Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Buvau pakankamai kartų. Ir sus baltarusiais tenka bendrauti. Ir yra daugų patenkintų. O rask pas mus Lietuvoje tiek daug patenkintų eilinių piliečių (ne elito) kaip Baltarusijoje.
    Kartoju dar kartą: baikime užsiiminėti profanacija. Nežinau su kuo tu ten bendrauji, gal su baltarusių spectarnybom, kad taip visi patenkinti?
    Man kai tenka bendrauti, negaliu pasakyti kad "visi patenkinti", dauguma pavydi Lietuvai geresnio gyvenimo. Mano sūnėnas Minske neturi darbo, dukterėčia emigravo į Ispaniją, nes irgi atsibodo gauti kapeikas.
    Tai kad tokius argumentus "viena baltarusė man turguje pasakė" pasilik sau.

    Comment


      Gal pats ir bendrauji su Lietuvos spec. tarnybomis. Ar aš sakiau, kad visi patenkinti? Aš sakiau, kad didesnis skaičius patenkintų Baltarusijoje gyvenimu eilinių piliečių, nei pas mus Lietuvoje. Kas nori, kam nepatinka, tas emigruoja. Niekas ten jų nelaiko. Emigruoti sunku tik dėl to, kad ES jų nelaukia su išskėstomis rankomis, o ne dėl to, kad Baltarusija neleidžia...
      Koks bedarbystės lygis Lietuvoje? Pirmąjį ketvirtį 18,1 proc. Koks Baltarusijoje?

      Comment


        Parašė Al1 Rodyti pranešimą
        Gal pats ir bendrauji su Lietuvos spec. tarnybomis. Ar aš sakiau, kad visi patenkinti? Aš sakiau, kad didesnis skaičius patenkintų Baltarusijoje gyvenimu eilinių piliečių, nei pas mus Lietuvoje. Kas nori, kam nepatinka, tas emigruoja. Niekas ten jų nelaiko. Emigruoti sunku tik dėl to, kad ES jų nelaukia su išskėstomis rankomis, o ne dėl to, kad Baltarusija neleidžia...
        Koks bedarbystės lygis Lietuvoje? Pirmąjį ketvirtį 18,1 proc. Koks Baltarusijoje?
        Manau dar didesnis, bet to niekada nesužinosi.
        Dėl emigracijos - jie yra Europoje beteisiai, jeigu emigruoja, turi slapstytis, kaip lietuviai prieš 15-20 metų, gyvena visiškai nelegaliai. Tai ką tu čia, žmogau, man aiškini?
        O dėl patenkintų/nepatenkintų - tai jei tu nepatenkintas, tai ieškok, mokykis, dirbk, o ne teršk čia forumą savo seilėmis.

        Comment


          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Gal prasiplaukim akis ir ausis...
          Parašė oranger Rodyti pranešimą
          Mano akys ir ausys ne tik švarios, bet ir pačios regi Baltarusijos gyvenimą ir girdi baltarusių pasakojimus apie tą gyvenimą beveik kiekvienais metais. Pats nors kartą ten buvai?
          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Buvau pakankamai kartų. Ir sus baltarusiais tenka bendrauti. O rask pas mus Lietuvoje tiek daug patenkintų eilinių piliečių (ne elito) kaip Baltarusijoje.
          Parašė oranger Rodyti pranešimą
          Kartoju dar kartą: baikime užsiiminėti profanacija. Nežinau su kuo tu ten bendrauji, gal su baltarusių spectarnybom, kad taip visi patenkinti?
          Man kai tenka bendrauti, negaliu pasakyti kad "visi patenkinti", dauguma pavydi Lietuvai geresnio gyvenimo. Mano sūnėnas Minske neturi darbo, dukterėčia emigravo į Ispaniją, nes irgi atsibodo gauti kapeikas.
          Tai kad tokius argumentus "viena baltarusė man turguje pasakė" pasilik sau.
          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Gal pats ir bendrauji su Lietuvos spec. tarnybomis. Ar aš sakiau, kad visi patenkinti? Aš sakiau, kad didesnis skaičius patenkintų Baltarusijoje gyvenimu eilinių piliečių, nei pas mus Lietuvoje.
          Vyrai, vyrai — per daug nukrypote į asmeniškumus. Manau ne mane vieną mažai domina judviejų asmeninė patirtis ir įspūdžiai iš Baltarusijos. Reikia faktų. Nesu katinas Leopoldas ir visų neraginu gyventi draugiškai, bet susidaro įspūdis, kad ši tema tampa tik dviejų žmonių diskusija.

          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Kas nori, kam nepatinka, tas emigruoja. Niekas ten jų nelaiko. Emigruoti sunku tik dėl to, kad ES jų nelaukia su išskėstomis rankomis, o ne dėl to, kad Baltarusija neleidžia...
          Ne tik dėl to. Paradoksas, bet kuo mažiau uždirbi, tuo didesnis noras emigruoti. tačiau kuo mažiau uždirbi, tuo sunkiau emigruoti, nors ir visi leidžia

          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Koks bedarbystės lygis Lietuvoje? Pirmąjį ketvirtį 18,1 proc. Koks Baltarusijoje?
          Markas Tvenas yra maždaug taip pasakęs: „pasaulyje yra melas, didelis melas, begalinis melas, ir yra statistika“. Apie 1/3 tų bedarbių nei darbo ieško, nei kada nors emigruos (dėl darbo). Tiesiog išsigando PSD ir užsiregistravo darbo biržoje. Pvz tabore nedarbo lygis laisvai gali siekti 90%, bet ar tiki, kad tie 'bedarbiai' nuoširdžiai kada nors ieškojo pastovaus darbo? Pagaliau kam dirbti, jeigu valstybė vis tiek tave išlaiko per pašalpas, kompensacijas už šildymą, VT, gydymą ir t.t.? Temoje „Ekonomikos naujienos“ buvau įkėlęs Lazutkos (beje, garsėjančio kairiosiomis pažiūromis) straipsnį apie valstybės pašalpas ir piliečių motyvaciją dirbti. Taigi tie 18,1% yra tik statistiniai duomenys, o ne realūs skaičiai. Žinoma, labai realius skaičius vargiai įmanoma sužinoti, galima tik nuspėti. Įtariu, kad baltarusiai vis dar taiko sovietinį užimtumo modelį — neefektyvi veikla, reikalaujanti daug darbo jėgos resursų. Pvz kam gaminti iškart gerai, jeigu galima priimti į darbą 50 žmonių, kurie ieškos ir taisys broką
          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

          Comment


            Parašė Wycka Rodyti pranešimą
            Vyrai, vyrai — per daug nukrypote į asmeniškumus. Manau ne mane vieną mažai domina judviejų asmeninė patirtis ir įspūdžiai iš Baltarusijos. Reikia faktų. Nesu katinas Leopoldas ir visų neraginu gyventi draugiškai, bet susidaro įspūdis, kad ši tema tampa tik dviejų žmonių diskusija.
            Jokių asmeniškumų neturiu. Tiesiog esu prieš bulvarinio lygio diskusijos su delfio portalo komentarų klišėmis bei nepilnavertiškumo komplekso "poskoniu".

            Faktų čia ir taip pakanka. Tik kai kuriems į tai nusispjauti, jie ir toliau varys savo propagandą.

            Comment


              Parašė oranger Rodyti pranešimą
              Manau dar didesnis, bet to niekada nesužinosi.
              Dėl emigracijos - jie yra Europoje beteisiai, jeigu emigruoja, turi slapstytis, kaip lietuviai prieš 15-20 metų, gyvena visiškai nelegaliai. Tai ką tu čia, žmogau, man aiškini?
              O dėl patenkintų/nepatenkintų - tai jei tu nepatenkintas, tai ieškok, mokykis, dirbk, o ne teršk čia forumą savo seilėmis.

              Parašė oranger Rodyti pranešimą
              Jokių asmeniškumų neturiu. Tiesiog esu prieš bulvarinio lygio diskusijos su delfio portalo komentarų klišėmis bei nepilnavertiškumo komplekso "poskoniu".

              Faktų čia ir taip pakanka. Tik kai kuriems į tai nusispjauti, jie ir toliau varys savo propagandą.
              Atskiri faktai neatspindi realios situacijos. Sunku diskutuoti su tais, kurie yra įtikėję Delfio lygio Vakarų propagandos tiesomis.

              Comment


                Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                Įtariu, kad baltarusiai vis dar taiko sovietinį užimtumo modelį — neefektyvi veikla, reikalaujanti daug darbo jėgos resursų. Pvz kam gaminti iškart gerai, jeigu galima priimti į darbą 50 žmonių, kurie ieškos ir taisys broką
                Na ir kas iš to? Jei tai išsprendžia užimtumo ir su jo nebuvimu susijusias socialines problemas, tai pirmyn. Ar ekonomika tik dėl ekonomikos, dėl kapitalisto poreikių ar dėl žmonių (visuomenės) poreikių tenkinimo?

                Comment


                  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                  Atskiri faktai neatspindi realios situacijos. Sunku diskutuoti su tais, kurie yra įtikėję Delfio lygio Vakarų propagandos tiesomis.
                  ДА! ДА! ДА!

                  Comment


                    Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                    Apie 1/3 tų bedarbių nei darbo ieško, nei kada nors emigruos (dėl darbo).
                    Tų darbų Lietuvoje yra nors vežimu vešk. Pvz.: Vilniuje žolė beveik nepjauta...
                    Betgi negaudysi gatvėse bedarbių, kaip 1982-ais.
                    Beje, Minsko gatvės "blizga" pastaruoju metu

                    , nors nesakau, kad ten prievarta įdarbinama, bet pusbrolis pasakojo, kad yra tam tikrų svertų. Pvz.: ten bedarbis neturi pašalpų ar sunkiau užsidirba iš pašalies.

                    Comment


                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      ДА! ДА! ДА!
                      Kaltini mane Kremliaus propagandos įtikėjimu? Anaiptol taip nėra. Kas liečia Baltarusiją, tai gal geriau ne mums ją kritikuoti, o tiesiog susitvarkyti savo darže, nes jame ne mažiau problemų, nei kaimyninėje šalyje.

                      Comment


                        Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                        Kaltini mane Kremliaus propagandos įtikėjimu? Anaiptol taip nėra. Kas liečia Baltarusiją, tai gal geriau ne mums ją kritikuoti, o tiesiog susitvarkyti savo darže, nes jame ne mažiau problemų, nei kaimyninėje šalyje.
                        Tai kas tau trukdo tvarkytis? Irgi Kubilius?

                        Comment


                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                          Tų darbų Lietuvoje yra nors vežimu vešk. Pvz.: Vilniuje žolė beveik nepjauta...
                          Betgi negaudysi gatvėse bedarbių, kaip 1982-ais.
                          Beje, Minsko gatvės "blizga" pastaruoju metu

                          , nors nesakau, kad ten prievarta įdarbinama, bet pusbrolis pasakojo, kad yra tam tikrų svertų. Pvz.: ten bedarbis neturi pašalpų ar sunkiau užsidirba iš pašalies.
                          Darbų galima surasti, net už darbą ir reikia mokėti. Už pašalpas atidirbti negalima- pažeidžiamos žmogaus teisės. Taip ir skatinama gyventi iš pašalpų. Žinoma, daugumai tai joks džiaugsmas, bet yra kontingentas, kuriam gerai. Ir kas blogiausia, kad jis didėja, o kai kuriose ES šalyse ne toks jau ir menkas.

                          Beje, vidutinė bedarbio pašalpa Baltarusijoje yra 42000 rublių. T.y. apie 380 Lt. Pagal jų atlyginimus nėra tokia ir maža.

                          Comment


                            Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                            Beje, vidutinė bedarbio pašalpa Baltarusijoje yra 42000 rublių. T.y. apie 380 Lt. Pagal jų atlyginimus nėra tokia ir maža.
                            39 LTL !
                            Šiuo metu diskutuojama dėl padidinimo 50%

                            Comment


                              Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                              Na ir kas iš to? Jei tai išsprendžia užimtumo ir su jo nebuvimu susijusias socialines problemas, tai pirmyn. Ar ekonomika tik dėl ekonomikos, dėl kapitalisto poreikių ar dėl žmonių (visuomenės) poreikių tenkinimo?
                              Ne, tai tik vienadienis socialinių problemų sprendimas. Dėl neefektyvios gamybos(ir paslaugų sektoriaus) ilgainiui pereinama prie visuotinio skurdo, krenta darbo motyvacija, atsiranda deficitai ir t.t.. Ar ne tas pats scenarijus nutiko TSRS? O gal Lukašenka kuria mažąją TSRS-2?
                              I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                              Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                              Comment


                                Oficialių bedarbių ten 0.9% , vos apie 50000.
                                Yra "ukazas" neatleidinėti darbuotojų be ypatingų priežasčių.
                                Aš tik nevisai suprantu, kokias įstatyminias aktais turi vadovautis valstybinės ir pusiau-valstybinės bei privačios įmonės, nes iš MT nutarimų dažniausiai to nesimato.
                                Paskutinis taisė Sula; 2010.06.22, 11:35.

                                Comment


                                  Parašė emas22
                                  Pašalpa 39 Lt?
                                  O ką? Juk pagal AI1 ten beveik nėra bedarbystės. Tai kam tą pašalpą mokėti?

                                  Comment


                                    Parašė emas22
                                    www.rekvizitai.lt



                                    Bendrai tiksliai, jeigu 42000 Rub., tai 42000 padaugint iš 0,00091853, gaunasi 38,57 Lt.
                                    Tai ką čia dar reikia diskutuoti kur valdžia daugiau liaudžiai dirba ar kuri ūkio forma efektyvesnė. Faktai viską pasako.
                                    Flickr

                                    Comment


                                      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                      Na ir kas iš to? Jei tai išsprendžia užimtumo ir su jo nebuvimu susijusias socialines problemas, tai pirmyn. Ar ekonomika tik dėl ekonomikos, dėl kapitalisto poreikių ar dėl žmonių (visuomenės) poreikių tenkinimo?
                                      Mano (Aš irgi visuomenė ) poreikis yra gauti kokybiškas prekes ir kuo pigiau ir greičiau,o ne išlaikyti šimtus veltėdžių. Verslininko (jis, beje, irgi visuomenė ) tikslas yra su kuo mažesnėmis sąnaudomis pagaminti kuo geresnes prekes, o ne išlaikyti krūvas veltėdžių. Tie kurie skundžiasi, kad jums neduoda darbo, turėtų patys jį kurtis (tai nebedraudžiama), o ne skųstis. Nes niekas to darbo duoti neprivalo.

                                      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                      Darbų galima surasti, net už darbą ir reikia mokėti. Už pašalpas atidirbti negalima- pažeidžiamos žmogaus teisės.
                                      Fail. Lietuvoje labai skatinama atidirbti už pašalpas. Nedirbant greičiausiai pinigais net negausi. Gausi eiti apsiprekinti su socialiniu darbuotoju.
                                      Paskutinis taisė index; 2010.06.22, 11:34.
                                      Post in English - fight censorship!

                                      Comment


                                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                        Tai ką čia dar reikia diskutuoti kur valdžia daugiau liaudžiai dirba ar ūkio forma efektyvesnė. Faktai viską pasako.
                                        "Atskiri faktai neatspindi realios situacijos"

                                        AI1

                                        Comment


                                          Parašė EUcitizenLT;446203
                                          JAV žali popieriukai kažkodėl mylimi ir pageidaujami. [URL="http://en.wikipedia.org/wiki/Reserve_currency"
                                          http://en.wikipedia.org/wiki/Reserve_currency[/URL] Didžioji dauguma kažkodėl juos laiko, kodėl? Nejaugi jie visi kvaili? Kiek girdėjau net Iranas vėl nori dolerių. Kas čia darosi? Beverčių popierių man nereikia, o kodėl kitiems reikia? Rublio irgi nereikia, Baltarusiškų zaičikų nereik, nes Baltarusija, Rusija nestabilios šalis, politinė situacija neaiški, gali būti perversmas


                                          Situacija paprasta kaip trys kapeikos. USA valdo karine jega tas salis,kurios prekiauja nafta ir ja parduoti vercia tik uz dolerius. Todel visam pasauliui ir reikia doleriu ,o ne baltarusisku zaiciku. Ir amerika tuomet turi galimybe neribotaispausdinti sau tuos popieriukus ir kisti juos pasauliui,nes jie turi paklausa: kiekvienai saliai reikia naftos,o ja gali gauti tik uz dolerius.
                                          Jei rusai laikytu ''uz apynasrio'' tas arabu salis prekiaujancias nafta- tuomet rublis butu pasaulio valiuta. Jei kada nors sustiprejusi kinija perimtu sia kontrole-tuomet visiems reiketu ju pinigu ir t.t.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X