Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pensijos, pensijų fondai, laiminga senatvė ir t.t.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • sunkis
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    O kas bendro tarp valstybės išlaidų iš surinkto PVM ir užsieni dirbančių giminių pervedimų?

    nes 21 proc. išlaidų iš perlaidų yra pvm.

    Komentuoti:


  • sunkis
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Tai ne pensija, o investicija. Ir tas išmokas taipogi gausi priklausomai nuo ateities ekonomikos.
    tada tavo atvėjų ne pensija,o pašalpa?

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Turėtu būti sodroje, bet kai minėjau dėl šalies istorijos specifikos veikia kitaip.
    Klasikinė prūsiška pensijų sistema visur veikia taip nepriklausomai nuo specifikos. Niekur vietinė sodra netaupo ir nekaupia sumokėtų įmokų, o iškart perskirsto.

    Kitas variantas yra investicijomis pagrįstos išmokos. Bet ten irgi, fondo atveju, vyksta perskirstymas, dažniausiai per išorinę anuitetų sistemą. O ne kiekvieną mėnesį parduoda po tau asmeniškai priskirtą akciją

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė sunkis Rodyti pranešimą

    mano pensiją mokęs įmonės į kurias aš esu investavęs, nes esu atsakingas pilietis.
    Tai ne pensija, o investicija. Ir tas išmokas taipogi gausi priklausomai nuo ateities ekonomikos.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Ekonomika nesustos iki visiško nulio, nebent po termobranduolinio karo.
    Didžiausią griūtį jau turėjome progą patirti 2008 m. Tuomet mano pensinis fondas smuko ~50%.

    Valstybinio pensinio fondo užtenka vos kelių mėnesių išmokoms, o per krizę jis buvo tuščias (nors ekonomika veikė). Jei jame būtų šimtai milijardų, irgi būtų klausimas, ką su jais daryti. Infliacija jį greitai apkramsnos.
    Na taip, sustos ekonomika (mažai tikėtina) - nebus išmokų. Sulėtės ekonomika - bus mažesnės išmokos. Bet kokiu atveju tai nėra kažkoks žmogaus kaupiamas turtas, o einamoji perskirstomoji sistema.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė sunkis Rodyti pranešimą

    O PVM valstybė ne tikslingai perskirsto?
    O kas bendro tarp valstybės išlaidų iš surinkto PVM ir užsieni dirbančių giminių pervedimų?

    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    kur tas fondas sukauptas?

    Daug pensijų sistemų veikia tuo principu, kad dabar dirbantys moka seniau dirbsntiem. Nustos mokėti įmokas dirbantys - „sukauptos“ pensijos dings.

    Investiciniai pensijų fondai iš principo irgi panašiai veikia. Sustos ekonomika - nebus ir išmokų. Aukso luitais saugomais seife neišmokės.
    Turėtu būti sodroje, bet kai minėjau dėl šalies istorijos specifikos veikia kitaip.

    Komentuoti:


  • sunkis
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Prie atsakingo piliečio elgesio.

    Atmetus visas abstrakcijas, iš principo tai pensiją mokės tavo anūkai.
    mano pensiją mokęs įmonės į kurias aš esu investavęs, nes esu atsakingas pilietis.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Investiciniai pensijų fondai iš principo irgi panašiai veikia. Sustos ekonomika - nebus ir išmokų. Aukso luitais saugomais seife neišmokės.
    Ekonomika nesustos iki visiško nulio, nebent po termobranduolinio karo.
    Didžiausią griūtį jau turėjome progą patirti 2008 m. Tuomet mano pensinis fondas smuko ~50%.

    Valstybinio pensinio fondo užtenka vos kelių mėnesių išmokoms, o per krizę jis buvo tuščias (nors ekonomika veikė). Jei jame būtų šimtai milijardų, irgi būtų klausimas, ką su jais daryti. Infliacija jį greitai apkramsnos.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė sunkis Rodyti pranešimą

    o prie ko mano pensija ir mano vaiko gyvenimo pasirinkimai?
    Prie atsakingo piliečio elgesio.

    Atmetus visas abstrakcijas, iš principo tai pensiją mokės tavo anūkai.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Ne. Pencija yra kaupiamasis fondas kur tu kaupi savo senatvei. Kad mūsų sistema dabar veikia kitaip nes visas turtas sukauptas dabartinių pensininkų dingo sugriuvus sovietų okupacijai tai yra kitas reikalas.
    kur tas fondas sukauptas?

    Daug pensijų sistemų veikia tuo principu, kad dabar dirbantys moka seniau dirbsntiem. Nustos mokėti įmokas dirbantys - „sukauptos“ pensijos dings.

    Investiciniai pensijų fondai iš principo irgi panašiai veikia. Sustos ekonomika - nebus ir išmokų. Aukso luitais saugomais seife neišmokės.

    Komentuoti:


  • sunkis
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    EU parama nėra šiaip pinigų atsiuntimas, tai yra tikslingi projektai kurie savo rezultatu gerina sąlygas/ekonomiką.
    O PVM valstybė ne tikslingai perskirsto?

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė sunkis Rodyti pranešimą

    kaip suprantu ir eu parama tik infliaciją didina?
    EU parama nėra šiaip pinigų atsiuntimas, tai yra tikslingi projektai kurie savo rezultatu gerina sąlygas/ekonomiką.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė sunkis Rodyti pranešimą

    o prie ko mano pensija ir mano vaiko gyvenimo pasirinkimai?
    Prie to, kad vietoj to, kad Lietuvos pensininkams irtau uždirbinėtų pensiją, jis uždirbionės užsienio valstybių pensininkams.

    Komentuoti:


  • sunkis
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Perlaidos didina pinigų kiekį, taip mažindamo pinigų multiplikatorių ir didindamos kainas esant tai pačiai pasiūlai (taigi ir vartojimui). Vartojimas kyla nebent nominaliai, o ne realiai.
    kaip suprantu ir eu parama tik infliaciją didina?

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė sunkis Rodyti pranešimą

    perlaidos didina C (vartojimą) bvp formulėje, o dėl multiplikatoriaus bvp auga daugiau nei perlaidos (delta C).
    Perlaidos didina pinigų kiekį, taip mažindamo pinigų multiplikatorių ir didindamos kainas esant tai pačiai pasiūlai (taigi ir vartojimui). Vartojimas kyla nebent nominaliai, o ne realiai.

    Komentuoti:


  • sunkis
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą


    Perlaidos pridėtinės vertės nesukuria, tik didina infliaciją.
    perlaidos didina C (vartojimą) bvp formulėje, o dėl multiplikatoriaus bvp auga daugiau nei perlaidos (delta C).

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Pensija nėra uždirbtas turtas. Pensija yra pažadas, kad ateities kartos tave išlaikys mainais už tavo anksčiau sumokėtus mokesčius.
    Ne. Pencija yra kaupiamasis fondas kur tu kaupi savo senatvei. Kad mūsų sistema dabar veikia kitaip nes visas turtas sukauptas dabartinių pensininkų dingo sugriuvus sovietų okupacijai tai yra kitas reikalas.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Pensija yra tavo uždirbtas turtas, o ne anūkų tai čia netinka net labiausiai laise-faire politikams.
    Pensija nėra uždirbtas turtas. Pensija yra pažadas, kad ateities kartos tave išlaikys mainais už tavo anksčiau sumokėtus mokesčius.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Dar reiktų nemokėt pensijų jei anūkai emigravę arba dėl piknaudžiavimu alkoholio ir automobilio kombinacija jau paliko šitą ašarų pakalnę
    Pensija yra tavo uždirbtas turtas, o ne anūkų tai čia netinka net labiausiai laise-faire politikams.
    Parašė sunkis Rodyti pranešimą

    tai kad perlaidų būdų sukuria daugiau pridėtinės vertės nei čia kokioje Akmenėje, sudėdami be darbo.
    Perlaidos pridėtinės vertės nesukuria, tik didina infliaciją.

    Komentuoti:


  • sunkis
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Jei jau baudžiam neatsakingai besielgiančius piliečius, kad visi žinotų kaip atsakingai elgtis, tai kodėl apsiribot koronom
    o prie ko mano pensija ir mano vaiko gyvenimo pasirinkimai?

    Komentuoti:

Working...
X