Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Projektai Palangoje ir Šventojoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Palanga pildys paplūdimius iš jūros iškastu smėliu

  Palanga rengiasi papildyti centrinius paplūdimius iš jūros iškastu smėliu. Iš viso planuojama platinti beveik 2,5 kilometro ilgio pajūrio atkarpą į abi puses nuo Palangos tilto.

  Savivaldybė numato 18,2 ha teritorijoje išpilti apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio – atkarpose nuo Birutės kalno iki Palangos tilto (1,68 km) ir nuo Palangos tilto iki Rąžės upės žiočių (apie 0,7 km). Čia paplūdimius planuojama platinti iki 70 metrų.

  Viešųjų pirkimų dokumentuose nurodoma, kad smėlį tiekėjams reikės kasti kasti Baltijos jūroje, Preilos–Juodkrantės šiauriniame poligone, 60 – 70 metrų nuo kranto.

  Savivaldybės Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Reda Kairienė teigia, darbus planuojama vykdyti balandžio-gegužės mėnesiais ir baigti iki vasaros sezono pradžios. Tai turėtų kainuoti apie 3 mln. eurų, darbai bus finansuojami iš europinių lėšų.

  „Anksčiau kaip balandžio 1-ąją vykdyti darbų negalima dėl aplinkosauginių reikalavimų, nes yra nerštavietės, paukščių perėjimo vietos, kurių negalima trikdyti. Smėlis bus imamas iš Juodkrantės poligono, jūros dugno. Yra dar 2005-aisiais atlikta galimybių studija, nustatyta, kad šis smėlis yra tinkamiausias, artimiausias esamam smėliui pagal dalelių dydį, kokybę“, – teigė R. Kairienė.

  Anot jos, kiek tiksliai reikės smėlio, paaiškės pavasarį, kadangi žiemą prasidėjus audrų sezonui situacija paplūdimiuose gali pablogėti.

  Pastarąjį kartą Palangos paplūdimiai iš esmės platinti 2011 – 2012 metais. Per šį laiką didžiausia grėsmė paplūdimiams kilo pernai, kai dėl audrų paplautas ir apsauginis kopagūbris nuo tilto iki Ražės upelio. Pernai pavasarį smėlis vežtas iš Šventosios uoste sukauptų smėlio atsargų, situacija stabilizuota.

  Comment


   Prokurorai nerado pagrindo ginti viešąjį interesą dėl Palangos „dušinių“
   https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2019/12/16/prokurorai-nerado-pagrindo-ginti-viesaji-interesa-del-palangos-dusiniu

   „Atlikus tyrimą nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų, o tuo pačiu ir viešojo intereso pažeidimų bei inicijuoti viešojo intereso gynimo procesą, taikant Prokuratūros įstatyme numatytas viešojo intereso gynimo priemones“, – teigiama pareigūnų pranešime.

   Tyrimo metu buvo siekiama nustatyti, ar išduodant statybą leidžiantį dokumentą nebuvo padaryti teisės aktų pažeidimai, taip pat, ar statinio techninio projekto sprendiniai neprieštarauja šioje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams bei teisės aktų reikalavimams. Buvo aiškinamasi, kokių veiksmų ėmėsi kompetentingos institucijos jų veiklos srityse, spręsdamos bei vertindamos statybų teisėtumo klausimą.

   Tyrimas dėl statinio Palangoje buvo vykdomas trimis aspektais. Visų pirma, buvo siekiama nustatyti, ar statybos darbai yra galimi. Antra, buvo siekiama nustatyti, ar rekonstrukcija sklype yra galima, kadangi statybą leidžiantis dokumentas buvo išduotas pastato rekonstrukcijai. Trečia, buvo siekiama nustatyti, ar atliekami statybos darbai tikrai buvo rekonstrukcija (atitiko rekonstrukcijos sąvoką), o ne nauja statyba.

   Įvertinus visą tyrimo metu surinktų duomenų ir įrodymų visumą, buvo nustatyta, jog teritorija, kurioje stovi pastatas, priskiriama Pajūrio juostai, o vadovaujantis Pajūrio juostos įstatymu, tiek nauja statyba, tiek pastato rekonstrukcija yra galimos.

   „Tai nėra teritorija, kurioje galiotų kategoriški draudimai vykdyti statybos darbus. Taip pat nustatyta, kad šioje teritorijoje naujai statybai vykdyti yra reikalingas Vyriausybės pritarimas, o pastato rekonstrukcijai vykdyti būtina sąlyga yra ta, kad pastatas būtų įregistruotas Nekilnojamojo turto registre, t. y. kad registro duomenyse būtų fiksuota, jog pastatas niekada nebuvo pilnai sunykęs ir išregistruotas iš Nekilnojamojo turto registro. Kita būtina sąlyga – turi būti sudaryta ilgalaikė valstybinės žemės, kurioje yra statinys, nuomos sutartis. Abi šios sąlygos buvo išlaikytos“, – teigia tyrėjai.

   Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro atlikto tyrimo metu taip pat nustatyta, kad Palangos miesto savivaldybė 2014 m. lapkričio 28 dieną išdavė statybos leidimą, suteikiantį teisę rekonstruoti buvusį dušinių pastatą į poilsio aptarnavimo pastatą.

   „Atkreiptinas dėmesys į tai, jog tai nebuvo seno dušinių pastato rekonstrukcija į dušines, kaip tai šiuo metu yra skelbiama žiniasklaidoje. Pagal techninį projektą tai buvo sovietmečio metu statyto ir per daugelį metų fiziškai nusidėvėjusio dušinių pastato rekonstrukcija į naują, naujos kokybės ir kitos paskirties – poilsio aptarnavimo paskirties – statinį, t. y. būtent tokios paskirties, kurią leidžia teisės aktai ir šioje vietovėje galiojantys teritorijų planavimo dokumentai. Šį statybą leidžiantį dokumentą 2015 m. bei pagal prokuroro pavedimą 2019 m. patikrinusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija teisės aktų pažeidimų nenustatė“, – teigiama prokuratūros pranešime.

   Žemės sklypas, kuriame stovi pastatas, patenka į kurortų apsaugos zonos pirmąją – griežto režimo – juostą, jame draudžiama nuolat ar laikinai gyventi žmonėms. Statinių naudojimo priežiūrą įstatymų nustatyta tvarka vykdo savivaldybės. Tai yra savarankiškoji savivaldybių funkcija, todėl pareiga tikrinti, ar pastatas bus naudojamas pagal paskirtį, tenka Palangos miesto savivaldybei. Šiuo metu tokių pažeidimų nenustatyta, teigia prokuratūra.

   VŽ rašė, kad Statybos inspekcija pastato rekonstrukcijos užbaigimo aktą išdavė šių metų rugpjūčio viduryje. Šiuo metu naujas statinys Registrų centre nėra įregistruotas, nurodoma, kad 6% baigtumo dušinės priklauso Natalijai Zolotnickajai (Nataliya Zolotnitskaya). Sklypas, kuriame stovi „dušinės“, priklauso valstybei ir pastato savininkei yra išnuomotas iki 2104 m.

   Comment


    Sparčiai su Kurhauzu:

    Atgimstantis Palangos Kurhauzas jau netrukus atsivers visu grožiu

    https://klaipeda.diena.lt/naujienos/...-groziu-949352

    Comment


     Palangos kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. Eur

     Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. Eur, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.

     „Kultūros ministerija mums pavedė parengti renovacijos planą „Naglio“ kino teatrui. (...) Pristatėm ministerijoje investicinį projektą, kiek reikėtų lėšų renovacijai, tai apie 2,5 milijono“, – BNS sakė A. Stoškus.

     Kultūros ministerija teigia, kad tai nėra galutinis variantas ir „preliminarus investicinio projekto siūlymas bus tobulinamas“.

     „Projektui buvo pateiktos pastabos dėl numatytų planuojamų funkcijų, numatomų veiklos rodiklių, projektui įgyvendinti reikiamų lėšų apimties“, – komentavo Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus vedėja Jana Mikulevič.

     Investicinį projektą parengė „Lietuvos kinas”, konsultuodamasis su Lietuvos kino centru. „Naglio“ renovaciją ketinama finansuoti iš Valstybės investicijų programos.

     Šį Palangos kino teatrą tikimasi atgaivinti iki 2022 metų, paverčiant jį regionine filmoteka, skirta meno sklaidai Klaipėdos regione.

     Planuojama, kad pastato išorė liks nepakitusi. Perplanavus vidaus patalpas, numatyta įrengti dvi kino sales bei būsimai veiklai reikalingų erdvių.

     Kino teatre ketinama demonstruoti filmus, skirtus įvairaus amžiaus bei interesų žiūrovams, rengti parodas kino tematika. „Naglyje“ veiks ir informacinis kino kultūros centras, jame bus skaitykla-mediateka, turinti prieigą prie pagrindinių kino bazių ir archyvų.

     Naujajame centre numatyta rengti kūrybines dirbtuves, stovyklas, vasaros praktikas, taip pat rengti teorinius mokymus – paskaitas, seminarus.

     Kino teatras „Naglis“ pastatytas 1959 metais ir nuo to laiko iš esmės neremontuotas. Jis veikia tik šiltuoju metų laiku.

     „Naglis“ šiuo metu priklauso likviduojamam „Lietuvos kinui“, tačiau po reorganizacijos turėtų atitekti Lietuvos kino centrui.

     Comment


      "...jog neilgai trukus Šventojoje prasidės modernaus viešbučio su gydomuoju SPA centru statybos.

      Naujasis viešbutis su gydomuoju SPA centru įsikurs labai patrauklioje vietoje, šaliai jūros ­– Vilties take."

      https://www.atviraklaipeda.lt/2020/0...s-spa-centras/

      Gal kas matė projektą?

      Comment


       Parašė Vilnius Rodyti pranešimą
       "...jog neilgai trukus Šventojoje prasidės modernaus viešbučio su gydomuoju SPA centru statybos.

       Naujasis viešbutis su gydomuoju SPA centru įsikurs labai patrauklioje vietoje, šaliai jūros ­– Vilties take."

       https://www.atviraklaipeda.lt/2020/0...s-spa-centras/

       Gal kas matė projektą?
       Prieštaringa informacija Pagal šį, 2020 02 25 straipsnį, https://www.vz.lt/nekilnojamasis-tur...ol-kas-nestato teigiama, kad: "... medicinos centrų savininkas Vladas Algirdas Bumelis sako, kad viešbutį Šventojoje imtųsi statyti, jei savivaldybė įgyvendintų planus sutvarkyti neveikiantį uostą."

       Comment


        Parašė Xmaster Rodyti pranešimą

        Prieštaringa informacija Pagal šį, 2020 02 25 straipsnį, https://www.vz.lt/nekilnojamasis-tur...ol-kas-nestato teigiama, kad: "... medicinos centrų savininkas Vladas Algirdas Bumelis sako, kad viešbutį Šventojoje imtųsi statyti, jei savivaldybė įgyvendintų planus sutvarkyti neveikiantį uostą."
        hahaha savivaldybė nusprendė pasipiarinti arba žinių stygius žurnalistams.

        Comment


         Palangoje planuojamas 147 apartamentų kompleksas
         https://www.vz.lt/nekilnojamasis-tur...ntu-kompleksas

         Estijos verslininko valdoma įmonė Palangoje ketina plėtoti poilsio apartamentų kompleksą.

         Vanagupės g. 9 esančiame 1,17 ha ploto sklype planuojami poilsio paskirties pastatai, kuriuose kiek mažiau nei pusę ploto užims gyvenamosios paskirties butai, skelbiama UAB „Danės projektai“ architektų parengtuose projektiniuose pasiūlymuose.

         http://www.palanga.lt/skelbimai/info...-projekta/6592

         Click image for larger version

Name:	jpg
Views:	293
Size:	75,4 kB
ID:	1808967
         Click image for larger version

Name:	jpg
Views:	294
Size:	75,8 kB
ID:	1808966
         Click image for larger version

Name:	jpg
Views:	294
Size:	74,9 kB
ID:	1808965

         Comment

         Working...
         X