Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Seimas vienbalsiai pripažino „Wagner“ teroristine organizacija

  https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...e-organizacija

  Comment


   Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
   Bet rimtai - kodėl mes sienų su šitais kaimynais dar neuždarėm? Lenkija uždarinėja, o mums ir taip gerai?
   Ekonomika svarbiau job... tranzitas karochia...

   Comment


    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Bet rimtai - kodėl mes sienų su šitais kaimynais dar neuždarėm? Lenkija uždarinėja, o mums ir taip gerai?
    Pats pagalvok, ką apie tai pasakytų Šakalienė.
    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

    Comment


     Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
     Šiek tiek skaičių:
     Papildant ankstesnę žinutę, okupuotos teritorijos pokyčių grafikas:

     Click image for larger version

Name:	okupuotas_ukrainos.png
Views:	719
Size:	17,8 kB
ID:	2037091

     Nors DeepState Map turi duomenis nuo balandžio 3 dienos, į grafiką dėjau tik nuo balandžio 24, kai jie pradėjo žymėti ištisinius okupuotus plotus, o ne vien invazijos kryptis palei pagrindinius kelius.

     Nuo balandžio iki birželio galo matosi aktyvūs rusų puolimai rytuose - Mariupolis, Severodoneckas, Lysyčianskas, kuomet jie turėjo visišką artilerijos pranašumą. Birželio pabaigoje ukrainiečiai pradėjo naudoti HIMARS ir kitas naujas ilgo nuotolio sistemas, kas iškart sustabdė rusų plėtimąsi. Rudenį vyko kontrpuolimai - prie Charkivo rugsėjį, prie Chersono spalį, ir galiausiai lapkritį rusai pabėgo iš likusios dešiniojo Dniepro kranto dalies. O beveik plokščias (bet daugybės aukų pareikalavęs) rusų puolimas žiemą rodo ką jie tesugeba pasiekti be visiško artilerijos dominavimo, vien tik su mobikų ir zekų bangomis.

     Viso šiuo metu okupuota kiek daugiau nei 109 tūkstančiai km2 Ukrainos teritorijos, iš kurių apie 44 tūkstančiai yra ribos prieš vasario 24: Kryme 27, Donbase 17.

     Comment


      Visai neseniai "Atlantic Council" publikavo labai įdomų tekstą apie naratyvų karą ir visiems labai rekomenduoju paskaityti:

      Narrative Warfare How the Kremlin and Russian news outlets justified a war of aggression against Ukraine
      https://www.atlanticcouncil.org/in-d...ative-warfare/

      In the weeks and months leading up to Russia invading Ukraine on February 24, 2022, the Kremlin and pro-Kremlin media employed false and misleading narratives to justify military action against Ukraine, mask the Kremlin’s operational planning, and deny any responsibility for the coming war. Collectively, these narratives served as Vladimir Putin’s casus belli to engage in a war of aggression against Ukraine. To research this report, the Digital Forensic Research Lab (DFRLab) identified recurring pro-Kremlin narratives over two timeframes: the 2014–2021 interwar period and the seventy days leading up to the 2022 invasion. For the interwar period, we reviewed more than 350 fact-checks of pro-Kremlin disinformation. We then collected more than ten thousand examples of false and misleading narratives published by fourteen pro-Kremlin outlets over the seventy-day pre-invasion period. To understand how these narratives evolved, we catalogued them by themes, sub-narratives, and relationships to pre-invasion escalatory events. This allowed us to produce a timeline of false and misleading Kremlin narratives encompassing the year leading to the invasion, showing how Russia weaponized these narratives as its actions on the ground escalated toward war.

      Straipsnis labai didelis ir daug cituoti reiktų, bet iš įdomesnių:

      For the period representing the seventy days prior to the invasion (December 16, 2021–February 24, 2022) we analyzed and cataloged more than ten thousand articles by fourteen pro-Kremlin outlets. Among the primary narratives we investigated were
      • Russia is seeking peace (2,201 articles)
      • Russia has a moral obligation to do something about security in the region (2,086 articles);
      • Ukraine is aggressive (1,888 articles);
      • the West is creating tensions in the region (1,729 articles); and
      • Ukraine is a puppet of the West (182 articles).

      Click image for larger version

Name:	lentele.jpg
Views:	690
Size:	148,7 kB
ID:	2037123


      Comment


       Apie pusę naratyvų tinka ir Pribaltikai.

       Comment


        Šiandieną į Klaipėdą atplaukė USS Porter.
        Įdomus sutapimas JAV drono Juodojoje jūroje incidento fone - USS Porter buvo tas laivas, kurį 2017-aisiais provokavo rusų Su-24 skraidydami šalia, toje pat Juodojoje jūroje.

        Comment


         Vata nori vogti technologijas

         https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...box=1678891827

         Comment


          Koks galetu buti JAV atsakas? Juodojoj juroj berods ju laivu nera. Nuolatinis lektuvu, dronu patruliavimas?

          Comment


           Parašė Sklansky Rodyti pranešimą
           Koks galetu buti JAV atsakas? Juodojoj juroj berods ju laivu nera. Nuolatinis lektuvu, dronu patruliavimas?
           Nebūtina kaip šuniui vaikytis savo uodegą. Ne drono apsauga yra esmė. Duoti Ukrainai bent jau didesnio nuotolio raketų, kad būtų sprendžiama problemos priežastis, o ne žiūrima į pasekmes.
           Nepirk iš Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Pieno žvaigždės ir Rokiškio sūris, Procter & Gamble /Gillette

           Comment


            Įdomu, o nukrito į tarptautinius vandenis ar ne? Nes kokią teisę rusai turi imti kitos šalies įrangą?

            Panašu, kad rusams žūtbūt reikia eskalacijos su JAV

            Comment


             Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
             Nebūtina kaip šuniui vaikytis savo uodegą. Ne drono apsauga yra esmė. Duoti Ukrainai bent jau didesnio nuotolio raketų, kad būtų sprendžiama problemos priežastis, o ne žiūrima į pasekmes.
             Ta prasme nereikia drono to pasiimti jei duos raketų?
             Čia gi nėra taip, kad dorną paimant sunkiai eitųsi raketų duoti.

             Comment


              Ateitis gan aiški: rusai pagaliau drąsiai išplaukia iš uosto išsigriebti drono. Ukrainiečių žvalgai krante pastebi laivą artėjantį drono link, yra išaunama signalinė raketa iš šalia Kijevo esančios Ramstein bazės. Raketa nukrypsta nuo kurso, 6 kartus pataiko į laivo bortą, o raketos skeveldros nestipriai apgadina 7 rusų naikintuvus SU35 ir vieną žvalgybinį IL76 lydėjusius laivų flotilę. Apgadintas laivas ir iš viso 8 orlaiviai bus buksyruojami į kranta "Vasilij Bech" vilkiku, kur bus remontuojami ir vėl kils į ora medžioti nacių. Rusai įteikia notą Ukrainos ambasadoriui dėl neprofesionalaus elgesio su signalinėm raketom.

              Comment


               Ką tik per Panoramą paskelbė Bundestago kontrolieriaus ataskaitą, kad iš Scholtzo pažadėtų papildomų 100 mljrd gynybai nėra išleista nei cento, o realiai gynybos išlaidos netgi mažėja. Ir bendrai ši ataskaita pati juodžiausia per n metų, nes pripažino, kad absoliučiai visame kame kariuomenei visko trūksta, negali net rengti pvz tankų pratybų, jų tiesiog trūksta iš esmės. Vienžo. Ar galime pasitikėti Vokietijos pagalba?
               Nepirk iš Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Pieno žvaigždės ir Rokiškio sūris, Procter & Gamble /Gillette

               Comment


                Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                iš Scholtzo pažadėtų papildomų 100 mljrd gynybai nėra išleista nei cento.
                Tai kur juos padėjo? Nupirko Gazprom akcijų?

                Comment


                 Žinant kaip biurokratiškai dirba vokiečiai tai nieko nuostabaus. Tas 100 mlrd planas skirtas šiaip penkiems metams 2023-2028. Ir šiems metams numatyta tik 8.5 mlrd eurų. Beveik visi pinigai įsigijimams šiemet, vos ne du trečdaliai sumos Luftwaffe įrangai pirkti. Dar ten IFV pirkti ir pan. Tai žinant, kad vykdomi įsigjimai Luftwaffe ir pan. ir žinant kad dar tik kovas (o ataskaita rengta vasarį ko gero) tai kaip ir nieko nuostabaus, kad dar nieko neišleido

                 According to the draft budget document obtained by the Business Insider, no allocations from this fund are planned for 2022 but a total of EUR8.5 billion is earmarked for spending in 2023. Nearly 60% of that amount will go towards the Luftwaffe, with procurement receiving the largest share (EUR3.41 billion), followed by individual programmes such as the Future Combat Air System (EUR478 million). Other notable priorities include procuring more Puma infantry fighting vehicles (EUR304 million) and F126 frigates (EUR414 million).
                 Paskutinis taisė suoliuojantis; 2023.03.15, 20:26.

                 Comment


                  Ketvirtadienį turėtų būti daugiau informacijos: Lenkijoje suimta rusų diversantų grupė stebėjusi ir montavusi įrangą stebėti ginklų tiekimus, rengti diversijas prieš ginklų tiekimus ukrainai. Kol kas suimti 6 asmenys atvykę "iš už rytinės Lenkijos sienos". Lenkijos tarnyboms paskelbtas padidintos parengties stovis

                  ABW zatrzymało sześć osób pochodzących zza wschodniej granicy Polski. Miały one pracować na zlecenie rosyjskich służb specjalnych.

                  Funkcjonariusze ABW odkryli ukryte na ważnych trasach i węzłach kolejowych kamery. Rejestrowały one ruch na torach i transmitowały nagrania do sieci. Znaleziono je m.in. na trasach w pobliżu rzeszowskiego lotniska w Jasionce, które po inwazji z 24 lutego stało się kluczowym hubem do zaopatrywania ukraińskiej armii w sprzęt z Zachodu.


                  ZOBACZ TAKŻE
                  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/polsk...zcyOC4xNjc4OTE 3NjEx*_ga_MPM3D93P3J*MTY3ODkxNzYxMS4xLjEuMTY3ODkxN zcyMy41Ni4wLjA.

                  Comment


                   Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                   Įdomu, o nukrito į tarptautinius vandenis ar ne? Nes kokią teisę rusai turi imti kitos šalies įrangą?

                   Panašu, kad rusams žūtbūt reikia eskalacijos su JAV
                   Kodėl jiems nenumušinėti (o galbūt ir patį nukritusį droną pasiimti), jei Bideno administracija tik apgailestavimus pareiškia?
                   Flickr

                   Comment


                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                    Įdomu, o nukrito į tarptautinius vandenis ar ne? Nes kokią teisę rusai turi imti kitos šalies įrangą?
                    Ta prasme kaip tokie pamastymai ir minties srautas gimsta? Jie gali daryti ka nori, jeigu ta sugeba, kokiu budu tai kazkaip neteiseta? Juokinga man tokie gan naivus pamastymai. Ar kai JAV nukale Soleimani - cia buvo teiseta?

                    Kas stipresnis, tas ir teisus, nes butent jis nustato teise.

                    Comment


                     Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                     Įdomu, o nukrito į tarptautinius vandenis ar ne?
                     Arba į tarptautinius, arba Ukrainos, nes skrido šalia Krymo. Bet kokiu atveju rusija neturi nieko bendro.

                     Comment

                     Working...
                     X