Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Projektai Neringoje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Darius Jasaitis: „Radisson“ projektą Nidoje stabdo pinigų kranelį užsukę bankai

  Prabangaus „Radisson Blu Hotel & SPA Nida Marina“ viešbučio projektą stabdo paskolų kraną užsukę Lietuvoje veikiantys bankai, 15min sakė Neringos meras Darius Jasaitis. Tokią informaciją jam perdavė į susitikimą pirmadienį atvykęs projektą planuojančios įmonės „Marina Nida“ valdybos narys Gintautas Bertašius...
  Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

  Comment


   Nidos „Agila“ atgims moderni
   Po kelis mėnesius trukusių darbų galutinai nugriautas prieš pusę amžiaus statytas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro (KTIC) „Agila“ pastatas.

   Šiuo metu jo vietoje statybininkai atlieka žemės kasimo darbus, netrukus bus pradėta statyti požeminė naujo pastato dalis, liejami pamatai. Požeminiame aukšte numatyta įrengti tualetus, dušus, grimo kambarį, repeticijų salę, universalią orkestro duobę. Šių patalpų plotas bus 1378 kvadratiniai metrai.

   Naujasis kultūros ir turizmo židinys visu tūriu iškils dar šiemet. Planuojama, kad vidaus įrengimo darbai bus vykdomi kitais metais...
   Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/Gimtasis-kras...moderni/287913
   © Lietuvos žinios
   Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

   Comment


    Kuršių nerijoje medinius takus keičia žvyro mišinys ir naftos kvapo plastmasė
    „Atvykęs į Nidos paplūdimį nustėrau – mediniai takeliai nuimami, pilamas žvyro ir molio mišinys, klojama naftos kvapo plastmasė! UNESCO saugomoje Kuršių Nerijos apsauginėje kopoje, takelyje į paplūdimį!“, – naujais takais piktinasi festivalio „Kaunas Jazz“ įkūrėjas Jonas Jučas, šiomis dienomis lankantis unikalią Lietuvos pajūrio vietovę. Tuo metu Kuršių nerijos nacionalinio parko atstovai sako, jog esamas vaizdas nėra baigtinis ir takai visai kitaip atrodys jau kitą savaitę, kuomet bus užbaigti darbai, be to, jų nereikės keisti mažiausiai penkerius metus...
    Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

    Comment


     Kreiptasi dėl Kuršių nerijos įstatymo parengimo

     Valstybinė kultūros paveldo komisija, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Neringos savivaldybė Seimui pateikė birželio mėnesį vykusios konferencijos rezoliuciją, kurioje konstatuota, kad Kuršių nerijos, UNESCO pasaulio paveldo vietovės, išsaugojimo ir darnaus teritorijos vystymo užtikrinimo garantas galėtų būti atskiras Kuršių nerijai skirtas įstatymas.

     Neringoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Kuršių nerija mums ir pasauliui“ dalyvavo Kuršių nerijos likimu susirūpinę šalies valstybinių institucijų ir Neringos gyventojų atstovai. Patirtimi dalinosi UNESCO saugomų ir į Kuršių neriją panašių užsienio teritorijų atstovai.

     Tarptautinio forumo metu išryškintos metų metais Kuršių neriją lydinčios problemos, kurias būtina spręsti norint išsaugoti šią unikalią vertybę.

     Seimui pateiktoje rezoliucijoje prašoma pavesti Vyriausybei inicijuoti koncepcijos ir įstatymo, skirto Kuršių nerijai, parengimą. Į įstatymo rengimo darbo grupę prašoma įtraukti valdžios institucijų, visuomenės atstovus ir įvairių sričių specialistus. Rezoliucijoje pažymima, kad pasaulyje yra nemažai pavyzdžių, kai UNESCO pasaulio paveldo vietovėms apsaugoti ir gyvenimui jose harmonizuoti priimami specialūs įstatymai, į kuriuos perkeliamos Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencijos nuostatos.

     Prie UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencijos Lietuva prisijungė 1992-aisiais, taip įsipareigodama saugoti Lietuvoje esantį pasaulio kultūros ir gamtos paveldą bei užtikrinti, kad būtų imamasi veiksmingų priemonių jam išsaugoti ir pristatyti.

     Kuršių nerijai, įrašytai į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir turinčiai Pasaulio paveldo komiteto įteisintą išskirtinę visuotinę vertę, autentiškumą ir vientisumą, turėtų būti taikomi būtent šią konvenciją įgyvendinantieji, o ne bet kuriai kitai vietovei skirti bendrieji ar tipiniai reglamentai.

     Vienas didžiausių iššūkių Kuršių nerijoje - saugomos teritorijos, tarptautinio kurorto ir vietos bendruomenės tikslų suderinamumas. Teritorijos apsaugai ir darniam vystymui grėsmę kelia nesutarimai, kylantys dėl čia veikiančių skirtingų institucijų ir jų veiklą reglamentuojančių teisės aktų nesuderinamumo. Tai kelia daug keblumų pasidalijant kompetencijas. Nesusikalbėjimas ir skirtingos interpretacijos - didžiulis trukdis darniam Kuršių nerijos vystymui.

     Rezoliucijoje pažymima, kad iki šiol trūksta aiškios Kuršių nerijos gyventojų ir svečių švietimo politikos apie šios UNESCO pasaulio paveldo vietovės svarbą bei atsakingų institucijų požiūrio į suteikto pasaulio kultūros paveldo vertybės statuso reikšmę.

     Atkreipiamas dėmesys į tai, kad, įvertinus Kuršių nerijos pasaulinę reikšmę, pasaulio paveldo specifiką ir išskirtinumą, šiai vietovei būtinas nuolatinis tikslinis finansavimas iš valstybės biudžeto. Dėmesys atkreipiamas ir į Kuršių nerijos transporto srautų reguliavimo, sezoniškumo, socialines, ekonomines, ekologines, apsaugos ir kitas problemas.

     Rezoliucijoje taip pat prašoma Vyriausybės atsižvelgiant į užsienio šalių gerąją patirtį sudaryti nuolatinę ekspertų tarybą prie Vyriausybės, kurioje būtų aptariami vietovės valdymo ir kiti aktualūs klausimai.

     Comment


      Apartamentai Taikos g. 18, Nidoje.      Marių verandos Pervalkoje.

      Pervalkos jūra.      Flickr

      Comment


       Dėl kone žinomiausio Nidos pastato rekonstrukcijos – ikiteisminis tyrimas
       https://www.lrytas.lt/bustas/nekilno...imas-11612451/

       Dėl galimo sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo vykdant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstravimo darbus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Apie tai Neringos savivaldybę informavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų rangovo ir įmonės, teikusios objekto statybos techninės priežiūros paslaugas, veiksmų. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų sutartį Neringos savivaldybės administracija sudarė 2018-ųjų metų balandžio 24-ąją. Šių metų kovo mėnesį pradėtų rekonstravimo darbų metu buvo atlikti pastato ardymo darbai (pastatas visiškai nugriautas). Po šių darbų turėjo būti pradėti pastato statybos darbai.

       Comment


        Parašė R.D. Rodyti pranešimą
        Dėl kone žinomiausio Nidos pastato rekonstrukcijos – ikiteisminis tyrimas
        https://www.lrytas.lt/bustas/nekilno...imas-11612451/
        Poste užfiksuota 120 sunkvežimių išvežimų, o sąskaitą išrašė už 300 Tokie gandai Nidoje sklinda.
        AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

        Comment


         Agila...
         Occupation: igra na balalaikach v traktirach

         Comment


          Prieplaukos pastatas dar nebaigtas
          Occupation: igra na balalaikach v traktirach

          Comment


           Nida, poilsio namai
           Occupation: igra na balalaikach v traktirach

           Comment


            Seniausi vietovardžiai pasmerkti išnykti?

            Comment


             Tuoj niekas nebenorės investuoti Neringoje, nieko keisto, kad ir Radisson atsisakė planų Nidoje.

             https://www.facebook.com/romas.kvase...58645530852714
             Flickr

             Comment


              2019-11-23

              Click image for larger version

Name:	20191128_093214.jpg
Views:	1
Size:	131,5 kB
ID:	1765986
              AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

              Comment


               Parašė Lettered Rodyti pranešimą
               Tuoj niekas nebenorės investuoti Neringoje, nieko keisto, kad ir Radisson atsisakė planų Nidoje.

               https://www.facebook.com/romas.kvase...58645530852714
               Pasidalinsiu gandais dėl Radisson: ne paslaptis, kad Neringoje žmonės verčiasi dviem dalykais: žvejyba arba nuoma.

               Kadangi savivaldybėje dirba yra tie patys neringiškiai, kurie tiesiogiai ir netiesiogiai yra suinteresuoti, kad jų ar jų giminių verslas būtų proteguojamas, jie padarys viską, kad neatsirastų tokių dalykų, kaip Radissonas.

               Kodėl? Na nes būtų sunku konkuruoti... Juk už tokią pačią kainą, gali pasiūlyti pilną pelėsių kambarį palėpėje su bendru dušu, be TV ir interneto. O čia atsirastų 4* viešbutis, su tvarkingais kambariais, privačiomis voniomis ir dar pusryčiais ir gal net mažesne kaina!!

               Tuomet padarius viską, kad viešbutis neatsirastų, galima prieš kameras apgailestauti, kad investuotojai nusisuko.

               Bet, kaip ir minėjau čia tik gandai, o ar juose yra teisybės spręskite patys

               ​​​​

               ​​
               Aviate, navigate, communicate

               Comment

               Working...
               X