Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nusikalstamumas ir necivilizuotas elgesys Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
    Irmantas Baltūsis, FB
    Na, kai žmogus rašydamas pastraipos ilgio tekstą, net poroje vietų nesugeba padėti nosinių raidžių galininko/kilmininko linksniuose, ir net nemoka be klaidų parašyt tokių elementarių žodžių kaip “užbėgdamas” ir “laimėt”, tai man tik džiaugsmas apima, kad tokie beraščiai nedirba valstybės tarnyboje

    Comment


      Parašė 10.000 Rodyti pranešimą

      Na, kai žmogus rašydamas pastraipos ilgio tekstą, net poroje vietų nesugeba padėti nosinių raidžių galininko/kilmininko linksniuose, ir net nemoka be klaidų parašyt tokių elementarių žodžių kaip “užbėgdamas” ir “laimėt”, tai man tik džiaugsmas apima, kad tokie beraščiai nedirba valstybės tarnyboje
      Žiūrėjau Delfi projektą apie Post-Baltiką, kur lankėsi Latvijoje, Latgalėje. Ten rado žmonių su tokiais rūsčiais veidais, kokius nebent postalininiame Sibire galima pamatyt. Kur jie sako "nieko gero, nieko nebus" ir pan. Tokiems žmonėms reikalinga tokia medžiaga ne dėl to, kad jie kažkaip nuo to labiau subręs ar pasidarys protingesni ir padarys pasaulį šviesesnį (yeah, right...), bet tiesiog kaip medžiaga vartojimui. Kaip žibalas lempai.

      Svarstau, kad pasaulis taip neveikia kaip jie įsivaizduoja. Pasaulis yra gan individualiai suvokiamas ir gali gan ramiai gyventi su savo pasaulio įsivaizdavimu arba gali subjurti nuotaika ir pradėt itin neramiai jaustis, arba šiaip būti rūsčiam ant pasaulio kaip susiformavusi asmenybė. Negali teisėsaugos ar politikos paliesti kaip kūnų kaip pvz. kokio televizoriaus rėmo. Žiniasklaida vis tiek yra tikėjimo faktorius. Kaip religija. Patys labiau pasidomintys kokiom nors konkrečiom sritim susiduriam kaip jie kartais iškraipo mintis ar pan.

      Nesakau, kad viskas ten gerai. Jei pasitikėt pvz. Oželyte, kuri dar ir turi pagrįstą optimistinį approach'ą (kaip minimum), o ne kokiais nelabai girdėtais žurnalistais.
      Paskutinis taisė PoDV; 2019.07.25, 14:47.

      Comment


        Parašė PoDV Rodyti pranešimą
        Pvz. Lietuvos ir Lenkijos konfliktas 20 a. pirmoj pusėj irgi galėjo turėt giluminių šaknų iš kokio 13 a., gal nereiktų to visiškai atmesti
        Vargu ar kas nors iš kurios nors pusės neigia, kad šitas konfliktas iš principo tęsiasi bent nuo Liublino jei ne nuo Krėvos laikų. 13 amžius gal jau biški per toli, bet pasidomėjus turbūt ir ten galima rasti užuomazgų. Pvz Mindaugas imdamas vakarietišką, o ne rytietišką karūną programavo bendravimui su lenkais.

        Comment


          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Vargu ar kas nors iš kurios nors pusės neigia, kad šitas konfliktas iš principo tęsiasi bent nuo Liublino jei ne nuo Krėvos laikų. 13 amžius gal jau biški per toli, bet pasidomėjus turbūt ir ten galima rasti užuomazgų. Pvz Mindaugas imdamas vakarietišką, o ne rytietišką karūną programavo bendravimui su lenkais.
          Nors dabar pagalvojus, neaišku. Kalbinis pagrindas kaip ir nebuvo svarbus, lyginant su 19 a. ir vėliau, galbūt giluminiuose kloduose. Dar vėlyvas krikščionybės įvedimas (vis svarstau, kokią įtaką tai daro dab. Lietuvai) irgi galėjo sukurti tam tikrų kultūrinių skirtumų.

          Netgi kalbos gan negiminingos. Lenkų ir rusų kalbos giminingesnės nei Lietuvių ir rusų.

          O pasaulio matymas, sakyčiau po Lietuvos statuso panaikinimo toks turėjo išsivystyti. 19-20 amžius. Jei ATR būtų buvus sėkmingesnė paskutiniais metais, tai būtume sau ramiai gyvenę ir teisėsauga/politika/gyvenama aplinka būtų geresnė situacija. Spėju, gautųsi kažkas panašaus į Austriją-Vengriją, bet sėkmingesniu atveju netgi Rytų Prūsija/Skandinavija. Aišku, civilizacijų peilis dažnai būna barbarai, tai turbūt irgi turėjo įtakos ATR nesėkmei ir Lietuvos vėlyvam civilizavimęsi. Su ATR, manau, nebūtų buvę tokios problemos, jie ir baudžiavą norėjo panaikint anksčiau. Visa Lietuva kaip minimum būtų Suvalkija+

          EDIT: Atsakymą į vėlesnį post'ą įdedu čia
          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Labiau tai, kad nuo pat pradžių lenkai traktavo santykius su LDK kaip aneksiją. Tiesiog su šiokia tokia savivalda. O lietuviai (nežiūrint į kalbinius dalykus ar etniniai lietuviai, ar rusėniškai kalbantys baltarusių ir ukrainiečių protėviai) - kaip dviejų +/- lygiaverčių valstybių sąjungą. iš to išplaukia ir tarpukario įvykiai. Viena pusė matė kaip sąjungos anuliavimą, kita pusė matė kaip sukilėlius neturinčius jokio teisinio pagrindo.

          Spotify gali paieškot Ramanausko ir Rakučio pokalbių šita tema. Rodos ten nemokamai galima visu ilgiu praklausyti. Utubėj tik reklaminės iškarpos yra.
          Nu jo, pagrinde dėl to, kas ir sukurta kalbiniu/kultūriniu pagrindu. Apie Rakutį ir pagalvojau. Įsiminė, kad konflikto priežastys senesnės nei pusė amžiaus (esą grynai dėl romantinio nacionalizmo), kad mažiausiai keli amžiai. Beje klausiau tik iškarpos ir berods ten buvo paminėta.
          Paskutinis taisė PoDV; 2019.07.25, 15:04.

          Comment


            Parašė PoDV Rodyti pranešimą

            Nors dabar pagalvojus, neaišku. Kalbinis pagrindas kaip ir nebuvo svarbus, galbūt giluminiuose kloduose. Dar vėlyvas krikščionybės įvedimas (vis svarstau, kokią įtaką tai daro dab. Lietuvai) irgi galėjo sukurti tam tikrų kultūrinių skirtumų.

            Netgi kalbos gan negiminingos. Lenkų ir rusų kalbos giminingesnės nei Lietuvių ir rusų.
            Labiau tai, kad nuo pat pradžių lenkai traktavo santykius su LDK kaip aneksiją. Tiesiog su šiokia tokia savivalda. O lietuviai (nežiūrint į kalbinius dalykus ar etniniai lietuviai, ar rusėniškai kalbantys baltarusių ir ukrainiečių protėviai) - kaip dviejų +/- lygiaverčių valstybių sąjungą. iš to išplaukia ir tarpukario įvykiai. Viena pusė matė kaip sąjungos anuliavimą, kita pusė matė kaip sukilėlius neturinčius jokio teisinio pagrindo.

            Spotify gali paieškot Ramanausko ir Rakučio pokalbių šita tema. Rodos ten nemokamai galima visu ilgiu praklausyti. Utubėj tik reklaminės iškarpos yra.

            Comment


              Žiežmarių miestelio Lauko gatvės gyventojai sako pasiryžę kovai, kad tik jų kaimynystėje neįsikurtų dešimt neįgaliųjų, kuriems Strėvininkų socialinės globos namai ketina pastatyti atskirą namą. Gyventojai aiškina esą neįgalieji drums ramybę, nes juos matys vaikai, tačiau meras ir globos namų vadovas ramina, kad nauji kaimynai – paprasti žmonės, kuriuos žiežmariškiai jau yra sutikę miestelio gatvėse.

              Į susitikimą Žiežmariuose 15min pakvietė vietos gyventojas Marius. Jis tikino auginantis dvejų metų ir dviejų savaičių vaikus, todėl nenorintis, kad kaimynystėje įsikurtų protinę negalią turintys socialinės globos namų gyventojai.

              „Tie vaikai mūsų, tokį visą reikalą per tvorą matyt, tai žinot... Pastatytas vaikų žaidimų namukas, supynės ir vaikai, žinot, per tvorą matys tuos žmones su negalia, tuos daunus, nu, tai kažkaip nemalonu, aš nežinau“, – 15min apie situaciją pasakojo Marius. Pasak jo, neįgalieji turėtų gyventi ne miestelyje. „Jie tegu integruoja kažkur kitur – taigi aplink Kaišiadoris, Žiežmarius pilna mokyklų sutvarkytų apleistų stovi, ko jie čia lenda į tą miestelį, aš nežinau. (…) Aš nieko prieš tuos žmones, bet raskit vietą jiems. Ar ne taip? Mano gimtadienis penktadienį, atvažiuoja svečių, čia vaikai, supynes nupirkau, čiuožinėja, šašlykus kepam, o čia žmonės per tvorą su visokiais...

              Aš buvau ten tuose Strėvininkuose, mačiau, kaip ten kas atrodo. Ten baisu žinokit, ten, žinokit, tvoros turi būti spygliuotos, geležinės. Tokia integracija, kad ryte rasim paskui ant supynių besisupant? (…) Jie turbūt sakys, kad tvorą uždengsim, tai aš sakysiu: pala, pala, mano vaikų kambariai antram aukšte, tai jie per langą matys, klaus, kas ten, tėti, mama, per žmonės? Mano vaikai nesiintegruos gyvenime“, – 15min teigė Marius. Žiežmarių gyventojas aiškino, kad projektas ruoštas paslapčia, tačiau galiausiai pripažino, kad Strėvininkų socialinės globos namai paaiškinti situaciją pakvietė patys – įkalė stulpelį su kvietimu kalbėtis ketvirtadienį vakare.

              Vakaro susitikimui, pasak Mariaus, vietos gyventojai ruošėsi kaip mūšiui. „Eisim į mūšį. (…) Kaimynai visi sukilo, nu, kam sako mums tie žmonės tokioj vietoj reikalingi. (…) Jeigu ką, teismo keliu eisim“, – žadėjo jis.
              Viskas: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...kai-56-1182548
              #Sverbusešašlykai
              Dar ir pratesimas yra ir video https://www.15min.lt/naujiena/aktual...sim-56-1182676
              Ketvirtadienio vakarą Žiežmarių miestelio Lauko gatvės gyventojai rinkosi į vietą, kur netrukus turėtų būti pastatytas naujas namas. Jame Strėvininkų socialinės globos namai žada apgyvendinti dešimt protinę negalią turinčių žmonių, tačiau vietiniai pasiryžę kovoti, kad statybos neįvyktų. Ketvirtadienį 15min jau rašė, kad Žiežmarių gyventojai itin pasipiktino, jog šalia jų netrukus žadama apgyvendinti dešimt neįgaliųjų su įvairia proto negalia. Savo poziciją jie grindžia tuo, kad negalią turinčių žmonių negalima prognozuoti, ir baime dėl kaimynystėje augančių savo vaikų saugumo. Ketvirtadienio vakarą šalia būsimojo namo susirinko apie 40 žiežmariečių, kurie neslėpė pykčio Strėvininkų socialinės globos direktoriui Kęstučiui Jakeliui, reikalavo jį pasiaiškinti, kodėl su kaimynais dėl tokio sprendimo iš anksto nebuvo susitarta. Pasak gyventojų, apie vykdomus darbus jie sužinojo tik trečiadienį. „Nuvažiavau į seniūniją – niekas nieko nežino, nei meras, nei seniūnas. Pati negalia nėra problema, bet kur garantija, kad jie neateis į mūsų sklypus? Ir nuogai išsirengia, ir galvas daužo – kas man garantuos, kad pas mano vaikus neateis?“ – piktinosi žiežmarietis Marius, gyvenantis arčiausiai būsimojo namo.
              Aukšto IQ Danskės Darbuotojas.

              Comment


                Negaliu patikėt, kad yra tokių žmonių. Baisiau nebūna,

                Comment


                  Parašė vaidasp Rodyti pranešimą
                  Negaliu patikėt, kad yra tokių žmonių. Baisiau nebūna,
                  Ne tik yra, tokių visuomenėje dauguma, ypač provincijoje.
                  Flickr

                  Comment


                    Pastatytas vaikų žaidimų namukas, supynės ir vaikai, žinot, per tvorą matys tuos žmones su negalia, tuos daunus, nu, tai kažkaip nemalonu
                    Mano gimtadienis penktadienį, atvažiuoja svečių, čia vaikai, supynes nupirkau, čiuožinėja, šašlykus kepam, o čia žmonės per tvorą su visokiais...
                    Neblogai kaimietis stumia.
                    If a lion could speak, we could not understand him.

                    Comment


                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                      Ne tik yra, tokių visuomenėje dauguma, ypač provincijoje.
                      Tai ir pas mus forume tokių yra. Vienas toks kažkada taip ir pasakė - nėra tiek daug tų neįgaliųjų, kad jiems pritaikyti visą infrastruktūrą. Pasišlykštėtini ir niekingi išgamos, kurie taip galvoja.

                      Comment


                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                        Ne tik yra, tokių visuomenėje dauguma, ypač provincijoje.
                        Prisiminiau kaip mano emigravę giminės iš provincijos buvo nepatenkinti UK gyventojų požiūriu į imigrantus - "jie net apie gėjus geriau galvoja"

                        Bet tuos iš Žiežmarių už tokias kalbas pasodinčiau į cypę savaitei minimum.

                        Comment


                          Ne tik yra, tokių visuomenėje dauguma, ypač provincijoje.
                          Nėra čia kuo stebėtis, tiesiog provincijos žmonės labiau linkę atvirai tai pademonstruoti. Labiau išsilavinę tas pačias mintis išreikštų subtiliau. Visi juk nori gyventi tarp panašių į save arba geresnių už save (socialinis statusas). Renkantis gyvenamąją vietą tas aspektas lieka ne paskutinėje vietoje.
                          Kai žmonės, pvz., sako, kad viešuoju transportu nesinaudoja, nes jame daug bomžų, skamba kaip ir normaliai, bet jei įvardytų pensininkus, neįgaliuosius ar šiaip žemesnio sluoksnio asmenis, skambėtų įžeidžiamai. Tai dėl etikos daug kas garsiai nepasakoma.

                          Comment


                            Parašė senasnamas Rodyti pranešimą

                            Nėra čia kuo stebėtis, tiesiog provincijos žmonės labiau linkę atvirai tai pademonstruoti. Labiau išsilavinę tas pačias mintis išreikštų subtiliau. Visi juk nori gyventi tarp panašių į save arba geresnių už save (socialinis statusas). Renkantis gyvenamąją vietą tas aspektas lieka ne paskutinėje vietoje.
                            Kai žmonės, pvz., sako, kad viešuoju transportu nesinaudoja, nes jame daug bomžų, skamba kaip ir normaliai, bet jei įvardytų pensininkus, neįgaliuosius ar šiaip žemesnio sluoksnio asmenis, skambėtų įžeidžiamai. Tai dėl etikos daug kas garsiai nepasakoma.
                            Suprantu nakvynės namai, blaivykla, karceris ar dar kas. O čia žmonės su negalia. Aš tokiai kaimynystei neprieštaraučiau. Kaip tik pliuass - visada bus tvarka, jokių balių ir panašiai.
                            Benamių su pensininkais negalima lyginti. Kuom gali autobuse trukdyti pensininkas?

                            Comment


                              Benamių su pensininkais negalima lyginti. Kuom gali autobuse trukdyti pensininkas?
                              Atrodo, kad šiame forume buvo pranešimas apie prakaituotas Šeškinės bobas . Daugelis tokių motyvų pasakoma privačioje aplinkoje arba tarp bendraminčių, nes suvokiama, kad tai neetiška. Labiau pasiturintys ir apsiperka arba ilsisi prabangesnėse vietose ne tik dėl geresnės kokybės, bet ir dėl to, kad nereikėtų trintis tarp ubagų . Tik viešai tokių motyvų visiems neaiškina.

                              Comment


                                Parašė vaidasp Rodyti pranešimą
                                Suprantu nakvynės namai, blaivykla, karceris ar dar kas. O čia žmonės su negalia. Aš tokiai kaimynystei neprieštaraučiau. Kaip tik pliuass - visada bus tvarka, jokių balių ir panašiai.
                                Kodėl nebus balių? Gi žmonės kaip žmonės. Juk juos ne kalėjime laiko. Gyvena, šašlus kepa, švenčia. Ar manai, kad juos laiko su marškiniais ilgom rankovėm ir už 9 spynų?

                                Parašė vaidasp Rodyti pranešimą
                                Kuom gali autobuse trukdyti pensininkas?
                                Neteko susidurti su agresyviom bobutėm, kuriom nepatinka kaip tu atrodai ir jos pasistengs pasyviai arba naudodamos rankinuko kampus tau tai paaiškinti?

                                Comment


                                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą

                                  Atrodo, kad šiame forume buvo pranešimas apie prakaituotas Šeškinės bobas . Daugelis tokių motyvų pasakoma privačioje aplinkoje arba tarp bendraminčių, nes suvokiama, kad tai neetiška. Labiau pasiturintys ir apsiperka arba ilsisi prabangesnėse vietose ne tik dėl geresnės kokybės, bet ir dėl to, kad nereikėtų trintis tarp ubagų . Tik viešai tokių motyvų visiems neaiškina.
                                  Ką tai turi bendro su neįgaliaisiais? Man pensininkai ar neįgalieji VT netrukdo, nors bomžų irgi nemėgstu. Beje, turtingieji autostogauja toliau ne nuo neįgaliųjų ar daunų, o toliau nuo tokių kaimiečių kaip tie žiežmariškiai, kurie garsiai leidžia muziką savo kieme kepdami šašlykus, garsiai rėkauja gerdami alų, o neišauklėti vaikai pastoviai spiegia ar skriaudžia kitus vaikus.
                                  Paskutinis taisė Lettered; 2019.08.02, 10:24.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                    Neteko susidurti su agresyviom bobutėm, kuriom nepatinka kaip tu atrodai ir jos pasistengs pasyviai arba naudodamos rankinuko kampus tau tai paaiškinti?
                                    Turbūt mažai važinėjo VT

                                    Comment


                                      Parašė uzdvidesimt
                                      Turėjau tokia situaciją:
                                      - Sustojau į degalinė kavos (tvarkingai, aiksteleje, su subraižytomis linijomis, kur stovėti leidžiama).
                                      - Grįžtant su kava atvažiuodinėjo "fūra" užsipilti kuro ir užstatė automobilį (degalinės išplanavimas ne pats geriausias).
                                      - Pastebėjus, kad vairuotojas manes per veidrodėlį nemato, bet dar nebuvo išlipęs iš sunkvežimo, nuėjau prie kabinos paprašyti, kad pora metrų pavažiuotų į priekį ir aš galėčiau greitai išvažiuoti (fūristo darbo specifiką suprantu, norėjosi kuo optimaliau susitvarkyti, kad nesitrukdytų nei jo nei mano laikas).
                                      - Kalbėjau mandagiai, bet buvau pasitiktas nepatenkintu tonu "man kurą reikia pilt", "iš kur čia jūs atsirandat".
                                      - Dar kartą paprašiau, kad pavažiuotų, pradėjo keiktis, atsakiau tuo pačiu, pagrasinau, kad iskviesiu policiją, yra kameros ir pan.
                                      - Vairuotojas dar labiau susinervino ir pradėjo rėkti su keiksmais "MAN KURĄ REIK PILT".
                                      - Apsisukęs nuėjau iki savo automobilio ir pasiunčiau ant vyriško lytinio organo.
                                      - Atsisėdus į mašiną sunkvežimį vis tik patraukė, kad galėčiau išvažiuoti.

                                      Taip ir likau nesupratęs čia aš durnas ar kaip.
                                      įtariu, kad furistas pamatęs tamstos kava, specialiai užstatė tą mašiną, nes degalinėje prie kasos per kofemanus ir dešromanus sugaiš antrą tiek laiko kiek pildamas kokius 500 litrų kuro.

                                      Comment


                                        Jeigu automobilis stovėjo ne prie kolonėlės siurblių, o pažymėtoje aikštelėje, tai neturėtų užstatyti.

                                        Comment


                                          Parašė uzdvidesimt

                                          Kavos nematė, nes kavą prieš eidamas "pasikalbėti" pasidėjau į automobilį.
                                          Gal ir nemoloni situacija, bet vistiek is serijos "seniai karo nebuvo". Prieš kokius penkoilika metų postas būtų apie tai, kad pradėjau koliotis su fūristu, tada pribėgo kiti fūristai, primušė su laužtuvais iki sąmonės netekimo, išdaužė mašinos langus ir pradūrė padangas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X