Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X

• Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Tai ir pas mus yra tokių, pvz vaikas, sutuoktinis. Bet čia būtų tas pats kas anglų kalboje vietoj Human rašytų Huwoman, nes vyrišką paverčia į moterišką.
    Nebūtų, anglų kalboja "man" turi kelias reikšmes ir gali reikšti tiek "vyras" tiek "žmogus" Anglai nediferencijuoja kaip vokiečiai Mann / Mensch ar olandai Man / Men.

Bet painioti gramatines gimines su lytimis tai tikrai wtf, tikrai įdomu ką VLKK į tai

Comment

Parašė themanual Rodyti pranešimą

Nebūtų, anglų kalboja "man" turi kelias reikšmes ir gali reikšti tiek "vyras" tiek "žmogus" Anglai nediferencijuoja kaip vokiečiai Mann / Mensch ar olandai Man / Men.

Bet painioti gramatines gimines su lytimis tai tikrai wtf, tikrai įdomu ką VLKK į tai
      Čia todėl kad ankščiau žmogus buvo vyras, o moteris ten jau prie jo kaip nors

Comment

Čia todėl kad ankščiau žmogus buvo vyras, o moteris ten jau prie jo kaip nors

žmogus ir žmona

Comment

Parašė mantasm Rodyti pranešimą

žmogus ir žmona
          husband and wife, o ne man and wife.

Comment

Tai geriausiai naudokime be giminės sukurtą žodį, kaip tai nori belyčiai: "Labas TAI. Labas TAI" - ŽMOG. Va čia būtu tikrasis "progresas".

Comment

husband and wife, o ne man and wife.
              Mes kaip civilizuota tauta kalbam apie žmogų ir jo žmoną. O anglosaksai nužmogina abu kalbėdami apie juodadarbį žemdirbį (husband/husbandry) ir vieną iš jo ožkų.

Comment

Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                Tai geriausiai naudokime be giminės sukurtą žodį, kaip tai nori belyčiai: "Labas TAI. Labas TAI" - ŽMOG. Va čia būtu tikrasis "progresas".
                Dar geriau naudoti „ono“. Modernu, tarptautiška, bet kažkodėl erzina tuos kas nori atsisakyt giminių

Comment

Parašė mantasm Rodyti pranešimą

Mes kaip civilizuota tauta kalbam apie žmogų ir jo žmoną. O anglosaksai nužmogina abu kalbėdami apie juodadarbį žemdirbį (husband/husbandry) ir vieną iš jo ožkų.
                  Nu tai o ka, neapsėklina vyras žmonos?

Comment

Parašė John Rodyti pranešimą

Anglų kalboje seniai normalu sakyti parent, spouse, sibling etc. t.y. neindikuojant lyties. Tiesiog kalba taip sudėliota, kad gana lengva nenurodyti lyties, skirtingai, nei, pavyzdžiui, lietuvių kalboje.
                    Ne apie tų žodžių egzistavimą kalba, o apie tai, kad "draudžiama" sakyti wife, husband ir "reikia" sakyti spouse ar partner. Draudžiama (pagal tų radikalų ideologiją) sakyti brother, sister, reikia sakyti sibling ir tt.
                    Tam pačiam JAV leftardukų valdomaam kongrese neseniai priėmė būtent taip, kad šie žodžiai (sister, brother, wife) būtų uždrausti dokumentuose.

Visi tie žodžiai puikūs, bet kalba apie tai, kad pusė jų demonizuojama pagal kažkokių ekstremistiniu libtardukų beptotišką pasaulio suvokimą.
                    Paskutinis taisė Gator; 2021.11.12, 16:49.

Comment

Parašė Gator Rodyti pranešimą
                      [...] šie žodžiai (sister, brother, wife) būtų uždrausti dokumentuose. [...]
                      Source?

Comment

Tai ir pas mus yra tokių, pvz vaikas, sutuoktinis. Bet čia būtų tas pats kas anglų kalboje vietoj Human rašytų Huwoman, nes vyrišką paverčia į moterišką.

O šiaip tai tiek anglai (person) tiek lietuviai (asmuo) jau turi neutralų variantą.
                        O iš viso, žodžiai human ir man bent turi kažką bendro? Kiek žinau, man yra germaniškas žodis, o human romaniškas, todėl human negali būti vedinys nuo man.

Va žodis woman, tai tikrai kilęs nuo man. Na, arba gal ir atvirkščiai, nenoriu nieko užgauti.
                        Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.11.12, 18:22.
                        Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                        Mielosios Grigiškės

Comment

"Žmoga" praktiškai tas pats kas anglų kalboje "awomen" (amen - awomen)

Comment

Iš tų VU lyčiai jautrios kalbos gairių

Click image for larger version

Name:	iq-maziau-nulio.png
Views:	195
Size:	52,8 kB
ID:	1928408
                            Daug ten perlų, iniciatoriams ir kuratoriams norisi žmoniškai trenkti į galvą
                            Nuoroda https://www.vu.lt/site_files/Apie_VU...bos_gaires.pdf

Comment

nudzius liezuvis jei kreipsies kaip paprasys?
                              "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002

- George W. Bush President of the USA

Comment

Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
                                nudzius liezuvis jei kreipsies kaip paprasys?
                                Sustos širdis jei į tave kreipsys ne taip kaip nori tu?
                                Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

Comment

Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                  BET JEI PAPRASO? sunku?

as suprantu kiekvieno klausinet ir tt cia nesamone. bet jei zmogus jauciasi ne binariskai ir papraso... ar nudzius lieziuvis? Tokiu gi zmoniu nera daug. Tarp kitko asmeniskai esu susidures, zinoma anglu kalboje paprasciau .. o ir kalbiniku talibano nera.
                                  "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002

Comment

a cia lyg tais tu kur siulei mazus vaikus saudyt ant pasienio... vis dar be bano?

Comment

BET JEI PAPRASO? sunku?

as suprantu kiekvieno klausinet ir tt cia nesamone. bet jei zmogus jauciasi ne binariskai ir papraso... ar nudzius lieziuvis? Tokiu gi zmoniu nera daug.
                                      Jų problemos.
                                      Tarp kitko asmeniskai esu susidures
                                      Tavo problemos.
                                      Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

Comment

Jų problemos.
                                        Tavo problemos.
                                        idomu kodel bano negavai uz siulyma saudyt

Comment

Tikri bachūrai vadina dalykus kaip jie yra, juodus - nigeriais, gėjus - pyderais, o moteris - kurvomis. Aiškinti, kad galbūt čia negerai yra pasikęsinimas į mano teises ir tradicines vertybes

Comment

Working...
                                          X