Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

SK. Rytų Slovakija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    SK. Rytų Slovakija

    Rytų Slovakija

    Rytų Slovakijai priskirstomi Košicės ir Prešovo (du didžiausi po Bratislavos miestai šalyje) kraštai.



    Levoča



    Levoča – vienas iš seniausių ir unikaliausių Slovakijos miestų. Rašytiniuose šaltiniuose Levoča pirmą kartą paminėta 1249 m., o 1263 m. į miestą atsikėlę kolonistai turėjo teisę rengti turgus ir rinkti mokesčius. 1271m. Levoča miestui suteikus įvairiausių privilegijų jis tapo žymiausiu Europoje prekybos centru, kur susikerta keliai tarp Lenkijos ir Vengrijos, o 1323 m. Levočai tapus karališku miestu, čia jau buvo visi miestui būdingi elementai: parapijos bažnyčia, miesto aikštė, Minorite vienuolynas, miestą juosė gynybinė siena. Nuostabaus grožio miesto aikštė buvo vieta, kur vykdavo įvairiausi miesto renginiai, mugės. Levoča yra laikoma svarbiu Slovakijos renesanso miestu. Čia išlikę pastatai stebina atvykėlius savo išvaizda ir formų įvairove.

    šaltinis: www.topturas.lt






















    #2
















    Comment


      #3
      Spišský Hrad

      Spišo pilis (slov. Spišský Hrad) – senovinis pilių kompleksas pastatytas XI-XII a. sandūroje, didžiausias tokio tipo pilių kompleksas Vidurio Europoje.























      Comment


        #4
        Parašė John
        Gražiai ten viskas atrodo. Patinka tokia architektūra ir gamtovaizdžiai. Apskritai, kaip gerai slovakams, kad jie praktiškai guli Europos vidury ir viskas ranka pasiekiama.
        Gražu tai gražu, bet kaikurie dalykai nuvylė.
        Apskritai po Čekijos Slovakija atrodo tikrai nekaip. Gyvenimo lygys pastebimai smuko, kainos beveik pusantro karto didesnės nei Čekijoje. Visi keikia eurą. Bye bye pigus slovakiškas alus
        Levočoje pritrenkė čigonų koncentracija. Nuostabus miestelis, bet centriniame parkelyje vien čigonai su vaikais, aplink Spišo pilies irgi ištisos jų kolonijos.
        Ir kažkoks nesaugumo jausmas, skirtingai nuo Vakarų ir centrinės Slovakijos.

        Vienas pavyzdys: pasistačius automobilį nesaugomoje aikštelėje, einu link pilies.
        Už 400 metrų kažkoks žmogėnas pardavinėja suvenyrus. Ir jis tikrai negalėjo matyti mano mašinos numerių. Bet jis sako: Hello Lituania! Ir pradeda tiesiog nepadoriai įkyriai kišti man savo magnetukus ir molinius bokalus.
        Kažkaip neįtikėtinai tas nuskambėjo, iš pradžių galvoju - iš kokio velnio jis žino?
        Pasirodo prie mano mašinos jau trinasi čigonų gauja. Matyt jie jam telefonu ir pasako - iš kur turistas. Tai susinervinau, sugrįžau, ir nuvažiavau į saugomą aikštelę. Tamsoje ten tikrai neramu būtų vaikščioti.

        Comment


          #5
          Parašė music
          Tik jau nereikia bajbaj. Kavinėse vasarą pakalnių mieste alų gėriau už 2,5-3lt
          o ir nakvynė atskirame kalnų namely pas privatininką kainavo ~18lt/asmeniui.

          O štai gyvenimo lygis tuose miestuose ir priekalnių kaimuose/miesteliuose gana žemas. Bendras vaizdas gana baltarusiškas, tik kad kalnai iškilę fone. Miestų centrai sutvarkyti, o aplinkiniai kvartalai tragiški- Černobilis.
          Užtat gamta tikrai superinė!!
          Nesiginčysiu dėl barų, bet butelis "Zlaty bažant" supermarkete už 1 litą - jau tolima praeitis. O Čekijoje - dar realybė

          Comment


            #6
            Parašė music
            Nereikia norėt alaus už litą parduotuvėje, Lietuvoje juk maždaug eurą kainuoja
            nors man irgi patiko Čekijoj už litą penkiasdešimt kavinėse ragauti daug alaus
            Kai daug alaus, tai ir šalis ir kraštas ir žmonės mielesni.
            ______________
            The Division Bell

            Comment


              #7
              Pratęsiu oranger pradėtą temą apie Rytų Slovakijos miestelius. Šįkart pristatau jums miestelį, pavadinimu - Bardejov.


              Miestelis randasi Šariš regione, turi 33 000 gyv. ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
              Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.08.10, 14:22.

              Comment


                #8
                Pradedu nuotraukomis iš man gražiausios miestelio vietos, - centrinės aikšės(Radničné námestie).







                Comment


                  #9






                  Comment


                    #10
                    Toliau pasivaikščiokime aplink miestelio tvirtovę, kuri yra laikoma kaip viena iš geriausiai išsaugotų Slovakijoje.









                    Comment


                      #11






                      Comment


                        #12




                        Comment


                          #13
                          Ir keletas įvairesnių nuotraukų.

                          Tas pats senamiestis.




                          Žvilgsnis iš centro.


                          Kaip išsiaiškinau ssc forume šis pastatas vadinasi "X-centrum" ir bus didžiausias projektas miestelyje naujausiais laikais.






                          Iš Bardejov`o tiek. Vėliau įkelsiu nuotraukų iš kitų Slovakijos vietelių.

                          Comment


                            #14
                            33 000. Kažkaip neapsiverčia man liežuvis to pavadinti miesteliu
                            You might surprise yourself.

                            Miestai.net FB

                            Comment


                              #15
                              Parašė spirit Rodyti pranešimą
                              33 000. Kažkaip neapsiverčia man liežuvis to pavadinti miesteliu
                              O man apsiverčia. Kadangi tai užsienio miestas/miestelis, todėl aš labiau žiūriu tarptautiniais mastais.

                              Comment


                                #16
                                Parašė John
                                Ačiū už nuotraukas.

                                Kaip ten su kainomis? Maisto (restoranuose, kavinėse), viešbučių? Kaip žmonės? Ar geranoriški? Ar kalba Angliškai?

                                Kažkaip vis galvoju, kad reiktų nulėkti į kokią nors "pigesnę" Europos šalį ir Slovakija lyg ir turėtų būti vienas pagrindinių variantų (galbūt kartu su Čekija).
                                Maisto prekių kainos panašios kaip Lietuvoje, restoranuose gal šiek tiek brangesnės. Viešbutyje negyvenau todėl negaliu pasakyt. Gyvenome pensione. Naktis žmogui - 10 eurų su visais patogumais.

                                Žmonės tikrai geranoriški, pripratę prie turistų, visada maloniai atsakydavo jei ko nors paklausdavome. Su kalbų mokėjimu labai panašiai kaip ir Lietuvoje: vyresni rusiškai, o jaunesni angliškai.

                                Comment


                                  #17
                                  Poprad (Popradas). 10 pagal gyventojų skaičių miestas Slovakijoje(55 000 gyv.) ir didžiausias Spiš regione. Veikia aerouostas, vandens pramogų parkas, turi neblogus ledo ritulio klubus.

                                  Comment


                                    #18
                                    Pradedu nuo pasivaikščiojimo po centrą.










                                    Comment


                                      #19
                                      Puikūs takai dviratininkams.








                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
                                        Pradedu nuo pasivaikščiojimo po centrą.
                                        Atvaizdas

                                        Atvaizdas

                                        Atvaizdas

                                        Atvaizdas

                                        Atvaizdas

                                        Atvaizdas
                                        Kai prieš kelis metus buvau Slovakijoj, tai Poprade ir jo apylinkėse buvo baisiai daug čigonų.. Net nejauku kartais būdavo kažkaip. Įdomu, ar ten pastovūs gyventojai, ar gal keliaujantys čigonai... Pats miestas visai patiko. Nors man ir visa Slovakija kažkokia artima ir miela... Buvau joje jau gal kokius 4 kartus

                                        Comment

                                        Working...
                                        X