Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vasaros / žiemos laikas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • mantasm
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Kaip ir tyrimų rodančių kad miegoti permažai yra dar nesveikiau. Kaip jau rodžiau, 7 val yra pati minimalu riba.
    Tyrimai sakantys, kad miegoti per mažai negerai niekuo nepaneigia, kad miegoti per daug irgi negerai.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Yra sočiai tyrimų, kad per daug miegot ne į sveikatą. Diskusijos nebent dėl ar miegot virš 7 valandų kenkia, ar nekenkia, su sąlyga, kad nemiegama virš 8-9 valandų.
    Kaip ir tyrimų rodančių kad miegoti permažai yra dar nesveikiau. Kaip jau rodžiau, 7 val yra pati minimalu riba.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Šiaip tai reikia nustoti maišyti naturalus su sveika.

    Ir šiaip tai ne, negyvena jie sveikiau.
    Yra sočiai tyrimų, kad per daug miegot ne į sveikatą. Diskusijos nebent dėl ar miegot virš 7 valandų kenkia, ar nekenkia, su sąlyga, kad nemiegama virš 8-9 valandų.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Kecal Rodyti pranešimą

    Todėl, kad medžiotojai-rinkėjai gyvena arčiausiai natūralaus ritmo. Ir gerokai sveikiau nei bet kuris iš mūsų, šiaip jau.
    Šiaip tai reikia nustoti maišyti naturalus su sveika.

    Ir šiaip tai ne, negyvena jie sveikiau.

    Komentuoti:


  • Kecal
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    O tai mes esam hunter gatherers? Kodėk reikia lygintis į prasčiausiai gyvenančius?
    Todėl, kad medžiotojai-rinkėjai gyvena arčiausiai natūralaus ritmo. Ir gerokai sveikiau nei bet kuris iš mūsų, šiaip jau.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Kecal Rodyti pranešimą

    Šiaip, pasirodo, norma yra net mažiau 7 valandų. Vienas iš daugelio, daugelio šaltinių:

    „What they found was a striking uniformity in their sleep patterns despite their geographic isolation. On average, all three groups sleep a little less than 6.5 hours a night, do not take naps and don't go to sleep when it gets dark. Like many of us, the Hazda, San and Tsimane spent more time in bed — from 6.9 to 8.5 hours — than they do actually sleeping. That computes to a sleep efficiency of between 81 to 86 percent — which is very similar to today's industrial populations.“

    https://www.washingtonpost.com/news/...8-hours-a-day/
    O tai mes esam hunter gatherers? Kodėk reikia lygintis į prasčiausiai gyvenančius?
    Parašė arsiakas Rodyti pranešimą

    Aš gyvenu sveikai, dirbu darbą, sportuoju 5 kartus per savaitę, dar 2 k/sav. lankau šokius kurie baigiasi 22val., tai tuos du kartus net fiziškai negaliu nueiti miegoti "sveikuolių laiku", maitinuosi sveikai, netūsinu darbo dienom ir dar daug kitų dalykų. Bet ateina visokie Mediniai Strazdai ir sankauskai, ir bando mane priversti jaustis nenormaliu žmogum jei aš neinu miegoti 10-11val.

    Pastebėjau, kad tie ultra vyturiai nuolat kitus smerkia ir primetinėja savo taisykles kaip ir ultra veganai. Eikit miegot nors ir 19val., man p..., bet nevadinkit manęs nenormaliu.
    Nedarykit beprotiškų laikorodžių sukinėjimų ir nereikės aiškinti.
    Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą

    Kuo liūdnokas ? Nelabai įisivaizduoju mieste gyvenančių žmonių kurių ritmas būtų kitoks nei šitas. Gal galima pastumti valanda į vieną ar kitą pusę, bet rytinė dalis pas daugumą tikrai panaši - atsikeli, nesupradamas kas vyksta apsimiegojęs apsiprausi, išgeri kavos ir autopilotu į darbą ar mokyklą. Koks apšvientimas lauke tuo metu visai dzin, nes realiai atsibundi tik jau atėjęs darban/mokymo įstaigon ar pan. Aš net nežžinau ar šiandien buvo šviesu ar tamsu kai važiavau į darbą. Na o darbui pasibaigus prasideda gyvenimas - kas į sporto klubus, kas į būrelius, kas į barą ir t.t.
    Jūs neįsivaizduojate mieste gyvenančių žmonių kurie negyvena ištisinėje streso būsenoje? Kurie išsimiega pakankamą laiko dalį?Vaizduotės trūksta.
    Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą

    Aš jei savęs nekesčiau tai VALGYČIAU pusryčius. Kažkoks maistas pirmas 2-3 valandas po atsikėlimo yra tolygu kankinimui. O pereinamasis laikotarpis atsikėlus yra švaistomas laikas - per jį apsimiegojęs nei kažką naudiningo nei kažką malonaus nuveiksi.
    Tikrai savęs nekenčiate. Jeigu nesate alkanas pusryčių metu vadinasi valgote perarti ėjimo miėgoti ir skrandis dar nėra sudorojęs vakarykščio maisto (miegant darbas nevyksta). Jeigu eitumėte miegoti normaliu laiku, nebūtunėte apsimiegojęs.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Ant savęs jaučiu, 7 val. miegojęs jau jaučiuosi "sveikai", neima neįprastas mieguistumas.
    5-7 val. įmanoma funkcionuoti, bet karts nuo karto jautiesi neišsimiegojęs (nedamiegojęs), mieguistas.
    iki 4,5-5 val. jau jaučiasi, kad nemiegojimas laikosi ant tokio stresiuko. Tik jis palaiko, kad nenusmigtum vidury darbo dienos.
    Kas liečia rimtesnę miego deprivaciją, svarbu yra tarpai tarp snūduriavimų. Jie kažkiek užboostina, bet pasitikėti neverta, jie yra tik emergency atvejui.

    Komentuoti:


  • Kukumalu
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Miegama 7 val ir mažiau, stresas tik atsubudus, jokio pereinamojo laikotarpio prieš keliavimą į darbą bei pusryčių. Nesuprantu, kai reikia savęs taip nekęsti.
    Aš jei savęs nekesčiau tai VALGYČIAU pusryčius. Kažkoks maistas pirmas 2-3 valandas po atsikėlimo yra tolygu kankinimui. O pereinamasis laikotarpis atsikėlus yra švaistomas laikas - per jį apsimiegojęs nei kažką naudiningo nei kažką malonaus nuveiksi.

    Komentuoti:


  • Kukumalu
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Čia toks liudnokas atvejis...
    Kuo liūdnokas ? Nelabai įisivaizduoju mieste gyvenančių žmonių kurių ritmas būtų kitoks nei šitas. Gal galima pastumti valanda į vieną ar kitą pusę, bet rytinė dalis pas daugumą tikrai panaši - atsikeli, nesupradamas kas vyksta apsimiegojęs apsiprausi, išgeri kavos ir autopilotu į darbą ar mokyklą. Koks apšvientimas lauke tuo metu visai dzin, nes realiai atsibundi tik jau atėjęs darban/mokymo įstaigon ar pan. Aš net nežžinau ar šiandien buvo šviesu ar tamsu kai važiavau į darbą. Na o darbui pasibaigus prasideda gyvenimas - kas į sporto klubus, kas į būrelius, kas į barą ir t.t.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Ne, keltumeisi 5 valandą, tiesiog neteisingai laiktodį būtum nustatęs.
    Matai, Tomizmas nejaučia ryšio su kostmosu. Jei astronominį vidurdienį jo laikrodis parodys 00:00 - eis miegoti ir užmigs kaip kūdikis. Jei astronominį vidurnaktį suskambės ant 7:00 užstatytas žadintuvas - apsirengs ir išeis darban.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė arsiakas Rodyti pranešimą

    Aš gyvenu sveikai, dirbu darbą, sportuoju 5 kartus per savaitę, dar 2 k/sav. lankau šokius kurie baigiasi 22val., tai tuos du kartus net fiziškai negaliu nueiti miegoti "sveikuolių laiku", maitinuosi sveikai, netūsinu darbo dienom ir dar daug kitų dalykų. Bet ateina visokie Mediniai Strazdai ir sankauskai, ir bando mane priversti jaustis nenormaliu žmogum jei aš neinu miegoti 10-11val.

    Pastebėjau, kad tie ultra vyturiai nuolat kitus smerkia ir primetinėja savo taisykles kaip ir ultra veganai. Eikit miegot nors ir 19val., man p..., bet nevadinkit manęs nenormaliu.

    Beje, padarykit apklausą, kokia visuomenės dalis keliasi 5 ryto kad laikraštuką paskaitytų.
    Koks tu stresuotas... Gal nešsimiegojai?

    Komentuoti:


  • arsiakas
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Normalūs žmonės, t.y. dirbantys, sveikai gyvenantys, o ne tūsinantys per naktis eina miegoti 10-11 val.
    Aš gyvenu sveikai, dirbu darbą, sportuoju 5 kartus per savaitę, dar 2 k/sav. lankau šokius kurie baigiasi 22val., tai tuos du kartus net fiziškai negaliu nueiti miegoti "sveikuolių laiku", maitinuosi sveikai, netūsinu darbo dienom ir dar daug kitų dalykų. Bet ateina visokie Mediniai Strazdai ir sankauskai, ir bando mane priversti jaustis nenormaliu žmogum jei aš neinu miegoti 10-11val.

    Pastebėjau, kad tie ultra vyturiai nuolat kitus smerkia ir primetinėja savo taisykles kaip ir ultra veganai. Eikit miegot nors ir 19val., man p..., bet nevadinkit manęs nenormaliu.

    Beje, padarykit apklausą, kokia visuomenės dalis keliasi 5 ryto kad laikraštuką paskaitytų.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Dar mokslininkai sako, kad svarbu sportuoti, būti gryname ore ir t.t. Šviesesni vakarai tam padeda.
    Šviesesni vakarai tam padeda. Šviesesni rytai padeda dar labiau.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė OpenStreetMap Rodyti pranešimą
    Priminsiu, kad mokslininkai, o ne forumo nariai, sako, kad svarbu atsikelti tikroje šviesoje.
    Dar mokslininkai sako, kad svarbu sportuoti, būti gryname ore ir t.t. Šviesesni vakarai tam padeda.

    Komentuoti:


  • Kecal
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Pagal medicinos ekspertus 7 yra ne vidurkis, o minimumas sveikam miegui.: https://www.nhlbi.nih.gov/health/sleep/how-much-sleep
    Šiaip, pasirodo, norma yra net mažiau 7 valandų. Vienas iš daugelio, daugelio šaltinių:

    „What they found was a striking uniformity in their sleep patterns despite their geographic isolation. On average, all three groups sleep a little less than 6.5 hours a night, do not take naps and don't go to sleep when it gets dark. Like many of us, the Hazda, San and Tsimane spent more time in bed — from 6.9 to 8.5 hours — than they do actually sleeping. That computes to a sleep efficiency of between 81 to 86 percent — which is very similar to today's industrial populations.“

    https://www.washingtonpost.com/news/...8-hours-a-day/

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Kecal Rodyti pranešimą
    Kiek esu skaitęs ir girdėjęs, žmonių vidurkis yra apie 7 valandas. Tiek miega net ir medžiotojai-rankiotojai, nesusiduriantys su išmaniųjų telefonų, kitų ekranų ir 8 valandų darbo problemomis.
    Pagal medicinos ekspertus 7 yra ne vidurkis, o minimumas sveikam miegui.: https://www.nhlbi.nih.gov/health/sleep/how-much-sleep

    Komentuoti:


  • Kecal
    replied
    Kiek esu skaitęs ir girdėjęs, žmonių vidurkis yra apie 7 valandas. Tiek miega net ir medžiotojai-rankiotojai, nesusiduriantys su išmaniųjų telefonų, kitų ekranų ir 8 valandų darbo problemomis.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė evil Rodyti pranešimą

    Kai darbas prasideda 9val. tai atsikėlus 7val yra lieka ilgas pereinamas laikotarpis, daug didesnis stresas kai vakare po darbo nelieka galimybės po darbo išvėdinti galvą prasibėgant.
    Tomizmas sakė kad atsibudus iš karto lekiama į darbą, taigi pereinamojo laikotarpio nėra, o ir darbas ne 9 nebent jis 2 valandas į darbą važiuoja.
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    O kaip reikia savęs nekęsti, kad vietoj 7 valandos keltis 6 ryto? Taip anksti atsikėlus, stresas klaikus, ir miegoti laužia nerealiai. Keliantis 6 ryto, reikėtų gultis 23 vakaro kad išmiegoti paros normą 7 valandos, o kaip užmigti, kai tokiu laiku miego dar nesinori, norisi eiti, kažką daryti, visas pilnas energijos? Bandydavau anksčiau gultis, tai tik vartymasis lovoje su telefonu, miegas neima. 23 valandą dar pilnai aktyvus metas, mieste dauguma langų šviesūs, žmonės gyvena, veikia. Ar 5 ryto tiek pat šviesių langų?
    Jeigu eini miegoti pervėlai, tai aišku kad sunku keltis normaliu laiku Paros norma šiaip yra 8 valandos.

    Gal pirmiausia tai reikia nustoti telefoną lovoje vartoti. Čia yra viena pirmų normalaus miego sąlygų.
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Keltumės lygiai tą pačią 7 valandą, tik vakare būtų šviesiau. Niekas 5 ryto žadintuvo nestatytų.
    Ne, keltumeisi 5 valandą, tiesiog neteisingai laiktodį būtum nustatęs. Valanda ne nuo tavo laikrodžio priklauso, o nuo saulės pozicijos reliatyviai su žeme.

    Komentuoti:


  • OpenStreetMap
    replied
    Priminsiu, kad mokslininkai, o ne forumo nariai, sako, kad svarbu atsikelti tikroje šviesoje.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Pats gi siūlei LT žiemą naudoti GMT+4 laiką, t.y. lyginant su dabartiniu GMT+2 keltis 2 val. anksčiau (vietoj 7 ryto - 5 val.). Aš nieko neišsigalvoju
    Keltumės lygiai tą pačią 7 valandą, tik vakare būtų šviesiau. Niekas 5 ryto žadintuvo nestatytų.

    Komentuoti:

Working...
X