Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    O man keista dėl tokio naujų butų skaičiaus. Tokiu atveju, jeigu per metus pastatoma apie ~20000 butų tai miesto gyventojų skaičius gana sparčiai augti turėtu.

    ~20000x2gyv = 40000
    ~20000x3gyv = 60000

    Negi rimtai Minsko gyventojų skaičius didėja 40000-60000 kasmet? Man tai tikrai nesitiki. Juk Baltarusijos populiacija tikrai nedidėja (arba didėja nestipriai).

    Comment


      #42
      farbrom, nemanau jog oficialia Baltarusiu statistika galima bent kiek pasitiketi..


      Prie ruso man buvo geriau

      Comment


        #43
        Na nebutinai turi didėti. Vilniaus gyventojų skaičius per 10 metų sumažejo nuo 600 tūkstančių iki 538 tūkstančių, bet čia per tą laikotarpį kasmet buvo pastatoma po 2-3 tūkstančius naujų butų, nes daug žmonių gerinasi savo gyvenimo sąlygas (1990 metais vienam gyventojui teko apie 14 kv. m., o dabar jau rods artėja prie 20).
        O Minske gyventojų skaičius nežymiai, bet auga(nuo 1,65mln. 1990 metais iki 1,73 mln 2000 metais) + gyventojai gerinasi savo gyvenimo sąlygas.

        Comment


          #44
          @Alonso ir Geex
          Ne nu jus cia pavaret.
          Vilniuj kasmet pastatoma po 4000 butu. Man idomu Vilniaus populiacija stipriai isaugo?
          Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

          Comment


            #45
            Vilniuje statybos prasidėjo tik prieš kelis metus. Iki kokių 2000 apie 4000 naujų butų buvo galima tik pasvajoti. Išviso įdomu kiek buvo pastatyta naujų butų Vilniuje iki 2000? Manau skaičiai ypač maži.

            Anyway Vilniuje ir situacija kitokia. Nemažai butų centre yra perkama užsieniečių + žmonės daro biznį, perka naujus butus ir laukia kol kils kainos (tokie dalykai Baltarusijoje mažai tikėtini). Beto ir mūsų miestų populiacija kenčia dėl neprisiregistravusių gyventojų (aš gyvenu Vilniuje nuo gimimo, tačiau oficialiai kaip ir negyvenu).

            O kas dėl gyvenimo sąlygų pagerinimo, tai kai statoma 20000 k. naujų butų per metus tai kai, kurie seni Minsko rajonai jau turbūt turėtu būti negyvenami..?

            Aš tikrai tikiu, kad 20000 (ir daug daugiau jeigu tik norės) gali būt pastatyta, tačiau nesupranu kas ten apsigyvena.

            Comment


              #46
              alonso, kartais vaizdas pasako daugiau nei bet kokia statistika, o Baltarusijoj pakankamai visko prisižiurėjau.

              Comment


                #47
                Štai ir radau

                Iki 2000 metų Vilniuje yra pastatyta apie 10000 naujų butų (pats sudėjau ).

                Priklausomai nuo metų nuo 500 iki 1500 butų per metus.

                kas nori pažiūrėt bėkit į std.lt

                Comment


                  #48
                  Geex, ten apsigyvena žmonės. Žinai, yra tokie dalykai kaip eilės laukiančių butų, kurios buvo sudarytos dar tarybiniais laikais. Tai va. Kai kurie tik dabar gauna naujus butus. Be to Minską (kaip ir Vilnių) kamuoja butų stygius. Palyginkit: vakaruose vienam gyventojui tenka 30-40 kv. metrų naudingojo ploto, o rytuose- 20m.

                  Comment


                    #49
                    Parašė farbrom
                    Na nebutinai turi didėti. Vilniaus gyventojų skaičius per 10 metų sumažejo nuo 600 tūkstančių iki 538 tūkstančių, bet čia per tą laikotarpį kasmet buvo pastatoma po 2-3 tūkstančius naujų butų, nes daug žmonių gerinasi savo gyvenimo sąlygas (1990 metais vienam gyventojui teko apie 14 kv. m., o dabar jau rods artėja prie 20).
                    O Minske gyventojų skaičius nežymiai, bet auga(nuo 1,65mln. 1990 metais iki 1,73 mln 2000 metais) + gyventojai gerinasi savo gyvenimo sąlygas.
                    Tiksliau Vilniaus populiacija sumazejo nuo beveik 600 tukstanciu iki 553 tukstanciu, o ne 538 tukst. Ir siuo metu aisku juokingai letai, bet auga. Del 20 000 butu Minske - as tuo visai tikiu, nes "senais gerais laikais" per metus Vilniuje buvo pastatoma 10 000 butu. Dabar irgi rinka "suvalgytu" daugiau nei 4000 butu (ar kiek ten pastato), taciau tiek nepastatoma.

                    Atrodo, kad Baltarusijoj viskas panasiai kaip Lietuvoj buvo sovietu laikais. Tuo metu statybu mastai Lietuvoje irgi buvo dideli - daugiabuciu pristatyta miestuose ir miesteliuose, kuriu populiacija vos siekia 1000. Taciau prasciau buvo su "komerciniais" objektais. Idomu kaip su jais Baltarusijoj? Turiu omeny kaip su prekybos centrais, biurais? Del viesbuciu, tai zinau, kad tokio dydzio miestui kaip Minskas ju yra juokingai mazai, bet turistu nelabai jie ten turbut ir susilaukia.

                    Comment


                      #50
                      Aš suprantu, kad ten ne karvės apsigyvena

                      Man tik numeriai yra iš tiesų įspūdingi (ir ko norėt, mes praktiškai nežinom kas vyksta Baltarusijoje). Bet tai vistiek prasilenkia su mano matematiniais skaičiavimais (kurie galbūt ir nėra labai geri ).

                      Jeigu skaičiuojant, kad butuose apsigyveno tik nauji žmonės (o į senus butus atsikraustė kiti) tai nuo 1990 Minsko gyventojų skaičius turėjo padidėt kokiais 1~mln.

                      Aš taip primečiau, kad matyt šiais metais ir Vilnius turės pastates ~20000 naujų butų (tik ne per metus, o nuo 1995) O Minskas per tą laiko tarpą pastatė apie ~200000 naujų butų (nuo 1995). Tai išties įspūdinga.

                      Comment


                        #51
                        Edd 553 tūkst. čia jei priskaičiuosim Grigiškes, kurių statusas lyg ir yra kaip atskiro miesto Vilniaus sudėtyje, o pačiame Vilniuje naujausiais duomenimis 538 tūkst.Parduotuvių Minske stato nemažai. Šiuo metu kiek girdėjau statoma 10 ar tai 12 pirmųjų hipermarketų, bet kas įdomiausia- juos stato valstybė. Vėliau parašysiu plačiau.

                        Comment


                          #52
                          Geex, 1995-2000 metais Baltarusija išgyveno krizę statybų srityje, tad tuos skaičius- 200000 butų reiketų šiek tiek sumažinti iki maždaug 150 tūkstančių, o gal ir dar daugiau. Be to Minskas 3,5 karto didesnis už Vilnių, tad ir skaičiai yra didesni.

                          Comment


                            #53


                            Tikiuosi turi ir Minsko nuotraukų savo kolekcijoje.

                            Beje dėl Vilniaus gyventojų skaičiaus. Man rodos ji vistik yra 553 tūkst. Nes Grigiškės nors ir yra priskiriamos Vilniaus savivaldybei, tačiau jos skaičiuojamos atskirai.

                            Kiek aš suprantu:

                            Mėlynas Vilniaus ženklas = Vilniaus miestas
                            Į šią teritoriją įtrauktos ir Grigiškės. Ir kitos aplink Vilnių esančios teritorijos.

                            Baltas Vilniaus ženklas = Vilnius
                            Jau čia tikrojo miesto teritoja.

                            Beje pagal std.lt lenteles matosi, kad nebuvo gyventojų šuolio Vilniuje kai buvo prijungtos Grigiškės. Nors aš tiksliai ir nesuprantu tų teritorijų, gal jie visada Grigiškes priskaičiuodavo?

                            Comment


                              #54
                              Parašė farbrom
                              Edd 553 tūkst. čia jei priskaičiuosim Grigiškes, kurių statusas lyg ir yra kaip atskiro miesto Vilniaus sudėtyje, o pačiame Vilniuje naujausiais duomenimis 538 tūkst.Parduotuvių Minske stato nemažai. Šiuo metu kiek girdėjau statoma 10 ar tai 12 pirmųjų hipermarketų, bet kas įdomiausia- juos stato valstybė. Vėliau parašysiu plačiau.
                              Grigiskes iskaiciuojamos i Vilniaus sav. populiacija, o ir pastacius butus Grigiskese man atrodo jie irgi buna iskaiciuojami ir visur statistikoje rodomi kaip Vilniaus savivaldybes. Grigiskes kiek supratau skaitosi Vilniaus rajonu ar bent ji taip vadino kai kuriose TV5 laidose.

                              Comment


                                #55
                                Aš remiuosi Briedžio 2005 metų duomenimis, o ten Viniaus gyventojų skaičius- 538 tūkstančiai. Turiu std lankstinuką, išleistą 2001 metais gyventojų surašymo proga ir ten pateikiami dvejopi skaičiai- Vilnius su Grigiškėm- 554 tūkstančiai ir Vilnius be Grigiškių- 542 tūkstančiai. O tas mėlynas ženklas žymi Vilniaus miesto savivaldybės arba taip vadinamo Didžiojo Vilniaus teritoriją (408 kv. km), o tikrojo Vilniaus teritorija turėtų būti apie 280 kv. km.
                                Minsko nuotrakų turiu, bet nedaug. Bet čia niekis. Birželio pabaigoj apsilankysiu Minske ir pripaveiksluosiu daugiau.

                                Comment


                                  #56
                                  Prasom jums duomenys:
                                  Vilnius 541291
                                  Vilniaus miesto savivaldybe (kartu su Grigiskem): 553076

                                  http://www.std.lt/web/main.php?parent=980

                                  Beje, vilniaus savivaldybes puslapyje rasoma tiesiog Vilnius ir skaicius 553076, kad graziau atrodytu.

                                  Comment


                                    #57
                                    vyr. policijos komisariatas irgi itraukia duomenis Grigiskiu, kaip Vilniaus miest uzfiksuotu nusikaltimu

                                    Comment


                                      #58
                                      Farbrom: nepyk, bet tavo išvedžiojimai skamba kaip visiškai ekonomikoje nesigaudančio žmogaus sapaliojimai. Pradedant importo neegzisatvimo laikymu geru reiškiniu, baigiant statybų mastų lyginimu diktatūrinėje ir kapitalistinėje šalyse. Net nesiruošiu tau pradėti aiškinti apie pačius pagrindinius ekonomikos principus, bet rekomenduočiau paskaityti ekonomikos pradžiamokslį prieš darant tokias "analizes".
                                      You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė Edd
                                        Tiksliau Vilniaus populiacija sumazejo nuo beveik 600 tukstanciu iki 553 tukstanciu, o ne 538 tukst. Ir siuo metu aisku juokingai letai, bet auga.
                                        Kažkur skaičiau, kad Vilniuje gyvena 130-170 nedeklaravusių savo gyv. vietos. Taip kad realių gyventojų gali būti net daugiau nei 600 tūkst.

                                        Comment


                                          #60
                                          Parašė Geex
                                          O Minskas per tą laiko tarpą pastatė apie ~200000 naujų butų (nuo 1995). Tai išties įspūdinga.
                                          Gal jie skaičiuoja ir rekonstruotus namus? Minske chruščiovkių kartais negriauna, kaip Maskvoje?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X