Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Beje mano nuomone tai irgi gera naujiena jei tai tikrai tiesa. Aš kažkaip galvojau, kad ukrainiečių nuostoliai yra didesni. ES žvalgybos tarnybų raporte vertinama, kad nuo karo pradžios Ukraina prarado 13 tūkst. karių žuvusiais ir 35 tūkst. sužeistais. Pagal bet kokius įverčius rusų nuostoliai yra kartais didesni. Mažiausiai 3-4 kartais.

  In what appears to be one of the first semi-official estimates that made its way to the West, an internal document in the hands of the EU diplomatic service, seen by EURACTIV, put the losses of Ukraine’s armed forces at 13,000 personnel killed during combat, with an additional 35,000 wounded in action.

  Ukraine lost fewer than 15,000 troops, EU countries’ intelligence says
  https://www.euractiv.com/section/def...lligence-says/

  Comment


   Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

   Labai gali būti. Rusai patvirtina, kad visos šios keturios skraidyklės buvo viena grupė, kuri sunaikinta visa. Kas svarbu - žuvo visi 9 skraiduoliai. Pirmos klasės piloto parengimas užtrunka apie 7 metus, o piloto-snaiperio net apie 11-12 metų.
   Ir kas dar labai svarbu: panašu, kad jie skrido bombarduoti šiaurinės Ukrainos dalies planiruojančiomis bombomis (tai Su-34 darbas, Su-35 turėjo būti apsauga, o Mi-8 gelbėjimo komanda viename ir radioelektroninės kovos priemonės kitame; jei pasitvirtins, kad vienas iš sraigtų buvo skirtas radioelektroninei kovai tai dar vienas džiaugsmas, nes tokių labai mažai turi). Planiruojančios bombos skrenda apie 70 kilometrų ir su jomis labai sunku kovoti. Dabar gal nedrįs arti sienos priskristi, o tada jų naudojimas nebus efektyvus.

   Ir dar geros naujienos. Vokietija perduoda rekordinę karinę paramą už 2,5 mlrd. eurų. Tokio dydžio paketų vokiečiai dar neperdavinėjo.

   Ir dar super naujiena: abu Šveicarijos parlamento rūmai prabalsavo už įstatymo pataisą, kuri atveria galimybes siusti ginklus Ukrainai. Tai tokio masto naujiena, kad ohoho. Tas įstatymas galiojo nuo 1815 metų
   Dėl šveicarų, tai ten berods praėjo tik pirmas žingsnis iš daugelio, komentauose šnakama, kad kažko realaus galma laukti nebent 2024 metais.

   Comment


    rusų pusėje tiek žviegimo kaip viskas blogai, kad įtariu kad jie apsimetinėja, dezinformacijos kompanija.
    -

    Comment     Esu tikras, kad Ukrainos kariuomenės gen. štabas, planunojantis kontrapuolimą, turi priėjimą prie išsamiausios informacijos - t.y. vakarų šalių žvalgybos duomenų bazės, kurioje yra ir duomenis iš pažangiausių planetos palydovų, ir infromacijos iš hakerių, kurie yra įsiskverbę į Rusijos IT sistemas, ir informacijos iš Rusijoje veikiančių vakarų šnipų ar tų pareigūnų, kurie vakarams pardavinėja informaciją. Dar daugiau - Ukrainos gebštabas turėtų turėti priėjimą prie pažangiausių vakarų AI technologijų. Aš labai abejoju, kad kažkokių Kremliaus blogerių 'dezinformacijos kompanija' galėtų kažkaip paveikti Ukrainos kontrapuolimo planavimą, jie gali paveikti tik viešą nuomonę ir jeigu jie skleidžia paniką - tai yra naudinga Ukrainai. Tie visi rusų karo blogeriai atsirado po to, kai Rusija suprato, kad pralaimi informacinį karą ir kad vien Kremliaus TV neužtenka - reikia ir kažko, kam būtų duota laisvė skelbti informaciją, netgi jeigu ji yra kritiška. Natūralu, kad jie daug kritikuoja, nes kai yra duodama laisvė - tai kritika dažnai yra tai, kas jiems uždirba populiarumą, ypač toje terpėje, kur veikia tik jie ir Kremliaus propaganda.

     Comment


      Parašė gerietis Rodyti pranešimą
      rusų pusėje tiek žviegimo kaip viskas blogai, kad įtariu kad jie apsimetinėja, dezinformacijos kompanija.
      Na turint omeny kas vyksta per paskutines kelias paras, tai rusai turi pakankamai objektyvias priežastis žviegti.

      Comment


       Evidence Of ADM-160 Miniature Air-Launched Decoy Use By Ukraine Emerges The U.S.-made ADM-160 MALD is used to help clear paths through enemy air defenses for friendly aircraft and missiles https://www.thedrive.com/the-war-zon...kraine-emerges
       An image has emerged that strongly suggests the Ukrainian military has received and is now employing U.S.-made ADM-160 Miniature Air-Launched Decoys, or MALDs.
       Nepirk iš Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Pieno žvaigždės ir Rokiškio sūris, Procter & Gamble /Gillette
       Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International)

       Comment


        Tai ką, vakar 6 iš 6 paleistų Kindžalų numušta? Analogov net ...

        Click image for larger version

Name:	Screenshot_20230516_101842_Telegram.jpg
Views:	695
Size:	202,5 kB
ID:	2051164

        Comment


         Įdomu, ką rusai tais kinzhalais bando numušti? Elektrines?
         Flickr

         Comment


          Kažkur rašė, kad bandė pasiekti neefektyviuosius Patriotus, tik matyt neįsisavino informacijos, kad šios sistemos praėjo jau 4 rimtus modernizacijos etapus.

          Comment


           Parašė Lettered Rodyti pranešimą
           Įdomu, ką rusai tais kinzhalais bando numušti? Elektrines?
           Kalbama, kad ruZZai dabar koncentruos dėmesį į siloso bokštus, grudų ir taip toliau saugyklas. Elektrines "efektyviausiai" bombarduoti šaltuoju metų laikotarpiu.

           Comment


            RF skelbiasi, kad sunaikino daug karinių taikinių ir Patriot bateriją, o taip pat 7 Storm Shadow raketas

            Comment


             Na Patriot baterija nėra nesunaikinamas taikinys. Bet kiek pamenu iš Solonino paskaitos, ją sudaro 3 paleidimo įrenginiai, kiekviename iš jų 4 arba 16 (naujausioje versijoje) raketų, skirtų numušinėti visų pirma balistines raketas. Tai turbūt maskvėnų diversantui prislinkti ir mesti granatą būtų lengviau, nei pataikyti "kinžalu".
             It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

             Comment


              Kaip suprantu prorusiškas" war monitor" twitteryje perpostino naktinį video ,neva vieno Patriot sunaikinimą ar susinaikinimą, bet nei ten tikrai matos, kad Patriot, nei kad jis sunaikintas nepataisomai, čia atmetus ir šiaip video autentiškumą.

              Comment


               Parašė mag Rodyti pranešimą
               Kaip suprantu prorusiškas" war monitor" twitteryje perpostino naktinį video ,neva vieno Patriot sunaikinimą ar susinaikinimą, bet nei ten tikrai matos, kad Patriot, nei kad jis sunaikintas nepataisomai, čia atmetus ir šiaip video autentiškumą.
               Jisai viską iš eilės postina tiktai "pagražina" savo komentarais giriančiais Rusiją ir menkinančiais Ukrainą

               Comment


                Truputį ne į temą, bet tuo pačiu ir į temą.

                Comment


                 Parašė Sula Rodyti pranešimą
                 RF skelbiasi, kad sunaikino daug karinių taikinių ir Patriot bateriją, o taip pat 7 Storm Shadow raketas

                 Comment


                  Iš JAV Senato patvirtintos 48 mljrd pagalbos Ukrainai liko nepanaudotų tik 6, tai gresia nutrūkimas kol kažką naujo patvirtins.
                  Nepirk iš Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Pieno žvaigždės ir Rokiškio sūris, Procter & Gamble /Gillette
                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International)

                  Comment                   Tai reiškia, kad bus patvirtinta kažkas naujo. Aš manau dėl to mes galim nesijaudinti, nerimauti būtų pagrindas tik jeigu JAV prezidentu išrinktų Trumpą, bet iki to dar daug laiko ir ne tokie dideli šansai, kad jį apskritai išrinks. Bet įdomu tai, kad JAV paramos paketas užsibaiginėti pradeda dabar, kada visi laukia ukrainiečių kontrapuolimo. Dėl to aš manau, kad ta 48 mlrd. USD suma buvo neatsitiktinė, o jau prieš metus buvo paskaičiuota kiek mlrd. USD reikės ukrainiečiams pasiruošti šios vasaros kontrapuolimui. Viskas eina pagal planą ir viskas buvo sudetinta. Nebuvo atsitiktinumas, kad visi vienu metu pradėjo skelbti apie tankų tiekimą, nėra atsitiktinumas ir tai, kad praėjus vos savaitei Prancūzija paskelbia, kad Ukrainai tieks tas pačias Storm Shadow raketas, kurias ką tik pradėjo tiekti UK. Visi klausimai 'o kodėl neduoda HIMARSŲ/tankų /ATACAMS/naikintuvų', turi vieną atsakymą - dėl to, kad viskam yra savas laikas ir tokia jau yra vakarų strategija, kad Ukrainos pajėgumus auginti tolygiai su Rusijos pajėgumų mažėjimu, t.y. karą su Rusija laimėti ne per kokį blitzkrygą, o per išsekinimą. Ukrainos 'blitzkrygas' buvo sunkiai įmanomas, tam būtų reikėję paruošti labai galingą armiją per labai trumpą laiką, t.y. vos per kelis mėnesius, bent jau iki vasaros vidurio ir vakarų technikos būtų reikėję kur kas daugiau nei dabar, kada per metus Rusijos armija smarkiai nusilpo. Kas dar svarbiau, tai reikėjo išvengti branduolinio ginklo panaudojimo ir jeigu Putinas būtų staigiai pajutęs, kad jis pralaimės karą - jis galėjo griebtis atominių bombų. Per metus Putinas jau turėjo suprasti, kad jis karą iš esmės pralaimėjo, tam tikra prasme jis turėjo daug laiko su ta mintim susitaikyti, o tai reiškia, kad tikimybė, kad jis griebsis branduolinių bombų dabar yra mažesnė, nei kad ji būtų buvus, jei Putinas psichologiškai nebūtų buvęs pripratintas prie minties, kad jis karą pralaimės ir 'ant karštų nervų' vedinas emocijų galėjo priimti labai neprotingus sprendimus. Reikėjo pasiruošti ir planui, o kas būtų, jei visgi Putinas branduolinį ginklą panaudotų. Reikėjo padirbėti ir su Kinija, jog ji suprastų, kad šiuo atveju negali būti jokio 'neutralumo' ir kad ji turi pasirinkti kurioje pusėje yra (branduolinio ginklo panaudojimo, Ukrainos suverenumo, santykių su vakarais ir pan. prasme). Aš manau planas minimum šiai vasarai yra atsiėmimas visų pernai metais okupuotų teritorijų, planas maksimum - atsiimti ir Lugansko/Donecko teritorijas. Tai, kad prasideda ukrainiečių pilotų apmokymas rodo, kad ruošiamasi is STAGE 3, t.y. Krymo deokupacijai, kuri, sprendžiant pagal tai, kada bus baigtas pilotų apmokymas, turėtų būti sekančią vasarą. Krymo deokupaciją Putinas priims skaudžiausiai, bet labai gali būti, kad tuo metu jis jau turės spręsti rimtas Rusijos ekonomines problemas.

                   Comment


                    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                    Iš JAV Senato patvirtintos 48 mljrd pagalbos Ukrainai liko nepanaudotų tik 6, tai gresia nutrūkimas kol kažką naujo patvirtins.
                    Vadinasi 50% pasaulio ekonomikos pralaimi 1-am % ekonomikos.
                    Chuilo buvo teisus - liberaliosios demokratijos žlugimas? Valios triumfas?

                    Comment


                     Parašė Sula Rodyti pranešimą

                     Vadinasi 50% pasaulio ekonomikos pralaimi 1-am % ekonomikos.
                     Chuilo buvo teisus - liberaliosios demokratijos žlugimas? Valios triumfas?
                     ech jei tik BVP procentai kariautų... Beje ir pati BVP struktūra svarbi. Jei pažiūri, kad iš tų 50 proc. BVP 8 proc. sudaro finansinės paslaugos (kas nelabai padeda greitai didinti pvz. artilerijos sviedinių gamybą), kai kuriose šalyse kaip Prancūzija ar Italija 8-9 proc. BVP yra iš tourism and hospitality, o Ispanijoje net 20+ proc. BVP iš tourism and hospitality (kas irgi neaišku kaip gali padėti laimėti karą) ir t.t. , o kokioje metalurgijoje pagal gamybos apimtis stuacija panaši, kai tuo tarpu aliuminio gamyboje Rusija lenkia visas Vakarų valstybes kartu sudėjus (o tai kur kas svarbiau karo baigčiai nei turizmo sektorius), tai tie BVP procentai jau neatrodo taip ryškiai žaidžiantys į vienus vartus.

                     P. S. Tai Rusija dar dar. Bet konflikto su Kinija atveju tai neįsivaizduoju kaip Vakarų pasaulis galėtų rungtis su jais sviedinių gamyboje, šarvuotos technikos gamyboje ir pan. kai pažiūri į bazines tai produkcijai gaminti reikalingų žaliavų ir komponentų gamybos apimtis ir turimas production capacity. Žinoma viskas padaroma, bet karo atveju tam jau nebūtų tiesiog laiko.

                     Comment

                     Working...
                     X