Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonomikos naujienos (archyvas)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    @Mantui
    Bet juk taip yra. Nejaugi neigi anglu kalbos svarba ir itaka verslui ir ekonomikai? Dideles kompanijos renkasi tas vietas, kur joms lengviau vystyti savo versla. Anglu kalba, be abejo, yra tarptautine verslo kalba. Logiska, kad anglakalbeje visuomeneje versla (ypac tarptautini) vystyti yra kur kas lengviau ir patogiau. Tai irode Honkongo ir Singapuro pavyzdziai (abu yra alfa lygio globalaus rango miestai, Azijos zemyno verslo centrai). Neigti, kad anglu kalba paskatintu investicijas ir ukio augima yra mazu maziausiai juokinga.
    Tai ne vienintelis ir gal ne lemiamas faktorius, bet jis labai svarbus kaip ir kiti svarbus faktoriai. Kas cia juokingo ar nesuprantamo?

    @Rokui
    Mano svajone, kad Lietuvoje neliktu tautiniu kompleksu, ksenofobijos, rasizmo, "zonos" kulturos ir agresijos (populiaru vadovautis logika - kuo agresyvesnis, tuo kietesnis). Tai yra musu esmines problemos.

    Comment


      Parašė John
      Mano svajone, kad Lietuvoje neliktu tautiniu kompleksu, ksenofobijos, rasizmo, "zonos" kulturos ir agresijos (populiaru vadovautis logika - kuo agresyvesnis, tuo kietesnis). Tai yra musu esmines problemos.
      O man idomu tu cia kartais ne apie JAV kultura sneki?
      Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

      Comment


        John, nemanai, jog dėl Honkongo ir Singapūro iškilimo į tokias aukštumas "kalta" jų geografinė padėtis?
        Be to:
        Singapūras- 2 pagal dydį pasaulio uostas (pagal kai kuriuos duomenis net pirmas), tad nėra čia kuo stebėtis.
        Honkongas- ilgą laiką buvo Britanijos vartai į rytus, o dabar Kinijos vartai į vakarus, tad nėra čia kuo stebėtis.
        Kalba čia, kaip sakoma, ne prie ko..

        Comment


          John> Tai taip pat juokinga kaip tikėti, kad Indiškos valstybės (Indija, Nepalas, Bangladešas) bei Vietnamas, Kambodža ir dar visas būrys Afrikos valstybių taip pat yra "aukštesniame lygyje" nei Lietuva. Tu teisus, kad anglų kalba yra šiuolaikinė tarptautinio bendravimo priemonė, bet užtenka ją mokėti, o ne skelbti valstybine ir apskritai, laikyti ją "aukštesne" kalba ir tikėtis, kad tai lems investicijų antplūdį ar kažką panašaus. Teisingai farbrom pastebėjo, kad šių valstybių iškilimą lėmė kiti veiksniai, nei valstybinė kalba
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


            Parašė sauls
            Del skurdumo tuo labiau - ka, pavyzdziui, jus pasakytumet apie tokia valstybe kaip Rumunija? Turbut, kad irgi labai skurdi. Na bet bet koks rumunas jus uzgincytu, kad jie yra turtingesni pvz. uz Albanija ir absoliucia dauguma Afrikos valstybiu. Taip ir su Lietuva - ji tikrai turtingesne uz Rumunija, Albanija, netgi Latvija, bet Europos kontekste ji yra ir dar daug metu liks skurdzia valstybe (patinka tai mums ar ne).
            .
            Lietuva tiek turtingesne uz Rumunija kiek Estija turtingesne uz Lietuva... Is tiesu tai kai salys neturtingos tai tarp ju ir nera prasmes brezti kazkokios linijos. EE mazdaug per pus blogiau gyvena nei WE ir tai tinka visiems atvejams...
            Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

            Comment


              Parašė keen
              Lietuva tiek turtingesne uz Rumunija kiek Estija turtingesne uz Lietuva... Is tiesu tai kai salys neturtingos tai tarp ju ir nera prasmes brezti kazkokios linijos.
              Na, gal nevisai

              Lithuania - $12,500 (2004 est.)
              Estonia - $14,300 (2004 est.)

              Romania - $7,700 (2004 est.)

              Parašė keen
              EE mazdaug per pus blogiau gyvena nei WE ir tai tinka visiems atvejams...
              Toli grazu ne. Pvz. Slovenija (EE) yra jau dabar panasaus turtingumo kaip Portugalija (WE) ar Graikija (WE). Pavyzdziu yra ir daugiau.
              You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

              Comment


                Parašė Mantaz
                John> Tai taip pat juokinga kaip tikėti, kad Indiškos valstybės (Indija, Nepalas, Bangladešas) bei Vietnamas, Kambodža ir dar visas būrys Afrikos valstybių taip pat yra "aukštesniame lygyje" nei Lietuva. Tu teisus, kad anglų kalba yra šiuolaikinė tarptautinio bendravimo priemonė, bet užtenka ją mokėti, o ne skelbti valstybine ir apskritai, laikyti ją "aukštesne" kalba ir tikėtis, kad tai lems investicijų antplūdį ar kažką panašaus. Teisingai farbrom pastebėjo, kad šių valstybių iškilimą lėmė kiti veiksniai, nei valstybinė kalba
                Gali juoktis ar verkti, bet sito nepakeisi, anglu kalba yra "aukstesne" (ar kaip ja bepavadinsi) kalba ir tai yra tarptautine bendravimo kalba. Verslui tai labai aktualu (nors tai turetu buti aktualu apskritai visiems). As nesakau, kad Indija yra auksciau uz Lietuva, cia jau tavo bandymas kisti man tai, ko as niekada nesakiau. Mano pagrindine mintis ta, kad anglakalbeje visuomeneje ekonomikai ir verslui yra geriau negu analogiskoje neanglakalbeje visuomene. T.y. Lietuva, kurioje visi daugmaz kalba angliskai bei kur yra valstybine anglu kalba yra kur kas palankesne vieta investicijoms ir verslui negu Lietuva, kur niekas nekalba ir nesupranta sios kalbos bei bijo bet kokio sios kalbos isigalejimo (kaip daugmaz yra dabar). Sakyciau savaime suprantamas ir logiskas teiginys (paliekant mano minetus tautinius kompleksus nuosalyje).

                Comment


                  Aš gi tau pritariau, kad anglų kalba yra tarptautinė bendravimo priemonė, tad atsakydamas mėgink atidžiau perskaityti ką aš parašiau Taip pat gi nemėginau nuneigti, kad anglų kalba yra svarbi ar kad ją reikia mokytis, tiesiog galbūt nuo to reikėtų ir pradėti, t.y. gerinti anglų kalbos mokymą, o ne iš niekur nieko skelbti ją valstybine. Tai, beje, yra tik statusas ir įteisinimas, kad valstybiniai dokumentai bei įstatymai gali būti rengiami ir kita kalba, bet kam gi to reikia? Nejau galvoji, kad atvykęs verslininkas puls skaityti įstatymus, o gal atsiveš savo teisininkus iš užsienio? Ne, jie samdysis vietinius, kadangi šie kur kas geriau išmano vietinę teisę ir kurie daugeliu atveju moka ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbą.

                  O dėl baimės, kokią čia baimę matai lietuvių tarpe? Tai ne baimė, o racionalus mąstymas. Kodėl? Antra valstybinė kalba įpareigoja ir kainuoja papildomų pastangų, o ar to reikia? Kam to reikia? Kas ją naudos? Čia galima prigalvoti ir dar daugiau klausimų

                  Dėl mano payzdžių su Indija ir ko., nieko nemėginau įbrukti, tiesiog yra gerų "angliškumo" pavzydžių (tavo paminėti), ir yra blogų, tokių, kuriuos aš paminėjau norėdamas nuneigti, kad anglų kalba turi lemiamą įtaką valstybių gerovei.
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                    Parašė Mantaz
                    Aš gi tau pritariau, kad anglų kalba yra tarptautinė bendravimo priemonė, tad atsakydamas mėgink atidžiau perskaityti ką aš parašiau Taip pat gi nemėginau nuneigti, kad anglų kalba yra svarbi ar kad ją reikia mokytis, tiesiog galbūt nuo to reikėtų ir pradėti, t.y. gerinti anglų kalbos mokymą, o ne iš niekur nieko skelbti ją valstybine. Tai, beje, yra tik statusas ir įteisinimas, kad valstybiniai dokumentai bei įstatymai gali būti rengiami ir kita kalba, bet kam gi to reikia? Nejau galvoji, kad atvykęs verslininkas puls skaityti įstatymus, o gal atsiveš savo teisininkus iš užsienio? Ne, jie samdysis vietinius, kadangi šie kur kas geriau išmano vietinę teisę ir kurie daugeliu atveju moka ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbą.

                    O dėl baimės, kokią čia baimę matai lietuvių tarpe? Tai ne baimė, o racionalus mąstymas. Kodėl? Antra valstybinė kalba įpareigoja ir kainuoja papildomų pastangų, o ar to reikia? Kam to reikia? Kas ją naudos? Čia galima prigalvoti ir dar daugiau klausimų

                    Dėl mano payzdžių su Indija ir ko., nieko nemėginau įbrukti, tiesiog yra gerų "angliškumo" pavzydžių (tavo paminėti), ir yra blogų, tokių, kuriuos aš paminėjau norėdamas nuneigti, kad anglų kalba turi lemiamą įtaką valstybių gerovei.

                    Zinoma, kad reikia gerinti anglu kalbos mokyma ir tai pasiekus paskelbti ja valstybine arba bent pasiekti tai, kad ji butu naudojama placiai ir be trukdziu valstybes gyvenime.

                    Beje, Indija yra milziniska salis ir ten aglu kalbos mokejimas tikrai nera paplites taip kaip Honkonge ar Singapure, kurie yra daugmaz panasioje kategorijoje kaip ir Lietuva pagal savo dydi. Tavo Indijos pavyzdys netinka sitam kontekstui.

                    Ar atvykes verslininkas puls skaityti istatymus? Aisku, kad bet kuris verslininkas skaito istatymus tos salies, kurioje turi savo versla. Istatyminiai aktai anglu kalba palengvintu susipazinima ir naudojima, todel savaime suprantama, kad tai pagerintu salygas verslui ir taupytu verslo pinigus bei skatintu versla investuoti. Lokiska ir akivaizdu. Kaip supratau, tu sakai, kad verslininkui butu patogiau samdytis specializuotus vertejus, kurie jiems verstu istatymus is vietines kalbos i anglu? Gal paprasciau tureti savo iprastini teisininka, kuris tiesiog skaitytu jau angliskai paruostus ir isleistus istatymus. Ar tau tai neatrodo siek tiek logiskiau?

                    Ir ka gi racionalaus tu matai bendymuose neigti anglu kalbos svarba ir dirbtines kliutis sitos kalbos paplitimui? Tai greiciau ksenofobija ir kompleksai, o ne racionalumas.

                    Comment


                      My opinion:

                      Anglu kalba ishtikro labai svarbi, ji tikrai pritrauktu daugiau investiciju, daugiau turistu ir paspartintu vakarietishko (modernesnio) mentaliteto ir mastymo atejima y deje dar vis komunizmo paveikta mastyma. Tachiau nereikia jos skelbti valstybine, nemanau, kad taj kanors pakeistu ir kad zhmones del to pradetu ja mokytis labiau. Tachiau jeigu pradetu titruoti visus filmus, kaip tai daro skandinavijoj/olandijoj/shveicarijoj tai butu labai labai puiku. Geriau mokedami kalba mes greichiau suartetumem su europa ir tikraj daugiau ish jos galetumem pasiimti/parduoti ir gauti.

                      Beje, del filmu titravimo visos skandinavijos/olandijos ir shveicarijos moka anglu dar geriau, nei lietuviai rusu. Ir ishtikro, jos visos pirmauja pagal pragyvenimo lygi. Ishvis kazhkaip man atrodo, kad ish 10uko labiausiai ishsivyschiusiu shaliu tik kokia Japonija nera anglishkaj kalbanti shalis. Nors del jos nzn, gal ir ten anglishkaj geraj kalba.

                      Comment


                        Parašė John
                        Zinoma, kad reikia gerinti anglu kalbos mokyma ir tai pasiekus paskelbti ja valstybine arba bent pasiekti tai, kad ji butu naudojama placiai ir be trukdziu valstybes gyvenime.
                        O ar valstybiniam gyvenime tau neužtenka lietuvių kalbos?

                        Parašė John
                        Beje, Indija yra milziniska salis ir ten aglu kalbos mokejimas tikrai nera paplites taip kaip Honkonge ar Singapure, kurie yra daugmaz panasioje kategorijoje kaip ir Lietuva pagal savo dydi. Tavo Indijos pavyzdys netinka sitam kontekstui.
                        Užtat ten anglų kalba labiau paplitusi nei Lietuvoje

                        Ar atvykes verslininkas puls skaityti istatymus? Aisku, kad bet kuris verslininkas skaito istatymus tos salies, kurioje turi savo versla. Istatyminiai aktai anglu kalba palengvintu susipazinima ir naudojima, todel savaime suprantama, kad tai pagerintu salygas verslui ir taupytu verslo pinigus bei skatintu versla investuoti. Lokiska ir akivaizdu. Kaip supratau, tu sakai, kad verslininkui butu patogiau samdytis specializuotus vertejus, kurie jiems verstu istatymus is vietines kalbos i anglu? Gal paprasciau tureti savo iprastini teisininka, kuris tiesiog skaitytu jau angliskai paruostus ir isleistus istatymus. Ar tau tai neatrodo siek tiek logiskiau?
                        Normalus verslininkas tvarko savo verslo reikalus, o šiam reikalui yra samdomi teisininkai, kurie geriau už patį verslininką supranta įstatymų painiavą. Logiška ir akivaizdu Beje, keista iš tavęs girdėti "turėti savo teisininką", kadangi kaip studijuodamas teisę turbūt supranti, kad vietinius įstatymus geriausiai išmano vietiniai teisininkai ir tuos įstatymus perprasti tikrai ne vienos dienos reikia.

                        Ir ka gi racionalaus tu matai bendymuose neigti anglu kalbos svarba ir dirbtines kliutis sitos kalbos paplitimui? Tai greiciau ksenofobija ir kompleksai, o ne racionalumas.
                        Vargšelė ta anglų kalba, taip jau jai statomos tos dribtinės kliūtys Gal gali pavyzdžių?

                        Parašė Eidvis
                        My opinion:

                        Anglu kalba ishtikro labai svarbi, ji tikrai pritrauktu daugiau investiciju, daugiau turistu ir paspartintu vakarietishko (modernesnio) mentaliteto ir mastymo atejima y deje dar vis komunizmo paveikta mastyma.
                        Ne kalboje slypi mentalitetas Gal mums tiesiog reikėtų atsikratyti menkavertiškumo kompleksų ir kurti kažką savo, užuot perimant net tokius dalykus kaip kalbą

                        Tachiau nereikia jos skelbti valstybine, nemanau, kad taj kanors pakeistu ir kad zhmones del to pradetu ja mokytis labiau. Tachiau jeigu pradetu titruoti visus filmus, kaip tai daro skandinavijoj/olandijoj/shveicarijoj tai butu labai labai puiku. Geriau mokedami kalba mes greichiau suartetumem su europa ir tikraj daugiau ish jos galetumem pasiimti/parduoti ir gauti.
                        Matai, paskelbimas valstybine tai jau įpareigotų, kadangi normalus žmogus turi mokėti visas savo šalies valstybines kalbas. Visgi kaip gerai yra angliakalbiams, kad jiems tokie klausimai neiškyla ir apskritai nereikai mokytis jokių kitų kalbų. Dėl titravimo, čia jau televizijos tokį dalyką vykdo ir jokie įstatymai nedraudžia joms dėti titrų, bet to jos nedaro.

                        Beje, del filmu titravimo visos skandinavijos/olandijos ir shveicarijos moka anglu dar geriau, nei lietuviai rusu. Ir ishtikro, jos visos pirmauja pagal pragyvenimo lygi. Ishvis kazhkaip man atrodo, kad ish 10uko labiausiai ishsivyschiusiu shaliu tik kokia Japonija nera anglishkaj kalbanti shalis. Nors del jos nzn, gal ir ten anglishkaj geraj kalba.
                        Apie tokias šalis kaip Skandinavijos, Olandija ar net Šveicarija net neverta kalbėti, kadangi jos savo ūkį nerpiklausomai kuria jau daugelį metų ir vargiai anglų kalba turėjo tam įtakos. Beje, Japonai moka angliškai skaityti ir suprasti, bet kalbėti nė bum bum, o šalis - viena labiausiai išsivysčiusių pasaulyje, taigi gal geriau pasiraitokime rankoves užuot ieškoje staigaus pralobimo paslapčių B-)
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          Mantai, vakaru kultura yra kurta per daug amzhiu, ji tikrai yra daug tobulesne uzh musu ir uzh visas kitas shalis(nebent japonija kokia), nematau nieko chia tokio blogo perimant kazhka gero. Juk mes per daug mazha shalele, kad viska patys ishrastumem, o beto kam ishradinet dviraty. O kultura pirmiausiai per kalba ir ateina. PVZ: y uzhsieny ishvyksta begales lietuviu, bet jie ten tos kulturos/supratimo ir kitokio mastymo visishkaj nepasisemia, nes paprashchiausiai nebendrauja su zhmonemis del kalbos stygio (dauguma). O telikuose rodomuose filmuose mazhaj tos kulturos buna. Del to pagrinde ji pasisemiama bendraujant su zhmonemis.
                          O valstybines kalbos paskelbimas nieko neypareigoja. Shveicarijoj ir Ispanijoj yra po keturias valstybines kalbos, bet dauguma moka po viena/dvi valstybines kalbas.


                          Kuo toliau, tuo pasaulis darosi mazhesnis ir jeigu mes kazhka bandysim nuo jo apsitverti, taj tapsim barbarais. Vieni nieko nepadarysim. O komunikuoti su kitu pasauliu galima tik per kalba. Jie musu kalbos nesimokys... Del to mes turime mokytis ju.

                          Comment


                            Kinija sparčiai kyla. Ką čia anglų. Skelbiam valstybine kinų kalbą

                            Comment


                              Parašė farbrom
                              Kinija sparčiai kyla. Ką čia anglų. Skelbiam valstybine kinų kalbą
                              Honkongas priklauso Kinijai, ar ne? Nors angliskai Honkonge sneka kur kas didesnis nuosimtis zmoniu negu Kinijos mandarinu tarme (kuria kalba mazdaug 1mlrd. zemynines Kinijos gyventoju ir kuri paprastai turima omeny, kai kalbama apie "kinu" kalba)
                              Na bet ok, tai buvusi britu kolonija. Visgi turbut tavo nuostabai net ir zemynines Kinijos miestuose anglu kalba palitusi kur kas labiau negu Lietuvos miestuose. Tarkim kelio zenklai, ivairiu objektu (ir net valstybes instituiju!) pavadinimai dazniausiai rasomi dviem kalomis - kinu ir ...tikrai taip, anglu.

                              @Mantui
                              pereiname prie bla bla bla. Nebenoriu pradeti is naujo. Vis del to, ar gali paneigti, kad anglu kalba, kaip tarptautine verslo (ir apskritai tarptautine bendravimo) kalba daro didele itaka verslo atejimui ir ekonomikos vystymuisi? Negali. Galima ieskoti ivairiu pasiteisinimu ir pretekstu, bet faktas yra toks, cia uztenka ir gan elementarios logikos (kalba ir jos supratimas visada palengvina viska, kas tai bebutu, o ypac verslo atejima). Sorry, bet manes tikrai neitikinai savo argumentais.

                              Comment


                                Labai jau mėgsti prikišti "elementarią logiką", bet deja, šį kartą ji yra mano pusėje. Kitą kartą siūlyčiau paieškoti apčiuopiamesnių sąsajų tarp anglų kalbos ir valstybės gerovės, nes tavo argumentas "taip tikrai yra" manęs visiškai neįtikina
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  Parašė Mantaz
                                  Labai jau mėgsti prikišti "elementarią logiką", bet deja, šį kartą ji yra mano pusėje. Kitą kartą siūlyčiau paieškoti apčiuopiamesnių sąsajų tarp anglų kalbos ir valstybės gerovės, nes tavo argumentas "taip tikrai yra" manęs visiškai neįtikina
                                  Taip, anglu kalba prisideda prie valstybes geroves. Tai ne mano argumentas ir tai apskritai ne argumentas. Tai faktas.

                                  Ir kokia gi logika tavo puseje? Pagal tavo logika iseina, kad anglu kalbos - tarptautines verslo kalbos - paplitimas ir vartojimas salyje neprisideda prie jos ekonomikos ir verslo pletros bei geresniu verslo salygu kurimo. Tai ne logika, o nesamone.

                                  Comment


                                    Keista, neteko matyti nei vieno straipsnio ar tyrimų išvadų, patvirtinančių tavo faktą. Kol kas tai tik tavo žodžiai ir tavo nuomonė, pagrįsta keliais azietiškais pavyzdžiais Dėl logikos, aš jau išdėščiau labai daug argumentų, kodėl nėra logiška skelbti antros valstybinės kalbos, tad čia nebeturiu ką ir bepridurti

                                    Mantai, mano logika pagrista tuo, kad tarptautines verslo kalbos platus mokejimas ar paskelbimas valstybine prisidetu prie verslo pletros ir tuo paciu visos salies geroves. Nejau neizvelgi cia logikos? Ar tu neigi, kad anglu kalba yra tarptautine verslo kalba?
                                    Mano galerija Flickr'yje

                                    Comment


                                      Mantai, mano logika pagrista tuo, kad tarptautines verslo kalbos platus mokejimas ar paskelbimas valstybine prisidetu prie verslo pletros ir tuo paciu visos salies geroves. Nejau neizvelgi cia logikos? Ar tu neigi, kad anglu kalba yra tarptautine verslo kalba?

                                      O kuo tau nepatinka Azijietiski pavyzdziai?
                                      Galiu pateikti ir ne Azijietisku: Niujorkas, Londonas... atitinkamai Siaures Amerikos bei Europos (bei tuo paciu viso pasaulio) svarbiausi verslo centrai.

                                      Comment


                                        Gal trečią kart kartoju, kad neneigiu ir tiek kartų pritariu, kad mokėti anglų kalbą reikia. Tačiau aš ginčiju tavo nuomonę, kad būtina anglų kalbą skelbti valstybine ir kad tai neva lems investicijų antplūdį ar dar kažką panašaus. Jau pateikiau nemažai logiškų argumentų, pagrindžiančių mano nuomonę, tad nebematau prasmės čia ginčytis Mano nuomonę patvritintų ir daugybė sėkmingų Vakarų Europos valstybių pavyzdžių, kurioms buvo nusispjauti ant anglų kalbos, tačiau ir be jos pasiekė gerovę, kurios galėtų pavydėti net ir sėkmingiausios angliakalbės valstybės

                                        Dėl tavo pastarųjų pavyzdžių, geriau pasigilink į istorines priežastis, dėl ko šios kultūros valstybės iškilo
                                        Mano galerija Flickr'yje

                                        Comment


                                          Parašė Mantaz
                                          Gal trečią kart kartoju, kad neneigiu ir tiek kartų pritariu, kad mokėti anglų kalbą reikia. Tačiau aš ginčiju tavo nuomonę, kad būtina anglų kalbą skelbti valstybine ir kad tai neva lems investicijų antplūdį ar dar kažką panašaus. Jau pateikiau nemažai logiškų argumentų, pagrindžiančių mano nuomonę, tad nebematau prasmės čia ginčytis Mano nuomonę patvritintų ir daugybė sėkmingų Vakarų Europos valstybių pavyzdžių, kurioms buvo nusispjauti ant anglų kalbos, tačiau ir be jos pasiekė gerovę, kurios galėtų pavydėti net ir sėkmingiausios angliakalbės valstybės

                                          Dėl tavo pastarųjų pavyzdžių, geriau pasigilink į istorines priežastis, dėl ko šios kultūros valstybės iškilo
                                          Tai visgi sutinki, kad anglu kalba yra tarptautine verslo kalba ir kad ji prisideda prie sekmingesnes verslo pletros ir investiciju atejimo. Gal tuomet ir nebesigincysim.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X