu daug yra padaryta. Palyginus kaip atrodė Lietuvos provincijos miesteliai prieš 15 metų, dar neseniai praūžus "laukiniams devyniasdešimtiesiems" ir kaip atrodo dabar, tai pažanga tikrai akivaizdi. Renovacijos, tvarkomi keliai, viešos erdvės, atsiranda daugiau kažkokios prekybos, pramogų, platesnis laisvalaikio pasirinkimas. Bet su darbais, deja, kaip buvo problema, taip ir yra. Reikėtų skatinti kažkaip verslo plėtrą provincijoje.

                                  Ir nemanau, kad reikia kažką specialiai forsuoti ar perkėlinėti. Žmonės patys pasirinks - vieni pasiliks miesteliuose, kiti išvažiuos į didmiesčius. Čia jau skonio reikalas. Svarbiausia - nesustoti, tvarkyti infrastruktūrą, daugiabučius ir viešas erdves toliau, skatinti verslo plėtrą ir naujas darbo vietas. O toliau jau pačių žmonių pasirinkimas.

                                  Yra kitas dalykas, žymiai svarbesnis už migraciją šalies viduje - reikia kuo labiau stengtis išlaikyti žmones Lietuvoje. Jau geriau tegul abiturientas iš Utenos persikelia į Vilnių, negu išvažiuoja į užsienį. Persikėlęs į Vilnių, jis vis tiek gyvens ir dirbs Lietuvoje, o emigravusį žmogų, kokie 50% kad šalis praras.
                                  Paskutinis taisė Tomizmas; 2018.03.26, 21:49.
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment


                                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                    Bet su darbais, deja, kaip buvo problema, taip ir yra. Reikėtų skatinti kažkaip verslo plėtrą provincijoje.
                                    Idėja Lietuvai - paskelbti visų mažų miestų teritorijas LEZ'ais

                                    Comment

                                    Working...
                                    X