Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Naujojoje Vilnioje:

    Comment


      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
      Alytuje, S. Dariaus ir S. Girėno g.

      Šis šviesos diodų 56 W šviestuvas LU2 naktį švietė gan neblogai. Savotiškas melsvumo atspalvis. Gyvsidabrio lempos šviesa baltesnė. Tačiau šio šviestuvo srautas jau pakankamas. Alytuje išbandomas tik vienas toks šviestuvas.

      Atvaizdas


      SP-90 šviesos diodų lempa, 28 W. Sumontuota standartiniame šviestuve. Šviečia silpnai. Gatvės ar šaligatvio apšvietimui ant standartinio stultpo per silpna. Tiktų parkų šviestuvuose, kurie tvirtinami ant žemesnių stulpų
      Gal geriau naujausių ir brangiausių technologijų šviestuvų ant žemų stulpų nekabinti, o ypač parke

      Nauja šviestuvų linija Alytaus Putinų mikrorajone:

      Comment


        Tai as ir nesiulau parke. As tik sakau, kad pagal sviesos srauta tie lempu sviesos diodiniai pakaitalai yra per prasti, kad galetu pakeisti lempas gatviu sviestuvuose. Uztat ant zemesniu stulpu is mazesnio aukscio jie skleis pakankama sviesos srauta. O tokias sviesos diodines lempas jau galima naudoti, pavyzdziui, uzdarose ar saugomose teritorijose.

        Comment


          Keli antivandaliniai šviestuvai su "horizontaliomis žaliuzėmis" iš Šilutės rajono:

          1. Uostadvaris



          2. Švėkšna

          Paskutinis taisė Neju; 2010.03.14, 21:54.
          Sekite savo banknotus

          Comment


            Parašė railman Rodyti pranešimą
            Pamenu buvau radęs SKZR'o išsamų aprašą rusų kalba. Vėliau, dar kartą išsamiai perskaitęs ir pastebėjęs, kad viena šviestuvo dalių yra plastmasinis apvadėlis (и козырьком из молочного полиметилметакрилита), nusprendžiau, kad mano žinios kertasi su tuo kas parašyta ir to aprašo nusprendžiau niekam nerodyti... Bet tada savo žodį tarė Godo
            Reikėjo rodyti, būčiau anksčiau taręs, mat nemaniau, kad tie plastmasiniai "kazyrkai" tokia retenybė Matyt Vilniuje jų kažkur būdavo, kad juos žinau turbūt tiek pat seniai, kiek ir pačius SKZR'us. Dabar skirsiu jiems daugiau dėmesio keliaudamas po LT miestelius. Visada galvodavau, ar tikrai visi SKZR'ai iš gamyklos (kiek žinau Lichoslavlyje) su tais "kazyrkais" išvažiuodavo. Matyt, kad ne, nes abejoju, kad jie visur yra buvę ir po to taip masiškai nukritę, o ant naujesnių (su trumpu gembės laikikliu) net tvirtinimo taškai jiems nenumatyti. O iš railman'o publikuoto aprašymo dar vieną dalyką pavyko sužinoti: ką reiškia ant daugelio rusiškų lauke taikytų naudoti prietaisų žymėjimas у1 - pasirodo, tai klimatinis pritaikymas (климатическое исполнение) veikti be sutrikimų nuo -45 iki 40C temperatūroje. Įdomu, koks klimatinis pritaikymas nurodytas ant liuminescensinių gatvinių šviestuvų? Apie tarptautinį hermetiškumo (степень защиты) žymėjimą IP seniau žinojau, o jei kam įdomu, dedu jo šifravimo lentelę.
            Parašė railman Rodyti pranešimą
            Beje, rusai mėgsta ir kitus to laikmečio panašių charakteristikų šviestuvus vadinti SKZR, tiek lenkiškus, tiek vokiškus ir t.t. Ir tai buvo sukėlę sumaištį mano galvoje
            Aš irgi buvau pastebėjęs, kad visus gembinius gyvsigabrio šviestuvus taip pavadina, kai tiksliai nežino modelio. Vadinasi iš tikrųjų mūsų vadinamieji SKZR'ai neturi išskirtinio pavadinimo ar numerio ir vadinasi tiesiog "šviestuvas gembinis, reflektorinis, gyvsidabrinis". Kažkur pas rusus mačiau ir dar linksmesnį neatpažintų šviestuvų įvardijimą - "ХЗ", na bet dėl visiems suprantamų priežasčių paliksiu neišverstą

            Kažkada rašiau apie senovinį elektrinį gatvių apšvietimą ir voltos lanko lempų kabinimą su skriemuliais. Ir minėjau, kad tų skriemulių yra išlikę Labdarių g. Tai štai dar pora tų laikų reliktų Tilto/Radvilų g., puiku, kad restauruojant pastatą nesunaikino ir išliko visa skriemulių sistema trosui virš lango:



            Antroji gembė iš Radvilų g. pusės:
            Paskutinis taisė Godo; 2010.03.14, 23:08.

            Comment


              Parašė Neju Rodyti pranešimą

              Analogiški žibintai Rusnėje. Foto 2010 03
              Na, jei dar pavyktų surasti kur nors, būtų galima pavadinti Vakarų Lietuvos firminiu (pseudosenoviniu) žibintu...

              Parašė Neju Rodyti pranešimą
              Keli antivandaliniai šviestuvai su "horizontaliomis žaliuzėmis" iš Šilutės rajono:
              1. Uostadvaris
              Atvaizdas

              2. Švėkšna
              Atvaizdas
              Vakarų Lietuvoje - "antivandalinimas" horizontalus...

              Beje, geri "šūviai"

              Comment


                Parašė railman Rodyti pranešimą
                Na, jei dar pavyktų surasti kur nors, būtų galima pavadinti Vakarų Lietuvos firminiu (pseudosenoviniu) žibintu...
                Kad pusiau "namudinės" gamybos - tikrai matosi, tik neaišku kiek daug tokių Lietuvos Vakaruose prištampuota. Matyt taip pat atgimimo laikų gaminys.

                Parašė railman Rodyti pranešimą
                Vakarų Lietuvoje - "antivandalinimas" horizontalus...

                Beje, geri "šūviai"
                Jap, šitie antivandalai iš tikriausiai "Ogonioko" ir "Majako" korpusų tikrai originalūs ir matyt tie gaubtai vietinės gamybos - geras eksponatas. O kad horizontalios grotelės - Vakarų Lietuvos bruožas, tikrai pritariu ir Vilniuje tokių, atrodo, nėra buvę. O štai Kaune prie pilies yra - paskutinį kartą dar praeitą rudenį mačiau, tik be fotoaparato buvau, o kol vėl Kaune atsidursiu, gali ir vasara ateiti, ir šviestuvų nebelikti... O Kauniečiai kažkodėl vis nenufotografuoja jų?. Tad pavartęs temą "Kauno pilies atstatymas", radau štai tokią anaiptol nuotrauką:



                Kai iš arti mačiau - labai tie gaubtai į gamyklinius panašūs arba gerame metalo apdirbimo ceche sumeistrauti. Jei tie šviestuvai dar nepakeisti, tai gal kauniečiai galėtų pykštelėti kokį kadrą kitą

                Comment


                  Parašė Godo Rodyti pranešimą
                  Aš irgi buvau pastebėjęs, kad visus gembinius gyvsigabrio šviestuvus taip pavadina, kai tiksliai nežino modelio. Vadinasi iš tikrųjų mūsų vadinamieji SKZR'ai neturi išskirtinio pavadinimo ar numerio ir vadinasi tiesiog "šviestuvas gembinis, reflektorinis, gyvsidabrinis". Kažkur pas rusus mačiau ir dar linksmesnį neatpažintų šviestuvų įvardijimą - "ХЗ", na bet dėl visiems suprantamų priežasčių paliksiu neišverstą
                  Kaip ten bebūtų, tikrasis SKZR yra tik tai ką mes ir vadiname SKZR'u...


                  Fotografuota Alytuje 2009 03.
                  Paskutinis taisė railman; 2010.04.05, 20:22.

                  Comment


                    Parašė railman Rodyti pranešimą
                    Kaip ten bebūtų, tikrasis SKZR yra tik tai ką mes ir vadiname SKZR'u...
                    Visiškai pritariu!
                    Štai "šviežias" ir dailus SKZR'as Lazdynuose 1974 m. ir beje be plastikinio "kazyrko":



                    Foto M. Baranausko iš http://visualrian.ru/images/item/591102
                    Paskutinis taisė Godo; 2011.11.19, 22:19.

                    Comment


                      Žarijų g. 2 esančios įmonės teritorijoje pastebėjau „kobras“. Į teritoriją dėl jų nusprendžiau neiti, bet kai pamačiau „kobras“ šalia esančioje gatvelėje, nesusilaikiau nenupyškinęs...

                      Rodos viskas tvarkoje…


                      tik va laidų mažoka…




                      Apie "kobras" rašyta pranešimuose #244, #245.
                      ...
                      Paskutinis taisė railman; 2011.11.15, 09:00.

                      Comment


                        Parašė railman Rodyti pranešimą
                        Žarijų g. 2 esančios įmonės teritorijoje pastebėjau „kobras“. Į teritoriją dėl jų nusprendžiau neiti, bet kai pamačiau „kobras“ šalia esančioje gatvelėje, nesusilaikiau nenupyškinęs...

                        Rodos viskas tvarkoje…
                        Atvaizdas


                        tik va laidų mažoka…
                        Atvaizdas


                        Atvaizdas


                        Apie "kobras" rašyta pranešimuose #244, #245.
                        Geras radinukas Kiek žinau, "Kobra" buvo pirmasis tarybinis gembinis šviestuvas, visi iki tol buvo pakabinami, "kepurių" tipo. O Tikrojo "Kobrų" pavadinimo SKZPR šifras man nėra visai aiškus: светильник, консольный, зеркaльный, плафонный? ртутный - keista, kad yra raidė "R", rodanti, kad šviestuvas gyvsidabrinis, nors integruoto droselio šis modelis neturi ir lyg turėtų būti kaitrinei lempai skirtas. Na kaip ten bebūtų, iki tol jokių kitokių rusiškų gembinių lempų nebuvo, tad buvo daug atsivežama iš draugiškų respublikų: Tungsram iš Vengrijos, Elba iš Rumunijos, vėliau ir Mesko iš Lenkijos, Narva (LBL) iš VDR ir dar reikia nepamiršti ir tuomet populiarių liuminescensinių šviestuvų.
                        O antrasis tarybinis gembinis šviestuvas (apie 1970 m. pradėtas gaminti) buvo SKZR - ir kartu tai pirmasis modelis su integruotu droseliu ir be gaubto. Taigi dabar supratau: todėl, kad buvo praktiškai pirmas tokio tipo šviestuvas, tikriausiai ir jo pavadinimas toks paprastas, be jokių numerių ir pan. Kaip jau ne kartą rašyta, SKZR'ai ėjo tik su 1 x 250 W arba 2 x 250 W lempomis, todėl tuo metu norint įvairesnio galingumo šviestuvų vis dar reikėjo gausiai importuoti. 8 deš. pabaigoje jau pasirodė RKU serija: RKU 01, kiek vėliau ir ŽKU 01, įdomu, kad tik po to RKU/ŽKU 00 (nuo 1982 m.) ir t.t.
                        Na o čia dar galima pamatyti "Kobras" ir puošnią stalininio stulpo apačią Kalvarijų (tada Dzeržinskio) g. (šaltinis Oldtimer)



                        Kažkada tiesiog "gūglinėjau" pagal latviškas užklausas ielu apgaismojums, vecas ielu laternas (gatvių apšvietimas, senos gatvinės lempos) ir pan. ieškodamas ko nors apie Latvijos gatvių apšvietimą ir netyčia radau šiuolaikinę "Kobrą", aišku, tai nieko bendro neturi su senąja neoficialiai praminta kobra, kuri man tikrai panašesnė į kobrą, bet tiesiog linksma, kad kažkokie dizaineriai davė tokį vardą savo suprojektuotai lempai. Na o latviais teko nusivilti - be iki tol žinoto apmirusio forumo romantišku pavadinimu "Kad laternas šūpojas nakti" (Kai žibintai siūbuoja naktį) ir daugybės apšvietimo firmų reklamų bei dienraščių straipsnių apie apšvietimo sumažinimą ar išjungimą dėl krizės Latvijoje ir LED lempų bandymus Rygoje ir Cesije, daugiau nieko neradau...
                        Paskutinis taisė Godo; 2010.03.20, 00:06.

                        Comment


                          Parašė Godo Rodyti pranešimą
                          O Tikrojo "Kobrų" pavadinimo SKZPR šifras man nėra visai aiškus: светильник, консольный, зеркольный, плафонный? ртутный - keista, kad yra raidė "R", rodanti, kad šviestuvas gyvsidabrinis, nors integruoto droselio šis modelis neturi ir lyg turėtų būti kaitrinei lempai skirtas.
                          Mano manymu, raidė "R" pavadinime atsirado vėliau ir prilipo
                          O raidė "P", manau reiškia prizmatinis (gaubtas, sklaidytuvas). "Z" - зеркальный, bet reflektorių nematau... Na, bet gal buvo...
                          Labiausiai tikėtina, kad reflektorių atstojo korpusas padengtas aliuminio plėvele (vakuminiu būdu ar kažkas panašaus)...

                          O latviais ir man teko nusivilti. Bandžiau pora kartų registruotis, bet taip ir negavau patvirtinimo. Yra - kaip yra
                          Paskutinis taisė railman; 2013.11.27, 13:47.

                          Comment


                            Parašė railman Rodyti pranešimą
                            Mano manymu, raidė "R" pavadinime atsirado vėliau ir prilipo
                            Tikėtina
                            Parašė railman Rodyti pranešimą
                            O raidė "P", manau reiškia prizmatinis (gaubtas, sklaidytuvas). "Z" - зеркальный, bet reflektorių nematau... Na, bet gal buvo...
                            Labiausiai tikėtina, kad reflektorių atstojo korpusas padengtas aliuminio plėvele (vakuminiu būdu ar kažkas panašaus).
                            Viskas kur kas paprasčiau - reflektoriai buvo Skardinius nikeliuotus arba aliuminiu dengtus reflektoriukus šonuose "Kobros" tikrai turėjo, va šioje "Kobroje" jie išlikę, tik surūdiję. O railman'o laimikiuose tik ragiukai jiems tvirtinti likę. Ir dar mano minėtoje "Kobroje" matosi vielinis laikiklis, kad didelė lempa nenusvirtų, taip kartais prilaikomos daugiau nei 400 W lempos ir kai kuriuose RKU 01 ir Narva (LBL) variantuose. Na o termino prizmatinis tikrai neteko niekur matyti, bet logiška. O apie šviestuvus su gaubtu, nebūtinai gatvių, kartais rusai pasako "плафонный", todėl taip ir pagalvojau, bet tikrai nieko negaliu garantuoti.
                            Paskutinis taisė Godo; 2010.03.20, 00:08.

                            Comment


                              Parašė Godo Rodyti pranešimą
                              Tikėtina

                              Viskas kur kas paprasčiau - reflektoriai buvo
                              Vėl būsiu persistengęs Ragiukus, kuriuos palaikiau varžtų galvutėmis, mačiau, bet tada staiga prisiminiau, kad šviestuvuose SPZP ir SPZPR reflektorių atstotojo korpusas padengtas aliuminio plėvele, tai ir prisimelavau

                              Paravoz'e radau sovietmečio Trakų geležinkelio stoties nuotrauką su SPZP. Lyg tai matosi išoriniai droseliai:



                              Parašė Godo Rodyti pranešimą
                              Ir dar mano minėtoje "Kobroje" matosi vielinis laikiklis, kad didelė lempa nenusvirtų, taip kartais prilaikomos daugiau nei 400 W lempos ir kai kuriuose RKU 01 ir Narva (LBL) variantuose.
                              Geras! Aš tik LBL monstrą su lempos laikikliu esu matęs (#74)...
                              .
                              Paskutinis taisė railman; 2011.11.15, 09:01.

                              Comment


                                Dar pernai vasarą, M. Sleževičiaus gatvėje, į akį krito vienas nei naujas, nei senas šviestuvas. Sugrįžau ten šį kovą:




                                Apdorodamas nuotraukas, pastebėjau, kad gaubtas nesandarus ir norėjau išdidinęs į forumą nuorodą su visom tom musytėm įdėti. Tačiau tada pastebėjau sunkiai įžiūrimą gamintojo logo ant modelio: ELBA ROMANIA, taip kaip ir ant tų rumuniškų "su paraitymais"... Dedu linkus N1, N2 originalaus dyžio nuotraukų įsitikinimui, kad yra tas logo arba jo nėra
                                ..
                                Paskutinis taisė railman; 2011.11.15, 09:03.

                                Comment


                                  Parašė railman Rodyti pranešimą
                                  Vėl būsiu persistengęs Ragiukus, kuriuos palaikiau varžtų galvutėmis, mačiau, bet tada staiga prisiminiau, kad šviestuvuose SPZP ir SPZPR reflektorių atstotojo korpusas padengtas aliuminio plėvele, tai ir prisimelavau
                                  Tik diskusijose gimsta tiesa Jei ne šis pastebėjimas, kad ir klaidingas, nebūčiau smulkinęsis iki reflektorių ir laikiklių
                                  Beje dar pagalvojau: ar SKZPR pavadinime "R" negali reikšti gaubto-skaidytuvo (рассейватель)? tik raidė "P" tuomet vis tiek lieka su klaustuku Na aišku be kokio nors tarybinio žinyno čia jau sudėtinga ką nors išsiaiškinti.
                                  Kad jau prakalbome apie gaubtus, turiu tokį 1962 m. lietuvišką "Pramoninės elektrotechnikos žinyną", tai jame lempų gaubtai pagal funkcijas skirstomi taip:
                                  a) Gaubtai (plafonai) - visi iš skaidrių medžiagų pagaminti lempų apsaugos elementai;
                                  b) Temdytuvai - iš neskaidrių medž. pagaminti (matinio ar pieninio (balto) stiklo, plastmasės, audinio ir pan.);
                                  c) Reflektoriai - atviri blizgūs arba balti šviesą atspindintys elementai.
                                  Gal tai kiek ir pasenusi informacija, bet šiek tiek įdomu. Tai pagal šią klasifikaciją pvz. stiklinės RTU-02 yra su pieninio stiklo temdytuvais.
                                  Gaila, apie gatvių apšvietimą ten nedaug info, tik apie stulpus su kepurėmis šiek tiek yra, bus laiko, paskanuosiu
                                  Parašė railman Rodyti pranešimą
                                  Paravoz'e radau sovietmečio Trakų geležinkelio stoties nuotrauką su SPZP. Lyg tai matosi išoriniai droseliai:
                                  Tikriausiai taip ir yra, kas gi ten per "dėžės" gali daugiau būti? Kad skiriasi kaitrinis (mažesnio korpuso) SPZP ir gyvsidabrinis SPZPR su tokiu kaip SPOR'o korpusu, atkreipiau dėmesį tik po railman'o pranešimo #77 Ir dar galiu įdėti nerodytą A. Kunčiaus Universiteto g. foto su SPZPR:


                                  Foto iš A. Kunčiaus albumo "Senojo Vilniaus vaizdai" V. 1969
                                  Įdomu, kad šioje foto iš to paties albumo, "kepurės" su gyvsidabrio lempomis (nes droseliai šalia kabo) Universiteto g. matyti. Ir visos permainos iki 1969 m. (kai albumas išleistas)


                                  SPOR'ų ir "kepurių" su gyvsidabrio lempomis senamiestyje daug esu matęs, o SPZPR'ų senamiestyje matyti neteko, kažkada seniai juos matyt pakeitė. Jie tik iš nuotraukų ir iš buv. Termoizoliacijos instituto teritorijos Gelž. Vilko g. pažįstami.
                                  Ir dar: būtų labai įdomu, ką railman'as mano apie čia matomas lempas - panašu į SPZP, bet pailgesnės? Nes man nepavyko jų išaiškinti. Panašu į tai, bet man atrodo, kad tai ne tai
                                  A. Kunčiaus foto, Vokiečių g. 1956 m.


                                  (šaltinis: http://www.vilnius.skynet.lt/galereja3.html)
                                  Parašė railman Rodyti pranešimą
                                  Geras! Aš tik LBL monstrą su lempos laikikliu esu matęs (#74)...
                                  Kartais tekdavo lankytis senojoje Šeškinėje, tad labai seniai tuos VDR "laivus-monstrus" Narva LBL buvau atradęs Bet šviečiančių niekada nemačiau. Įdomu, kas ten per teritorija buvo, kad tokio stipraus apšvietimo prireikė? Nes daugiau Lietuvoje kilovatinių gigantų neteko matyti. Kai dar buvau šio forumo tik skaitytojas, vis galvojau - publikuosiu tuos gigantus būtinai, bet railman'as tai pirmiau padarė
                                  Parašė railman Rodyti pranešimą
                                  Dar pernai vasarą, M. Sleževičiaus gatvėje, į akį krito vienas nei naujas, nei senas šviestuvas. Sugrįžau ten šį kovą:
                                  Atvaizdas


                                  Atvaizdas


                                  Apdorodamas nuotraukas, pastebėjau, kad gaubtas nesandarus ir norėjau išdidinęs į forumą nuorodą su visom tom musytėm įdėti. Tačiau tada pastebėjau sunkiai įžiūrimą gamintojo logo ant modelio: ELBA ROMANIA, taip kaip ir ant tų rumuniškų "su paraitymais"... Dedu linkus N1, N2 originalaus dyžio nuotraukų įsitikinimui, kad yra tas logo arba jo nėra
                                  Iš tolo matau, jog tai mano minėti, mūsų platumose reti, "ledinės" būklės rumuniški Elba "Mars"! Tokius pačius dar ir "Elektrofar" gamykla gamino, bet čia įžiūriu Elbos logotipą. Apie juos ne vienam šaltinyje skaičiau ir mačiau, bet nuorodą tik tokią menu:http://fotkidepo.ru/?id=photo:195297 . Beje, net korpuso dangtelio užsegimas toks pat, kaip ir senųjų "Elbų" su "paraitymais", o visas vaizdas labai panašus į vengrų "EKA", šias čekoslovakiškas lempas ar lenkiškas senąsias Elgo OUS - panašus laikotarpis ir tie patys mados vėjai tarp draugiškų respublikų
                                  Paskutinis taisė Godo; 2011.05.29, 00:05.

                                  Comment


                                    Kijevo transporto puslapiai, daug nuotrauku, kai kur matosi ir šviestuvai.

                                    http://www.mashke.org/kievtram/pictu...l/mtb82/2&l=ru

                                    http://urbantransport.kiev.ua/ua_203.html

                                    Comment


                                      Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                      Ir dar: būtų labai įdomu, ką railman'as mano apie čia matomas lempas - panašu į SPZP, bet pailgesnės? Nes man nepavyko jų išaiškinti. Panašu į tai, bet man atrodo, kad tai ne tai
                                      A. Kunčiaus foto, Vokiečių g. 1956 m.

                                      Atvaizdas

                                      (šaltinis: http://www.vilnius.skynet.lt/galereja3.html)
                                      Deja, šį šviestuvą esu matęs tik panašaus laikmečio Vilniaus nuotraukose ir nieko daugiau nežinau. Kaip suprantu, jo nėra ir Maskvos muziejuje Огни Москвы http://www.moscowlights.ru/.

                                      Pasižvalgius po muziejaus eksponatus, pastebėjau ir retoko čekoslovakiško šviestuvo versiją kabinimui ant troso:

                                      Nuotrauka iš http://moscowwalks.ru/2009/06/17/muzei-ogni-moskvi/

                                      Comment


                                        Parašė vidoq Rodyti pranešimą
                                        Kijevo transporto puslapiai, daug nuotrauku, kai kur matosi ir šviestuvai.

                                        http://www.mashke.org/kievtram/pictu...l/mtb82/2&l=ru

                                        http://urbantransport.kiev.ua/ua_203.html
                                        Sakyčiau, galingai atrodo ORZ-1 ant stalininių stulpų:
                                        http://www.visionweb.lt/imghost/imag...gbur6x635c.jpg
                                        Paskutinis taisė railman; 2010.03.21, 23:00.

                                        Comment


                                          Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                          Šiuos, daugiausiai provincijoje naudojamus šviestuvus su kaitrinėmis lemputėmis ir E 27 lizdais, visą laiką vadindavau "rundeliukais" [toks nedidelis puodas su viena rankena]. Pasirodo tai NKU-100, naudoti Breste nuo 1964 m. Tikėtina, kad ir gaminti tikriausiai Baltarusijoje. Plačiau žiūrėti čia
                                          Atvaizdas
                                          Asmeninėje duomenų bazėje suradau "rundeliuko" NKU01-200 aprašą http://foto.terpe.lt/inkelti/20100322/i80_rund.JPG. O "pagūglinęs" sužinojau, kad "rundeliukas" nemirtingas!!!


                                          XXI amžiaus "rundeliukai" gaminami Rusijoje.
                                          Paskutinis taisė railman; 2010.03.22, 22:57.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X