Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Migrantų krizė pasienyje su Baltarusija

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Paaiškėjo slapti Lukašenkos nurodymai apie migrantus Baltarusijoje
  „Pabėgėliai iš stovyklos grįžta peršalę, nušalę ir pragulomis“
  – Kiek laiko pabėgėliai pasirengę sėdėti šaltyje?

  – Jie ten nesėdi visą laiką. Jie sėdės, sėdės, o tada grįš į didžiuosius Baltarusijos miestus šiek tiek pailsėti. Tada jie vėl bando kirsti sieną. Taip jie juda pirmyn ir atgal. Tiesa, turime informacijos, kad Baltarusijos pasieniečiai kai kurių migrantų neleidžia grįžti į miestą atokvėpiui. Jie sulaikomi, patalpinti į laikinąsias stovyklas miške, laikomi šaltyje, praktiškai gatvėje, kad žmonės negrįžtų į miestą ir neužsibūtų jame ilgam, o vėl bandytų kirsti sieną.

  – Kas tai per ekspromto stovyklos?

  – Yra kambarys Baltarusijos pasieniečiams. Kartais pabėgėlių vaikai ten nuvežami nakvynei, kad jie nenakvotų gatvėje. Bet tai pavieniai atvejai. Apskritai improvizuotos migrantų stovyklos sąlyginai yra pievelė miške ar proskyna, kurioje žmonės įsitaiso su miegmaišiais ir kuria laužus. Juos saugo Baltarusijos pasieniečiai. Niekas jų neaprūpina maistu, vandeniu. Pastarosiomis dienomis jie tik pradėjo nešti. Tačiau atrodo, kad visa tai daroma dėl nuotraukos žiniasklaidoje. Žmogaus teisių gynėjai neturi prieigos prie šių žmonių.

  – Sakėte, kad migrantai periodiškai grįžta į miestą atokvėpiui. Kur jie ten gyvena, ką valgo?

  – Dabar migrantai skirstomi į kelias grupes. Tie, kurie dar turi pinigų išsinuomoti kambarius pigiuose viešbučiuose, hosteliuose, hosteliuose, nuomotis apartamentus. Tie, kurie neturi pinigų, nakvoja gatvėje. Jie miega už prekybos centrų, požeminėse perėjose. Dažnai tai yra šeimos, kuriose daug moterų ir mažų vaikų. Ir, deja, Baltarusijoje dabar nėra mechanizmų, kaip padėti šiems žmonėms.

  – Ar pasienio gyvenviečių gyventojai skundžiasi?

  – Negirdėjome, kad pasienio gyvenvietėse būtų susidariusi katastrofiška situacija. Visi migrantai laikomi pasienyje, esančioje toli nuo kaimų. Jų judėjimą kontroliuoja pasieniečiai. Į didmiesčius jie važiuoja tik atokvėpiui.
  – Anot gandų, miške jau užfiksuota mirčių tarp migrantų.

  – Remiantis kai kuriais žiniasklaidos pranešimais, migrantai tikrai mirė miškuose. Nenoriu būti pesimistas, bet tikriausiai nežinome apie visas įvykusias mirtis. Situacija sunki. Mat žmonės po nesėkmingo bandymo kirsti sieną į Minską grįžta ne tik pailsėti, pasveikti, bet ir gydytis. Visi ateina siaubingai peršalę, kosėdami, o kai kurie turi problemų su kojomis. Faktas yra tas, kad jei juos sulaiko Baltarusijos pasieniečiai, jie turi ilgai tupėti vienoje vietoje šaltoje patalpoje. Labai tinsta kojos, susidaro pragulos, nušalimai. Į situaciją įtraukiame MSF misiją, kad jie galėtų bent paviršutiniškai apžiūrėti žmones ir patarti dėl gydymo.
  – Nė vienas iš migrantų nepareiškė noro likti Baltarusijoje?

  – Nors tokio noro nepastebiu. Daugiausia žmonių vis dar nori prašyti prieglobsčio Europos Sąjungoje. Nors kai kurie po nesėkmingų bandymų kirsti sieną prašo politinio prieglobsčio Baltarusijoje.

  - Nesupranti?

  – Bėda ta, kad Baltarusija niekada garsėjo tuo, kad veiksmingai apsaugo žmones iš trečiojo pasaulio šalių. Per daugelį metų šiais klausimais priėmėme nedaug teigiamų sprendimų.

  – Ar klausėte, kodėl migrantai nesikreipė tiesiogiai dėl vizų į Europos šalis?

  – Formaliai jie ten gali atsidaryti vizas, tiesą sakant, ne. Ir tai jau ne migrantų, o Europos šalių, kurios atsisako išduoti turistines, darbo ir kitokias vizas tam tikrų šalių gyventojams, klausimas.

  – Ar po situacijos pasienyje pabėgėliai prašo grįžti į tėvynę?

  – Labai mažai sutikau šeimų, kurios prašo padėti sugrįžti. Tai daugiausia piliečiai iš Afrikos šalių, kuriose ginkluotų konfliktų problema nėra tokia opi. Tie, kurie ateina iš nuolatinės ginkluotos įtampos zonos, nebando grįžti namo. Jie iki paskutiniųjų tikisi gauti prieglobstį Europoje.
  https://www.mk.ru/politics/2021/11/1...elorussii.html

  Comment


   Lėktuvas su migrantais iš Damasko išskrido į Minską
   Lėktuvas skraidina 150 pabėgėlių iš Artimųjų Rytų

   Nauja pabėgėlių grupė iš Artimųjų Rytų vyksta į Baltarusiją, kad bandytų prasiskverbti į ES šalių teritoriją. Keleivinis lėktuvas iš Sirijos turėtų nusileisti Minske per artimiausias kelias valandas. Anksčiau MK sužinojo, kad grupę migrantų iš Irako, kuri dabar yra pabėgėlių stovykloje prie sienos su Lenkija, atgabeno Sirijos oro linijos. Naujos pabėgėlių grupės atvykimas gali rimtai apsunkinti ir taip įtemptą situaciją pasienyje.
   05:00 vietos laiku iš Damasko pakilęs Sirijos oro bendrovės „Cham Wings“ (šaukinys SAW431) lėktuvas ruošiasi leistis Minske. Oro erdvės stebėjimo tarnybos „FligthRadar“ duomenimis, „Airbus-320-211“ lėktuvas skrenda į Baltarusiją, aplenkdamas Turkijos oro erdvę: per Iraką, Iraną, Azerbaidžaną ir Rusiją. Valdyba vykdo nereguliarų skrydį, apie kurį anksčiau nebuvo pranešta.
   Į Europą norintys patekti migrantai į Baltarusiją atvyksta Sirijos oro linijomis. Naktį iš lapkričio 7-osios į 8-ąją iš Damasko išskrido didelis būrys į Siriją atvykusių Irako vietinių gyventojų. Socialiniuose tinkluose buvo paskelbtos nuotraukos, kuriose užfiksuota ilga eilė pabėgėlių, laukiančių išvykimo į Minską. Vėliau būtent šie migrantai atsidūrė pasienyje su Lenkija, kur tęsiasi susirėmimai su Lenkijos pasieniečiais.
   https://www.mk.ru/politics/2021/11/1...?from=main_omk

   Comment


    Baltarusiai vardijo migrantų gabenimo per Lenkijos sieną kainas
    „Prieš savaitę suma svyravo nuo 700 USD iki 1000 USD vienai nedidelei grupei“.
    Trečiadienį Lenkijoje buvo sulaikyti trys asmenys, padėję nelegaliems migrantams kirsti sieną su Baltarusija. Oficialioje pasienio tarnybos paskyroje rašoma, kad tarp įtariamųjų yra Rusijos pilietis. Apie tai, kas padeda migrantams kirsti sieną ir kiek tai kainuoja, sužinojome iš pačių baltarusių. Vienas iš mūsų pašnekovų gyvena Lydos mieste, kuris yra netoli nuo Lietuvos sienos. Antrasis kilęs iš Gardino, netoli nuo Lenkijos sienos.
    Egoras yra kilęs iš Gardino, šiuo metu gyvena ir dirba Varšuvoje.

    – Pagal respublikos įstatymą aš neturiu teisės kirsti valstybės sienų dažniau nei kartą per pusmetį. Tai nepaisant to, kad turiu leidimą gyventi Lenkijoje“, – pasakoja vyras. – Bet vis dėlto man pavyksta du kartus per metus atvykti į Baltarusiją netikru studentu ir du kartus per metus, tariamai, gydytis pagal netikrą medicinos pagalbos sutartį. Taigi važinėju kas du mėnesius. Tai byloja apie Baltarusijos pasieniečių „budrumą“.

    – Ar dabar Gardine daug migrantų?

    - Užtektinai. Beje, Gardine ant jų pyksta žmonės. Jie kaip turistai elgiasi pakankamai įžūliai, nes juos palaiko oficiali valdžia.

    Dar vasarą Baltarusija paskubomis atidarė būrį vienadienių kelionių agentūrų Artimuosiuose Rytuose. Už simbolinį iki pusantro tūkstančio dolerių mokestį turistinės vizos buvo išduodamos absoliučiai visiems. Su šia viza žmogus skrido į Baltarusiją, kur jam buvo pažadėta kirsti sieną į Europą. Tada migrantui buvo duotas vadovas, kuriam taip pat reikėjo sumokėti.

    Vos prieš savaitę mažos grupės kainos svyravo nuo 700 iki 1000 USD. Mano draugas dirba Bruzgi-Kuznitsa kontrolės punkte, kur ką tik susirinko minios migrantų. Iš jo sužinojau visas kainas. Jis taip pat pasakojo, kad į Lenkiją nelegalius imigrantus lydėdavo specialiai apmokyti žmonės. Patys pasieniečiai juos išleido, iš viršaus gavo leidimą. Be to, jie paėmė nedidelius komisinius iš grupės.

    – Ar dabar neveikia grandinė su kurjeriais?

    – Ši schema veikė ilgą laiką, kol Lietuva neiškėlė kipišo. Taip atsitiko, kai norinčiųjų kirsti sieną srautas smarkiai viršijo konduktorių galimybes. Vienas dalykas yra laikyti penkis žmones, o kitas - penkiasdešimt. Bet čiaupas jau buvo atidarytas, o migrantų srautai augo kasdien. Baltarusijos valdžia čia tik laimėjo: turi pinigų, sukūrė skandalingą situaciją, kuria bandoma manipuliuoti. Ir kenčia paprasti žmonės.

    – Gidas gali vesti migrantus per mišką. O jeigu dar daugiau nelegalių imigrantų susidurs su Lenkijos pasienio pareigūnais? Susitars?

    – Kaip suprantu, baltarusių gidai nuvežė migrantus į tam tikrą vietą, nurodė kelią toliau ir paliko likimo valiai. Jie patys nerizikavo. Neatsitiktinai dabar daugelis į Baltarusiją atvykusių migrantų artimųjų savo artimųjų ieško socialiniuose tinkluose, talpina nuotraukas. Daugelio trūksta. O susitarti, juolab papirkti Lenkijos pasieniečius, kad šis įvykdytų nelegalų imigrantą, nerealu.

    - Taip nuoširdžiai?

    – Nepasakysiu už visą Europą, bet Lenkijoje policija ir pasieniečiai skiriasi nuo Baltarusijos policijos ir pasieniečių. Lenkijoje žmonės tarnauja. Ir jie tarnauja sąžiningai. Policija bet kokiu atveju nieko nepaims. O gyventojai su policija elgiasi gerai. Policija mane asmeniškai nuvežė namo, kai netyčia užmigau autobuse ir įvažiavau į kažkokias džiungles. Galite eiti į policiją ir paprašyti cigaretės. Arba paprašykite pagalbos, jie neatsisakys. Jei ilgai stovite eilėje prie sienos, galite eiti išgerti kavos su pasieniečiu jų kambaryje.

    – Ką apie situaciją sako Lenkijos pasieniečiai?

    – Vakar pasieniečių draugas lenkas prisipažino, kad apskritai nėra nusiteikęs prieš migrantus, bet viskas turėtų būti pagal įstatymus. Jie neprašo prieglobsčio su kirviu rankose, laužydami valstybės sieną. Kodėl lankytojai neišvyko į ekskursiją po ES šalį, kur užtektų nueiti pas bet kurį policininką ir paprašyti pagalbos? Kodėl jie pasuko tokiu sunkiu keliu?
    Pasirodo,kad tai nelegalūs imigrantai, kuriems buvo uždrausta atvykti į Europą, bet kurie norėjo apgauti. Lenkijoje tokių nereikia. Lenkus stebina ir kai kurie dalykai, apie kuriuos dabar kalbama šalyje. Atidžiau apžiūrėjome nelaimingų migrantų drabužius. Pastebėjome, kad kai kurie iš jų turi gana brangias firmines striukes, kurių kaina didesnė už žoliapjovę eurais. Glumino tai, kad jie nuolat krauna mobiliuosius telefonus. Iš kur miške tiekiama elektra? Ir palapinės už 300 eurų.

    Įdomu tai, kad už masines eitynes ​​Minsko miestuose jų niekas niekuo nekaltina. Jie nė pirštu negrasina miško kirtimu. Nepretenduoju į galutinę tiesą, bet faktai yra griežti. Ir patys migrantai nedvejodami sako, kad tai planuota akcija.

    Antrasis mūsų pašnekovas Igoris gyvena Lydos mieste, netoli nuo sienos su Lietuva. Vyriškis pasidalijo savo pastebėjimais.

    – Pirmą kartą migrantai Lydoje pasirodė vasaros pabaigoje. Dabar jų mažiau, – sako Igoris. – Pagal mano pastebėjimus, jie skrenda į Minską, tada tiesiogiai nuvežami į Gardiną, kur pereinama į Lenkiją.

    Turime „Benyakoni“ – patikros punktą į Lietuvą. Čia vis dar santykinė tyla. Jei yra migrantų, tai nedidelėmis 4-6 žmonių grupėmis. Jie elgiasi ramiai, jų mažai, todėl bijo patraukti dėmesį.

    Dabar Lydoje jie ilgai neužsibūna. Nėra prasmės, perėjimas į Lenkiją jiems kelia nerimą labiau. Nors praeitą savaitę degalinėje pastebėjau apie šešis žmones. Juos lydėjo aukštas, stiprus slaviškos išvaizdos bičiulis. Atrodo kaip kuratorius. Jis buvo civiliais drabužiais. Kalbėjausi su jais angliškai. Atrodė, kad jie sprendžia, kur eiti.

    Nežinančiam žmogui per miškus sunku patekti į Lietuvą, galima pasiklysti, o ten kiekviename žingsnyje pelkės. Todėl be kompetentingo lydinčio žmogaus išsiversti neįmanoma. Galbūt tiems bendražygiams pavyko kirsti sieną per Lietuvą, o visas dėmesys sutelktas į Lenkiją.
    https://www.mk.ru/politics/2021/11/1...u-granicu.html

    Comment


     Europos Komisija (EK) tikriausiai reikalaus, kad Lenkija, Latvija ir Lietuva taisytų neseniai priimtus įstatymus, leidžiančius išstumti migrantus į Baltarusijos teritoriją, trečiadienį rašo nepriklausoma Briuselio naujienų svetainė „EUobserver“.

     Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1595390?copied

     liks tik atidaryti valstybinį taksi servisą
     https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

     Comment


      kažko kito ir nesitikėjau
      Panašu, kad prašysime pataisų kai kuriuose teisės aktuose“, – pridūrė ji.

      Tačiau buvo kalbama apie susirūpinimą dėl nelegalių migrantų ir būsimų prieglobsčio prašytojų grąžinimo į Baltarusiją. Anksčiau komisarė yra sakiusi, kad „atstūmimai niekada neturėtų būti normalizuoti“.
      https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...cius-istatymus
      Paskutinis taisė Globalus; 2021.11.10, 21:25.

      Comment


       Arba jie ten kalba dėl akių arba išties primygtinai prašosi lenkų, kad jie pasakytų "gana" ir kolona truktels link Vokietijos Čia bus pati linksmiausia epopėjos dalis.

       Comment


        Advokatas sukritikavo migrantų vaikų atstūmimą: tai yra dvigubas pažeidimas
        https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...bas-pazeidimas

        MRU docentas, advokatas L. Biekša portalui LRT.lt sako, kad, vertinant teisiškai, bet koks migrantų atstūmimas yra neteisėtas, tačiau šiuo atveju pažeidžiamų grupių atstūmimas yra „dvigubai neteisėta“. „Negali grupiniu būdu, neištyręs, kas, kaip, kokiam žmogui gresia, jį atstūminėti nuo sienos, ką būtent mes šiuo metu darome. Ar tai bus pažeidžiama, ar nepažeidžiama grupė, tai vis vien bus neteisėta. Antra, jei kalbame apie pažeidžiamas grupes, galima sakyti, kad tai pasidaro dvigubai neteisėta“, – komentuoja MRU docentas.
        Irgi taip sakau, iš vis kam tos valstybių sienos, galima tiesiog šniūrais visus leisti, nes gi universalios teisės pažeidžiamos. Būtinai reikia visus priimti, kuriuos atsiųs Tarakonas. O dar geriau vis Iraką perkelti į ES ir nebus jokių problemų...

        Kaip tokie kiaušingalviai komentuoja, priiminėja sprendimus (EK), tai Tarakonui belieka juoktis ir apsimesti durnium. Nuoširdžiai nesuprantu kas šitų idiotų galvose. Tuoj ir ginti savo valstybę nuo priešo negalima bus, nes gi nehumaniška nušauti priešą.

        Comment


         Parašė R.D. Rodyti pranešimą
         Nuoširdžiai nesuprantu kas šitų idiotų galvose.
         Dar įdomiau būtų sužinoti, kas yra jų banko sąskaitose.
         Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

         Comment


          Iš Sirijos į Minską laukia didelės eilės

          Comment


           Manoma, kad šiuo metu Baltarusijoje yra 15-20 tūkst. migrantų, o dar daugiau kasdien atskrenda į Minsko oro uostą. Kiekvieną savaitę Baltarusijoje nusileidžia daugiau nei 50 keleivinių lėktuvų iš Bagdado, Stambulo, Dubajaus, Damasko.

           Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1595076?copied

           Click image for larger version

Name:	FD0oorRXsAIBLtg.jpg
Views:	263
Size:	268,1 kB
ID:	1927518
           https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

           Comment


            DELFI.lt
            2021 m. lapkričio 10 d.
            Užkalnis. Iš šitokios Europos noriu išstoti
            https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=88636275

            Geros mintys stebint absurdišką infantilišką ES poziciją.

            Comment


             Ekspertai papasakojo kas nukentės, jei Lenkija uždarys sienas su Baltarusija.

             Labiausiai nukentės Baltarusija, Rusija, Kinija ir Vakarų ES. Manau, kad gerai, kad būtų uždaryta.

             https://www.mk.ru/politics/2021/11/1...lorussiey.html
             Paskutinis taisė luknas; 2021.11.10, 21:57.

             Comment


              arabai dalinasi, guodžiasi, organizuojasi :
              #GermanyTopengen Rothenburgo meras: Stefan Nyer, esame pasiruošę mieste priimti pabėgėlius iš Lenkijos-Baltarusijos pasienio zonos ir, kaip žadėjome, išsiuntėme konvojų.
              #Stephan_Nair: pabrėžiame savo pasirengimą priimti žmones, kuriems reikalinga humanitarinė pagalba, kad jie nebūtų piktnaudžiaujami kaip politinio spaudimo priemonė"
              #Stefan_Nair: Aktyvistų autobusas žmonių su savimi nevežė, nebent Federalinė vidaus reikalų ministerija išdavė įvažiavimo patvirtinimą, todėl yra legalus maršrutas į Vokietiją.
              Be Rothenburgo, dar kelios savivaldybės paskelbė pasirengusios priimti pabėgėlius nuo Lenkijos ir Baltarusijos sienos.

              Gestas gražus, afiša - neteisinga.
              https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

              Comment


               Parašė Globalus Rodyti pranešimą
               Iš Sirijos į Minską laukia didelės eilės
               nuneš. Iš tikro, jei būčiau lenkas, būčiau baisiai įsitempęs. Kažkiek pyktis atslūgo, kai į Lenkiją srautai pakrypo.

               https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

               Comment


                Parašė liux Rodyti pranešimą
                arabai dalinasi, guodžiasi, organizuojasi :
                #GermanyTopengen Rothenburgo meras: Stefan Nyer, esame pasiruošę mieste priimti pabėgėlius iš Lenkijos-Baltarusijos pasienio zonos ir, kaip žadėjome, išsiuntėme konvojų.
                #Stephan_Nair: pabrėžiame savo pasirengimą priimti žmones, kuriems reikalinga humanitarinė pagalba, kad jie nebūtų piktnaudžiaujami kaip politinio spaudimo priemonė"
                #Stefan_Nair: Aktyvistų autobusas žmonių su savimi nevežė, nebent Federalinė vidaus reikalų ministerija išdavė įvažiavimo patvirtinimą, todėl yra legalus maršrutas į Vokietiją.
                Be Rothenburgo, dar kelios savivaldybės paskelbė pasirengusios priimti pabėgėlius nuo Lenkijos ir Baltarusijos sienos.

                Gestas gražus, afiša - neteisinga.
                Gali Vokietija organizuoti tiesioginius skrydžius į Minską pasiimti migrantus ir visi bus laimingi. Dar skrydžiai iš Briuselio labai praverstų.Migrantams būtų žymiai humaniškesnės sąlygos ir ES galėtų pasigirti kokia ji humaniška.

                Comment


                 Parašė liux Rodyti pranešimą
                 arabai dalinasi, guodžiasi, organizuojasi :
                 #GermanyTopengen Rothenburgo meras: Stefan Nyer, esame pasiruošę mieste priimti pabėgėlius iš Lenkijos-Baltarusijos pasienio zonos ir, kaip žadėjome, išsiuntėme konvojų.
                 #Stephan_Nair: pabrėžiame savo pasirengimą priimti žmones, kuriems reikalinga humanitarinė pagalba, kad jie nebūtų piktnaudžiaujami kaip politinio spaudimo priemonė"
                 #Stefan_Nair: Aktyvistų autobusas žmonių su savimi nevežė, nebent Federalinė vidaus reikalų ministerija išdavė įvažiavimo patvirtinimą, todėl yra legalus maršrutas į Vokietiją.
                 Be Rothenburgo, dar kelios savivaldybės paskelbė pasirengusios priimti pabėgėlius nuo Lenkijos ir Baltarusijos sienos.

                 Gestas gražus, afiša - neteisinga.
                 Antro Pasaulinio karo pasekmės. Nuo vieno kraštutinumo(nacizmo fašizmo rasizmo ir t.t.) iki priešingoj pusėj kitų. . Dar aišku ir kažkaip prijaučiančių rusams ten atsirado nemažai.

                 Comment


                  A. Anušauskas ištransliuoja žinias: šiuo metu prie Lietuvos sienos gali būti apie 1000 atvestų migrantų:
                  Nuoroda: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ntu-56-1595416

                  „Mano spėjimu, sprendžiant iš to, kad jie „valo“ savo miestus nuo nelegalų, kurie anksčiau gana laisvai Minske ir Gardine vaikščiojo, jie juos stums prie pasienio, kurs stovyklas, darys dirbtinę humanitarinę krizę, ir visa tai pateikinės tarptautinei bendruomenei kaip ES problemą, o ne jų dirbtinai sukurtą“, – sakė ministras.

                  Comment


                   Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                   Gardinas vienintelis didmiestis kurio gyentojai turi lengvesnį priėjimą prie sienos.


                   Už dangoraižius mūsų didmiesčiuose!

                   Comment


                    Arba variantas leisti migrantams eit ir tiek. Siuo metu tos tvoros ir pareigunai tai kaip pleistru deliojimas ant vezio. Kol atsilupe vakarai priima ir dalina dovanas “pabegeliams”, jokios tvoros nesustabdys, srautai tiesiog keisis.

                    tuolabiau Europos sajunga mirsta, neturi jokio stuburo kazko imtis ir yra tik “susirupinimai” nuo kuriu vemt vercia. Kas is to, kad tuos “pabegelius” grazins Lietuvai pagave? Jie vel isvyks. Kalejime nelaikysi.

                    isties komiska situacija su ES neveiksnumu. Paskebs sankcijas? Kam tokiem? Kokie nors 3 pasienieciai negales isvykti i ES Ikea apsipirkt? Bedante politika - BY ekonomika net paaugo 3% po visu “sankciju”.

                    Comment


                     Merkel nori dar kartą šiandien pakalbėti su Putka.
                     https://lenta.ru/news/2021/11/10/allo/

                     Comment

                     Working...
                     X