Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Baltijos sąjunga

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #81


  Click image for larger versionName:	61136509_2279877388927077_5871136198172344320_o.jpgViews:	1Size:	363,6 kBID:	2037142

  Click image for larger versionName:	61233421_2279877372260412_264122329582272512_o.jpgViews:	1Size:	256,0 kBID:	2037143

  sankauskas , darom?
  Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

  Comment


   #82

   Na, tai kaip straipsnyje ir siūloma, Šiauliai lai lieka verslo ir pramonės centru, o sostinę galime daryti Kužiuose arba Gruzdžiuose
   If a lion could speak, we could not understand him.

   Comment


    #83
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Aš įsivaizduoju, kaip šita diskusija prajuokintų (o gal papiktintų) estus. Na Lietuva, Latvija - suprantama. O Estija prie ko, jie savo giminių neturi? Su kuo Talino ryšiai artimesni - Helsinkiu (su keltu plaukioja dirbti, gauna turizmo srautus, investicijas, galu gale - netgi gali vieni kitus bent kažkiek suprasti ką kalba), ar Ryga ir Vilniumi?
    Taliną palikim švedam. Tallinn can into Scandinavia. O vat Liela Republika buvo visai neprasta.

    Click image for larger version

Name:	liela republika.png
Views:	571
Size:	2,03 MB
ID:	2037147
    Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

    Comment


     #84
     Šitos "Lielos Republikos" šiais laikais gyventojams reikia be daugiau nei Austrijos - Vengrijos, Osmanų imperijos, TSRS, Aukso Ordos ar Makedoniečio imperijos. Gyvenam XXI amžiuje, alio, visai kitos realijos, etninės valstybės.

     Gražiai atrodo, kai viena ranka palaikom Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, o kita ranka kažkas postina tokius žemėlapius su Ukrainos dalimi savo sudėtyje? Gal apsispręskim su vertybine pozicija.
     Snowflakes will attack U <3

     Comment


      #85
      Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

      Taliną palikim švedam. Tallinn can into Scandinavia. O vat Liela Republika buvo visai neprasta.
      Gal kas žino, kaip dabartinė LT-LV siena yra nustatyta? Draugiškai susitarė tautiniu ar kažkokių istorinių sienų atžvilgiu?
      Flickr

      Comment


       #86
       Kas tau sakė, kad istorija pasibaigė? Vienos sąjungos subyra, kitos atsiranda. Visai nesenai mes iš vienos peršokom į kitą ir visiems gyventojams tas patiko. Nebus amžinos taikos ir amžinų sienų.
       Aš neliūdnas - aš blaivus

       Comment


        #87
        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

        Gal kas žino, kaip dabartinė LT-LV siena yra nustatyta? Draugiškai susitarė tautiniu ar kažkokių istorinių sienų atžvilgiu?
        Istorinė LDK-Livonijos siena. Su pastumdymas Palangoj ir Ilzenberge ir gal dar kur su Simpsonu užbaliavojo vietiniai

        Comment


         #88
         Lietuvos ir Latvijos siena, jos atsiradimo metu (Livonija, kalavijuočiai) buvo kažkas panašaus, kaip šiuolaikinės Afrikos valstybių sienos - savo laiku tai buvo labai dirbtinė siena, neatsižvelgusi į etnosus, perkirtusi gentis. Po to abiejose sienos pusėse prasidėjo atskira etnogenezė, suformavusi 2 tautas. Dabar, kai tautos susiformavusios ir jų etninė riba eina +/- pagal tą sieną, apie jos "neatitikimą" kalbėti vėlu, nes dabar, ji atitinka etnines ribas. Bet čia buvo tas atvejis, kai pirmiau atsirado siena, o tik po to etnosai, bet ne atvirkščiai.
         Paskutinis taisė Tomizmas; 2023.03.15, 14:32.
         Snowflakes will attack U <3

         Comment


          #89
          Parašė Emil Rodyti pranešimą
          Šalių ekonominis vystymasis labai panašus
          Tai kad patys latviai net taip nemano, jie teigia, kad atsilieka mažiausiai 10 metų ekonomiškai nuo Lietuvos. Latviją pagal ekonomiką derėtų lyginti su Bulgarija, gal net Kazachstanu, bet ne Lietuva.

          Dešimtmečiu atsiliekame nuo Estijos ir Lietuvos! Kodėl?

          ekonominė situacija tampa vis sudėtingesnė, o gyventojų mokumo problemos tampa vis aktualesnės, todėl ieškome atsakymų į klausimus, kaip paaiškinti žemą žmonių mokumo lygį Latvijoje, kuris gerokai atsilieka nuo abiejų kaimyninių šalių – Estijos ir Lietuvos.

          "Mes maždaug dešimčia metų atsiliekame nuo dviejų kaimyninių šalių. Jei pažiūrėtume į BVP vienam gyventojui, tai mes turime apie 70 proc. ES vidurkio, o Lietuva ir Estija – 86 proc. Esame maždaug Lenkijos ir Vengrijos lygyje, bet jie aplenkė Ispaniją", – lygina Latvijos darbdavių konfederacijos (LDDK) finansų ir mokesčių ekspertas Jānis Hermanis.

          Click image for larger version

Name:	596440_0d89e7bdd3.jpg
Views:	434
Size:	118,4 kB
ID:	2037289
          Pilnas straipsnis.

          Parašė Emil Rodyti pranešimą
          gyventojų skaičius ar tankumas Europos kontekste taip pat (tik Latvija dar rečiau apgyvendinta, ten daugiau miškų). Be to, genetiškai lietuviai panašiausi į latvius, estus, suomius ir baltarusius.

          Man Latvija yra tuščia šalis kaip kokia Estija, nes 34% gyvena sostinėj (Rygoj), dar bene 25% aplink Rygą (artimiausiame rajone 30 km spinduliu), o aplink tuštuma, miškas. Daug labiau jau rytų Lenkija ten kur Suvalkai, Bialystokas yra panašu į Lietuvą, o Latvija provincijoj bent dvigubai tuštesnė už Lietuvą. Lengva įsivaizduot, nes už Vilniaus ribų Lietuvoj gyvena 2,2 milijono gyventojų, atmetus priemiesčius vistiek lengvai lieka 2 milijonai, o Latvijoj su vienodu kaip Lietuva plotas už Rygos gyvena vos 1,15 mln., bet atmetus priemiesčius lieka mažiau nei 800 tūkstančių.

          Click image for larger version

Name:	G227_03_RMA_Apdzivojuma_blivums_1-25mlj.jpg
Views:	436
Size:	194,9 kB
ID:	2037288

          Parašė Emil Rodyti pranešimą
          To paties negaliu pasakyti apie Lenkiją. Lankydamasis ten jaučiausi daug labiau „užsienyje“ nei kad būdamas Latvijoje.
          Lenkijoj jaučiuos visiškai lietuviškoj aplinkoj, tik viskas sustambinta: didesni miestai, didesni žmonių kiekiai, daugiau judesio. Viskas vienoda: kultūra, religija (daug bažnyčių, Marijos, Jėzaus koplytėlių, kryžių), labai panaši architektūra, jos stilistika. Istorija visa bendra, eini Lenkijoj, visur Mickievičiaus gatvė, Pliaterytės alėja, Jogailos prospektas. Užeini į muziejų, ten kokio Radvilos portretas, nueini prie žinomo pastato, skaitai aprašymą - priklausė Sapiegai. Tai iš esmės viskas yra tas pats, net mazoviečiai yra tarp 5 ir 10 amžių suslavinti baltai, greičiausiai jotvingiai. Pavyzdžiui, Varšuvoje yra ne vienas baltiškas vietovardis, pavyzdžiui miesto rajono pavadinimas Mokotowo (lietuviškai būtų Mėgotuva), Bialystoke yra rajonas Dojlidy - nuo lietuviško žodžio dailidės ir kt., kai kas net sako Varšuva nuo veržuvos - tokio tinklo žuvims gaudyti upėse ar nuo veržlumo, sraunios upės.

          Latvijoj kita kultūra. Didelėj daly Latvijos kita religija, architektūra šalta, nordiška, tikrai ne kaip pas mus barokas, bet šiaurės gotika ar šiaurės modernas, Patys latviai tylūs, vangūs, šiaurietiški, mes labiau gyvesni, europietiški, tokie mini lenkai, šiaip mažai skiriames, tuo labiau labai persimaišę (ne veltui Sūduvoje daug pavardžių kaip Paliokas - nuo Poliak, reiškia Lenkas). Latvių visai kita kultūra, jie persimaišę su estais, dedasi vokiečiais (kitokias kabutes, kitokia tvarka rašo datas, mėnesius ir kitka).


          Beje, pas mus kaip ir lenkus, yra tie patys mėnesių pavadinimai, o pas latvius - janvariai ir dekabriai, februarijai ir marcijai. Ir dar rašys kaip nors 26. Decembris - didžiosios raidės, nukopijuotos nuo vokiečių, taškas po skaičiaus, tvarka atvirkštinė. Nejaučiu jokio bendrumo visur Latvijoj matydamas vien tik tokius dalykus. Koks gali būti bendrumas, jei latviai net žodį katinas rašo su K-nosine (mes net neturim tokių garsų), kurią taria kaip kčj. Tiesa, kalbos panašios, bet tai ir viskas, kas liko iš bendrumų prieš 1500 metų. O nuo to laiko latviai labai glaudžiai susidėjo su estų gentimis ir PUSĘ jų asimiliavo (visus lyvius ir didžiąją dalį pietų estų - atskira etnografinė grupė kaip mūsų žemaičiai). Dėl to pusė Latvijos vandenvardžių yra finiški (panašūs į estų). Siūlau būtinai pasinagrinėt šitą viduramžių schemytę, gal kas paaiškės (pavyzdžiui, kad gera pusė latvių yra sėkmingai sulatvinti per 500 metų lyviai ir pietų estai).
          Click image for larger version

Name:	Baltai 2.jpg
Views:	530
Size:	906,0 kB
ID:	2037287
          Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

          Comment


           #90
           Parašė Lettered Rodyti pranešimą

           Gal kas žino, kaip dabartinė LT-LV siena yra nustatyta? Draugiškai susitarė tautiniu ar kažkokių istorinių sienų atžvilgiu?
           Paprastai: latviai įsibrovė į Palangą ir įsliūkino į Kauno gubernijos miestelį – Aknystą. Lietuviai pasitraukė iš užimtų miestelių kaip Subatė, Ilūkstė ir Gryva, o latviai nedelsdami ten įsiveržė ir įsitvirtino, todėl neliko ką į ką mainyti. Teko atsisveikinti su Aknysta, Brunava, Būdberga ir dar keliais kaimukais, iš viso beveik 300 kvadratinių kilometrų norint atgauti Palangą ir 6 kvadratinius kilometrus Būtingės kaimo, kuriame gyveno latviai. Latviai savo naujus teritorinius įgijimus laikė derama kompensacija už prarastą beveik visą Valgos miestą ir vienintelę Latvijos galėjusią atitekti Ruonių salą su plačiu žvejybiniu rajonu –abi teritorijas perėmė estai, nes taip pat įvedė kariuomenę gilokai į latviškas teritorijas (matosi žemėlapy viršuje).
           Click image for larger version Name:	Latvija 2.png Views:	0 Size:	2,01 MB ID:	2037291

           Apie Subatę, Ilūkstę ir Gryvą iš Vilniaus universiteto tyrimų apie XIX amžių. Tai paaiškina kodėl ir į ką lietuviai pretendavo ()ten gyveno katalikai, kurie melsdavosi su savo vadovu Žemaičių vyskupu).
           Click image for larger version Name:	19 a etnogr.png Views:	0 Size:	1,07 MB ID:	2037292
           Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

           Comment


            #91
            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
            Lietuvos ir Latvijos siena, jos atsiradimo metu (Livonija, kalavijuočiai) buvo kažkas panašaus, kaip šiuolaikinės Afrikos valstybių sienos - savo laiku tai buvo labai dirbtinė siena, neatsižvelgusi į etnosus, perkirtusi gentis. Po to abiejose sienos pusėse prasidėjo atskira etnogenezė, suformavusi 2 tautas. Dabar, kai tautos susiformavusios ir jų etninė riba eina +/- pagal tą sieną, apie jos "neatitikimą" kalbėti vėlu, nes dabar, ji atitinka etnines ribas. Bet čia buvo tas atvejis, kai pirmiau atsirado siena, o tik po to etnosai, bet ne atvirkščiai.
            Tai kad ne, jei XIX a. rusų etnografai paišė, kad aplink Nemunėlio Radviliškį gyvena latviai, dar kitur nemažai, tai dabar Lietuvoj turim tik vieną kaimą su latviais gyventojais - Būtingę. Bet dėl lietuvių kaimų gerokai klysti, nes yra visa juosta lietuviškų kaimukų pasieny. Todėl negalime sakyti, kad griežtai palei sieną eina etnografinė riba. Pats pagalvok, Latvijoj gyvena apie 25 ar 30 tūkstančių lietuvių, bet dauguma ne Rygoje ar Liepojoje, bet kaimukuose paisenyje, bendroj sumoj gausis koks geras 20 000, labai didelis skaičius.
            Click image for larger version Name:	120466_1.jpg Views:	1 Size:	207,7 kB ID:	2037296
            Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

            Comment


             #92
             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             Gražiai atrodo, kai viena ranka palaikom Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, o kita ranka kažkas postina tokius žemėlapius su Ukrainos dalimi savo sudėtyje? Gal apsispręskim su vertybine pozicija.
             Matau tave ŽIAURIAI įžeidė šis istorinis latvių sukurtas žemėlapis. Įdomu, kokiu būdu latvių sukurtas istorinis žemėlapis, kuriame parašiau „Respublika buvo“, ĮŽEIDŽIA tavo Why-Generacijos hyper-jautrią dūšelę? Žemėlapis gana įdomus, nes latviai papaišė ukrainiečių ir lenkų ribą, ypač mažai lenkams palikę, kiek jie realiai ir būtų turėję jei ne kariniai iškovojimai 1920 m. O vat lietuviams latviai visą Belorusiją užrašė ir viską pavadino Lietava.

             Parašė mantasm Rodyti pranešimą

             Istorinė LDK-Livonijos siena. Su pastumdymas Palangoj ir Ilzenberge ir gal dar kur su Simpsonu užbaliavojo vietiniai
             Stelmuiža kaimą padovanojo su seniausia medine bažnyčia Lietuvoje ir seniausiu ąžuolu. ​ Bet šiaip mažokai, lyginant su Smetonos ambicijom visą šmotą žemės pasiimt iki Susėjos upės.
             Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

             Comment


              #93
              Man įdomu kada ir kaip lietuviai pasisavino iš Livonijos "Marijos žemės" (Terra Mariana) vardą ?
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


               #94
               Parašė Tomas Rodyti pranešimą
               Man įdomu kada ir kaip lietuviai pasisavino iš Livonijos "Marijos žemės" (Terra Mariana) vardą ?
               Turbūt panašiu metu, kai Jonas Kazimieras Lvivo katedroje 1656 m. prisisaikdino save ir visą ATR Marijos, Lenkijos (ir kitų jojo žemių) karalienės, globai. Manau moksliškai galima įrodyti, jog latviai iš lietuvių užėmė ir aneksavo šį 'terra Mariana' titulą, klastodami istoriją

               Comment


                #95
                Na šiaip jau ne latviai, o estai

                Comment


                 #96
                 Tai va, o ką daryti su estais, kai jų vos ne pagrindinis ordinas yra Marijos žemės kryžius (Maarjamaa Risti):
                 https://et.wikipedia.org/wiki/Maarja...enetem%C3%A4rk


                 It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                 Comment


                  #97
                  Tai kad skirtinga kilmė. Lietuva kaip Marijos žemė žinoma tikriausiai nuo vieno pirmųjų Švč. Mergelės Marijos apsireiškimų – Šiluvos apsireiškimo 1608 m.


                  O šiaip neaišku ko čia pavydėt? Taip, estai pasigrobė baltų Aisčių pavadinimą, belarusai gviešiasi Pagaunės herbo ir kniazių Hiagzymynų, Alhierdų ir Mendouhų, Lenkai pavogė Jogailą, o latviai nugvelbė Marijos žemę – bet mes vis dar turim Vilniaus rajoną su jo oficialiu globojančiu vadovu – Jėzumi.
                  Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

                  Comment


                   #98
                   Mes turim Kauną ir Garliavą. Tai yra tikroji Lietuva.

                   Comment


                    #99
                    Dangoraižistas pavartojo aktualiausią jam jausmą nurodantį žodį — PAVYDĖT. Dauguma jo komentarų yra siekimas išaiškinti, kas ko kam turi arba neturi PAVYDĖT. Ir dauguma nulemti pavydėjimo kaip vertybės ir / arba pasekmės.
                    ПТН ПНХ
                    «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                    Comment

                    Working...
                    X