Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Tomas Rodyti pranešimą
  Teisibę sako.
  Tajp kaimine buwo kalinininingrade sake rusijoi ten dushios zhmones ne tai kai pas mus ((((
  Snowflakes will attack U <3

  Comment


   Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
   Tiek Azijoj tiek Europoj visada kovojo dėl teritorijų ir resursų, visada siekė plėstis..
   Kinijos plėtra sustojo ties gamtinėm sienom. O europa nukolonizavo pusę žemės rutulio. Įskaitant gabalus tos pačios Kinijos.

   Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
   Kinija visada buvo ekspansinė valstybė dominuojanti savo regione, jiem nereikėjo keliauti per jūras, kad galėtų grobti resursus todėl lengviau buvo plėstis į žemyną.
   Truputi skiriasi Kinijos ir europiečių ekspansiškumas.

   Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
   Kolonijinė Europa plėtesi į užjūrius dėl to, kad grobti resursus iš atsilikelių buvo kaip iš vaiko atimti saldainį palyginus su brangiais karais savo žemyne.
   O Kinija skerdėsi viduje ir sėdėjo atsiskyrus nuo visų.

   Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
   Roma plėtesi taip pat kaip Mongolija
   Nelabai. Mongolija nelabai vystė, pavyzdžiui, infrastruktūros. Visokios pilietybės ir t.t. irgi nelabai galiojo. Net miestų nelabai statė. Paprievartaudavo ir eidavo į sekantį pastatytą svetimų. Kai romėnai daug dirbo plėtojant savo miestus.

   Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
   Šnekėti apie metafizinius algoritmus, determinizmus ir eskatologiją istorijoje yra tas pats kas tikėti horoskopais.
   Aš sakyčiau gal arčiau meteoroligijos Kita vertus - kokios alternatyvos? Ar tiesiog atsisakom tyrinėt istoriją ir pagal tai bandyti prognozuoti apie ateitį? Ar tiesiog bukai piešiam visur tiesines linijas?

   Comment


    Aš sakyčiau gal arčiau meteoroligijos Kita vertus - kokios alternatyvos? Ar tiesiog atsisakom tyrinėt istoriją ir pagal tai bandyti prognozuoti apie ateitį? Ar tiesiog bukai piešiam visur tiesines linijas?
    Dėl savaime suprantamų priežasčių, žmonės kurie prognozuoja ateitį vertindami istoriją, dažniausiai nevartoja žodžio "neišvengiama" savo vertinimuose.

    Comment


     Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

     Tajp kaimine buwo kalinininingrade sake rusijoi ten dushios zhmones ne tai kai pas mus ((((
     ruZZai geria votkę, tad jie automatiškai dvasingi, nes verdant ją - reikia iš garinti 9 (ar kiek ten) nuodingus elementus/spiritus/DVASELES.

     Comment


      Comment


       Nuo Nlaw iki Storm shadow: Kokius ginklus UK tiekia Ukrainai?
       Click image for larger version Name:	_129753549_stormer_vehicle_uk_supplied_weapon_2x640-nc-2x-nc.png Views:	0 Size:	1,45 MB ID:	2051904Click image for larger version Name:	_129749979_starstreak_missiles_uk_supplied_weapon_2x640-nc-2x-nc.png Views:	0 Size:	985,8 kB ID:	2051903
       Click image for larger version Name:	_129749978_mastiff_vehicles_uk_supplied_weapon_2x640-nc-2x-nc.png Views:	0 Size:	1,42 MB ID:	2051902

       Click image for larger version Name:	_129747983_r1ympa2g.jpg Views:	0 Size:	90,8 kB ID:	2051897Click image for larger version Name:	_129749977_brimstone_missiles_uk_supplied_weapon_2x640-nc-2x-nc.png Views:	0 Size:	626,9 kB ID:	2051901Click image for larger version Name:	_129749975_m270_multiple_launch_rocket_system_2x640-nc-2x-nc.png Views:	0 Size:	960,1 kB ID:	2051900
       Click image for larger version Name:	_129747984_challenger_two_tank_russian_640-nc-2x-nc.png Views:	0 Size:	1,11 MB ID:	2051898
       Click image for larger version Name:	_129749974_t150_malloy_drone_uk_supplied_weapon_2x640-nc-2x-nc.png Views:	0 Size:	336,9 kB ID:	2051899

       Comment


        Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
        Kalbant apie dėsnius ir tai kas vyko seniau kyla tada kitas klausimas: ar Rusija unikalus šiuo metu regreso pavyzdys ? Seniau visuomenės buvo žymiai tolerantiškenės aukoms (kad ir WWI aukos). <...>
        Na manau rusija nėra vienintelis pavyzdys, bet jis šiuo metu didžiausias. Be to reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad dabar išauginti, apmokyti bei paruošti karui žmogų kainuoja kokį šimtą kartų daugiau nei WW1 laikais, tai prarasti techniką išsaugant žmogų labiau apsimoka finansiškai. WW1 laikais net žuvusiu nurengdavo ir atiduodavo švarkus naujiems šauktiniams.


        Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
        Kinija visada buvo ekspansinė valstybė dominuojanti savo regione, jiem nereikėjo keliauti per jūras, kad galėtų grobti resursus todėl lengviau buvo plėstis į žemyną.
        Kinija netgi dar ankščiau buvo kolonijinė jėga ir buvo kolonizavusi rytų Afriką kai Europa dar net neturėjo laivų tos vietos pasiekti. Bet atėjus naujam imperatoriui kolonijos buvo apleistos nes imperatorius buvo izoliacionistas.

        Comment


         Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
         Kalbant apie dėsnius ir tai kas vyko seniau kyla tada kitas klausimas: ar Rusija unikalus šiuo metu regreso pavyzdys ? Seniau visuomenės buvo žymiai tolerantiškenės aukoms (kad ir WWI aukos). Tame tarpe ir todėl, kad mirtingumas nuo šiaip ligų buvo labai didelis ir tas irgi fprmavo atitinkamą psichologiją. Žuva žuvo nu ir ką padarysi ... Suomijos karo metu tolerancija aukoms buvo žymiai aukštesnė ne tik SSSR. Matom, kad per paskutinius 80 metų netolerancija aukoms vis didėja. Žinoma netolerancija prasidėjo nuo Vakarų valstybių, kad ir JAV tolerancija aukoms Korėjos karo metu buvo žymiai didesnė negu Vietnamo karo metu, o Vietnamo karo aukos yra kažkoks kosmosas palyginus su Iraku ar Afganistanu. Dabar jau kelios aukos priimamos kaip baisi kaina. Ir ne tik kare - visuomenės tolerancija aukoms keliuose prieš 50 metų ir dabar tose pačiose Vakarų šalyse yra du skirtingi dalykai. Tame tarpe ir dėl to, kad nebeveikia tas senas principas "baby narozhajut". Į Rusiją šie trendai atėjo su pavėlavimu, bet vėlyvuoju sovietmečiu jie jau irgi akivaizdžiai stiprėjo ir valdžia į tai vis tik reagavo. Nesakydama atvirai, bet vis tik reagavo.Tuo tarpu dabar tuo požiūriu vyksta kažkas keisto. - šalis demonstruoja akivaizdų avirkščią trendą, regresą ir prieš visus dėsnius visuomenė tai toleruoja.
         Spėju Rusijoje tik tam tikruose sluoksniuose ta netolerancija aukoms didėjo. Labiau išsilavinę sluoksniai, didmiesčių gyventojai.
         Kitur Rusija labai pasižymi gyvybės netausojimu, alkoholizmas, parodyt kad esi tikras vyras (save žalot vardan garbės), automobilių avarijos, pavojingi keliai.
         Tiesiog tiksinti laiko bomba buvo, kada vėl nebus palanki proga pasiųst kur nors mėsą. Ypač auginant kartą ant WWII Stalingrado kultų.
         Tik daug kas netikėjom, kad 21 amžiuje tas įmanoma, bet su didele centralizuota šalimi (Rusija yra kone išskirtinai centralizuota didelė valstybė), galima daryti "stebuklus".

         Įdomu faktorių ir Tomizmas paminėjo, atstovėjimą/atkentėjimą už draugus.
         Paskutinis taisė PoDV; 2023.05.19, 12:36.

         Comment


          Russia's Dmitry Medvedev claims Baltic countries belong to Russia

          Comment


           Pagal gimimo liudijimus dauguma piliečių berods gimę LTSR.
           Per 30 metų lyg ir nebuvo programos, kur būtų galima atsinaujinti ar kažką būsiu praleidęs?
           Mano toks...

           Bet dabar vaikui ant balto A4 atsispausdini ir džiaukis...prie ruso gražesnis buvo.

           Paskutinis taisė Panevezietis; 2023.05.19, 14:17.

           Comment


            Dauguma lietuvių ne LTSR gimę, o tuo metu okupuotoje buvusioje Lietuvos Respublikoje ir skaitmenizacijos laikais ir ant to balto lapo nelabai reikėtų, kad gimimo liudijimas spausdinamas būtų.

            Comment


             Išgirdau ukrainietiškame youtube kanale https://www.youtube.com/watch?v=CUf56dfk4fI tokią versiją, kad F-16 pilotų mokymas ir galimai pačių naikintuvų davimo reikalas pajudėjo todėl, kad buvo pastebėti SU-35 Irane. Atseit buvo JAV ir chuilo neoficialus susitarimas, kad neduoti naikintuvų Iranui (Izraeliui pavojus) mainais į nedavimą nerusiškų Ukrainai.
             Nepirk iš Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Pieno žvaigždės ir Rokiškio sūris, Procter & Gamble /Gillette
             Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International)

             Comment


              Šiaip ne taip "pramušė" F-16 Ukrainai koalicija.
              Labai greitai tikriausiai nebus. Tikriausiai vėlyvą rudenį Ukrainoje galima tikėtis pirmųjų.

              Comment


               Parašė Sula Rodyti pranešimą
               Šiaip ne taip "pramušė" F-16 Ukrainai koalicija.
               Labai greitai tikriausiai nebus. Tikriausiai vėlyvą rudenį Ukrainoje galima tikėtis pirmųjų.
               Labai abejoju ar šiemet pamatysime F-16 vykdant kovines užduotis Ukrainoje.
               If a lion could speak, we could not understand him.

               Comment


                Pentagonas maždaug 3 mlrd. dolerių pervertino Ukrainai siunčiamos amunicijos, raketų ir kitos įrangos vertę – dėl šios klaidos Kijevui gali būti siunčiama daugiau ginklų, skirtų gynybai nuo Rusijos pajėgų, rašo „The Guardian“. Klaida atsirado dėl to, kad iš JAV atsargų paimtai ir į Ukrainą išsiųstai ginkluotei buvo priskirta didesnė nei nustatyta jos vertė, ketvirtadienį sakė du aukšto rango gynybos pareigūnai. „Aptikome nenuoseklumų vertinant Ukrainai perduotą įrangą“, – „Reuters“ sakė vienas aukšto rango gynybos pareigūnų. Apie apskaitos patikslinimą Kongresui bus pranešta ketvirtadienį, sakė šaltiniai.
                Nuo 2021 m. rugpjūčio JAV iš savo atsargų išsiuntė Ukrainai ginklų už maždaug 21,1 mlrd. JAV dolerių. Pakeitus ginkluotės vertinimą, Bideno administracijai gali tekti atitolinti prašymą Kongresui leisti skirti daugiau lėšų Ukrainai, nes intensyvėja kova dėl valstybės skolos lubų. Keičiantis ginkluotės vertės įvertinimui, J. Bideno administracijai gali tekti atitolinti prašymą Kongresui leisti skirti daugiau lėšų Ukrainai, nes intensyvėja kova dėl valstybės skolos lubų.
                Pavyzdžiui, 155 mm šoviniai haubicoms, kurių į Ukrainą buvo išsiųsta daugiau kaip 1,5 mln., šiandien kainuoja apie 800 dolerių. Tačiau faktinė kiekvieno iš šių šovinių, kurie JAV kariuomenei kasmet tiekiami jau kelis dešimtmečius, kaina gali būti vidutiniškai daug mažesnė, sakė vienas iš aukštų gynybos pareigūnų.
                https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivyki...ciavo-27101226
                Nepirk iš Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Pieno žvaigždės ir Rokiškio sūris, Procter & Gamble /Gillette
                Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International)

                Comment


                 Keičiantis ginkluotės vertės įvertinimui, J. Bideno administracijai gali tekti atitolinti prašymą Kongresui leisti skirti daugiau lėšų Ukrainai, nes intensyvėja kova dėl valstybės skolos lubų.
                 Trumpas su šalininkais vėl bandys sabotuoti pagalbos teikimą Ukrainai.
                 If a lion could speak, we could not understand him.

                 Comment


                  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                  Labai abejoju ar šiemet pamatysime F-16 vykdant kovines užduotis Ukrainoje.
                  Šiaip visur skelbia, kad rudenį jau bus. Ne taip seniai buvo ir Pentagono komentaras, kad jie ten kažką pažiūrėjo, įvertino ir nuspręsndė, kad ukrainiečių pilotus galima apmokyti ne per keliolika, o per 4 mėnesius. Realybėje apmokymai turbūt jau kurį laiką vyksta ir rudenį turėtų pasibaigti. F-16 tai paskutinė 'raudona linija', nebent prieisim iki branduolinių ginklų, kas galbūt irgi nėra visiškai atmesta tuo atveju, jei Putinas juos panaudotų.

                  Comment


                   Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                   Labai abejoju ar šiemet pamatysime F-16 vykdant kovines užduotis Ukrainoje.
                   Tuo tarpu, saugumo situacija Lietuvoje

                   Click image for larger version

Name:	7mhy9f.jpg
Views:	337
Size:	80,6 kB
ID:	2052378

                   Comment


                    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą

                    155 mm šoviniai haubicoms
                    Lietuviškai - 155 mm sviediniai. Šoviniais laikomi iki 20 mm.

                    Comment


                     Parašė Sula Rodyti pranešimą
                     Lietuviškai - 155 mm sviediniai. Šoviniais laikomi iki 20 mm.
                     Gerb. ponas, tai ne man. Kreipkitės prašau į straipsnio autorių/vertėją.

                     Nepirk iš Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Pieno žvaigždės ir Rokiškio sūris, Procter & Gamble /Gillette
                     Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International)

                     Comment

                     Working...
                     X