Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Imigrantų gyvenimas Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Imigrantų gyvenimas Lietuvoje

    Na, kadangi jau yra tema "Gyvenimas užsienyje", manau reikalinga ir tema apie imigrantų iš kitų šalių gyvenimą Lietuvoje. Tiesą sakant, net nežinau, ar tik nebūsiu toks vienintelis šiame forume, bet įsivaizduoju kad temoje galima būtų aptarti įvairiausias migracijos į Lietuvą aspektus.
    124
    Taip, tai būtinybė
    28,23%
    35
    Taip, bet tik iš ES narių
    16,13%
    20
    Taip, bet tik iš kaimyninių šalių ir ES narių
    12,10%
    15
    Taip, bet ribotam laikui. Po to jie privalo išvykti.
    8,87%
    11
    Ne, bet jei jie laikysis mūsų tvarkos, susitaikyčiau su tuo.
    25,00%
    31
    Jokiu būdu! Tai grėsmė valstybei.
    5,65%
    7
    Aš pats esu imigrantas
    4,03%
    5

    #2

    Prieš trejetą metų itin dideli imigrantų srautai į Lietuvą šiemet susitraukė perpus. Statistikos departamento duomenimis, spalio mėnesį atvykimą į Lietuvą deklaravo 475 asmenys. Tuo tarpu per visus šiuos metus į Lietuvą imigravo 3,9 tūkst. žmonių, o tai 1,8 tūkst. mažiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį ir perpus mažiau nei 2008-aisiais.
    Pasak Lietuvos socialinių tyrimų instituto Etninių tyrimų centro jaunesniojo mokslo darbuotojo Karolio Žibo, pagrindinės galimos imigracijos mažėjimo priežastys — drastiškai sumažėjęs darbo imigrantų ir sugrįžtančių lietuvių skaičius.
    “Ekonominės krizė stipriai sumažino darbo imigracijos srautus. 2008m. Lietuvoje užsieniečiams buvo išduota 7719 leidimų dirbti, o 2009m. jų tebuvo 2239. Kitų imigrantų grupių srautai išlieka panašūs — apie 70 proc. jų sudaro Lietuvos piliečiai, apie 20–30 proc. trečiųjų šalių piliečiai ir 4–5 proc. Europos Sąjungos piliečiai”, — dėsto K.Žibas.
    Lietuvos darbo biržos duomenimis, per devynis šių metų mėnesius užsieniečiams išduota dar mažiau — vos 1200 leidimų dirbti Lietuvoje (daugiausia krovininių vilkikų vairuotojams). Migracijos departamento duomenimis, šiuo metu daugiausiai laikinų leidimų gyventi Lietuvoje turi Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos piliečiai.
    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

    Comment


      #3
      "Kitų imigrantų grupių srautai išlieka panašūs — apie 70 proc. jų sudaro Lietuvos piliečiai"

      Kaip čia suprasti? Grįžtantys lietuviai traktuojami kaip imigrantai?

      Comment


        #4
        Parašė oranger Rodyti pranešimą
        "Kitų imigrantų grupių srautai išlieka panašūs — apie 70 proc. jų sudaro Lietuvos piliečiai"
        Kaip čia suprasti?
        Spėju, kad kalbama apie dvigubą pilietybę turinčius arba Lietuvos piliečius, iki repatriacijos ilgą laiką gyvenusius (gal net nuo gimimo) užsienyje žmones. Ne paslaptis, kad gana daug pokario išeivių ir trmtinių, gražiausius metus gyvenę ir dirbę užsienyje (daugiausia JAV, UK, Vokietijoje ir Rusijoje), dabar jau sulaukę pensijos grįžta dar nors šiek tiek pagyventi tėvų ar senelių gimtinėje. Atkreipkite dėmesį, kad jie priskiriami „kitų imigrantų“ grupės srautui, t.y. jie neprašo leidimo dirbti.
        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

        Comment


          #5
          Ar Lietuvai reikalingi imigrantai iš kitų šalių?

          Aš atsakiau. Taip, tai būtinybė.
          "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
          Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

          Adam Mickiewicz

          Comment


            #6
            DeSadai, o iš kur tu atvykai? Gal tu vis dėlto esi emigrantas iš Lietuvos, o ne imigrantas į Lietuvą?

            Comment


              #7
              Būtų klausimas visiems.

              Ar teko susidurti su imigrantais Lietuvoje? Kokios patirtys? Kaip jūs vertintumėt jų požiūrį į Lietuvą? Kaip skiriasi skirtingų tautų imigrantai. Pasakojam, pasakojam...

              Comment


                #8
                Parašė Edvard Rodyti pranešimą
                Ar Lietuvai reikalingi imigrantai iš kitų šalių?

                Aš atsakiau. Taip, tai būtinybė.
                Būtinybė yra šalies gyvenimą sutvarkyti taip, kad Lietuvos piliečiams nereikėtų emigruoti. Tada žiūrėti, ar mums reikia šiek tiek įsileisti imigrantų, ar nereikia. Ir kokius ir iš kur įsileisti, o kokių nepageidauti.

                Comment


                  #9
                  Kauno MacDonalde bent anksciau dirbo imigrantas indu/arabu tautybes. Snekantis lietuviskai, normaliai aptarnaujantis ir pan. Aisku jautesi tas jo akcentas gan smarkiai.
                  Kaune, prekybos centre Savas, Cili picerijoje, dirbo valytoja juodaode moteris, karta maciau kad ja i darba su masina atveze taip pat juodaodis vyras. Numeriai buvo masinos nelietuviski.
                  Na ir aisku dauguma kaunieciu ko gero zino Kaune "Tarp geliu" dirbanti juodaodi husara.

                  Visi atvejai nieko neissisiskiriantyus, normalus dirbantys zmones. Tik tiek, kad matosi jog ne vietiniai.

                  Comment


                    #10
                    Man asmeniškai teko bendrauti su keliais atvykėliais.
                    Mažas reziume:

                    Du ukrainiečiai:
                    vienas nepritapo, neišmoko kalbos, išvyko atgal į Ukrainą
                    antras visai neblogai integravosi, bet su lietuvių kalba turėjo sunkumų, dėja neseniai netikėtai mirė

                    Du italai:

                    abudu puikiai jaučiasi Lietuvoje, išmoko lietuviškai labai gerai, apskritai italai Lietuvoje gali būti pavyzdys šiuo klausimu

                    Baškiras iš Rusijos:

                    bandė daryti biznį, nepavyko, kalbos neišmoko, išvyko į Baltarusiją, ten gyvena, bet Lietuvai turi daug sentimentų

                    Lenkas:

                    neblogai pramoko lietuviškai, turi verslą, bet bendrauja daugiausiai su vietiniais lenkais

                    Kinas:

                    pasikeitė vardą į Petras , bet kalba tik rusiškai, kažką čia studijavo, bet nenustebčiau jeigu jau išvažiavo iš Lietuvos

                    Comment


                      #11
                      man taip pat teko susidurti šiek tiek su imigrantais - vienas buvo irakietis (o gal irenietis - nesvarbu), bet nuo vaikystės gyvenęs švedijoj, vienas iš arabų Kaune odontologojos/medicinos besimokančių, tai susikalbėti buvo labai sudėtinga, ne dėl kalbos barjero (angliškai kalėjo gana gerai), bet dėl labai skirtingo požiūrio, kadangi reikalas sukosi apie pinigus tai labai pasijautė skirtingas to paties dalyko suvokimas, kultūrų skirtumai ir pan. žodžiu išsiskyrėm ne gražiuoju. Ir su italais taip pat teko susidurti, tai žmonės linksmai gyvena, turi Vilniuj restoraną, kala babkes ir vargo nemato, nors amžiaus jau gerokai virš 30, bet tūsinasi po klubus su jaunom lietuvaitėm ir džiaugiasi gyvenimu čia tas imigrantų gyvenimas labai skirtingas, kas tinka vienam - kitam netinka ir atvirkšiai, kad Lietuvos visuomenė kaip darinys turi rimtų problemų tai yra faktas, o ar užsieniečiai į tai gilinasi ir ar tas problemas mato tai jau priklauso nuo kiekvieno atskirai, ir niekaip negalima sakyt, kad visiems yra vienaip arba kitaip
                      Istorijos nesuklastosi! P. B. Prūdas

                      Comment


                        #12
                        Jeigu imigrantais vadinsime tuos žmones, kurie čia atvyko tik daryti verslo ar laikinai padirbėti (o ne nuolat gyventi ir čia auginti savo vaikus), tai egzotiškiausias mano sutiktas žmogus buvo Čilėje gimęs Švedijos pilietis. Dirbo Vilniuje restorano vyr. virėju (beje, kartu su Linu Samėnu), bet buvo mažakalbis, todėl nedaug teko bendrauti. Sakyčiau gana kuklus ir lėtas žmogelis. Girdėjau kalbant tik švediškai ir angliškai. Nustebino, kad kartą prasitarė, kaip jis nenori ir net nekenčia vaikų, nes jie daug rėkia ir visko reikalauja. Kolegės merginos tarstelėjo, kad ir pats kažkada buvai vaikas. Šis atsakė, kad buvo labai geras ir tylus vaikas, todėl netiki, kad jo vaikai bus tokie patys ramūs koks jis pats buvo vaikystėje.
                        Kiti buvo švedai, berods trys. Netiesa, kad visi švedai iš prigimties yra socialdemokratinių pažiūrų. Šie kaip tik galvojo tik kaip kuo daugiau išpešti pelno ir tuos pinigus išleisti naktiniuose klubuose Gedimino pr.. Iš dalies du iš tų trijų subankrotino restoraną Ne, restoranas neužsidarė, tik 'linksmuoliai' turėjo greitai ir gana pigiai parduoti savas akcijas.
                        Dar esu bendravęs su japonu Fumito Tomoi, bet kadangi jį daugelis pažįsta iš tuo metu kultinės laidos „Takeši pilis“, todėl nesiplėsiu. Tiesiog man pasirodė, kad Fumito nori būti Lietuvos patriotu.
                        Su imigrantais iš Rytų pusės yra sudėtingesnės istorijos.
                        Mano mamos draugė ir buvusi bendradarbė yra iš Ukrainos. Sovietmečio pabaigoje ištekėjo už vyro lietuvio, atvažiavo dirbti į Panevėžį, atsivežė dar mažametį sūnų Romą, abu puikiausiai be jokio akcento išmoko lietuvių kalbą (kaip ji pati sakė, kalbą išmoko per nepilnus 3 metus, nors žinant to meto geopolitinę situaciją, galėjo puikiausiai dirbti ir gyventi ir nemokėdama lietuvių kalbos). Šiandien ji dirba kitame darbe, nors tikriausiai jau gauna pensiją, o sūnus grįžo į Ukrainą, vedė ukrainietę, lyg tai turi nuosavą autoservisą. Maždaug dukart į metus lanko mamą.
                        Kita mamos draugė sakosi esanti lietuvių kilmės, nors lietuviškai beveik nekalba. Jos tėvai tremtiniai, po Stalino mirties leido išvykti iš lagerio, bet neleido grįžti į Europinę TSRS dalį. Apsigyveno ar tik ne Dagestane. Ištekėjo už ruso (dėl ko tėvai iki mirties nenorėjo jai atleisti), susilaukė sūnaus ir dukters. Vyras dirbo milicijoje. Vieną dieną jis negrįžo namo, taip ir iki šiol yra dingęs be žinios. Kai prasidėjo karas Čečėnijoje, ji susirinko daiktus ir vaikus, rado giminaičių Lietuvoje ir atsikraustė čia. Sūnui buvo jau 16 metų, todėl bijojo, kad užsitęsus karui jis bus paimtas į kariuomenę ir siunčiamas į frontą. Abu vaikai lietuvių kalbą mokėjo tik epizodiškai, tačiau atvykę į Panevėžį išmoko per metus, dabar abu studijuoja. Deja, daugiau apie tai nieko nežinau...
                        Žinoma, tai visi imigrantai, su kuriais susidūriau, tačiau su kitais neteko artimiau pabendrauti. Beveik dauguma imigrantų yra arba lietuves vedę exTSRS karininkai arba žmonas-ruses į Lietuvą atsivežę lietuviai, tarnavę Raudonojoje armijoje.
                        Tuo pačiu o kaip vertinti istorijos vingiuose Lietuva užsilikusius Klaipėdos krašto vokiečius ir Vilniaus krašto lenkus? Imigrantai ar autochtonai? O nuo XIVa.-XVIa. Lietuvoje gyvenantys totoriai, karaimai, žydai ir čigonai?
                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                        Comment


                          #13
                          O pas mus mokykloj daug metų dirbo budėtojas iš Šri Lankos. Fainas žmogelis, visų buvo mėgimas ir pats visus mėgo, stengdavosi visiem būti geras. Ir mokiniai jam dažnai būdavo geri - cigaretėm vaišindavo. Nesu tikras, bet atrodo, kad vėliau jis baigė kažkokius mokslus ir pradėjo dirbti IT srityje, bet nežinau, ar iki šiol gyvena Lietuvoje. Kalbą tais laikais, kai dar mokykloj mokiaus, kažkiek buvo pramokęs, suprasdavo, ką sakom, bet pats suregzt taisyklingo sakinio dar nelabai sugebėdavo.
                          Paskutinis taisė Gytaz; 2010.12.02, 13:49.

                          Comment


                            #14
                            Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                            Tuo pačiu o kaip vertinti istorijos vingiuose Lietuva užsilikusius Klaipėdos krašto vokiečius ir Vilniaus krašto lenkus? Imigrantai ar autochtonai? O nuo XIVa.-XVIa. Lietuvoje gyvenantys totoriai, karaimai, žydai ir čigonai?
                            Gal nepradėkim jau su ta istorija...
                            Manau ši tema yra ne apie tautas, o apie konkrečius žmones, atvykusius ar atvykstančius į Lietuvą laikinai arba nuolat gyventi maždaug nuo 1990 metų.

                            Comment


                              #15
                              Parašė oranger Rodyti pranešimą
                              Gal nepradėkim jau su ta istorija...
                              Manau ši tema yra ne apie tautas, o apie konkrečius žmones, atvykusius ar atvykstančius į Lietuvą laikinai arba nuolat gyventi maždaug nuo 1990 metų.
                              Man artimai teko susidurti tik su sovietmečio imigrantais (Čia neskaitant laikinai užklystančių ). Viena iš jų gruzinė, atvykusi kažkada 80-tais ir ukrainietis, dar vaikas atvažiavęs su tėvais apie 70-us. Abu puikiai integravęsi ir reiktų gerai pasistengti, kad suprastum, kad ne letuviai.

                              O dėl naujųjų imigrantų tai taip artimai susidurti neteko, bet susidariau labai teigiamą įspūdį apie italus (Puikiai kalba lietuviškai, suka versliuką, bei jų kavinės yra vienas iš retų atvejų, kur gali gauti geros kavos ). Taip pat neblogos nuomonės esu apie kinus, vienintelė problema, kad jie gana prastai kalba lietuviškai ir dažnai net nesistengia išmokti. Kelis kartus teko pastebėti vaikus važiuojančius į (kažkodėl) rusų mokyklą.
                              Post in English - fight censorship!

                              Comment


                                #16
                                kol kas man keista matyti negrų šeimynėlę mūsų gatvėse. labai nejaukiai jie atrodo savo spalvingais drabužėliais bendroje pilkai tamsioje masėje
                                pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
                                  kol kas man keista matyti negrų šeimynėlę mūsų gatvėse. labai nejaukiai jie atrodo savo spalvingais drabužėliais bendroje pilkai tamsioje masėje
                                  Gal konservatyvus žmogus esi. Ir iš tų, kurie apie nežinomą žmogų labiau linkę galvoti negatyviai (gal koks vagis?), o ne teigiamai, kaip vakariečiai
                                  Mano nuomone, kuo daugiau Lietuvoj imigrantų, kuo įvairesnių žmonių - tuo sveikiau visuomenei, nes ji pamažu bus priversta elgtis ir mąstyti socialiai.
                                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                  Comment


                                    #18
                                    Pamirsau... mano darbo vieteje dirba italas, kaip supratau atvyko is meiles lietuvaitei. Sneka lietuviskai (nors ir su labai dideliu akcentu ir linsknius maisydamas). Siaip matosi gerai integravesis, gerai jauciasi kavinese ar parduotuvese bendraujant su padavejom/darbbuotojom, vairuouja masina LT gatvese ir pan. O kadangi kompanija tarptautine, pagrinde viskas anglu kalba tai ir darbe dideliu problemu nera.

                                    Comment


                                      #19
                                      Kai dirbau viešbuty, teko sutikti jau nemažai metų Lietuvoje gyvenusį italą, dirbusį gidu. Net nustebau dabar, kad tiek daug žmonių tekę su italais susidurti. Tokių imigrantų galėtų būti kuo daugiau.
                                      Paskutinis taisė Gytaz; 2010.12.03, 14:18.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                        Gal konservatyvus žmogus esi. Ir iš tų, kurie apie nežinomą žmogų labiau linkę galvoti negatyviai (gal koks vagis?), o ne teigiamai, kaip vakariečiai
                                        Mano nuomone, kuo daugiau Lietuvoj imigrantų, kuo įvairesnių žmonių - tuo sveikiau visuomenei, nes ji pamažu bus priversta elgtis ir mąstyti socialiai.
                                        Kuo mažiau imigrtantų, tuo mažiau su jais susijusių problemų.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X