Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Emigracija ir imigracija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė dondc Rodyti pranešimą

    Studijų laikotarpiu teko susidurti su kaimiečiais atvykėliais. Čia gal tik pas mane taip, bet studentai pasiskirstė maždaug į atskiras grupes: 1) ruskeliai su ruskeliais (nesvarbu ar iš tolimo vienkiemio ar iš Naujanų, Stoties); 2) vilniečiai su vilniečiais labiau (arba kas turi bendrų interesų, kaip fulė ar parūkymas žolės); 3) atvykėliai iš miestelių, kaimų ir pan.

    Buvo toks vilnietis (nors be pilietybės, šiaip užsienietis jis), kuris bendravo su manim (vilniečiu) ir su trečiąja grupe – atvykėliais iš miestelių ir kaimų. Po kažkurio, bet ilgo laiko paaiškėjo, kad kažkodėl tie valstiečiai buvo nusiteikę prieš mane ir visaip buvau neigiamai nuolatos apkalbamas. Taip ir nesupratau priežasties. Va tokia mano bloga patirtis su vietos migrantais, o tos visos įvardintos "koalicijos", kuriomis nusistebėjo sankauskas, yra visiška tiesa.
    Hm, tai kad aš nenusistebėjau "koalicijomis", ar faktu kad žmonės linkę apkalbinėti vieni kitus.
    Aš esu naglas pižonas, ir apie mane tikrai žmonės laido paskalas, ir, tikėtina, nelabai gražias.

    Aš nusistebėjau kad žmonėms gali šitai rūpėti, ką apie juos mano ir kalba kiti. I coudn't give a fuck.

    Click image for larger version

Name:	zero-fucks-given.jpg
Views:	41
Size:	28,6 kB
ID:	1677856
    If a lion could speak, we could not understand him.

    Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
      Bet kokioje mažoje bendruomenėje (darbe, mažoje gyvenvietėje) tu esi "geras" tol, kol su visais dejuoji, skundiesi gyvenimu, esi kažkuo nepatenkintas - maža alga, sveikata, skolos, šeima ir t. t. Taip, tada tu savas, draugas, "žmogiškas". Jeigu tik bandai padaryti karjerą, sukurti verslą, kolektyve sugebi dirbti geriau už kitus ir nevengi to parodyti (ir kas logiška - dėl to sieki geresnių pareigų), nusiperki geresnę mašiną, geriau susitvarkai namą ir t. t. - tik laiko klausimas, kada atsiras išskirtinai nuodingų personų, kurios pradės ne tik galąsti į tave dantis, bet netgi kenkti. Todėl manau, kad norinčiam kažko gyvenime pasiekti žmogui geriau yra toje bendruomenėje, kurioje esi pusiau "incognito" ir niekas tavimi nesidomi.
      Kita vertus mažoje bendruomenėje paprasčiau megzti ryšius. Visi-visus-pažįsta yra labai naudinga kai esi vienas iš tų kuris visus pažįsta. Kaip pats sakei, darbovietės irgi yra panašios į mažų miestelių bendruomenes. Tai jei kažkur darai karjerą, irgi užsirausi ant tų pačių apkalbų.

      O visokios "koalicijos" faktas, kad egzistuoja. Ir didmiesčiuose jos tikrai ne išimtis. Sankauskas labiau nusistebėjo kas ima tokias koalicijas į plaučius.

      Comment


        Parašė mantasm Rodyti pranešimą
        O visokios "koalicijos" faktas, kad egzistuoja. Ir didmiesčiuose jos tikrai ne išimtis. Sankauskas labiau nusistebėjo kas ima tokias koalicijas į plaučius.
        Galima neimti į plaučius, bet gyvenimo eigoje anksčiau ar vėliau išryškėja toks dalykas - madingas posakis "nesvarbu ką žmonės šneka", nors ir teisingas (jo teisingumo net nebandau nuginčyti) suveikia toli gražu ne visada. Jeigu geriau pasirodei ir aplinkinių žmonių tarpe yra grupelė, kuri tave nori "nugesinti" (ar dėl noro pašalinti konkurentą darbe, ar dėl noro patiems atrodyti geriau kai šalia nėra kontrasto, ar grynai dėl buko pavydo) - jie tikrai GALI tai padaryti. Ir būna atvejų, kai padaro. O visokios kalbos, juodinimas, dezinformacija apie tave - tai yra pagrindinis metodas tiems juodiems tikslams. Žmonės dažnai nukenčia nekaltai - vien dėl to, kad kažkas užpavydėjo ir nutarė truputį apnuodyti tau gyvenimą. Ir garantuoju, kad anksčiau ar vėliau su tuo visiems teks susidurti. Nėra žmonių, kurie neturi tokios patirties.

        Kaip taisyklė, niekam netrukdo tie, kurie yra žemesnių sugebėjimų už vidutinius. Visokios koalicijos ir bandymai pakenkti visada būna nukreipti į kažkuo geresnius.
        Snowflakes will attack U <3

        Comment


          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
          Kaip taisyklė, niekam netrukdo tie, kurie yra žemesnių sugebėjimų už vidutinius. Visokios koalicijos ir bandymai pakenkti visada būna nukreipti į kažkuo geresnius.
          Panašiai, kaip yra puolami top lygio planuojami arch. pastatai Vilniuje, forumiečiai stebisi kodėl patys prasčiausi procedūras visada praeina be jokio pašalinio susidomėjimo...
          ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

          Comment


            Parašė dondc Rodyti pranešimą

            Panašiai, kaip yra puolami top lygio planuojami arch. pastatai Vilniuje, forumiečiai stebisi kodėl patys prasčiausi procedūras visada praeina be jokio pašalinio susidomėjimo...
            Irgi labai krentantis į akis dalykas.
            Snowflakes will attack U <3

            Comment


              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
              Nėra žmonių, kurie neturi tokios patirties.
              Taip. Nepriklausomai nuo to kokio dydžio gyvenvietėje gyvena. Nebent vienkiemyje ir pragyvena iš to ką pats išsiaugino ir kitų žmonių nemato. Nors ir tada aplinkiniai apkalbinėtų...

              Comment


                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                Jeigu geriau pasirodei ir aplinkinių žmonių tarpe yra grupelė, kuri tave nori "nugesinti" (ar dėl noro pašalinti konkurentą darbe, ar dėl noro patiems atrodyti geriau kai šalia nėra kontrasto, ar grynai dėl buko pavydo) - jie tikrai GALI tai padaryti..
                Ouch. Bold. Capital. Letters.


                Click image for larger version

Name:	download.jpg
Views:	40
Size:	10,8 kB
ID:	1677920
                If a lion could speak, we could not understand him.

                Comment


                  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                  Ouch. Bold. Capital. Letters.


                  Click image for larger version

Name:	download.jpg
Views:	40
Size:	10,8 kB
ID:	1677920
                  Nežinau kiek tamstai metų, bet aš iki 25 irgi galvodavau, kad pasaulis gražus ir žmonės pagrinde yra geri. Į tėvų perspėjimus reaguodavau panašiai.
                  Snowflakes will attack U <3

                  Comment


                    Imigrantai:

                    Rugpjūtį - 3343. Rugsėjį smarkiai krito žemyn - 1882, bet spalį vertės grįžo prie pastaruosius 12 mėn. vyravusių verčių - 3202.

                    Emigrantai:

                    Pastoviai laikosi tarp 3000-4000, retkarčiais virš 4000 ir labai retai žemiau 3000. Įdomu, kiek per capita grynų emigrantų yra Lenkijoje, Slovakijoje ar Čekijoje. Koks būtų tai skaičius pritaikytas Lietuvai.

                    Šaltinis: Lietuvos statistikos departamento duomenų bazė: osp.stat.gov.lt

                    Comment


                      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                      Imigrantai:

                      Rugpjūtį - 3343. Rugsėjį smarkiai krito žemyn - 1882, bet spalį vertės grįžo prie pastaruosius 12 mėn. vyravusių verčių - 3202.

                      Emigrantai:

                      Pastoviai laikosi tarp 3000-4000, retkarčiais virš 4000 ir labai retai žemiau 3000. Įdomu, kiek per capita grynų emigrantų yra Lenkijoje, Slovakijoje ar Čekijoje. Koks būtų tai skaičius pritaikytas Lietuvai.

                      Šaltinis: Lietuvos statistikos departamento duomenų bazė: osp.stat.gov.lt
                      Įdomu, kiek abiturientų kasmet emigruoja studijuoti. Ar nebus kokie keli tūkstančiai. Mano žiniomis, Lietuvoje kiekviena rimtesnė įmonė, organizuojanti mokslus užsienyje, kiekvienais metais "išveža" iki 1000 abiturientų. Mano skaičius tėra paremtas įmonių egzistencijai reikalingomis pajamomis ir nuogirdom.
                      Paskutinis taisė andyour; 2018.11.13, 12:58.

                      Comment


                        Pavažinėkit po mokyklas, pakalbėkit su moksleiviais, koks 80% nori išvykti iš šalies ir mokytis kitur, grįžti dauguma neplanuoja jei jaus, kad įsitvirtino. Plius tėvai skatina nelikti Lietuvoj. Ir aišku puikiai suprantami jie - ateities čia nebus bet kokiu atveju.

                        Comment


                          Išvažiuot studijuot ar išvažiuoti dirbti. Du skirtingi dalykai.

                          Comment


                            Parašė dr-rox Rodyti pranešimą
                            Pavažinėkit po mokyklas, pakalbėkit su moksleiviais, koks 80% nori išvykti iš šalies ir mokytis kitur, grįžti dauguma neplanuoja jei jaus, kad įsitvirtino. Plius tėvai skatina nelikti Lietuvoj. Ir aišku puikiai suprantami jie - ateities čia nebus bet kokiu atveju.
                            Kaip pagal jus atrodys Lietuvos (ar jos teritorijos dabartinėse jos ribose) vystimasis per XXI amžių?

                            Mano nuomone, kažkokia ateitis bus, jei visko nenusineš koks atominis karas ar Lietuvos teritorija nevirs branduoline dykra.
                            Paskutinis taisė PoDV; 2018.11.13, 12:59.

                            Comment


                              Išvažiuot studijuot ar išvažiuoti dirbti. Du skirtingi dalykai.
                              Nėra didelio skirtumo emigracijos požiūriu. Atseit baigę studijas skuba grįžti į Lietuvą? Užsienyje baigus studijas dar lengviau ten pat susirasti ir darbą.

                              Comment


                                Parašė dr-rox Rodyti pranešimą
                                Pavažinėkit po mokyklas, pakalbėkit su moksleiviais, koks 80% nori išvykti iš šalies ir mokytis kitur, grįžti dauguma neplanuoja jei jaus, kad įsitvirtino. Plius tėvai skatina nelikti Lietuvoj. Ir aišku puikiai suprantami jie - ateities čia nebus bet kokiu atveju.
                                "80% nori išvykti iš šalies IR mokytis kitur". Jei galvojate, kad 80 % Lietuvos vaikų apskritai susimąsto apie mokslą, tai turbūt ne tai kad nesate buvęs mokykloje, bet ir vaiką paskutinį kartą matėte dar prie Smetonos

                                O šiaip geriau cituoti šaltinį, nes kažką esate girdėjęs apie tuos 80%
                                Į klausimą „Ar galvojate apie emigraciją?“ teigiamai atsakė net 82 proc. moksleivių. Daugiausia jų (31,9 proc.) nurodė norintys iš Lietuvos išvykti visam laikui.

                                Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/educ....d?id=76138815
                                Bet šiuo atveju klausiama ar galvojate apie emigraciją, jei būtų klausiama ar galvojate apie Marso kolonizavimą teigiamai irgi būtų atsakiusiųjų. O apie išvykima iš Lietuvos galvoja kas trečias moksleivis.( iš to pačios apklausos)
                                Dar visai kita diskusija būtų apie tai, kad užsienyje pyragas lyginant su Lietuva taip pat nebetoks saldus, bent jau toks susidaro įspūdis šnekant su tais pačiais emigrantais.
                                Paskutinis taisė Galys; 2018.11.13, 13:06.

                                Comment


                                  Kad pats tik prieš kelis metus baigiau mokyklą. Užsienyje studijuojančių pažįstamų tikrai ne daugiau nei virš 50% (gal koks 30%). Nebent neįsitvirtins Lietuvos darbo rinkoje ir emigruos po studijų.

                                  Deja, nepakliūčiau į tą 18% laimingųjų, kurie apie ją negalvoja, bet aš esu labiau iš tų, kuriems įdomus Lietuvos vystymasis ir visai norėčiau prie to prisidėti. Susitvarkys Lietuva bent tą posovietiniams kraštams būdingą savinieką (kažkas tokio kaip self-declared untermensch'ai) ir manau Lietuva taps daaug labiau patrauklus kraštas gyventi, nepaisant jos likusių trūkumų.

                                  Bet kokiu atveju nereikėtų pasauliui palikti distopinių židinių, jau turim Putiną pašonėje. Jei jau ES apsiėmė naikinti posovietinę distopiją ekonomiškai ir kultūriškai bent jau Baltijos šalyse, tegul darbus padaro iki galo Nuo 2004 m. kažkoks progresas lyg ir yra, nenorėčiau, kad sustotų.
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2018.11.13, 13:21.

                                  Comment


                                    Parašė Galys Rodyti pranešimą

                                    "80% nori išvykti iš šalies IR mokytis kitur". Jei galvojate, kad 80 % Lietuvos vaikų apskritai susimąsto apie mokslą, tai turbūt ne tai kad nesate buvęs mokykloje, bet ir vaiką paskutinį kartą matėte dar prie Smetonos

                                    O šiaip geriau cituoti šaltinį, nes kažką esate girdėjęs apie tuos 80%


                                    Bet šiuo atveju klausiama ar galvojate apie emigraciją, jei būtų klausiama ar galvojate apie Marso kolonizavimą teigiamai irgi būtų atsakiusiųjų. O apie išvykima iš Lietuvos galvoja kas trečias moksleivis.( iš to pačios apklausos)
                                    Kaip aš supratau, tai "Galvoja apie emigraciją" reiškia, kad neatmeta galimybės, kad nepavykus savęs realizuoti Lietuvoje, reikės pabandyti užsienį.

                                    Dar visai kita diskusija būtų apie tai, kad užsienyje pyragas lyginant su Lietuva taip pat nebetoks saldus, bent jau toks susidaro įspūdis šnekant su tais pačiais emigrantais.
                                    Man atrodo, kad mokėjimas savirealizuoti save atneša daug daugiau į gyvenimą, nei tiesiog šiek tiek daugiau pinigų sąskaitoje.

                                    Comment


                                      Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                      Kaip aš supratau, tai "Galvoja apie emigraciją" reiškia, kad neatmeta galimybės, kad nepavykus savęs realizuoti Lietuvoje, reikės pabandyti užsienį.

                                      Kadangi klausiama 9-12 klasių mokinių, tai klausimą manau jie supranta gan tiesiogiai. Man tik kyla kitas klausimas ar tie likę 18 proc. yra totalūs patriotai, kurie apie emigraciją net nepagalvoja, ar visiški runkeliai, nes tiesiog negalvoja

                                      Comment


                                        Vien aptakus formulavimas galvoja apie emigraciją iškreipia rezultatus. Žmonės apie daug ką galvoja, bet ne viską padaro, apie ką pagalvoja. Reikėtų klausti, ar ruošiatės/ketinate/norėtumėte emigruoti.

                                        Comment


                                          Na yra man tekę važinėt po mokyklas su keliais projektais, tai bendra nuotaika buvo nekokia, vyresnių klasių moksleiviai dažnai sakydavo, kad norėtų išvykti. nes ir tėvai sako, kad reikia, vyresni broliai, sesės išvyko ir pan.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X