Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Popiežius: musulmonai ne taip suprato mano žodžius

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Popiežius: musulmonai ne taip suprato mano žodžius

    Popiežius Benediktas XVI trečiadienį Vatikane tūkstančiams piligrimų teigė, kad pasaulinis musulmonų pasipiktinimas dėl jo Vokietijoje pasakytos kalbos buvo "nelaimingo nesusipratimo" rezultatas.

    79 metų Katalikų Bažnyčios vadovas pakartojo, kad jo kalbos dalys, papiktinusios musulmonus, neatspindi jo asmeninės nuomonės. Per bendrąją savaitinę audienciją Šv.Petro aikštėje jis taip pat išreiškė pagarbą visų religijų tikintiesiems, "ypač musulmonams".
    Benediktas XVI sakė norėjęs savo kalba, pasakyta Rėgensburgo universitete, "pakviesti šiuolaikinį pasaulį ir visas religijas dialogui su krikščionišku tikėjimu".

    Jis pažymėjo tikėjęsis, kad įvairiomis progomis per jo šešių dienų vizitą gimtojoje Bavarijoje jam pavyko parodyti "gilią pagarbą visoms religijoms, ypač musulmonams, su kuriais mes garbiname vieną Dievą ir bendradarbiaujame ginant teises, taiką ir laisvę".

    Sekmadienį popiežius teigė "nuoširdžiai apgailestaujantis" dėl reakcijos, kurią sukėlė jo kalba, kurioje jis pacitavo mažai žinomą viduramžių tekstą, kritikuojantį kai kuriuos pranašo Mohameto mokymo aspektus kaip "blogus ir nežmoniškus".

    Ši kalba sukėlė kelias dienas trukusius protestus prieš popiežių, vadovaujantį daugiau kaip milijardui pasaulio katalikų.

    Netgi popiežiui simpatizuojantys stebėtojai pripažino, kad Benediktas XVI pasielgė netaktiškai, pacituodamas XIV amžiaus Bizantijos imperatorių Manuelį II Palaeologą, kuris rašė, jog visa, ką atnešė Pranašas Mohametas, yra "bloga ir nežmoniška", pavyzdžiui, "jo įsakymas kardu skleisti tikėjimą".

    Tačiau pontifikas, buvęs teologijos profesorius, pakvietė žmones įsiskaityti į jo tekstą. "Atidžiam mano teksto skaitytojui aišku, kad jokiais būdais nenorėjau sau prisiskirti neigiamų viduramžių imperatoriaus žodžių, ir jų polemiškas turinys neatspindi mano asmeninių įsitikinimų", - sakė jis.

    "Mano ketinimai buvo priešingi. Norėjau paaiškinti, kad religija neina išvien su smurtu, bet dera su protu", - pridūrė popiežius.

    Benediktas XVI pažymėjo turįs vilčių, kad kilęs triukšmas galiausiai paskatins "pozityvų ir netgi savikritišką dialogą ne tik tarp religijų, bet ir tarp šiuolaikinio proto bei krikščioniškojo tikėjimo".

    Vienas Vatikano šaltinis nurodė, kad popiežiaus valstybės sekretorius pakvies prie Šventojo Sosto akredituotus musulmoniškų valstybių ambasadorius į susitikimą, kuris įvyks šią savaitę arba kitos savaitės pradžioje.

    Paklaustas, ar tokio susitikimo tikslas bus paaiškinti popiežiaus pasisakymus, šaltinis atsakė: "Jau beveik nebeliko ką aiškinti, kai popiežius dukart apie tai kalbėjo. Tai draugystės gestas".

    Vienu iš ženklų, kad krizė pradėjo slūgti, tapo Irano griežtosios linijos prezidento Mahmoudo Ahmadinejado komentarai, pasakyti per vizitą Jungtinėse Tautose Niujorke.

    "Manau, kad jis iš esmės atsiėmė savo žodžius ir problemos nebėra, - televizijai NBC sakė M.Ahmadinejadas. - Svarbius postus užimantys asmenys turėtų būti dėmesingi tam, ką sako. Tai, ką jis pasakė, gali suteikti pagrindą kitai grupei pradėti karą".

    Vokietijos Islamo tarybos vadovas Ali Kizilkaya teigė, kad vokiečių kilmės popiežius turėtų nepamiršti, jog "nebėra profesorius Ratzingeris, besikreipiantis į akademikus. Jis yra popiežius ir jo klausosi visas pasaulis".
    Senos naujienos bet butu idomu suzinot ka forumieciai mano apie visa tai




    #2
    Man patinka sitas bicas su barzda, jei sutikciau, pastatyciau jam alaus

    Comment


      #3

      Comment


        #4
        kuris? ju fotkej pilna ir visi su barzdom
        :geria: Už Lietuvą!!

        Comment


          #5
          Parašė Marčiukas Rodyti pranešimą
          kuris? ju fotkej pilna ir visi su barzdom
          ir aklas suprastu apie kuri kalba
          I love INNUENDO!

          Comment


            #6
            apie tokius palygynimus geriau patylek...
            :geria: Už Lietuvą!!

            Comment


              #7
              As, beje, nuo siandien oficialiai esu musulmonas (ziur. mano avatara ir uzrasa virs jo), todel prasau neizeidineti mano religijos! Jeigu ne, patys zinot, kuo viskas baigsis.
              Paskutinis taisė John; 2006.09.23, 19:46.

              Comment


                #8
                rofl geras.tai daba whitechapeli daznai lankysies a(ten zinai mecete yra)?

                Comment


                  #9
                  Kur Allahas pasakys, ten ir lankysiuos!

                  Comment


                    #10
                    Musu kariai visada pasiruose!

                    Comment


                      #11
                      good for you sir

                      Comment


                        #12
                        Koks vadas tokie ir kariai.
                        Ne viskas auksas kas auksu blizga

                        Comment


                          #13
                          Kazkaip truputi nukrypot nuo temos
                          Mano darbai deviantart'e

                          Comment


                            #14
                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Musu kariai visada pasiruose!

                            Aciu Dievui (oi, Alachui) Johnai, kad taip atsitiko...
                            Dabar mes galim buti ramus, kad Lietuvos jau tikrai neskriausit (juk ji ismaitino tave savo pienu ir vedarais), ar ne?

                            Comment


                              #15
                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Ir kaip cia mano nuotrauka pakliuvo, nesuprantu...
                              beg, borrow and steal

                              Comment


                                #16
                                olox.. jie visi, prieskoniais prasmirde
                                Alternative

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Neformalas Rodyti pranešimą
                                  olox.. jie visi, prieskoniais prasmirde
                                  Kaip suprasti?
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    #18
                                    Nežinau, ar verta Popiežiui buvo atsiprašinėti. Musulmonų religija iš tiesų buvo skleidžiama kardu ir yra tikrai agresyviausia religija žemėje. Galima, aišku, filosofuot, kad pvz. "žudyti nemusulmonus" ir pan. frazės musulmonų autorių darbuose reiškia kažką kitą ir, kad teroristų veiksmai iš tiesų neatspindi religijos, bet tai esmės nekeičia. Svarbiausia ne tai, kaip "galima" interpretuoti Koraną, svarbiausia yra tai, kaip jis yra interpretuojamas.
                                    Paskutinis taisė blitz; 2006.09.25, 12:02.
                                    You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė blitz Rodyti pranešimą
                                      Nežinau, ar verta Popiežiui buvo atsiprašinėti. Musulmonų religija iš tiesų buvo skleidžiama kardu ir yra tikrai agresyviausia religija žemėje. Galima, aišku, filosofuot, kad pvz. "žudyti nemusulmonus" ir pan. frazės musulmonų autorių darbuose reiškia kažką kitą ir, kad teroristų veiksmai iš tiesų neatspindi religijos, bet tai esmės nekeičia. Svarbiausia ne tai, kaip "galima" interpretuoti Koraną, svarbiausia yra tai, kaip jis yra interpretuojamas.
                                      Šiaip krikščionybė buvo turbūt gerokai aktyvesnė skleisdama savo tiesas kardu Kad ir kaip, kartais geriau tiesiog patylėti.
                                      Mano galerija Flickr'yje

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                        Šiaip krikščionybė buvo turbūt gerokai aktyvesnė skleisdama savo tiesas kardu Kad ir kaip, kartais geriau tiesiog patylėti.
                                        Jo, patyleti gal ir reikejo, nes dabar dar atsirado simtas priezasciu skelbti "Dzihada" krikscioniskajam pasauliui (ir, be abjo, zydams).

                                        Tik del krikscionybes pastebesiu, kad kardu ji skleidziama buvo pries gerus 500+ metu. Islamas skleidziamas panasiai "kardu" (t.y. savizudziu bombomis) siandien. Krikscionybeje ivyko reformacija, Islame - ne. Cia ir esminis skirtumas. Jie vis dar laukia savo L.King'o ir neaisku kada sulauks.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X