Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

JAV Priešraketinės gynybos sistema

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    JAV Priešraketinės gynybos sistema

    Jusu nuomone siuo klausimu... Padarom maza referenduma. Jei Lienkija galutinai pasakytu "NE" ir JAV kaip galima atsargini varianta pradetu derybas su Lietuva....
    91
    51,65%
    47
    PRIEŠ
    42,86%
    39
    MAN NESVARBU
    5,49%
    5

    The poll is expired.


    #2
    Už. Bet geriau Lenkijoje. Jos teritorija kur kas didesnė, geresnės sąlygos tokiems objektams įrengti. Lietuvoje galbūt galėtų būti to elementas.

    Lenkija galutinai ne nepasakys. Ji tik bando išgauti kuo didesnės naudos sau, konkrečiai, savo kariuomenei. Kai atras tą optimalų variantą tarp to, ką Vašingtonas gali duoti ir to, kai jis jau nebenorės sutikti su sąlygomis, Lenkija pasiūlymą priims.

    Jei, vis dėl to, Lenkija atsisakytų šios idėjos visiškai, vis tik būčiau už.
    Paskutinis taisė ; 2008.07.09, 18:09.
    Įžvalgos.lt - FB - G+

    Comment


      #3
      Tai yra įrenginys, saugantis gana plačią teritoriją, tad plačiąją prasme nėra didelio skirtumo, ar jis bus Lenkijoje, ar Lietuvoje. Vienintelis argumentas šioje situacijoje yra Rusija, tačiau savo tonu ir atviru interesų demonstravimu tik parodo, kad šis skydas yra būtinas siekiant užtikrinti saugumą regione.
      Įdomu būtų išgirsti priešininkų argumentus.
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


        #4
        Kuo labiau Rusija putojasi tuo labiau už.

        Comment


          #5
          Šis skydas reikalingas, mano supratimu, jis patrauks teorinę fronto liniją rytų link. Lietuva, bet kuriuo atveju, patenka į tą fronto liniją, tačiau Rusijos karinė skverbtis sumažėtų, gynybos siena pasitiktų ją kur kas anksčiau.

          Aš sutinku su Rusijos pareiškimais, kad šis skydas bent iš dalies skirtas saugotis būtent nuo Rusijos. Negalėčiau disponuot jokiu faktu, bet ši mintis man dvejonių nekelia.

          Tačiau kodėl Rusija turėtų skųstis? Juk niekas jos pulti neketina (Tai gynybinis projektas, negi pulti ketina pati Rusija? ), NATO atstovauja išsivysčiusios, demokratiškos šalys. Jų veiksena paremta diplomatija pirmuoju prioritetu, o militarizmas naudojamas tik esant būtinybei ir tik prieš blogio ašies šalis.

          Juk Rusija joms nepriklauso, juk ji ir demokratiška, ir siekiai jos tik geri. Pati taip skelbia, tad ko dievagotis.

          Rusija turi pagrindo pykti, nes žino, jog jos šeimininkavimas šiame regione slopsta. Vienintelis dar veiksmingas koziris, tai energetika: nafta, dujos, anglis. Tačiau visa tai baigsis maždaug po 30 metų, o valstybių gyvenime - tai niekinis periodas.

          Atrodo, pasaulis remia Rusiją prie sienos būti padoria valstybe ir prisidėti, veikti kartu. Bet ji kaip mažas vaikas, o gal aikštinga mergina.

          Pasaulyje susiformavo tokie stereotipai, kad jei Rusija dabar sutiktų tapti modernia (mentalitetu) valstybe, tai būtų traktuojama kaip jos pralaimėjimas kapitalistiniam pasauliui. Galbūt tai ir yra visų jos principų šaltinis, egocentrizmas neleidžia priimti teisingų sprendimų. Tačiau aš tai traktuočiau ne kaip atskirai JAV, visos NATO ar kapitalistinio pasaulio, bet kaip pasaulio laimėjimą.

          Kažin, ar G8 lyderiai kada nors bandė susėst ir pasikalbėt kaip žmogus su žmogum, ne kaip lyderis su lyderiu. Nuoširdžiai, be politkorektiškumo. Ar bandė nustatyt visų savo ir bendrai globalius žmonijos siekius, ar bandė tame rast sąsajų ir galimybių dirbti išvien, ar bandė pažvelgt į savo politiką kritiškai. Kaip vyro ir žmonos santykiuose tai yra būtina, taip ir čia.

          Juk mano priešas - tas pats žmogus. Bet priešų galėtų išvis nebūti, kažkodėl manau, kad bus ir sunkesnių laikų, o dabar tik švaistom laiką ir resursus vietoj to, kad įžvalgiai jiems pasirengtume, elgiamės iracionaliai.
          Paskutinis taisė ; 2008.07.09, 18:30.
          Įžvalgos.lt - FB - G+

          Comment


            #6
            Neigiamai vertinu bet kokių karinių veiksmų ar objektų vystymą Europos teritorijoje. Tokio žodžio, kaip "gynyba" čia būti negali, tai viskas skirta tik į puolimą. Ateityje.
            Tai lyg, eilinį kartą kartojamas WWII scenarijus.

            Comment


              #7
              Parašė Nikas Rodyti pranešimą
              Neigiamai vertinu bet kokių karinių veiksmų ar objektų vystymą Europos teritorijoje. Tokio žodžio, kaip "gynyba" čia būti negali, tai viskas skirta tik į puolimą. Ateityje.
              Tai lyg, eilinį kartą kartojamas WWII scenarijus.
              Ką būtent Vakarai ruošiasi pulti?
              Mano galerija Flickr'yje

              Comment


                #8
                Reikia tikslinti pagal karinės įrangos galimybes. JAV politiką puikiai pavaizduota Irako kompanijoje, tad ankščiau ar vėliau JAV norės "kažko naujo".

                Comment


                  #9
                  /\ Mano supratimu, tai skydas kaip tik nukreiptas prieš Rusiją, o Iranas tik pretekstas Tačiau kas visu 100 procentų aišku, kad niekas tos Rusijos nei puls, nei ką. Manau pati Rusija tai suvokia. Blogiausia, kas gali nutikti, kad kada nors Ukraina ir Baltarusija integruosis į ES ir NATO. Bet net ir tada niekas tos Rusijos nepultų. Apskritai nesuprantu, kam stenėti dėl kažkokio statomo skydo, jei neplanuotum ko nors ateičiai (čia taikau Rusijai). Paaiškinkit man kvailiui

                  Comment


                    #10
                    Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                    Tokio žodžio, kaip "gynyba" čia būti negali, tai viskas skirta tik į puolimą. Ateityje.
                    Toks žodis būti gali, toks, o ne kitoks, ir yra. Mūsų kaimynystėje - bujojantis agresorius. Kadangi objektas gynybinis, tai jo svaičiojimai ir putojimasis tik išduoda siekius. Vienintelė gynybinio objekto žala - trukdymas plėsti agresyvią politiką. Tokia politika nėra toleruotina ir, jei militaristinis garantas yra dar vienas būdas nuo to saugotis, jis turi būti naudojamas.

                    Rusija pati provokuoja elgtis būtent taip, o paskui pati skundžiasi savo politikos padariniais, kodėl gi nepradėjus veikti jai pačiai naudinga linkme, tada ir karinių grėsmių nematytų.

                    Jei būčiau Rusijos pilietis, aš nebijočiau savavališko JAV puolimo, aš bijočiau, kad mano valdžia padarys tokį kvailą sprendimą, jog NATO bus priversta tą puolimą surengti.

                    Žinoma, nė vienas iš mūsų nenori daryti net tokios prielaidos, niekas niekada šitaip nelaimės.

                    Rusijai laikas keist savo politiką, laikas pamiršt ir atsisakyt bet kokių interesų šioje Europos dalyje ir bet kokių negatyvių interesų pasaulyje.

                    Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                    Reikia tikslinti pagal karinės įrangos galimybes. JAV politiką puikiai pavaizduota Irako kompanijoje, tad ankščiau ar vėliau JAV norės "kažko naujo".
                    Nuo kada puolimui naudojamos gynybinės sistemos?
                    Rusijos politiką atvaizduoja ne mažesnė aibė veiksnių, tik skirtingai nė JAV, ši šalis savo interesus gina ne demokratiškai (karinės priemonės atskira kalba, jas naudoja abi pusės, esmė yra siekiuose).
                    Viskas, ką tu įvardini kaip kažko naujo yra nukreipta prieš pasaulio nusikaltėlišką veiklą. Aš tik už, kad JAV ir toliau atliktų sanitaro vaidmenį. Rusai galėtų prisijungti, užuot maivęsi.
                    Paskutinis taisė ; 2008.07.09, 18:51.
                    Įžvalgos.lt - FB - G+

                    Comment


                      #11
                      Heh. Vėl tas "lietuviškas" posakis: "rytų agresorius". Heh ir tiek...

                      Comment


                        #12
                        Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                        Reikia tikslinti pagal karinės įrangos galimybes. JAV politiką puikiai pavaizduota Irako kompanijoje, tad ankščiau ar vėliau JAV norės "kažko naujo".
                        O taip, ir Vakarai užpuls ~140 milijonų gyventojų valstybę? Pirma, Europos Sąjunga ne vieninga ir niekad nepatemptų tokio karo. Antra, labai būtų įdomu pažiūrėt, kaip JAV staiga užpuola 17,075,400 km² teritoriją.

                        Manau akivaizdu, kad jeigu kas ir skverbtųsi į Europą, tai Rusija. Ir iškart n Europos valstybių kristų ant kelių, manydamos, kad taip joms bus geriau.

                        Comment


                          #13
                          Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                          Heh ir tiek...
                          Varganas argumentas.

                          Kažkas nenori atmerkti akių. Ir tiek.

                          Parašė rat Rodyti pranešimą
                          <...> labai būtų įdomu pažiūrėt, kaip JAV staiga užpuola 17,075,400 km² teritoriją.
                          Galutinė JAV arba Rusijos kapituliacija pareikalautų katastrofiško viso pasaulio regreso. Aš dar kartą sakau, kad visi, įskaitant JAV, Europą, Rusiją, visą pasaulį, taip tik pralaimėtų.

                          Yra tik vienas kelias - veikti kartu. Ar mes sugebėsim tai pasiekt be minėtų padarinių, ar ne ir, jei taip, kada, kiek laiko ir resursų iššvaistysime. Šie klausimai esminiai.
                          Paskutinis taisė ; 2008.07.09, 18:56.
                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                          Comment


                            #14
                            Maziau reikia buti Amerikos suniuku. Jai pastatys skyda tai Rusijai mokėsim tokius pinigus už viska aciu ne.

                            Comment


                              #15
                              Is principo yra absurdas statyti tokias sistemas, nes tai yra savotiskai izeidziantis nepasitikejimas. Iranas aisku tera tik pretekstas. Cia nebent amerikieciu liaudis, kurie nesigaudo zemelapyje, patikes kad kad ta sistema nukreipta pries Irana, o ne prie Rusija. Kitas dalykas visa tai yra amerikieciu interesai, amerikieciai viska valdo ir amerikieciai kazko nori. Buti sestaujanciais sunpalaikiais manau biski gedinga, o jeigu realiai prasidetu koks nors karas, tai Lietuva butu tiesiai paciam karsciausiam taske, kuri ko gero pirmiausiai ir sunaikintu. Be to net neabejoju, kad Rusija nedelsiant padidins duju ir naftos kainas arba is vis nutrauks ju tiekima. Be to tikriausiai po poros metu kur nors Kaliningrade irgi atsiras kokia nors "priesraketine" gynybos sistema.
                              Jeigu JAV reikia kazkokiu gynybos sistemu pries Rusija, tegul jas statosi Aliaskoj, o ne Europoj. JAV labai gudrus viska daryt kitu rankomis.
                              Paskutinis taisė kaunaz; 2008.07.09, 18:57.

                              Comment


                                #16
                                Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                                Heh. Vėl tas "lietuviškas" posakis: "rytų agresorius". Heh ir tiek...
                                Manau, kad reikia būti aklam norint nematyti Rusijos kišimosi į "buvusių teritorijų" reikalus. Rusija stengiasi visomis turimomis priemonėmis (dažniausiai energetinėmis) palenkti kaimynus ir tai dažniausiai kertasi su tų šalių nacionaliniais ir saugumo interesais. Tokią politikas pati savaime yra agresyvi, dėl to ir agresorius čia yra terminas, daugmaž nusakantis Rusijos poziciją mūsų atžvilgiu.

                                Jei turi priešingų argumentų, siūlau juos ir išsakyti, o ne nuleidinėti to tokiu būdu, kaip viršuje pateikta citata.
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė L33T Rodyti pranešimą
                                  Maziau reikia buti Amerikos suniuku.
                                  Prieš įžeidinėdamas kitus gerai pagalvok. Savo poziciją taip tik menkini.

                                  NATO turi bendrus interesus. Lietuva priklauso NATO.

                                  Beje, laukiau tavęs
                                  Įžvalgos.lt - FB - G+

                                  Comment


                                    #18
                                    Ir siūlau pazet ka žmones mano

                                    http://www.delfi.lt/poll/index.php?id=4248&t=1&p=0
                                    Ir čia bus trauka teroristams

                                    Comment


                                      #19
                                      JAV yra kur kas agresyvesne. Ji kisasi ir dalyvauja ar bent jau bando tai daryti, daugumoj pasaulio valstybiu. Ir kaip sakei Rusija kisasi i "buvusiu teritoriju" ir kaimynu reikalus, o amerikieciai kisasi i niekuo nebusiu uz tukstanciu kilometru esanciu valstybiu reikalus.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė L33T Rodyti pranešimą
                                        Maziau reikia buti Amerikos suniuku. Jai pastatys skyda tai Rusijai mokėsim tokius pinigus už viska aciu ne.
                                        Jau geriau mokėsiu, negu būsiu "uždūchintas" rusų kariuomenės

                                        Comment

                                        Working...
                                        X