Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai (2023 metai)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Kadangi Krabas uždavė toną, tai Klaipėdos kandidatai į merus išlaikė moralinį, vertybinį ir t.t. egzaminą:

  Klaipėdos mero posto siekiantys Vaitkus ir Petrošius – apie darbus praeityje, „uosto oligarchiją“ ir kam priklauso Krymas
  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...iklauso-krymas

  – Pradėkime nuo kontrolinio klausimo: kam priklauso Krymas? Pone Vaitkau?
  A. Vaitkus: Akivaizdu, Ukrainai.
  – Pone Petrošiau?
  A. Petrošius: Be jokios abejonės, Ukrainai.

  Comment


   #22
   Parašė R.D. Rodyti pranešimą
   Kadangi Krabas uždavė toną, tai Klaipėdos kandidatai į merus išlaikė moralinį, vertybinį ir t.t. egzaminą:

   Klaipėdos mero posto siekiantys Vaitkus ir Petrošius – apie darbus praeityje, „uosto oligarchiją“ ir kam priklauso Krymas
   https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...iklauso-krymas   Klaipėdos atveju reiktu klausti, kas Baltarusijos prezidentas.

   Comment


    #23
    Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

    Klaipėdos atveju reiktu klausti, kas Baltarusijos prezidentas.
    Sutinku, klausimas teisingas.

    Comment


     #24
     Į rinkiminę kovą įtraukiami ir teismai. Dvi savivaldybės (Anykščių ir Visagino) pakliuvo būtent į tokias istorijas. Čia VRK uždraudė dalyvauti į antrą ratą išėjusiems kandidatams toliau. Visgi, dėl Visagino šis sprendimas, panašu, kad turės būti atšauktas:


     Teismas pakeitė sprendimą, kuriuo remiantis D.Štraupaitei uždrausta būti renkamai Apeliacinis teismas neskundžiama nutartimi pakeitė teismo sprendimą, kuriuo remiantis kandidatei į Visagino meres Daliai Štraupaitei buvo uždrausta būti renkamai į meres.

     Po šio sprendimo lieka galioti ankstesnė nutartis, kuria jai buvo uždrausta tik dirbti skiriamose pareigose, BNS pirmadienį pranešė teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Venta Valčackienė.
     Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...um=social&utm_ source=Facebook&fbclid=IwAR0IBcRDj7BcOA4y99shZTR_N eTz3W-CjVZILgZDtj6cKahbbPWsRH-Jq5s#Echobox=1678708266&copied


     Comment


      #25
      Parašė udrius Rodyti pranešimą
      Į rinkiminę kovą įtraukiami ir teismai. Dvi savivaldybės (Anykščių ir Visagino) pakliuvo būtent į tokias istorijas. Čia VRK uždraudė dalyvauti į antrą ratą išėjusiems kandidatams toliau. Visgi, dėl Visagino šis sprendimas, panašu, kad turės būti atšauktas:
      Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...um=social&utm_ source=Facebook&fbclid=IwAR0IBcRDj7BcOA4y99shZTR_N eTz3W-CjVZILgZDtj6cKahbbPWsRH-Jq5s#Echobox=1678708266&copied

      Štraupaite jau grąžino į antrą turą...tos Butkevičienės iš VRK nereikėtų pačios išmesti?
      Paskutinis taisė Brokeris; 2023.03.14, 19:08.

      Comment


       #26
       Dar vienas VRK fiasko - VRK sprendimas dėl Tubio irgi pripažintas neteisėtas.

       Comment


        #27
        Parašė udrius Rodyti pranešimą
        Dar vienas VRK fiasko - VRK sprendimas dėl Tubio irgi pripažintas neteisėtas.
        Nuoroda

        VZ.LT 2023.03.14
        Teismas panaikino VRK sprendimą dėl K. Tubio pašalinimo iš Anykščių mero rinkimų
        Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) antradienį panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą, kuriuo kandidatas į Anykščių rajono merus Kęstutis Tubis pašalintas iš rinkimų. VRK dėl šio sprendimo renkasi į posėdį, po kurio paaiškės tolesnė rinkimų šioje savivaldybėje eiga.

        https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...#ixzz7vwjrblgb
        Visagine VRK nutarė paklausti po keleto metų, ar draudimas užimti pareigas liečia V. Štraupaites ir draudimą būti išrinktai. Panevėžio apygardos teismas "papildė" jau seniai įsiteisėjusiį sprendimą. Aukšteniės instancijos teismas tą sprendimą panaikino.
        VRK spėjo iki išankstinio balsavimo atspausdinti rinkimų biuletenius ir su V. Štraupaites pavarde, ir be jos.

        Anykščiuose buvo kiek kitokja situacija..
        Panevėžio apygardos teismas š.m. vasartio pradžioje priėmė sprendimą dėl draudimo eiti pareigas. , K.Tubis per dieną sumokėjo baudą ir iškart atvežė šakneles. Buvo išduotas kandidfiato pažymėjimas. kažkutri partija klausė ar niekas nesikeičia, o VRK sakė, kad "nėra pagrindo" neišduoti pažymėjimo.
        Po kelių savaičių VRK "dašuto" paklausti Panevėžio apygardos teismo ir dėl draudimo K. Tubiui. Paklausė tik vasario gal,e atskaymą gavo kovo 3 d. (penktadienį prieš rinkimus) ir dar spėjo juos ugadinti, kaip per balsavimą viešai pasakė, jog Tubiui atiduoti balsai bus išmesti į kibirą.
        Apeliacinės instancijos teismo sprendimas atėjo šiandien, kai jau prasidėjo išankstinsi balsavimas...

        VRK savo veiksmais įtakojo rinkimų rezulktatus - jei šie du kandidatai pralaimės , bus galima skųsti, nes buvo nelygios sąlygos. Bet gali būti ir taip, kad nukentėję K.Tubis ir D.Štraupaitė susialuks daugiau balsų nei būtų gavę normaliai..
        Neaišku su kuo varžytis buvo ir jų konkutrentasm Su nosimi liko ir trečioje vietoje buvę kandidatai.

        Tokių VRK anekdotų nebuvo nei prie L. Matjošaitytės, nei prie Z.Vaigausko.

        Comment


         #28
         TV3.lt 2023.03.14
         Šiandien – išmeta, rytoj – vėl grąžina:
         Paaiškino, kas vyksta dėl Štraupaitės ir Tubio
         Teismams ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) susivėlus dėl dviejų kandidatų į merus galimybių toliau tęsti kovą dėl posto, netikrumo ir chaoso sekmadienį vyksiančiuose rinkimuose padaugėjo. Po pirmojo rinkimų turo Anykščių ir Visagino merais norintys tapti kandidatai dėl teistumo buvo pašalinti iš tolimesnės kovos, bet šiandien, jau prasidėjus išankstiniam balsavimui, aiškėja, kad jiedu rinkimuose, matyt, dalyvaus. Politologai sako, kad tokio chaoso VRK dar nėra buvę, o politikai grasina kviesti VRK vadovę „ant kilimėlio“.

         https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/...tubio-n1223827

         Comment


          #29
          Seimo pirmininkės interviu, kuriame labai aptakiai kalbama ir apie vykstančius rinkimus bei VRK darbą.
          Panašu, kad visi nesklandumai rinkimų su antru turi nesibaigs.

          Delfi.lt 2023.03.16
          Čmilytė-Nielsen prabilo apie santykius koalicijoje: tikrai ne viskas yra gerai
          – Antradienį prasidėjo balsavimas antrajame savivaldybių merų rinkimų ture. Šie savivaldos rinkimai neapsiėjo be teisinių kazusų ir skandalų – per pusę tūkstančio kandidatų buvo išbraukti dėl netinkamų nuotraukų ir biografijų, vėliau grąžinti į rinkimus. Dabar, jau vykstant balsavimui, VRK grąžino į rinkiminę kovą Dalią Štraupaitę bei Kęstutį Tubį, anksčiau taip pat panaikinusi šių kandidatų registracijas.Susiduriant su tokiais skandalingais atvejais, parlamente vis garsiau keliamas klausimas dėl VRK pirmininkės Jolantos Petkevičienės likimo poste. (...)

          – Ignoruoti, kad šiuose rinkimuose viskas nebuvo gerai, neišeina.
          Tiek Visagino, tiek Anykščių atveju yra labai daug painiavos, kuri rinkėjams sumaišo kortas, galima sakyti. Tiesiog tai yra tie dalykai, kurių demokratiniuose rinkimuose neturėtų būti. Aš visgi būčiau linkusi sulaukti rinkimų pabaigos – jie jau visiškai šalia mūsų, kovo 19 d. baigsis antrasis rinkimų turas.
          Ir tada neišvengiamai bus dvejopų svarstymų. Iš vienos pusės, ar yra poreikis keisti teisės aktus, ar yra poreikis inicijuoti kažkokius pakeitimus Rinkimų kodekse, nes gali būti, kad taip yra. Ir klausimas dėl VRK kompetencijos – ar viskas buvo padaryta teisingai tomis pakankamai komplikuotomis, sudėtingomis sąlygomis, kadangi mes žinome, kad buvo ne vienas teismo sprendimas. Teismų sprendimai buvo skirtingi, diametraliai priešingi. Ir VRK šioje sudėtingoje situacijoje kaskart reikėjo ieškoti sprendimų.
          Bet aš, pavyzdžiui, mačiau ir vakar (antradienį – ELTA) vakare – dar specialiai pasitikrinau – kad, netgi prasidėjus išankstiniam balsavimui Visagine, VRK svetainėje vis dar buvo (nurodytas – ELTA) ne tas kandidatas, kuris dalyvavo rinkimuose. Natūralu, kad taip negali būti. Tai siunčia neteisingą, klaidinančią žinutę rinkėjams ir tai jau yra kompetencijos klausimas.

          – Ar Jums šioje situacijoje netrūksta VRK – tiek pirmininkės, tiek komisijos narių – viešų paaiškinimų dėl situacijos? Atrodo, atpirkimo ožys akivaizdus, tačiau kai kurie tos pozicijos pasigenda. (...).
          – Šiuo momentu pirmininkė serga ir šiuo momentu vyksta rinkimai. Aš manau, kad jiems pasibaigus tiek paaiškinimo ar vertinimų sulauksime ir iš pačios komisijos – taip numanyčiau, taip spėju.(...)

          Kaip ir sakiau, tuomet bus matyti ir Seime įvairių iniciatyvų, reaguojant į tą situaciją, kuri, pripažinkime, per šiuos rinkimus nebuvo gera. – Kitais metas Lietuvoje vyks treji rinkimai. Ar galima rizikuoti ir eiti į tokį rinkimų vajų su dabartine VRK sudėtimi? – Čia nėra galutinio atsakymo. Pasikartosiu – reikia sulaukti antrojo turo pabaigos, reikia išanalizuoti tai, kas įvyko, ar yra tam tikrų objektyvių klaidų iš VRK pusės, kurias galima identifikuoti, ar yra poreikis keisti Rinkimų kodeksą. Tuomet bus galima apsispręsti dėl tolimesnių žingsnių. Manau, kad dabar turėtų būti tokia eiga. Vienareikšmiškai atsakyti į klausimą – ar dabartinės sudėties VRK pajėgi eiti į 2024 metus – negaliu, nes neturiu tokio atsakymo. Tą reikia analizuoti.

          – Ne paslaptis, kad Jūs teikėte J. Petkevičienės kandidatūrą į VRK pirmininkes. Galbūt šiomis dienomis, kai prasidėjo teisiniai procesai dėl D. Štraupaitės ir K. Tubio, kontaktavote su ja?
          – Ne, su pirmininke nebendravau šiomis savaitėmis. Vėlgi, puikiai suprantu, kad vyksta rinkimai, kad VRK tikrai dirba nuolat, visą laiką. Manau, kad laikas kontaktuoti ne dabar, o pasibaigus rinkimams.

          – Jūsų kolega Seime, Liberalų Sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, dar iki grąžinant K. Tubį atgal į rinkimus, išplatino poziciją ir pripažino, kad rinkimai Anykščiuose ir Visagine nepavyko. Jis mano, kad šiose savivaldybėse reikėtų pakartoti antrąjį merų rinkimų turą. Sutiktumėte?
          – Manau, kad tikėtina, jog, visų pirma, gali būti kreipiamasi į teismą. Tai gali būti ir pačių kandidatų, politinių partijų (skundai – ELTA), nes akivaizdu, kad natūrali rinkimų eiga buvo sutrikdyta. Vėlgi, kaip ir sakau, labai aiškiai identifikuoti kaltininkus galbūt ne tas laikas.
          Bet štai čia turime Visagino pavyzdį, kai, vykstant rinkimams, sulaukiama, aš taip suprantu, rinkėjų skambučių, kurie nebesupranta, kas vyksta, kai biuletenyje yra vienos pavardės, puslapyje – kitos pavardės... Akivaizdu, kad taip neturėtų būti.
          Manau, kad nemaža tikimybė, jog bus kreipiamasi į teismą, ir tada ne politikams spręsti, kokie ten bus priimti sprendimai. Tačiau neatmetu galimybės, kad bus kartojami rinkimai ir ten, ir ten – ir Visagine, ir Anykščiuose.

          https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=92813719
          Paskutinis taisė Romas; 2023.03.20, 06:12.

          Comment


           #30
           Kova dėl Klaipėdos mero posto baigta: konservatorius Petrošius pripažįsta pralaimėjimą
           https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...a-pralaimejima

           Pasiekiant pirmiesiems rezultatams iš rinkimų apylinkių aiškėja, kad didžiausio rinkėjų palaikymo sulaukia komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis Arvydas Vaitkus. Atotrūkis jau toks, kad konservatorių atstovui Audriui Petrošiui konkurento pasivyti nepavyks, apie 22 valandą vakaro jis pripažino – mūšis dėl mero posto pralaimėtas.
           Buržuazinis nacionalizmas užgniaužtas. Laikas darbo liaudžiai priešintis kapitalistų išmonėms ir vystyti tautų draugystę su Baltarusijos TSR ir Rusijos TFSR.
           Paskutinis taisė Košutas; 2023.03.19, 21:18.

           Comment


            #31
            Parašė udrius Rodyti pranešimą
            Galima suvesti jau rezultatus - antrame ture konservatoriai gavo du merus - Vilniaus ir Pasvalio. Buvo dar šansas su Šilalę, bet jau akivaizdu, kad ten pralaimėta. Rinkimai baigėsi visišku konservatorių ir laisvės partijų fiasko.
            Tačiau konservatorių etatinė blogų naujienų komentuotoja R.Morkūnaitė paneigė, kad dabartinė Seimo valdančioji koalicija pralaimėjo rinkimus.
            Ji ypač pabrėžė Liberalų sąjūdžio pasiekimus visoje Lietuvoje - Trakuose, Kaišiadoryse, Elektrėnuise ir net Zarasuose.

            Comment


             #32
             Delfi.lt 2022.03.20
             Nepaisant Benkunsko, konservatoriai šios nakties nenorės prisiminti
             „Konservatoriams ši naktis viena iš tų, kurias jie labai norės pamiršti. Jie gali kiek nori guostis, kad Vilnius – tas pagrindinis didysis prizas, bet su visa pagarba Molėtams, Kupiškiui ir Pasvaliui jie ne tokių rezultatų tikėjosi ir tikrai labai akivaizdžiai suveikė efektas, kai jeigu antrame ture konservatorius, rinkėjai balsuos už bet ką, kad tik ne konservatorius laimėtų“, – teigė VDU politologas I. Kalpokas

             https://m.delfi.lt/lietuvoje/article.php?id=92843173

             Comment


              #33
              Parašė Romas Rodyti pranešimą
              Tačiau konservatorių etatinė blogų naujienų komentuotoja R.Morkūnaitė paneigė, kad dabartinė Seimo valdančioji koalicija pralaimėjo rinkimus.
              Ji ypač pabrėžė Liberalų sąjūdžio pasiekimus visoje Lietuvoje - Trakuose, Kaišiadoryse, Elektrėnuise ir net Zarasuose.
              atsiprašau, konservatoriai laimėjo 5 merų postus - neįvertinau Kupiškio. Bet kokiu atveju tai yra MINUS 6 merų postai. O LIberalus reikia sveikinti. Ir čia taip, rezultatai pasiekti dėka konservatorių ir laisviečių dėka - visur balsuota PRIEŠ juos

              Comment


               #34
               O čia vis dar veikia, kad landsbergis sugriovė kolūkius ir šimonytė praskolino lietuvą? Ar atsirado naujų trendu?
               Neišmeskite spalvų

               Comment


                #35
                Parašė dts Rodyti pranešimą
                O čia vis dar veikia, kad landsbergis sugriovė kolūkius ir šimonytė praskolino lietuvą? Ar atsirado naujų trendu?
                Išties nesuprantama, kas čia tokio naujo


                Comment


                 #36
                 Parašė Romas Rodyti pranešimą
                 Delfi.lt 2022.03.20
                 Nepaisant Benkunsko, konservatoriai šios nakties nenorės prisiminti
                 Jop, tikrai, blogiausia, kas galėjo nutikti konservatoriams

                 Click image for larger version

Name:	7f4b6l.jpg
Views:	324
Size:	70,5 kB
ID:	2038278

                 Comment


                  #37
                  Merų rinkimų rezultatų 2019 m. ir 2023 m. palyginimas.
                  "Varrnele" pažymėtos savivaldybės, kur merai laimėjo I ture
                  2019 metų merų rinkimai savialdybėse

                  https://www.maps.lt/rinkimai2019sav/...atai_II_turas/

                  2023 metų merų rinkimai savaldybėse

                  https://rinkimai.maps.lt/rinkimai2023/savivaldybes/

                  Comment


                   #38
                   Taigi, jei rinkimai į Seimą vyktų dabar, rezultatai atrodytų taip:

                   Pirmas stulpelis - tarybos balsai, antras stulpelis - merų balsai (procentais).

                   Politinių partijų gauti balsai
                   5 Lietuvos socialdemokratų partija 18,1 17,6
                   9 Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 16,8 16,1
                   12 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 9,6 9,5
                   11 Liberalų sąjūdis 7,2 7,6
                   7 Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ 6,9 6,3
                   1 Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 5,5 4,9
                   18 Partija „Laisvė ir teisingumas“ 5,4 7,2
                   8 Darbo partija 3,8 3,0
                   13 Laisvės partija 3,7 2,7
                   10 Lietuvos regionų partija 2,6 2,6
                   3 Lietuvos žaliųjų partija 1,7 1,3
                   17 Nacionalinis susivienijimas 1,2 0,8
                   14 Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) 1,0 1,0
                   9 Centro dešinės koalicija (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija) 0,7 0,0
                   4 Krikščionių sąjunga 0,5 0,5
                   4 „STIPRI ŠEIMA – STIPRUS KAUNAS“ Krikščionių sąjungos ir Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) koalicija 0,3 0,0
                   11 Koalicija „Geriausias pasirinkimas“ (Partija „Laisvė ir teisingumas“, Laisvės partija, Liberalų sąjūdis) 0,2 0,0
                   2 Partija „Jaunoji Lietuva“ 0,1 0,0
                   11 Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų koalicija „Visaginiečių koalicija“ 0,1 0,0
                   3 Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos žaliųjų partijos koalicija „Už laisvę augti“ 0,1 0,0
                   6 Žemaičių partija 0,1 0,0
                   Politinių komitetų gauti balsai 14,4 16,9

                   Comment


                    #39
                    Parašė udrius Rodyti pranešimą
                    Taigi, jei rinkimai į Seimą vyktų dabar, rezultatai atrodytų taip:

                    Pirmas stulpelis - tarybos balsai, antras stulpelis - merų balsai (procentais).

                    komitetų balsai ir resursų stoka (tiek pinigai tiek asmenys) partijose gerokai iškraipo vaizdą savivaldos rinkimuose. bet koalicija tarp socdemų ir Skverno labai įmanoma.

                    Comment


                     #40
                     Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

                     komitetų balsai ir resursų stoka (tiek pinigai tiek asmenys) partijose gerokai iškraipo vaizdą savivaldos rinkimuose. bet koalicija tarp socdemų ir Skverno labai įmanoma.
                     Bendras vaizdelis gali atrodyti kiek kitaip. Pagal bendrą lentelę laisvės partija kaip ir nepraeina į seimą, bet jie neturėjo galimybės surinkti balsų nes jų kandidatų nebuvo daugelyje savivaldybių. tas pats liečia ir liberalus. Socdemai dalyvaudami visur kur įmanoma parodė pilną savo potencialą t.y. surinkti apie 200K rinkėjų. Trumpa išvada, kad savivaldos rinkimimai tikrai nėra ženklas, kad socdemai turi kažkokį potencialą laimėti kitus seimo rinkimus. Žinant TS-LKD elektorato pavyzdingumą ir uolumą balsuojant 80/20 statau, kad TS-LKD vėl laimėtų.
                     Neišmeskite spalvų

                     Comment

                     Working...
                     X