Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Pasiekėm Čekijos lygį, kai ji buvo savo pike.

    Comment


      Parašė PoDV Rodyti pranešimą

      Įdomu būtų sužinoti hospitalizuotų žmonių finansinės situacijos ir veiklos pjūvį, turiu omeny, ar yra dalykų kas šiuos žmones vienija.

      Man toks jausmas, kad nėra taip, kad visiškai random žmonės apsikrečia (tarsi kaip iškris kauliukas, tam ir bus).
      Dėl hospitalizuotų sunku kažką pasakyti, pvz. jei virusas prasineša pro kokius nors globos namus nuo personalo, kur žmonės nelabai turėjo galimybių apsisaugoti. Bet prieš mėn. buvau registrų centre, kur daug skirtingų žmonių, tai iš kart matosi, kur žmonės iš aukštesnio socialinio sluoksnio, labiau išsilavinę, daugiau uždirbantys saugosi, tinkamai užsidėję kaukęs, laikosi atstumo, o visokie asocialai, apsileidėliai visur grūdasi, nusismaukę kaukes ir pan.
      Flickr

      Comment


        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
        visokie asocialai, apsileidėliai visur grūdasi, nusismaukę kaukes ir pan.
        Valgo torčiukus seime.
        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

        Comment


          Parašė Kaimai
          Šiaip žiūrint mirtingumus tai tokiose šalyse kaip Italija ir JAV yra numirę kažkur 1/1000 iš visos populiacijos ir kolkas vis dar auga. Taip ir Lietuvoje galima tikėtis kažkur apie 3000 mirusių (turint galvoje, kad dalis "gudriai" nepriskaičiuojami kaip numirę su korona bet ne nuo koronos).
          Statistikos departamentas skelbia šitą informaciją:
          Nuo covido iki šios dienos mirė: 611
          Mirė su covidu, bet ne nuo covido: 318

          Aš nemanau, kad čia kažkas kažką specialiai klastoja.

          1/1000 populiacijos dalis per dieną užsikrėtė. Per capita tai daugiau nei kada iki šiol buvo diagnozuota JAV per dieną.
          Įdomu koks yra tikrasis užsikrėtimas, nes čia per dieną tiek buvo tik nustatyta, o kiek dar yra tokių, kurie nejaučia simptomų ir tokių, kurie ir su simptomais nesitikrina. Jeigu reikėtų spėti, tai sakyčiau, kad jau 10-20% Lietuvos šituo virusu yra persirgusi ir turi imunitetą. Norint pasiekti bandos imunitetą, skirtingais skaičiavimais reikia nuo 55-70% virusui imunitetą turinčios visuomenės. Bet čia jeigu kalbam apie viruso išnaikinimą, bet yra ir kitas variantas - viruso suvaldymas, kada jis nėra visiškai išnaikinamas, bet jo plėtra nesukelia kažkokių didesnių problemų. Mano supratimu Lietuvoje tai galėtų būti apie 1000 naujų atvejų per dieną. Pagrindinis klausimas bent jau man - kokia dalis visuomenės turėtų turėti imunitetą, kad nevaldoma jo plėtra sustotų ir galima būtų be problemų ir be visokių karo padėčių ramiai gyventi su virusu. Jeigu praserga 10-20% visuomenės, tai prie jų reikia pridėti dar apie 20% senyvo amžiaus žmonių, kurie šiuo metu turėtų saviizoliuotis. Nežinau kaip yra pas kitus, bet bent jau mano seneliai šiuo metu gyvena karantinuoti ir savo socialinius kontaktus sumažinę iki minimumo. Priedo veikia dar kitas veiksnys - pačioje pradžioje greičiausiai suserga taip vadinami super platintojai, tai tie, kurie turi daugiausiai socialinių kontaktų. Tyrimai rodo, kad 20% covidu susirgusių žmonių yra atsakingi už 80% užkrėtimų.

          Mano nuomone, kai visuomenėje pasiekiamas pakankamas persirgimo lygis, kai perserga superplatintojai, o senyvo amžiaus žmonės ir rizikos grupės gyvena saviizoliacijoje - tai nevaldomas viruso plitimas yra sustabdomas. Ir čia geriausia yra pažiūrėti į tas šalis, kurios jokių griežtų ribojimų neįvedinėja - Švediją ir Šveicariją. Šveicarijoje viruso banga praėjo per maždaug mėnesį, Švedijoje panašu, kad antros bangos pikas jau irgi buvo praeitas. Aš spėčiau, kad mes kaip tik dabar ir esame pačiame pike ir kad naujų užsikrėtimų natūraliai po kokios savaitės ar maksimum dviejų pradės mažėti. Tik žinoma turime problema su kalėdomis ir naujaisiais.

          Bet bus dar ir trečioji banga, tik trečioji banga, skirtingai nei antroji, kiekvieno šalyje stipriai skirsis. Trečia banga bus, kada žmones tie visi suvaržymai labai išvargins, o kartu bus apgaulingas suvokimas, kad jau yra vakcina ir jau galima nusiraminti. Su trečia banga daugiausiai problemų turės būtent tos šalys, kuriose per antrąją bangą bus įvesti griežčiausi suvaržymai.

          Comment


            Nėra imuniteto, kiek galima kartoti. Mano netolimas giminaitis, rizikos grupės, neseniai prasirgo ir gana sunkiai. Antikūniai nesusiformavo.
            Snowflakes will attack U <3

            Comment


              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
              Nėra imuniteto, kiek galima kartoti. Mano netolimas giminaitis, rizikos grupės, neseniai prasirgo ir gana sunkiai. Antikūniai nesusiformavo.
              Kaip jis galėjo pasveikt be antikūnių? Darė testą dėl antikūnių?

              Comment


                Imunitetas persirgus susidaro, na, neilgas, bet keliems mėnesiams užtenka.

                Reikia tikėtis, kad vakcina suteiks imunitetą bent jau metams, nes, priešingu atveju, vargu ar eitų paleisti vakcinos gaminimo pajėgumus tokiu mastu, kad kiekvienas norintis galėtų pasiskiepyti po 3 kartus į metus (t.y. kiekvienam žmogui reikėtų po 6 dozes metams), o tai reikštų, kad būtų problematiška grįžti prie įprasto gyvenimo, nes daug žmonių liks nepaskiepyti ir toliau platins virusą.

                Gripo vakcinos juk kasmet prtrūksta, nors skiepytis reikia tik karta į metus. Tai su COVIDo vakcina gali būti panašių problemų..
                Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                Marsrutai.lt tinklaraštis!
                SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                Comment


                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                  Nėra imuniteto, kiek galima kartoti. Mano netolimas giminaitis, rizikos grupės, neseniai prasirgo ir gana sunkiai. Antikūniai nesusiformavo.
                  Kodėl taip įsitikinęs tvirtinate? Antikūniai ne vienintėlis imuniteto rodiklis. Kiek žmonių pakartotinai užsikrėtė covid-19?

                  Comment


                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                    Mano nuomone, kai visuomenėje pasiekiamas pakankamas persirgimo lygis, kai perserga superplatintojai, o senyvo amžiaus žmonės ir rizikos grupės gyvena saviizoliacijoje - tai nevaldomas viruso plitimas yra sustabdomas.
                    Tai, kad persirgus antikūnai pas žmogų organizme būna tik kelis mėn., po to vėl gali užsikrėsti. Ar bent viena valstybė suvaldė viruso plitimą su bandos imunitetu?
                    Neįmanoma kažkokių grupių izoliuoti ir atskirti nuo visos visuomenės. Net kalėjimuose virusas plinta.
                    Kitas svarbus dalykas yra ne tik mirtingumas, bet ir ligos pašaliniai efektai, man asmeniškai nesinorėtų likti visam gyvenimui su pažeistais plaučiais ar kokiu kitu organu. Net paprastu gripu sirgti nėra malonu, o čia siūlot nekreipti dėmesio į keliasdešimt kartų pavojingesnį virusą.

                    Flickr

                    Comment


                      Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

                      Gripo vakcinos juk kasmet prtrūksta, nors skiepytis reikia tik karta į metus. Tai su COVIDo vakcina gali būti panašių problemų..
                      Deja, bet gripo vakcinos nėra, yra gripų vakcinos. Šio viruso ne tik daug rūšių, bet ir daug mutacijų.

                      Comment


                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                        Statistikos departamentas skelbia šitą informaciją:
                        Nuo covido iki šios dienos mirė: 611
                        Mirė su covidu, bet ne nuo covido: 318

                        Aš nemanau, kad čia kažkas kažką specialiai klastoja.
                        Čia kas keista, kad anksčiau tokių atvejų beveik nebuvo, o dabar kasdien praktiškai tiek pat registruojamų mirusių su covid, bet ne nuo jo. Vieną konkretų atvejį žinau, kai 84 metų bobutė parvirto, susilaužė riešą ir prireikė operacijos. Gulėdama traumatoliginiam pasigavo covidą ir numirė, nors nurašyta ant operacijos komplikacijų (nežinau oficialiai kaip tai užvadinta). Šiaip neturiu medicininio išsilavinimo ir negaliu pasakyti ar čia normalu senyvam žmogui mirti po riešo operacijos, bet skamba tikrai fishy.

                        Comment


                          Mūsų media irgi aukštumoj. Rodos eilinis straipsniukas regioniniam saite, bet vien pavadinimas koks

                          Šeštadienį pirkėjai plūsta į didžiuosius Kauno prekybos centrus

                          ir raudonas ispėjimas:
                          gali būti paskutinis savaitgalis prieš šventes su švelniais ribojimais
                          https://kaunas.kasvyksta.lt/2020/12/...kybos-centrus/
                          Ką budulis darys išskrolinęs tokį straipsnį fajebokėj? A Jo....t reikia lėkt varžtų, majonezo ir gal dar gal kokį siurblį akcijinį nugriebt!
                          Show must go von!

                          Comment


                            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                            Nėra imuniteto, kiek galima kartoti. Mano netolimas giminaitis, rizikos grupės, neseniai prasirgo ir gana sunkiai. Antikūniai nesusiformavo.
                            Kaip jau Sula pastebėjo, tai, kad imunitetas yra, galima spręsti iš to, kad susirgimai antrą kartą yra ypač reti, Lietuvoje dar neturim nei vieno tokio atvejo. Kiek laiko persirgęs covidu įgauna imunitetą kol kas dar nėra visai aišku, nes nėra praėję pakankamai laiko, kad tiksliai žinoti. Bet jeigu ankstesni tyrimai rodė, kad imunitetas išsilaiko 'kaip minimum 3 mėnesius', tai dabar jau tyrimai rodo, kad 'kaip minimum 6 mėnesius', ir čia kalbant apie antikūnus, kurie nėra vieninteliai lemiantys žmogaus imunitetą. Aš galėčiau netgi lažintis, kad kai praeis pakankamai laiko ir bus atlikta pakankamai studijų, tai bus nustatyta, kad dauguma persirgusių imunitetą turės net ir po metų.

                            Parašė Kaimai
                            Eidvi, su tuo bandos imunitetu (aš labai abejoju ar jis įmanomas) Lietuvoje numirtų apie 15,000-20,000.
                            Bandos imunitetas yra vienintelis būdas, kaip galima įveikti covid'ą. Kito būdo paprasčiausiai nėra, o imunitetas yra pasiekiamas arba persirgus, arba vakcinuojantis. Bet niekas čia nesiūlo bandos imunitetą įgauti visiems persergant, problema čia kita, kad šitas tavo teiginys yra apgaulingas:

                            Vakcinos ne už kalnų taip kad tokio scenarijau jau nebus
                            Pirmoji vakcina Lietuvoje greičiausiai bus suleista jau sausį. Problema, kad iš pradžių jos kiekiai bus labai nedideli, dar kita problema, kad suleidus vieną, po to reikia leisti ir antrąją dozę, po mėnesio. Visa tai reiškia, kad tas 'ne už kalnų' realiame gyvenime reiškia kaip minimum iki vasaros ir iki vasaros ne tiek dėl pačios vakcinos, kiek dėl to, jog vasarą ir taip natūraliai sumažėja viruso plitimas. Lietuvo dėl covid'o suvaržymai tęsiasi jau apie mėnesį ir nors jie yra ganėtinai menki, bet jau dabar smarkiai jaučiamas žmonių nuovargis. Reikia pradėti vertinti realią padėtį, kad iki vasaros gyventi karantininėmis sąlygomis yra neįmanoma, anksčiau ar vėliau daugumai tai nusibos ir jokie suvaržymai nesustabdys žmonių atsipalaidavimo. Dėl to reikia strategijos ne kaip puse metų gyventi karo padėties sąlygomis, o kaip išmokti gyventi su virusu. Tai yra įmanoma ir tai tikrai neturi nieko bendra su 15.000-20.000 žmonių Lietuvoje mirčių. Tam reikia, kad senyvo amžiaus žmonės būtų izoliuoti ir covidu persirgtų superplatintojai ir pakankama visuomenės dalis. Tikriausiai užtektų ir 20%, kurių dauguma būtų ne rizikos grupėje ir kurių mirtingumas itin žemas. Tokiu atveju covido plitimas nebebūtų eksponentinis ir nebūtų toks, kuris sukeltų didesnių problemų mūsų sveikatos sektoriui ir situacija normalizuotųsi jau po mėnesio, o ne po 6. Mano supratimu tai neišvengiama visoms šalims, bent jau kalbant apie Europą. Klausimas yra tik dėl laiko - kada kuriose šalyse tai bus pasiekta ir kokia kaina - kokie bus ekonominiai, psichologiniais ir visi kiti nuostoliai.

                            Comment


                              Parašė rmss Rodyti pranešimą

                              Čia kas keista, kad anksčiau tokių atvejų beveik nebuvo, o dabar kasdien praktiškai tiek pat registruojamų mirusių su covid, bet ne nuo jo. Vieną konkretų atvejį žinau, kai 84 metų bobutė parvirto, susilaužė riešą ir prireikė operacijos. Gulėdama traumatoliginiam pasigavo covidą ir numirė, nors nurašyta ant operacijos komplikacijų (nežinau oficialiai kaip tai užvadinta). Šiaip neturiu medicininio išsilavinimo ir negaliu pasakyti ar čia normalu senyvam žmogui mirti po riešo operacijos, bet skamba tikrai fishy.
                              Jeigu anksčiau covidas nebuvo išplitęs, tai natūralu kad ir mirusiu su covidu, bet ne nuo covidu, buvo labai mažai. Aš labai abejoju tomis abejonėmis dėl statistiko patikimumo, mano supratimu yra labai pavojingas mąstymas, kad 'mums čia visi apgaudinėja, kad statistikos departamentas klastoja skaičius, o švedai apskritai visus apgaudinėja'. Lygiai tokiu pačiu požiūriu vadovaujasi ir antivakceriai, tik kiek iš kitos pusės.

                              Comment


                                Wolrdmeterio covido counteryje pastaruoju metu yra normalu, kad švedų duomenų nebūna net kelias dienas, nors tokio užkampio kaip Lietuvėlė, duomenis surašo per kelias valandas. Kyla normalus klausimas, ar tam saitui ta Švedija pa barabanu, o Lietuvos duomenys mirk gyvenk reikia įrašyt, ar paprasčiausiai švedai maklina. Visaip gali būt.
                                Show must go von!

                                Comment


                                  Parašė Kaimai

                                  Mano supratimu pavojinga kai šalyje jau apie 1000 mirusių, o rašoma jog tik 600. Aš suprantu, kad tau tie su korona bet ne nuo koronos pasimirę 400 yra menkniekis, statistinė paklaida.
                                  Jis nesako paklaida. Jis sako, kad iš tiesų tie 400 mirė ne nuo kovido.
                                  Paskutinis taisė Gator; 2020.12.05, 14:04.

                                  Comment


                                    Dirbantiems sėdimą darbą pandemija kirto negailestingai: gydytoja įspėja, kaip išvengti labai rimtų susirgimų


                                    Padaugėjo sveikatos sutrikimų

                                    Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Inga Lapūnienė sako, kad pacientai karantino laikotarpiu pradėjo dažniau skųstis padidėjusiu nuovargiu ir nerimu, nugaros ir kaklo srities skausmais, padidėjusiu svoriu ar irzlumu, jiems tapo sunkiau užmigti, o užmigus dažnai prabudinėjama. „Dažnas iš jų dirba namuose, daug laiko praleidžia prie kompiuterio, mažai juda, valgo daugiau ir nesubalansuotai, mažiau laiko praleidžia gryname ore“, – pastebi gydytoja.

                                    Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/imuni....d?id=85898147

                                    Comment




                                      Nei viena liga žmonių istorijoje nebuvo praėjusi, nes visi persirgo ir susidarė bandos imunitetas - poliomelitas, raupai, maras, tymai. Išnaikintos ligos buvo tik su masine vakcinacija. Tuo ir vadovaujasi epidemiologai. Visi "dauguma yra besimptomiai" ar "turbūt užtektų ir 20%" ar "turbūt jau dauguma ir persirgo" yra norimo pritempinėjimas prie realios situacijos ir niekuo nepagrįsta

                                      Comment


                                        Parašė Kaimai
                                        Mano supratimu pavojinga kai šalyje jau apie 1000 mirusių, o rašoma jog tik 600. Aš suprantu, kad tau tie su korona bet ne nuo koronos pasimirę 400 yra menkniekis, statistinė paklaida.
                                        Atsidarai šiandienos statistikos departamento ataskaitą ir ten randi visus duomenis kiek yra mirę dėl covido, o kiek su covidu bet dėl kitų priežasčių. Man nesuprantama kam čia reikia kurti konspiracijas kad kažkas kažką slepia ar kad tie, kurie miršta su covidu, bet dėl kitų priežasčių iš tiesų miršta dėl covido, nes mes esam didesni ekspertai nei tie, kurie vertina mirties priežastį. Ir aš niekur nieko nesakiau, kad 400 mirę yra kažkokia statistinė paklaida, aš tik pasakiau, kad prisigalvojimai apie 3000 tokių mirusių yra nesąmonė, nes yra oficiali statistika kiek tokių yra.


                                        Niekuo nepagrįstas spėjimas, kuris pražudytų daug žmonių labai nereikalingai.
                                        Būtent, kad tai yra spėjimas, o ne faktas, tik jis yra pagrįstas. Jeigu 20% senyvo amżiaus visuomenės izoliuojasi ir lieka 80% visuomenės, iš kurių dar 20% visuomenės reikia atimti dėl mažo amžiaus, nes tyrimai rodo, kad absoliuti dauguma jaunų žmonių covidu perserga be simptomų ir kad jie net nespėja tapti viruso platintojais, tai lieka 60% visuomenės, 20-60 metų kategorijoje. Dabar staigiai neatrasiu, bet NVSC buvo informavę, kad dauguma, kuriems nustatomas covidas, yra būtent šita amžiaus grupė, nes pagyvenę žmonės šiuo metu saugosi, o vaikams net nenustatinėjamas, nes nėra simptomų. Dėl to nereikia būti aiškiaregių, kad suprasti, jog jei bent šeštadalis iš jų persirgs (10% visuomenės), tai viruso plėtros tempus turėtų labai ryškiai stabdyti (paprasčiausia matematika), kaip ir tai, kad pirmiausiai perserga superplatintojai, kurie viruso platinimui turi nepalyginamai didesnę reikšmę (kaip minėjau tyrimai rodo, kad 20% užsikrėtusių atsakingi už 80% užkrêtimų). Žinoma čia kalba eina ne apie viruso nugalėjimą, o apie gyvenimo normalizavimą, kada naujų užsikrėtimų skaičius tampa laisvai pakeliamas sveikatos sistemai ir apsilankymas kokiam sporto klube ar knygų skaitovų būrelyje jau tampa įmanomas, ne dėl to, kad rizika užsikrėsti panaikinama, o dėl to, kad jinai sumažinama iki tokio lygio, kuris nebekelia grėsmės valstybei, dėl to kiekvienas asmeniškai pradeda vertininti kiek jis vienu ar kitu atveju nori rizikuoti pasigauti covidą.

                                        Comment


                                          Mirčių statistika Europoje (anglų k.):
                                          Click image for larger version  Name:	statistika.jpg Views:	0 Size:	812,7 kB ID:	1844410

                                          Švedijoje mirtingumas neviršija įprastinio mirtingumo lygio (2015-2019 m.).
                                          Mirtingumas šovė Lenkijoje, Bulgarijoje ir Lietuvoje. Stipriausiai Bulgarijoje ir Lenkijoje. Kitur mirtingumas irgi buvo kylantis, bet karantinas jau pradeda veikt. Karantinas Lenkijoje pradėjo veikti, netrukus turėtų pradėti mirčių. Lietuvoje matyt pikas bus dar po 3-4 sav. jei priemonės bus stiprinamos (o gal dar ir ilgiau, jei ir stiprinimas neveiks, bus įvedama nepaprastoji padėtis).

                                          Daugelyje vietų mirčių šuolis po 40 savaitės. Ten kur nėra šuolio grafike, ten arba nėra duomenų po 40 savaitės (pvz. Slovėnija), arba sugebama susitvarkyti su virusu.
                                          Paskutinis taisė PoDV; 2020.12.05, 16:32.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X