Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė music Rodyti pranešimą
    Nieko nemokamai ten negauna. Mokslas nemokamas, gydymas? Nejuokink
    Tie patys procesai kaip Lietuvoje tik atsilieka 4-5 metais.
    Nemokamas, bet tokiems kaip tu tai yra blogai. Pavydas graužia ir todėl ima noras dergti.
    Geria, tegul tie procesai atsilieka. Bet pažiūrėk, koks vidutinis atlyginimas buvo Lietuvoje prieš penkmetį - ogi ~1200 Lt. Kaip dabar Baltarusijoje. Tai ko čia raukaisi? Užtat kainos mažesnės, o viską susumavus, gaunasi, kad nėra ten jokio ženklaus pragyvenimo lygio atotrūkio lyginant su Lietuva.

    Parašė index Rodyti pranešimą
    Aš už gydymą nepamenu, kada esu mokėjęs, mokantis ne tai kad nemoku, bet ir stipendiją gaunu bei universitetas įvairią papildomą veiklą kompensuoja (aišku, už tai ir ne tik už tai susimoku per mokesčius). Keista man skaityti tokius dalykus...
    O stipendijos Baltarusijoje tik 20 proc. mažesnės nei Lietuvoje. O mokslas mokamose vietose ten dvigubai pigesnis nei pas mus ir t.t. Taip kad viską susumavus, ten nėra jokio ženklaus pragyvenimo lygio atotrūkio...

    Parašė music
    Bet, sutik, 22lt už mėnesinį viešojo transporto bilietą yra tiesiog nepakeliama kaina!!!
    Parašė index Rodyti pranešimą
    16,8 Lt kiek pamenu, bet ir tai yra siaubinga kaina ir žmonių skurdinimas!!!
    Užtat mėnesiniai VT bilietai be lengvatų pas mus brangesni nei kai kuriose šalyse su aukštesniu pragyvenimo lygiu.

    Parašė oranger Rodyti pranešimą

    180 litų už 32 kv.m butelį. Ne taip ir mažai.
    Dvigubai mažiau nei pas mus.

    Comment


      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
      O stipendijos Baltarusijoje tik 20 proc. mažesnės nei Lietuvoje. O mokslas mokamose vietose ten dvigubai pigesnis nei pas mus ir t.t. Taip kad viską susumavus, ten nėra jokio ženklaus pragyvenimo lygio atotrūkio...
      Gal žinai skaičius? Įdomu palyginti.
      Post in English - fight censorship!

      Comment


        Parašė Al1 Rodyti pranešimą
        Dvigubai mažiau nei pas mus.
        Tai nedidelė nuolaida už laisvės nebuvimą.

        Comment


          Parašė music
          O tu dar čia ar jau iš Minsko rašinėji?
          Parašė index Rodyti pranešimą
          Gal žinai skaičius? Įdomu palyginti.
          Stipendijų dydis:
          http://www.ehu.by/category/tagi/stipendii

          Mokslo kaina:
          http://www.ehu.by/content/belorusski...u-za-obuchenie

          Comment


            Parašė oranger Rodyti pranešimą
            Tai nedidelė nuolaida už laisvės nebuvimą.
            Kokios laisvės ten nėra? Laisvės ten nemažiau nei pas mus. O jei ateisi daužyti parlamento langų, tai ir pas mus muša, šaudo ir baudžia už tai...

            Comment


              Parašė music
              Kokia čia mokslo kaina dabar, juk mokslas ten NEMOKAMAS??

              Comment


                Parašė music
                Čia grasinimas?
                KAs mane nutildys, OMONAS?
                Paskaityk dar kartą, gal paaiškės.

                Parašė music
                Kokia čia mokslo kaina dabar, juk mokslas ten NEMOKAMAS??
                Kas sakė, kad visas nemokamas? Bet tie, kurie moka, moka ~ dvigubai mažiau, o tai koreliuoja su atlyginimų dydžiu.

                Comment


                  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                  Kas sakė, kad visas nemokamas? Bet tie, kurie moka, moka ~ dvigubai mažiau, o tai koreliuoja su atlyginimų dydžiu.
                  O su kuo koreliuoja laisvos spaudos, opozicijos nebuvimas? Su kaina už vandenį ir kanalizaciją?

                  Comment


                    Na, stipendija mažesnė nei mano, o mokslo kaina netgi šiek tiek didesnė nei mokantis mano fakultete.
                    Post in English - fight censorship!

                    Comment


                      Parašė index Rodyti pranešimą
                      Na, stipendija mažesnė nei mano, o mokslo kaina netgi šiek tiek didesnė nei mokantis mano fakultete.
                      Žmogus davė nuorodas, jų nepatikrinęs
                      Pralaimėjimas visuose lygiuose...

                      Comment


                        Parašė music
                        Kodėl dvigubai mažiau? Lietuvoje yra specialybių, kur metinis mokestis 2000, o pas baltarusius medikai ir po 5000 moka, tai kur čia kas mažiau?
                        Pats minėjai prieš tai nemokamą mokslą, o dabar jau išsisukinėt bandai.
                        Beje, pats Lietuvoje nemokamai mokslą pasibaigiau, o lygio net lyginti neverta

                        Mačiau aš jų vadovėlius- baisu
                        O tu pažiūrėk, kiek medicinos studijos pas mus kainuoja? Lietuvoje nėra specialybių, kur studijos kainuotų ~2000 Lt. Nebent tiek moka tik įstoję iki krepšelių įvedimo.
                        Niekas nebando išsisukinėti. Tie, kas mokosi nemokamai, mokosi nemokamai. tie, kas moka už mokslą Baltarusijoje, moka mažiau nei pas Lietuvoje, o studijų kainos ir atlyginimų dydžio santykis tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje sutampa.

                        Apie mokslo lygį pats nieko nežinai. O aš žinau, bent jau iš savo srities. Lygis panašus.

                        Comment


                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                          Žmogus davė nuorodas, jų nepatikrinęs
                          Pralaimėjimas visuose lygiuose...
                          Patikrinau. Būk ramus. O indexas tegul pats pateikia konkrečius skaičius apie savo studijų kainą ir stipendijos dydį. Be to apie stipendijas aš jau rašiau - jos maždaug 20 proc. mažesnės nei Lietuvoje, bet lyginant stipendijų dydžius su atlyginimų dydžiais abiejose šalyse, + Baltarusijos naudai.

                          Comment


                            Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                            O tu pažiūrėk, kiek medicinos studijos pas mus kainuoja? Lietuvoje nėra specialybių, kur studijos kainuotų ~2000 Lt. Nebent tiek moka tik įstoję iki krepšelių įvedimo.
                            Niekas nebando išsisukinėti. Tie, kas mokosi nemokamai, mokosi nemokamai. tie, kas moka už mokslą Baltarusijoje, moka mažiau nei pas Lietuvoje, o studijų kainos ir atlyginimų dydžio santykis tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje sutampa.

                            Apie mokslo lygį pats nieko nežinai. O aš žinau, bent jau iš savo srities. Lygis panašus.
                            Pas mane įvedus krepšelius moka kažkur šiek tiek virš 2000 Lt, po pertvarkos net atpigo.

                            O dėl mokslo Baltarusijoje lygio negaliu nieko pasakyt, bet bent medikų lygis pas mus labai aukštas. Neveltui užsieniečių studentų skaičiai įspūdingi.
                            Post in English - fight censorship!

                            Comment


                              Parašė Al1 Rodyti pranešimą

                              Apie mokslo lygį pats nieko nežinai. O aš žinau, bent jau iš savo srities. Lygis panašus.
                              O kokia tai sritis? Ar paslaptis?

                              Comment


                                Parašė index Rodyti pranešimą
                                Pas mane įvedus krepšelius moka kažkur šiek tiek virš 2000 Lt, po pertvarkos net atpigo.

                                O dėl mokslo Baltarusijoje lygio negaliu nieko pasakyt, bet bent medikų lygis pas mus labai aukštas. Neveltui užsieniečių studentų skaičiai įspūdingi.
                                Tai čia neakivaizdinių studijų. Bet tame baltarusių interneto puslapyje pateiktos tik kai kurios kainos, labiausiai padidėjusios ir brangiausių studijų.
                                O vykdant tokią sveikatos apsaugos reformą, žiūrėk, po dešimtmečio mus gydys baltarusiai...

                                Comment


                                  Parašė music
                                  Anot ministerijos, absoliuti dauguma studentų pateks į tas studijų sritis, kur krepšelis svyruoja nuo 3361 iki 7922 litų per metus.

                                  (VU) pirmakursiai pigiausiai galės studijuoti anglų kalbą ir anglų kalbos mokymą – už 2600 litų per metus.

                                  (VGTU) studentai pigiausiai mokės už verslo vadybos ir transporto inžinerinės ekonomikos ir vadybos studijas – po 1600 litų per metus.

                                  Vilniaus pedagoginiame universitete (VPU) pigiausios yra istorijos, taikomosios istorijos, katalikų tikybos, etikos, ekonomikos ir verslo pagrindų, socialinių mokslų, filosofijos, sveikos gyvensenos pedagogikos, šokio edukologijos, teatro edukologijos ir socialinės pedagogikos studijos – už 2015 litų per metus.

                                  Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentai už dienines teisės, teisės ir valdymo, teisės ir muitinės veiklos, teisės ir penitencinės veiklos studijas mokės 3965 litų per metus. Socialinio darbo dieninės studijos čia kainuos 3575 litų per metus.

                                  2009 metų kainos, dabar smarkiai sumažėjusios. Primenu, vid. alga tais metais Lietuvoje buvo 2,5 karto didesnė nei Baltarusijoje.

                                  Pasakos. Štai oficialios šių metų studijų kainos:

                                  http://www.mokslas.lt/files/uploaded...iju_kainos.pdf

                                  Universitetai negali imti mažiau iš mokančių iš savo kišenės, nei studijų krepšelio dydis. Be to tie, kas mokas patys ir ima kreditus, realiai sumokės daugiau...

                                  Comment


                                    Parašė index Rodyti pranešimą
                                    Kiek Minske kainuoja espresso puodelis? Kiek pastebėjau labai neblogai tinka kainų lygiui nustatyti.
                                    5000 BYR kavinėj.

                                    Comment


                                      Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                      5000 BYR kavinėj.
                                      Aišku. Brangoka..
                                      Post in English - fight censorship!

                                      Comment




                                        http://www.goldencoffee.by/menu/general/

                                        Comment


                                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                          Atvaizdas


                                          Labai geras kadras
                                          Koks šaltinis?
                                          Gal pats fotografavai?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X