Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

XIII Seimas ir XVIII Vyriausybė (po 2020 m. rinkimų)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • 10.000
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Kažkas svarbaus vyksta:

    Mazuronis ketina siūlyti Darbo partijai nebedalyvauti EP rinkimuose

    Panašu, kad buvęs lietuvių tautos gelbėtojas iš didžiosios "tėvynės" bus pakišęs dar vieną bombą po savo partijos pamatais. Įdomu, kas tai?

    P.S. šiaip jau tas veikėjas turėtų sėdėti cypėje, o ne EP.
    Mazuronis atrodo kaip reikiant susinervinęs dėl visos šios situacijos, panašu Uspaskichas užsiiminėjo nešvariais darbeliais būdamas Europos Parlamente, o partijos vadovybė Vilniuje apie tai nieko nežinojo.

    Klausimų turbūt kyla ne tik dėl Darbo partijos dalyvavimo EP, bet ir apskritai dėl partijos ateities. Vėl metasi naujas korupcinis šleifas, o ir šiaip tai buvo faktiškai vieno asmens partija, naujų stiprių lyderių užaugint nesugebėjo. Aš apskritai abejoju, kad rudenį jiems pavyks peržengti 5% seimo rinkimų barjerą.

    Na o Uspaskichas jau paskelbė besitrauksiantis iš partijos.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Kažkas svarbaus vyksta:

    Mazuronis ketina siūlyti Darbo partijai nebedalyvauti EP rinkimuose

    Panašu, kad buvęs lietuvių tautos gelbėtojas iš didžiosios "tėvynės" bus pakišęs dar vieną bombą po savo partijos pamatais. Įdomu, kas tai?

    P.S. šiaip jau tas veikėjas turėtų sėdėti cypėje, o ne EP.

    Komentuoti:


  • Galys
    replied
    Kaip suprantu, 15min daro užuominą, kad būsimoji valdžia bus arba vatnikai arba visiškai nieko nesugebantys vienaląsčiai.

    Mėnesiai, kurie lems mūsų dešimtmečius: ar susitvarkys L.Kasčiūnas?

    Prezidento Gitano Nausėdos sprendimas naujuoju krašto apsaugos ministru paskirti konservatorių Lauryną Kasčiūną, kuriam dalis nevyriausybininkų žėrė rimtą kritiką, nenustebino apžvalgininkų. Kartu jie pabrėžė, kad ant politiko pečių gulė didelė atsakomybė, mat stojus prie ministerijos laukia svarbūs darbai, lemsiantys, kaip gyvensime ateinančius dešimtmečius.
    https://www.15min.lt/naujiena/aktual...nas-56-2213716

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Nausėda paskyrė Kasčiūną naujuoju krašto apsaugos ministru
    „Prezidentas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 7 punktu ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės teikimus, pasirašė dekretus, kuriais priėmė krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą ir paskyrė krašto apsaugos ministru Lauryną Kasčiūną“, – pirmadienį pranešė prezidentūra.

    Po susitikimo su šalies vadovu L. Kasčiūnas dalijosi savo prioritetais: vokiečių brigados įkurdinimas Lietuvoje, Seimui pateikta šaukimo reforma, divizijos kūrimas, kompromiso gynybos finansavimo klausimais radimas tarp visų politinių jėgų.

    L. Kasčiūnas po susitikimo taip pat tikino, jog komendantūrų sukūrimas, kurių buvo „prašoma ir maldaujama dvejus metus“, būtų sukurtos per mėnesį, jeigu jis taptų ministru.

    „Aš jums pažadu, jeigu būsiu paskirtas ministru, tai per mėnesį padarysiu šitą darbą“, – akcentavo politikas.

    Kartu jis kalbėjo ir apie kitus prioritetus.

    „Dronų visa integracija į mūsų ginkluotąsias pajėgas, dronų programos atidarymas gamybai, su visa parama Ukrainai, dronų operatorių rengimas, pilietinio pasipriešinimo kursų paketas, visuotinė gynyba. Tai yra nedaug kainuojantys dalykai. Tiesiog reikia imtis lyderystės ir daryti darbą“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

    Komentuoti:


  • AšNeRobotas
    replied
    Parašė udrius Rodyti pranešimą
    Ech kaip netikėta. Kaščiūnas paskirtas ministeriu...
    O turėjo būt netikėta?

    Komentuoti:


  • udrius
    replied
    Ech kaip netikėta. Kaščiūnas paskirtas ministeriu...

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    Kas žino, kiek +/- pasiskolinta per tuos jų 4 valdymo metus?

    Bandau išgooglint
    2024 m. Vyriausybės skolinimosi programa - Lietuvos Respublikos finansų ministerija (lrv.lt)

    Vyriausybės skolinimosi statistika - Lietuvos Respublikos finansų ministerija (lrv.lt)

    Skola užsieniui | Lietuvos bankas (lb.lt)
    Paskutinis taisė Panevezietis; 2024.03.22, 11:36.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Kaimai Rodyti pranešimą

    Beatodairišku Vilniaus nurusinimu. Ji mūsų Merkel, bet ją dar turi šansų pranokti ateityje socialdemokratų deleguotas premjeras. Vienintelis pozityvus dalykas kurį sugalvoju, tai gan sklandžiai (bent jau iš asmeninės patirties) įgyvendinta masinė vakcinacija. Ir gal dar neblogas viešųjų finansų suvaldymas, turint galvoje per kokius du kataklizmus būta valdžioje.
    Dėl viešų finansų matysim šiemet. Prieš tai labai gelbėjo infliacijos pučiamas biudžeto surinkimas. Šiemet kol kas biudžeto surinkimas prastokas.

    Komentuoti:


  • Kaimai
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą
    Kuo bus pažymėtas jos premjeravimas?.
    Beatodairišku Vilniaus nurusinimu. Ji mūsų Merkel, bet ją dar turi šansų pranokti ateityje socialdemokratų deleguotas premjeras. Vienintelis pozityvus dalykas kurį sugalvoju, tai gan sklandžiai (bent jau iš asmeninės patirties) įgyvendinta masinė vakcinacija. Ir gal dar neblogas viešųjų finansų suvaldymas, turint galvoje per kokius du kataklizmus būta valdžioje.
    Paskutinis taisė Kaimai; 2024.03.21, 19:31.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą
    Viena, kas aišku, tai, kad Lietuvos politiną sceną vis mažiau ir mažiau galima kišti į 'geriečiai' prieš 'blogiečius' šabloną, į kurį ją mėgdavau kišti dar prieš praeitus rinkimus.
    Jo, čia fenkmenas ne tik Lietuvoje, kad tam tikros partijos su medijos pagalva sugeba praplauti smegenis jų rinkėjams, kad jie balsuoja už gėrį prieš blogį.
    Paskutinis taisė Gator; 2024.03.21, 19:21.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Labai džiaugiausi po 2020-ųjų metų rinkimų, nes visą gyvenimą balsavau už konservatorius arba liberalus, bet likau labai nusivylęs. Ateinančiuose rinkimuose vis tik greičiausiai pasiliksiu prie Laisvės 'jei tramvajus apsimokėtų, jį pastatytų privatus sektorius' partijos. Tačiau tik dėl socialinių klausimų ir dėl to, kad, net jei jie ir perkops tą 5% barjerą, jie vis tiek bus labai maži. Jų balso Seime tikrai reikia ir jis turi ten likti, ypač laikais, kai net socdemai nenubalsuoja už tą boratiško propagandos įstatymo atšaukimą. Reiktų dar paminėti, kad LP prastumtos 'trys raidės' pasuose buvo paminėtos net Sikorskio. PiS tie dalykai nerūpėjo, bet nauja Lenkijos valdžia mus būtų rimtai patarkavus už šituos bajerius. Tai yra didžiulis indėlis į Lietuvos saugumą kai karas vyksta pašonėje, net jei to įstatymo tiesioginis tikslas buvo ir kitas - kai elgiesi protingai, geri dalykai patys ateina.

    Dėjau daug vilčių į Šimonytę, bet jos nepasiteisino. Nėra ji tinkamas lyderystei žmogus, tokių dalykų nepritempsi visus varginančiu 'haipu' - atėjus situacijoms, kai reikia vadovavimo įgūdžių, vis tiek yla išlįs. Būti kieta biurokrate ir laidyti kandžias replikas iš pilkos masės yra viena, vadovauti šaliai yra visiškai kas kita. Ką ji gero nuveikė per šią kadenciją? Kuo bus pažymėtas jos premjeravimas? Šita istorija su Anušausku yra visiškas užlipimas ant grėblio lygioje vietoje.

    Apskritai konservatorių kaip labai kompetentingos partijos įvaizdis po truputį bliūkšta. Vien nusivylimai ne tik nacionalinėje politikoje, bet ir savivaldoje. Net į sostinės mero rinkimus tesugebėjo atsiųsti kažkokį glušą marozą, kuris miestą veda ne į priekį, o atgal ir minta žemiausių sluoksnių balsais ir palaikymu. Viena, kas aišku, tai, kad Lietuvos politiną sceną vis mažiau ir mažiau galima kišti į 'geriečiai' prieš 'blogiečius' šabloną, į kurį ją mėgdavau kišti dar prieš praeitus rinkimus.
    Paskutinis taisė VLR; 2024.03.21, 18:59.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė udrius Rodyti pranešimą
    Ghgmgm kas čia tam tapinui atsitiko, kad konservatorius p...voja? Kaži ko negavo ? Šiaip gi su konservatoriais ir laisviečiais buvo neperskiriami draugai
    "Neperskiriami draugai" nebuvo, ir tas turėjo būti aišku, jeigu iš tikrųjų seki ir skaitai Tapiną bent paskutinius ~5 metus. Gaudavo lupt nuo Tapino tiek Glušiai, tiek LP. Visgi sutinku, kad buvo draugiškesnis šitoms partijoms, nei, tarkim Skvernelininkams at Karbauskininkams. Dabar, panašu, TSLKD ėmė gana rimtai užknisti Tapiną, tai tas sąlyginio draugiškumo indikatorius turbūt pasislinko "Glušių gvardijos" nenaudai. Beje, glušių gvardijos chunveibinai dabar puola ne tik Tapiną, bet ir Jakilaitį, kuris taipogi turi sąlyginio draugiškumo TSLKD track recordą. Žodžiu, konservatorių elgesys paskutiniu metu yra tiesiog idealus, artėjant rinkimams ir, tikėkimės, jie nesustos

    Komentuoti:


  • udrius
    replied
    Ghgmgm kas čia tam tapinui atsitiko, kad konservatorius p...voja? Kaži ko negavo ? Šiaip gi su konservatoriais ir laisviečiais buvo neperskiriami draugai

    Komentuoti:


  • uzdvidesimt
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Tapinas pasidalina reakcijomis į jo pasisakymą apie "glušių gvardiją" a.k.a. TSLKD

    WOW, respect.

    Komentuoti:


  • Babaras
    replied
    Na šaunuolis tas Tapinas. Gaila, kad savo nuomone dažnai dalinasi tik antisocialiniame tinkle ir jo pasisakymus galima perskaityti tik kai kas nors juos (ačiū, John ) pacituoja internete.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Tapinas pasidalina reakcijomis į jo pasisakymą apie "glušių gvardiją" a.k.a. TSLKD


    Andrius Tapinas

    Romoje lankydamas dar nematytus Caravaggio šedevrus nelabai turėjau laiko stebėti dar vieną TS-LKD rėmėjų įžeistų jausmų protrūkį, bet dabar prisėdau vienoje piazzoje sureaguoti.

    Perfrazuojant klasiką: "Hell has no fury like įpykęs konservatorių rėmėjas"

    Ne pirmas ir ne paskutinis kartas. Kiekvieną kartą, kai užkabinu šitą Partiją, man įvairiais metodais mėginama įrodyti, jog ji neliečiama ir nekišk nagų. Po "užmuštos ministrės" (copyright - Rasa Juknevičienė) Maldeikienė įsibėgėjo tiek, kad partijos vadovybei tiesioginiame LRT eteryje teko teisintis, kad čia nėra partijos linija.

    Šį kartą, kiek spėjau pastebėti, turim buvusių TS-LKD komunikatorių nerimą dėl sukauptos socialinės galios, taip sunkiai dirbančią premjerę, kuriai reikia padėti ir elgtis valstybiškai, o ne kritikuoti, kitus konservatorių simpatikus užnešė tiek, kad jau prasidėjo palyginimai su Hitleriu, dar kažkodėl buvo paimti mano ir Jakilaičio lytiniai organai kaip matavimo vienetai,
    Antakį kilstelėjau ir paskaitęs savo mėgstamo ir gerbiamo ekonomisto Nerijaus Mačiulio sukurtas taisykles, kaip reikia kritikuoti valdžią, kurios labiau yra taisyklės, kaip įsiteikti valdžiai ir ją guosti.
    Dar pasisakė ir užsienio reikalų ministro tėtis, mus pavadinęs "pulkeliu bobyčių".

    Visa tai būtų OK ir temos diskusijai apie minkštąsias galias, atsakomybę ir įtaką.

    Jeigu absoliuti dauguma, dabar parašiusių ir ginančių Partiją, nebūtų fucking hipokritai.

    Nes kai aš tiesioginiame eteryje užvažiuoju ant Nausėdos arba įsikabinu į socdemų princą taip, kad vietoje premjero karūnos jis mato baudžiamąją bylą, tai niekam iš rašančių tai nekliūna, visi "ploja atsistoję", koks aš šaunuolis ir neieškau žodžio kišenėje. Kaip gerai, kad jis taip drąsiai kalba.

    Bet kai tu užkliudai Ingridą ir tikrai glušą komunikacinį sprendimą, tada - "oi, taip negalima, tiek socialinės galios vienose rankose, reikia atsakomybės, populizmas čia".
    O rytoj, kai vėl ištrauksiu kokį susišikusį socdemų merą, paviešinšiu šešis LVŽS Seimo nario automobilius ar pasijuoksiu iš Aukšto ir Gražaus - vėl plosit katučių.

    Ir aš juk žinau, kad būtų daug paprasčiau ir smagiau neliesti dešiniųjų politikų ir nežeisti FB burbulo, kuris iš esmės yra jiems prielankesnis. Ir manęs tada niekas nelygintų su Hitleriu ir nematuotų centimetrų. Sorry, bet taip nebus. Neturėjau ir neturėsiu mylimų ir neliečiamų politikų.

    Nebent Problema būtų išspręsta teisiniu būdu ir įvestas naujas Baudžiamojo Kodekso straipsnis "dėl šitos geriausios, kas nutiko Lietuvai, valdžios diskreditavimo". Kažkodėl neabejoju, kad krūvai TSLKD simpatikų toks variantas visai patiktų.

    O kol to nėra - galite neskaityti, nesekti, nekreipti jokio dėmesio į tai, ką rašau arba atvirkščiai apskųsti visoms įmanomoms institucijoms, galite rašyti skirtingas nuomones ir kritikuoti bet kuriuo paros metu, o ne tik tada, kai paliečiama Partija. Aš nesupyksiu ir neįsižeisiu, gal užblokuosiu, jei chamavosit, bet nepyksiu.
    Bet tik neaiškinkit man, ką ir kaip turiu rašyti ir kokiu būdu kritikuoti politikus.

    Ciao, ragazzi.

    P.S. Dar dėl Šiugždinienės. Pastebėjau, kad irgi buvo įjungtas "vsio zakono" (nes sava ministrė) ir aiškinama, kad net prokuratūra nutraukė tyrimą neradusi nieko blogo. Sorry, bet turiu prieš akis prokuroro nutarimą, kurio niekas kitas neturi ir kurio negaliu viešinti, bet ten matosi, kad aiškiai feikines ataskaitas teikusią eks-ministrę bendraujant su teisėsauga ištiko visiška amnezija ir dėl to ikiteisminis strigo. Beje, identiška amnezija ištiko ir visus Kauno tarybos matijošaitininkus. Nieko žmonės neprisiminė.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Arba ministras pasuko Jakilaičiui, kad garsiau trinkteltų durim.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Išeina taip, kad Jakilaitis ministrą nuvertė?

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Išaiškėjo, apie ką Amerikoje eilinį išsipliur... išsipasakojo Anušauskas.
    Naujos atspalviai apie tai, kas vyko penktadien6 vakare

    15min.lt 2024.03.19
    Premjerė I Šimonytė : apie A.Anušausko pasitraukimą viešai paskelbta iki gaunant atsistatydinimo raštą
    Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad praėjusią savaitę apie krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko pasitraukimą iš pareigų socialiniuose tinkluose buvo paskelbta anksčiau, negu kad ji gavo politiko atsistatydinimo prašymą. (...)

    – Žodžiu, netiesa, kad iš vizito parsivežėte kažką, kas...
    – Noriu tai kategoriškai paneigti. Tikrai netiesa.

    – Kaip ir netiesa, kad JAV viešėjęs krašto apsaugos ministras padarė kažką, kas jus neigiamai jo atžvilgiu nuteikė?
    – Negirdėjau, kad ministras Amerikoje būtų kažką padaręs.

    – Pasakęs. Gerai, aš paklausiu kitaip. Ar turite pastabų išeinančiam ministrui dėl to, kad jis paskelbė apie JAV sprendimą Lietuvoje dislokuoti „Patriot“ sistemas, įgyvendinant rotacinį oro gynybos modelį? – Aš galbūt bendriau pasakysiu. Suprantu, kad visada yra malonu pranešti gerus, pozityvius dalykus, bet, mano supratimu, jie dar turėtų būti korektiški tiek, kad kitiems žmonėms nereikėtų jų komentuoti ar neigti. Čia aš sustosiu. (...)

    – Premjere, klausimas senas ir atsibodęs, bet trumpai: ar penktadienio komunikacinė krizė neparodė, kad jums reikia atstovo spaudai?
    – Komunikacinė krizė prasidėjo labai keistai – kai atsirado įrašai socialinėje erdvėje, aš neturėjau ministro prašymo. Tai yra klausimas, kaip turėčiau į tą dalyką reaguoti: neigti, kažką teigti, kažką sakyti? Tada, kai buvo gautas ministro pareiškimas, tuomet aš patvirtinau, kad jį turiu. Taip, mano klaida buvo, tą aš jau vakar sakiau, kad neįvertinau, jog sąmokslo teorijų priaugs pakeliui. (...) Dėl to šeštadienį ryte tą dalį pasistengiau paaiškinti, kad čia nėra jokių dalykų, kur staiga kažkas paaiškėjo.
    Lietuvoje galbūt yra tas įsitikinimas, kad jei žmonės keičiami, o ypač – jei žmones keičia Šimonytė, kuri žmonių nekeičia, tai reiškia, kad turėjo žmogus kažką baisaus padaryti. Aš tą sakiau daugybę kartų, kad neturiu tikslo pribėgti iki finišo tiesiosios su ta pačia Vyriausybės sudėtimi, juoba, kad man to nepavyks padaryti, nes švietimo ministrą jau teko keisti, turime kitą ministrą. Aš turbūt neįvertinau, kaip į tai sureaguos ministras, ir tos žinios pasidarymo žinia anksčiau, nei tai buvo faktas.

    – Kadangi informaciją žinojo du žmonės ir jūs sakote, kad informacijos netekinote, tai nutekino ministras?
    – Aš galiu patvirtinti, kad aš tikrai nepranešiau šitos žinios, nes negalėjau jos pranešti, kadangi neturėjau ministro atsistatydinimo prašymo. Kaip galėjau pasakyti, kad ministras pateikė prašymą, jei to dar nebuvo.

    – Kaip suprantu, buvo apkalbėtos galimybės žmogui pasitraukti ir eiti į komitetą, tada nutinka Jakilaitis, jūs paskambinat ministrui ir sakote: tai dėk pareiškimą, jeigu taip. Ar jis atsiuntė jūsų nepaprašytas? Kaip čia viskas atrodė?
    – Būtent taip ministrui ir pasiūliau, tada iškilo...

    – Jakilaitis...
    – ...ta žinia, vadinkim kodiniu žodžiu „Jakilaitis“. Ir paskui prašymas buvo atvežtas.

    – Be atskiro paraginimo?
    – Be atskiro paraginimo.

    https://www.15min.lt/naujiena/aktual...sta-56-2210646

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė 10.000 Rodyti pranešimą

    Tai ji ir planavo taip daryti. Bet kai Jakilaitis nuleakino tą Anušausko keitimo Kasčiūnu faktą ir visi pradėjo piktintis, "kokia silpna vyriausybės komunikacija", nebeliko kito varianto, tik viešai pasakyti.
    "Visi" tai kas? Koncevičiūtė ir Andriulienė?

    Komentuoti:

Working...
X