Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Skaitmeniniai žemėlapiai ir vaizdai iš palydovų
Collapse
X
-
Per http://eismoinfo.lt/ žemėlapį paprasčiau, jame sužymėti visų valstybinės reikšmės kelių kilometrai.
- 2 patinka
-
Aš tai su maps.lt rankom matuoju, bet būtų įdomu irgi sužinoti, ar yra geresnis variantas.
Komentuoti:
-
Klausimas ne butinai apie google zemelapius, bet apskritai..
Kaip rasti kazkokio tai kelio N-taji kilometra?? Pvz Suginčiai–Klykoliai–Agluonai, 11,60 km. Kaip??
Komentuoti:
-
Lietuvos upių baseinų žemėlapis
https://openmap.lt/baseinai.html
Ir straipsniukas: https://blog.openmap.lt/2018/10/28/l...u-baseinai-ii/
- 7 patinka
Komentuoti:
-
Prireikė detalaus gyventojų tankio žemėlapio. Daug žemėlapių pateikiami tik apibendrinti šalies ar kokio smulkesnio administracinio vieneto duomenys. Kol radau šį su 1x1km2 gardele: http://luminocity3d.org/WorldPopDen/ Gal kam pravers. Beje, duomenys taip pat laisvai prieinami https://ghsl.jrc.ec.europa.eu/index.php.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė kutas Rodyti pranešimąKas man dar labai nepatinka Google ir kai kuriuose kituose žemėlapiuose (ir kas patinka OSM) tai, kad nesuprasi kokia kelio danga - asfaltas, žvyrkelis ar gruntinis kelias. Didžiausiuose ir mažiausiuose keliuose dar gali orientuotis pagal kelio pobūdį, o visokiuose krašto keliuose spėlioji. Automobilio navigacijoje tai išvis, sužymėtas kiekvienas šunkelis ir taip pat kaip normalūs keliai - detalumu skųstis negaliu, bet jei tik bandau naudotis kaip žemėlapiu (t.y. be maršruto pasirinkimo), vis atsiduriu kokioje proskynoje.
O bene patikimiausia tai į palydovinį vaizdą žiūrėti - matai koks kelias, kur eina (net jei jis nepažymėtas niekur), gali tiksliau įsivaizduoti kaip atrodo objektas, kurio ieškai.
Komentuoti:
-
Parašė digital Rodyti pranešimąDabar ir naudoju OsmAnd, čia pastebėjimas iš anksčiau ir šioks toks bug reportas, jei tai galima pataisyti OpenStreetMap'e.
Taigi aš linkčiau prie varianto, kaip ir yra padaryta OsmAnd'e - kiekvienas žmogus pasirenka, kurioje šalyje kokius simbolius jam rodyti. Dabar, kai jau plačiai plinta vektoriniai žemėlapiai, tą padaryti yra gan paprasta.
Komentuoti:
-
Parašė Romas Rodyti pranešimą
Google žemėlapiuose vaizdo kokybė yra labai nekokia.
Visiškai nesimato kelių, gatvių pavadinimų ir aplinkinių objektų. Todėl nuošalesnio objekto suradimui dažnai tenka naudoti kitus žemėlapius.
Tačiau MapsGoogle dažnai nurodo maršrutą nepravažiuojamais šunkeliais be jokio numerio, kai šalia yra rajoniniai keliai - normalūs žvyrkeliai ar net asfaltuoti plentai.
O bene patikimiausia tai į palydovinį vaizdą žiūrėti - matai koks kelias, kur eina (net jei jis nepažymėtas niekur), gali tiksliau įsivaizduoti kaip atrodo objektas, kurio ieškai.
Komentuoti:
-
Dabar ir naudoju OsmAnd, čia pastebėjimas iš anksčiau ir šioks toks bug reportas, jei tai galima pataisyti OpenStreetMap'e.
Komentuoti:
-
Parašė digital Rodyti pranešimąŠi problema su Lenkijos miestais yra ir Maps.me, kuris naudoja OpenStreetMap duomenis.
Jei naudoti ne „KGB apsą crap.me “, o tarkim OsmAnd, tai gali pasirinkti, ar pavadinimus rodyti vietos, ar tavo pasirinkta kalba (žinoma, jei yra įvestas vertimas).
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė digital Rodyti pranešimąŠi problema su Lenkijos miestais yra ir Maps.me, kuris naudoja OpenStreetMap duomenis.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąGal didelės raiškos yra? Labai įdomus miesto pjūvis.
Paskutinis taisė bucaneer; 2018.10.20, 19:18.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Ši problema su Lenkijos miestais yra ir Maps.me, kuris naudoja OpenStreetMap duomenis.
Komentuoti:
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąOzero Miknaychi - atseit Miknaičių ežeras
Kitas MapsGoogle trūkumas - vietovardžių iškraipymas iki neatpažįstamumo.
Lietuviška versija taip "sulietuvina", kad vietovėje tokio objekto niekad nesurasi,
Dar būtų pusė bėdos, jei būtų pateikiama originali ir sulietuvinta versija
Pvz., Lenkijos Mozūrų ežeryne ieškom trasos Elkas (Ełk) - Gižyckas (Giżycko)
MapsGoogle inirtingai siūlo važiuoti iš Lyko į Lėcių
Paskutinis taisė PoDV; 2018.10.20, 19:12.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
Dėkui už informaciją - nežinojau, kad tokie duomenys yra viešai prieinami. Galbūt ateityje pravers. Pabandymui parsisiunčiau Vilniaus reljefo duomenis ir pasigaminau atvaizdą - dalinuosi, nes gražu.
Komentuoti:
-
Parašė kutas Rodyti pranešimąKaip jau minėta, pradinius duomenis galima nemokamai parsisiųsti iš georportal.lt (SEŽP_0.5LT rinkinys berods).
- 5 patinka
Komentuoti:
-
Parašė OpenStreetMap Rodyti pranešimąNa reikia nepamiršti, kad Google Maps - tai platforma Google reklamai ir niekas daugiau. (....)
Google nėra suinteresuotas grynai kartografine žemėlapio nauda. Todėl jų žemėlapiai ir atrodo va taip, kai tik nuvažiuoji toliau už vietų, kurios įdomios reklamos talpinimui:
Visiškai nesimato kelių, gatvių pavadinimų ir aplinkinių objektų. Todėl nuošalesnio objekto suradimui dažnai tenka naudoti kitus žemėlapius.
Kai susirandi reikiamą objektą, tuomet maršruto skaičiavimui dažniausiai naudoju Maps Google žemėlapį
Dažniausiai maršruto laikas būna artimas realiam. Palyginimui - maps.lt ilgesnis 30-50%, todėl maršutams jo nenaudoju.
Tačiau MapsGoogle dažnai nurodo maršrutą nepravažiuojamais šunkeliais be jokio numerio, kai šalia yra rajoniniai keliai - normalūs žvyrkeliai ar net asfaltuoti plentai.
Pvz., Aukštadvaris-Pivašiūnai
Nurodomas tiesiausias neaiškios būklės kelias be jokio numerio.
Su alternatyviu keliu per Onuškį viskas tvarkoje - ten visus asfaltas.
Nenurodytas alternatyvus asfaltuotas kelias Butrimonis.
Parašė OpenStreetMap Rodyti pranešimąIr čia ne tik ežeriuko pavadinimas, bet ir vietovė - čia pelkė, o ne miškas.
Kitas MapsGoogle trūkumas - vietovardžių iškraipymas iki neatpažįstamumo.
Lietuviška versija taip "sulietuvina", kad vietovėje tokio objekto niekad nesurasi,
Dar būtų pusė bėdos, jei būtų pateikiama originali ir sulietuvinta versija
Pvz., Lenkijos Mozūrų ežeryne ieškom trasos Elkas (Ełk) - Gižyckas (Giżycko)
MapsGoogle inirtingai siūlo važiuoti iš Lyko į Lėcių
Pastebėjau, kad net Juodkalnijoje vietovardžiai sulietuvinami. Ten tikrai nėra jokių tradicinių lietuviškų vietovardžių.
Nors Juodkalnijoje jau prieš dešimtmetį išrasta savo juodkalniečių kalba (serbų-chorvatų kalbos 4-oji atmaina) lotyniško šrifto pagrindu, bet visi vietovardžiai pateikiami kirilica (serbiškai). Net Serbijos informacinėje erdvėje didesnė dalis informacijos yra lotynišku šriftu (išskyrus valstybinių institucijų informaciją).
O į tokią smulkmeną, kad MapsGoogle telefone nurodo atstumą myliomis, o tik paskui rodo kilometrus, neverta kreipti dėmesio
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąGoogle ortofoto reljefą rodo berods visame pasaulyje, tai čia toks bazinis dalykas. Bet yra jų 3D miestai - tai jau iš žemų aukščių (paprastai sraigtasparnių ar lėktuvų) fotografuoti ir skenuoti miestai, tuomet iš jų padaromi 3D modeliai. Dėl to tarkim juose matosi ne tik statiniai, tačiau ir realaus dydžio ir formos medžiai ar kiti želdynai.
Nors pastaruoju metu (na, kelis metus) berods Google testuoja ir 3D maketus, gaunamus tik iš nuotraukų (čia jau AI pagalba).
Google nėra suinteresuotas grynai kartografine žemėlapio nauda. Todėl jų žemėlapiai ir atrodo va taip, kai tik nuvažiuoji toliau už vietų, kurios įdomios reklamos talpinimui:
Ir čia ne tik ežeriuko pavadinimas, bet ir vietovė - čia pelkė, o ne miškas. Pažintinio tako geometrijos nebuvimas tebūnie - tai mažas takiukas, galime sakyti, kad tiesiog GMapsų paskirtis - ne turizmas.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Google ortofoto reljefą rodo berods visame pasaulyje, tai čia toks bazinis dalykas. Bet yra jų 3D miestai - tai jau iš žemų aukščių (paprastai sraigtasparnių ar lėktuvų) fotografuoti ir skenuoti miestai, tuomet iš jų padaromi 3D modeliai. Dėl to tarkim juose matosi ne tik statiniai, tačiau ir realaus dydžio ir formos medžiai ar kiti želdynai.
Nors pastaruoju metu (na, kelis metus) berods Google testuoja ir 3D maketus, gaunamus tik iš nuotraukų (čia jau AI pagalba).
Komentuoti:
Komentuoti: