Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts


    Janukovičiaus pabėgimas į Rusiją Ukrainai kainavo prarastą Krymą, karą Donbase, jau 14.000 žuvusių ukrainiečių ir milžiniškus ekonominius nuostolius, kurie transformavosi ir į prarastus žmones dėl emigracijos. Jeigu Janukovičius deal'ą būtų sudaręs ne su Putinu, o pvz. su Lietuva - tai viso to galima buvo išvengti, nes būtent Janukovičius ir paruošė dirvą Kremliui, kad jis galėtų įsiskverbti į Ukrainą per suirutę. Aš esu garantuotas, kad panašus planas ruošiamas ir Baltarusijai ir man nelabai suprantama, kai kažkoks kerštas diktatoriui yra iškeliamas aukščiau visos šalies likimo. Kremlius būtent apie tokį scenarijų ir svajoja, kad Lukašenka būtų įvarytas į kampą, kada jam nebeliks jokio kito varianto, kaip tik mainais už savo laisvę parduoti Baltarusijos nepriklausomybę, dėl ko aš manau, kad vakarams reikia suteikti tą 'alternatyvų variantą', nes kitaip Rusiją turėsim 30 km. nuo Lietuvos sienos o apie kažkokį Astravo elektrinės saugumą galime pamiršti.

    Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

      Janukovičiaus pabėgimas į Rusiją Ukrainai kainavo prarastą Krymą, karą Donbase, jau 14.000 žuvusių ukrainiečių ir milžiniškus ekonominius nuostolius, kurie transformavosi ir į prarastus žmones dėl emigracijos. Jeigu Janukovičius deal'ą būtų sudaręs ne su Putinu, o pvz. su Lietuva - tai viso to galima buvo išvengti, nes būtent Janukovičius ir paruošė dirvą Kremliui, kad jis galėtų įsiskverbti į Ukrainą per suirutę. Aš esu garantuotas, kad panašus planas ruošiamas ir Baltarusijai ir man nelabai suprantama, kai kažkoks kerštas diktatoriui yra iškeliamas aukščiau visos šalies likimo. Kremlius būtent apie tokį scenarijų ir svajoja, kad Lukašenka būtų įvarytas į kampą, kada jam nebeliks jokio kito varianto, kaip tik mainais už savo laisvę parduoti Baltarusijos nepriklausomybę, dėl ko aš manau, kad vakarams reikia suteikti tą 'alternatyvų variantą', nes kitaip Rusiją turėsim 30 km. nuo Lietuvos sienos o apie kažkokį Astravo elektrinės saugumą galime pamiršti.
      Būtent, žmonės naiviai galvoja, kad Kremlius tik ramiai stebi ir nieko nedarys, kad Baltarusija nepavirstų į vakarietišką valstybę.
      Flickr

      Comment


        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

        Janukovičiaus pabėgimas į Rusiją Ukrainai kainavo prarastą Krymą, karą Donbase, jau 14.000 žuvusių ukrainiečių ir milžiniškus ekonominius nuostolius, kurie transformavosi ir į prarastus žmones dėl emigracijos. Jeigu Janukovičius deal'ą būtų sudaręs ne su Putinu, o pvz. su Lietuva - tai viso to galima buvo išvengti, nes būtent Janukovičius ir paruošė dirvą Kremliui, kad jis galėtų įsiskverbti į Ukrainą per suirutę. Aš esu garantuotas, kad panašus planas ruošiamas ir Baltarusijai ir man nelabai suprantama, kai kažkoks kerštas diktatoriui yra iškeliamas aukščiau visos šalies likimo. Kremlius būtent apie tokį scenarijų ir svajoja, kad Lukašenka būtų įvarytas į kampą, kada jam nebeliks jokio kito varianto, kaip tik mainais už savo laisvę parduoti Baltarusijos nepriklausomybę, dėl ko aš manau, kad vakarams reikia suteikti tą 'alternatyvų variantą', nes kitaip Rusiją turėsim 30 km. nuo Lietuvos sienos o apie kažkokį Astravo elektrinės saugumą galime pamiršti.
        Tai ne apie tai ir kalba, kad jam nereik suteikt tokios galimybės, tuo labiau baltarusiai kiek rodo jus , nekalba, kad jį tej reiktų linčiuot ar pan. Bet jei tai būtų Lietuva jokios padėkos tikrai nesulauktų ir skamba kaip didelė nesąmonė.Kita kalba jei jį ten kažkur išsiųstų už jūrų marių ar į Rusiją. Nekalbant jau apie tai, kad Lukašenka į jokią Lietuvą nenorėtų vykt, kai bent kolkas yra geresnių variantų. Blogiausiu atvėju turbūt pas Putiną. Su sąlyginai taikiu Lukašenkos išvežimu Rusijos grėsmė nesumažėtų. Jau čia ir anksčiau buvo rašyta apie tai daug, kaip užspausta Rusijos Baltarusija yra . Net ir taikiai patraukus Lukašenką, vargu ar viskas ramiai vyktų ir neprasidėtų sąskaitų pateikinėjimai iš Rusijos pusės.
        Paskutinis taisė mag; 2020.08.14, 01:41.

        Comment


          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

          Janukovičiaus pabėgimas į Rusiją Ukrainai kainavo prarastą Krymą, karą Donbase, jau 14.000 žuvusių ukrainiečių ir milžiniškus ekonominius nuostolius, kurie transformavosi ir į prarastus žmones dėl emigracijos. Jeigu Janukovičius deal'ą būtų sudaręs ne su Putinu, o pvz. su Lietuva - tai viso to galima buvo išvengti, nes būtent Janukovičius ir paruošė dirvą Kremliui, kad jis galėtų įsiskverbti į Ukrainą per suirutę. Aš esu garantuotas, kad panašus planas ruošiamas ir Baltarusijai ir man nelabai suprantama, kai kažkoks kerštas diktatoriui yra iškeliamas aukščiau visos šalies likimo. Kremlius būtent apie tokį scenarijų ir svajoja, kad Lukašenka būtų įvarytas į kampą, kada jam nebeliks jokio kito varianto, kaip tik mainais už savo laisvę parduoti Baltarusijos nepriklausomybę, dėl ko aš manau, kad vakarams reikia suteikti tą 'alternatyvų variantą', nes kitaip Rusiją turėsim 30 km. nuo Lietuvos sienos o apie kažkokį Astravo elektrinės saugumą galime pamiršti.
          O jeigu janukovičius būtų nuskridęs į Lietuvą, tai kažkokiu stebuklingu būdu putkinas nebūtų įvedęs žaliųjų debiliukų?

          ​​​​​​Nesuprantu ką tu čia šneki.

          Comment


            Praėjusi diena teikia vilčių. Įvyko daug įvykių, ko baltarusiai porą dešimtmečių, ir dar prieš kelias dienas net nedrįso įsivaizduot. Aikštėje susirinkusi minia viešai tardė merą ir prokurorą. Minske užsienio šalių diplomatai dėjo gėles, ten kur prieš dieną omonas vaikė žmones. Gamyklose nebebijo streiktuoti, viešai politikuoti ir prieštarauti vadovybei.
            Tikėtina, kad ryt išeis dar daugiau žmonių, pamatę, kad piketavimas darosi saugus.

            Comment


              Parašė Galys Rodyti pranešimą

              Gal ir klystu, bet lukašenka galėjo laimėti tik smurtu, jei pradės atsitraukinėti, tai žiūrėk dar tikrai revoliucija įvyks.
              Laimėjimas smurtu nėra joks laimėjimas. Kiltų tokios riaušės, kad Batkos dienos būtų suskaičiuotos gal netgi fiziškai, o ne tik kaip politiko. Baltarusija nėra uždara Šiaurės Korėja kur žmonės nežino kitokio gyvenimo, ir kur pasaulis nesužinos jeigu viduje "pasitvarkysi".
              Snowflakes will attack U <3

              Comment


                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                Laimėjimas smurtu nėra joks laimėjimas. Kiltų tokios riaušės, kad Batkos dienos būtų suskaičiuotos gal netgi fiziškai, o ne tik kaip politiko. Baltarusija nėra uždara Šiaurės Korėja kur žmonės nežino kitokio gyvenimo, ir kur pasaulis nesužinos jeigu viduje "pasitvarkysi".
                O tai kaip pavadinti visus iki šiol vykusius porinkiminių protestų malšinimus ir politinių oponentų dingimus, jei ne pergale smurtu? Tiesiog kai tai veikia 20 su virš metų nelabai ir žinai kitokių būdų.

                Comment


                  Straipsnis apie tai kokios jėgos struktūros naudotos liaudies dubasinimui ir kaip atskirti: https://42.tut.by/696542
                  Kariuomenė beveik nenaudota. Sočiai yra ir be jos.
                  Paskutinis taisė Arunasx; 2020.08.14, 08:04.
                  Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                  [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                  Comment


                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Teko girdėti vieną konspirologiją, kad Baltarusijos įvykiai yra tik didelio plano dalis. Kurio pagrindinis geopolitinis tikslas - Baltijos šalių išvedimas iš NATO, ES sankcijų panaikinimas. T.s. būtų V. Putino "gulbės giesmė" ir įėjimas į istoriją.
                    Bet tai tik planai. Kaip žinom, Stalinas iki 1941 m. birželio 22 d. irgi turėjo kitų planų.
                    Panasia giesme nuolat traukia Solovejus. Tik anot jo, RU tikslas, tai net ne ansliusas ar Baltijos saliu okupacija, o tiesiog irodyt, kad NATO yra nulis ir niekas, tiesiog neigalus organas, kuris iskart subyretu. Be taip, tai tik jo teorija. Jis politikos technologas, PR meistras, desto tai Maskvos universitete. Kaip kazkada buvo pripazines, - jei nori buti liaudziai idomus, turi nesti kazkokia netradicine zinia, kuri kaitintu zmonems krauja. Taip ir daro ir tai veikia. Galbut dar kazkas skleidzia sita teorija, bet pagrindiniai atstovai tai Solovejus ir Piontkovskis.
                    Beje Solovejus, net rimtu veidu sake, kad CVK kovotojai, tai rimta ir tikra gresme Lukasenkai is Rusijos. Tai bent!
                    Paskutinis taisė Milwaukee; 2020.08.14, 09:07.

                    Comment


                      Rusų opozicionierius: pokyčiai Baltarusijoje – jau netrukus, Lukašenka gali rinktis tik iš dviejų variantų https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=84995145
                      Po vadinamųjų prezidento rinkimų prasidėjus protestams Baltarusijoje Rusijos opozicijos aktyvistas Ilja Jašinas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo savo įžvalgomis. Pasak I. Jašino, kuris buvo vienas artimiausių 2015 metais Maskvoje nužudyto Boriso Nemcovo bendražygių, lyginti dabartinius įvykius Baltarusijoje su Kijevo Maidanu yra visiškai klaidinga. Jis prognozuoja, kad vienokių ar kitokių pokyčių Baltarusijoje laukti liko neilgai.
                      10. Jis pats nepasitrauks. Tačiau nenustebsiu, jei po kurio laiko per televiziją staiga pasirodys vietos KGB vadovas ir praneš apie „buvusio prezidento A. Lukašenkos suėmimą“ remiantis straipsniu dėl prievartinio valstybės valdžios išlaikymo. Esu tikras, kad tokią riziką ir pats A. Lukašenka puikiai supranta – ne veltui prieš metus jis suėmė savo asmeninės apsaugos vadovą, įtardamas, kad šis dirba FSB.
                      11. Vienokių ar kitokių pokyčių Baltarusijoje laukti liko neilgai. Tuo esu tikras.
                      Pakankamai logiški argumentai.
                      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                      [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                      Comment


                        10. Jis pats nepasitrauks.
                        Neisivaizduojamas variantas. Kazkada sake, kad kovotu iki paskutines automato kulkos, net ir likes vienas

                        Comment


                          Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                          Panasia giesme nuolat traukia Solovejus.
                          Žinau, tačiau jis priskiriamas prie opozicionierių. Tuo tarpu Rusijos "patriotai" dabar irgi keistokai išdrąsėjo. Beje neseniai net pas mus buvo straipsniai, kad Baltijos šalys bus okupuotos net ne per 72 val. kaip anksčiau planuota, o greičiau nei per 24 val. Toks veikėjas Iščenka teigia, kad Rusija dabar kaip niekada stipri ir greitai bus 3-4 ekonomika pasaulyje, o kariuomenė jau dabar yra stipriausia. Kai kurie RF generolai teigia (bet, tipo, paslaptis), kad jų galutinis tikslas ne kažkokia menka "Pribaltika", o Madridas ir Lisabona.

                          Comment


                            Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                            23:12 СМИ: Лукашенко готовит срочное обращение к народу https://www.tut.by/
                            Lukašenko ruošia skubų pranešimą tautai
                            Kažkaip nesimatė jokio pranešimo. Ar aš kažką praleidau?

                            Comment


                              Parašė Sula Rodyti pranešimą
                              Kažkaip nesimatė jokio pranešimo. Ar aš kažką praleidau?
                              Nebuvo. Tai rėmėsi kažkokia nepatikima žinute Telegrame.

                              Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                              Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                              [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                              Comment


                                Lukasenko darys viska 180 laipsniu kampu, ka yra dares Janukovicius. Jokiu aiksciu susiburimu, jokiu dialogu su Vakarais, jokiu kompromisu del postu ir jokiu rinkimu pakartojimu. Kiek pamenu, Jaceniukui net zadejo PM pareigas, derejosi del visko ir baigesi tuo, kad vos sveika kaili isnese.

                                Comment


                                  Kiek galima spręsti iš portalų, labiausiai dubasina OMON'as, kuris:
                                  Čia (Okrestino gatvėje esančiame izoliatoriuje) dar ne taip smarkiai tyčiojasi, bet kai vežė į vidaus reikalų rajoninį skyrių, autobuse buvo 10 OMON pareigūnų, jie mane mušė. Mušė lazdomis. Įžeidinėjo, grasino mirtimi, numovė kelnes. Sakė muš pakaitomis, sudaužys taip, kad mama nepažins. OMON pareigūnai pareiškė: „Tai jūs visi prieš Lukašenką, kvaili galvijai. O mums moka ne po 900 Baltarusijos rublių (apie 350 JAV dolerių), o po 5 tūkst. (apie 2030 JAV dolerių). Jūs – pusgalviai, kur susiruošėte, kas jūs tokie ?“ Mane išvadino „gyvuliu“. Ir elgėsi kaip su gyvuliu. „Ant žemės!“ „Ant kelių!“ Stumdė. Žadėjo įkalinti 10-iai metų. Už nieką. Šaukė, kad esu teroristė.“
                                  Kone visi per pastarąsias kelias paras į laisvę paleisti sulaikytieji kalba apie patirtas žiaurias patyčias ir smurtą, skelbia BBC rusų tarnyba. Be to, teigiama, kad kaskart, kai pareigūnai išgirsdavo aplodismentų, kuriais sveikinami išėjusieji į laisvę, dar smarkiau mušdavo likusius sulaikytuosius.
                                  Iš esmės aukso kasykla sadistams.
                                  Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                                  [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                                  Comment


                                    Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

                                    O jeigu janukovičius būtų nuskridęs į Lietuvą, tai kažkokiu stebuklingu būdu putkinas nebūtų įvedęs žaliųjų debiliukų?
                                    Būtent. Sustabdyti Rusijos Krymo okupaciją ir karą Donbasę turėjo ir galėjo tik prezidento administracija ir užkirsti tam kelią pačioje pradžioje nebuvo nieko sunkaus, Odesoje tam kelią užkirto ne teisėsauga ar kariuomenė, o patys gyventojai, kada futbolo sirgaliai pačius pirmuosius 'rusų pasaulio' nešėjus uždarė profsąjungų rūmuose ir juos padegė. Tai buvo žiauru, bet tai išgelbėjo Odesos regioną nuo okupacijos ir tūkstančius kartų didesnių praradimų vėliau. Esmė, kodėl Rusija galėjo taip lengvai okupuoti Krymą ir Donbasą buvo ta, kad nesulaukė jokio teisėsaugos ar kariuomenės pasipriešinimo, o gyventojai tuo metu dar nelabai suprato kas daros. Pasipriešinimo nesulaukė dėl to, kad tam įsakymą galėjo ir turėjo duoti tik prezidentas, o Janukovičius tuo metu jau buvo Rusijos įkaitas ir elgėsi taip, kaip Putinas liepė.

                                    Parašė mag Rodyti pranešimą
                                    Lukašenka į jokią Lietuvą nenorėtų vykt, kai bent kolkas yra geresnių variantų. Blogiausiu atvėju turbūt pas Putiną.
                                    Galėčiau lažintis, kad tiek Lukašenka nekenčia Putino, tiek Putinas Lukašenkos. Jeigu tik Lukašenka bėgs slėptis į Rusija - tai jis ten priimtas bus tik su ta sąlyga, jeigu prieš tai sudarys sąlygas Baltarusijos okupacijai. Nereikia būti naiviems, kad Putinas jį gelbės be jokios naudos sau, tiesą sakant mano supratimu Putinas kaip tik dirbs ta linkme, kad Lukašenka būtų įspaustas į kampą ir kad jam nebeliktų jokio kito varianto, kaip tik mainais už savo laisvę parduoti Baltarusiją Kremliui. Putinas gali pasinaudoti tuo, kad vakarai jokios neliečiamybės Lukašenkai garantuoti nenorės, 'nu nes kaip čia atrodys', o Putinui nesvarbu kaip jis atrodys, jeigu be jokios kitos išeities likęs Lukašenką jam parduos Baltarusiją.
                                    Paskutinis taisė Eidvis; 2020.08.14, 10:38.

                                    Comment


                                      Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                      Kiek galima spręsti iš portalų, labiausiai dubasina OMON'as, kuris:

                                      Iš esmės aukso kasykla sadistams.
                                      Kurie yra visiškai nesuinteresuoti jungtis prie Rusijos, nes tada grės komandiruotės į visokias Sirijas, Donbabves ir kitas skyles, iš kurių dažnai grįžtama užvalcuotame karste.
                                      Gyvenimas taikioje Lukašenkos Belarusijoje jiems n kartų geresnis.
                                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                      Comment


                                        Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                        Kiek galima spręsti iš portalų, labiausiai dubasina OMON'as, kuris:

                                        Iš esmės aukso kasykla sadistams.
                                        Problema ne vien šalies santvarkoje, bet apskritai, kad tarp apsauginių ir pareigūnų yra nemažai neadekvačių, pyktį pasauliui jaučiančių žmonių, kurie kenčia nuo didelio nepilnavertiškumo komplekso visuomenėje. Turim ir Lietuvoje aibę pavyzdžių. Kaip apsauginis, Kaune senuką, už tai kad pavogė butelį degtinės, nusivedė į kambariuką, šokinėjo ant jo kaip šuns, šis mirė, apsauginis gavo 12 metų. Pilną apsaugos įrašų ir iš Vilniaus kaip dubasina be pasigailėjimo už smulkias vagystes. Vieša paslaptis kaip visai neseniai elgdavosi SIEMENS arenos apsaugininkai išsivedę sulaikytus. O kiek žmonių pasakojimų iš Lietuvos komisariatų, kad kai kuries atvejais patyrė tą patį. Kai kurie atvejai išaiškinti, bet dauguma, kaip visada užglaistyti. Bet, Baltarusijoje gąsdina mąstai, kad tūkstančiai žmonių, kurie yra parasti piliečiai buvo žiauriai sumušti ir laikomi kone konscalgeryje. Net tie kurie tiesiog į paruoduvę pakeliui ėjo ir pasitaikė omonui po kojomis.

                                        Comment


                                          Parašė Tomas Rodyti pranešimą

                                          Kurie yra visiškai nesuinteresuoti jungtis prie Rusijos, nes tada grės komandiruotės į visokias Sirijas, Donbabves ir kitas skyles, iš kurių dažnai grįžtama užvalcuotame karste.
                                          Gyvenimas taikioje Lukašenkos Belarusijoje jiems n kartų geresnis.
                                          Tai kad Omonas vidaus policijos daliniai, ar juos kas siunčia į užsienį? Komandiruotės turbūt labiau grėstų kariams, o jie, pasak Vaitiekūno, yra lojalūs Kremliui:

                                          O kas dabar valdo KGB, aš nežinau. Lukašenka turi savo asmeninę kelių tūkstančių ištikimųjų gvardiją, o kaip su KGB – neaišku. Baltarusijos armija 99 proc. paklusni Kremliui ir esant situacijai klausys įsakymų iš Kremliaus, o ne iš Minsko“, – tikino P. Vaitiekūnas.
                                          Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84993565

                                          Comment

                                          Working...
                                          X