Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos - Ukrainos karas 2014-2016 m. Rusijos grėsmė Baltijos šalims

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė andyour Rodyti pranešimą
    jei tai aptarnavimo sritis, tai klienams gali susidaryti įvaizdis, kad ten nemokama kalbėti angliškai ir jų tinkamai neaptarnaus. Arba pro šalį eidami žmonės gali nugirsti. Tai yra biznis ir tiek, iš to nereikia kelti tautų karo klausimo.
    Atvirkščiai - jeigu pro šalį eina potencialus klientas ir girdi, kad padavėjai tarpusavy kalbasi jo gimtąja kalba, jis užsakys pietus būtent šitame restorane, o ne ten, kur "ingliš onli".

    Comment


      /\
      tipo jei netyčia kada nors eis pro šalį rytų europietis? Anglų kalbą, globaliu aspektu, nedrįsčiau prilyginti kokiai kitai kalbai.

      Comment


        Pagal mane ta rekomendacija kalbėti "latviešu tikai" nepažeidžia jokių teisių ir absoliučiai ne diskriminacinė, nes tai ir yra tik tai - rekomendacija. Latviai užsiparinę, kad jų kalba nyksta, tai ir bando priminti apie save, ir draugiškai skatinti jos vartojimą.

        However, verslo uždraudimas savo darbuotojams kalbėti gimtąja kalba yra vienareikšmiškai diskriminacinis. Argumentas, kad "klientai gali manyti, kad neprofesionalūs darbuotojai" yra niekinis. Čia tas pats, kas verslas sakytų "nea, juodaodžių į aptarnavimo sferą nepriimsim, nes visuomenėj daug kas galvoja, kad juodaodis neprofesionaliai išspręs kliento problemą".

        Comment


          Parašė andyour Rodyti pranešimą
          tipo jei netyčia kada nors eis pro šalį rytų europietis?
          Net jeigu ir eitų. Kartais net ant padavėjo švarko yra prisegamos lentelės su kalbų simboliais, kurias tas padavėjas moka. Daugiau kalbų - daugiau klientų - daugiau pajamų (juk ne šiaip sau valgiaraštį keliomis kalbomis spausdina).

          Comment


            Nemanau, kad kazka tai pazeidzia, pas latvius rusu kalbos problema vis astreja, nes visur ja vercia Rygoj bendraut O as nieko pries buciau ir kad pas mus atsirastu tokios rekomendacijos, nes tikrai knisa, kai Klaipedoj ar Vilniuj kartas nuo karto kyla problemu, kai pardaveja nebeturedama lietuvisku zodziu pradeda rusiskai vemt, o kai pamato, kad as nieko neraukiu ta kalba, tai dar net isizeidzia, bet aisku atgal jau is manes gauna isvis italiskai

            Aptarnavimo ir paslaugu srityj tikrai turetu but rekomenduojama is padorumo kalbet vietine kalba, vien del imones garbes

            Comment


              Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
              O as nieko pries buciau ir kad pas mus atsirastu tokios rekomendacijos, nes tikrai knisa, kai Klaipedoj ar Vilniuj kartas nuo karto kyla problemu, kai pardaveja nebeturedama lietuvisku zodziu
              Vilniuje? - Sorry, bet netikiu

              Comment


                Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
                Nemanau, kad kazka tai pazeidzia, pas latvius rusu kalbos problema vis astreja, nes visur ja vercia Rygoj bendraut O as nieko pries buciau ir kad pas mus atsirastu tokios rekomendacijos, nes tikrai knisa, kai Klaipedoj ar Vilniuj kartas nuo karto kyla problemu, kai pardaveja nebeturedama lietuvisku zodziu pradeda rusiskai vemt, o kai pamato, kad as nieko neraukiu ta kalba, tai dar net isizeidzia, bet aisku atgal jau is manes gauna isvis italiskai

                Aptarnavimo ir paslaugu srityj tikrai turetu but rekomenduojama is padorumo kalbet vietine kalba, vien del imones garbes
                Turėk omenyje, kad taip pat šimtai tūkstančių lietuvių dirba užsieniuose nemokėdami vietinės kalbos. Ir ne tik kur nors fabrikuose, kur nelabai reikia bendrauti, bet ir paslaugose. P.S. gyvenu Vilniuje, bet dar neteko susidurti, kad pardavėjai nemokėtų lietuvių k., čia gal klientus turėjai omenyje? Tokių taip, yra.
                Paskutinis taisė Lettered; 2015.01.26, 00:45.
                Flickr

                Comment


                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                  Turėk omenyje, kad taip pat šimtai tūkstančių lietuvių dirba užsieniuose nemokėdami vietinės kalbos.
                  Na tik jau nereikia lyginti lietuviukų prieš kelis m. nuvažiavusių į visiškai kitokią kultūrinę terpę gaunančių mokytis visiškai negiminingą kalbą ir fašistuojančių slavonų, jau minimum antra karta kolonizuojančių Pabaltijį.

                  Comment


                    Parašė AutoLiet Rodyti pranešimą
                    Labas. Retai rašau šioje temoje. Matau kai, kuriu pasisakymose, kad Lietuvai "Šakės". Putleris gali pabandyti ikišti savo dantis į Estiją, Latviją, Lietuvą, bet jie bus išbarškinti. Norėčiau, kad kaikurie pasisakymai butu samongesni.
                    Šita tema 99% yra nusenusių frustruotų senukų, Kauno autonominės respublikos gyventojų ir kitų provincialų kliedesiai. Nors dauguma jų pridirbtų į kelnes pirmam sprogmens ar sviedinio garsui pasirodžius, diskutavimas apie visokias 'grėsmes' juos beveik erotiškai stimuliuoja lygiai taip pat, kaip katalikų kunigą stimuliuoja kalbos apie homoseksualus ... I'm outta here.
                    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                    Comment


                      Lettered, teko "uzsiraut" pas savo tiekejus, tiek ir klientus... Kai gyveni Vilniuj gal nepastebi, bet kai nesi prates prie Vilniaus/Klaipedos/Visagino zmoniu tai gan krenta i akis kalbos skirtumai

                      Comment


                        Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
                        Lettered, teko "uzsiraut" pas savo tiekejus, tiek ir klientus... Kai gyveni Vilniuj gal nepastebi, bet kai nesi prates prie Vilniaus/Klaipedos/Visagino zmoniu tai gan krenta i akis kalbos skirtumai
                        O kodėl man nei karto neteko pirkti iš lietuviškai nekalbančio pardavėjo? Ką aš darau ne taip?

                        Comment


                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                          O kodėl man nei karto neteko pirkti iš lietuviškai nekalbančio pardavėjo? Ką aš darau ne taip?
                          Vilniaus gel. stotyje prieš gerus kelis metus teko pardavėją mokinti pasakyti kad man grąžos neturi. Suprasti supratau, bet principai aukščiau visko. Mano gimtojoje šalyje su manimi bus kalbama mano gimtąja kalba...
                          - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                          - Rusija su Amerika kariauja.
                          - Ir ką, kaip ten reikalai?
                          - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                          - O amerikiečiai?
                          - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                          Comment


                            Parašė DSaulius Rodyti pranešimą
                            Vilniaus gel. stotyje prieš gerus kelis metus teko pardavėją mokinti pasakyti kad man grąžos neturi. Suprasti supratau, bet principai aukščiau visko.
                            Kaip buvo prieš daug metų, nėra įdomu. Svarbu yra tas, kaip yra dabar.

                            Comment


                              Man jau seniai Vilniuje neteko sutikti vietinio, nekalbančio lietuviškai. Parduotuvėse tai išvis. Paskutinius kartus būdavo bobutės, klausiančios kelio,valandų ar pan. Bet ten jau tas amžius, kur diedukai išmirę, o bobutės dar ne.
                              O šiaip tai asimiliuojasi tiek rusai, tiek lenkai. Jeigu dabar mūsų neužkariaus, tai po kokių 30 metų jau teks specialiai ieškoti tų rusakalbių.

                              Comment


                                Parašė balietis Rodyti pranešimą
                                Man jau seniai Vilniuje neteko sutikti vietinio, nekalbančio lietuviškai. Parduotuvėse tai išvis. Paskutinius kartus būdavo bobutės, klausiančios kelio,valandų ar pan. Bet ten jau tas amžius, kur diedukai išmirę, o bobutės dar ne.
                                O šiaip tai asimiliuojasi tiek rusai, tiek lenkai. Jeigu dabar mūsų neužkariaus, tai po kokių 30 metų jau teks specialiai ieškoti tų rusakalbių.
                                mano uosviai gyvena Antakalnyje, tai name daugelis kaimynu net sveikinasi rusiskai (jei sveikinasi aplamai). Beje, jie net pensijas gauna is Rusijos.

                                Comment


                                  Parašė nesekasi Rodyti pranešimą
                                  Pagal mane ta rekomendacija kalbėti "latviešu tikai" nepažeidžia jokių teisių ir absoliučiai ne diskriminacinė, nes tai ir yra tik tai - rekomendacija. Latviai užsiparinę, kad jų kalba nyksta, tai ir bando priminti apie save, ir draugiškai skatinti jos vartojimą.
                                  Dar kartą sakau - braliukai praleido gerą progą nesumalt š... Įsivaizduojam situaciją (asmeniškai matytą ne kartą) - parduotuvėj prie gretimų kasų sėdi dvi pardavėjos, abi rusakalbės. Viena nežino bandelės kodo, ir prašo kitos pasakyt, kuri seniau dirba ir tą kodą žino. Tai ką, būtinai reik tą daryt latviškai ar lietuviškai?! Man giliai dzin, tarpusavy tos pardavėjos gali kad ir kazachiškai šnekėtis! O vat su manim tegu šneka lietuviškai, ir beje šneka - net nepamenu, kada paskutinį kartą buvau užsirovęs ant lietuviškai nešnekančios pardavėjos. Vat prieš kelis metus važiavau su lietuviškai nekalbančiu taksistu - tai tas bičas arbatpinigių iš manęs negavo.

                                  Comment


                                    Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                    mano uosviai gyvena Antakalnyje, tai name daugelis kaimynu net sveikinasi rusiskai (jei sveikinasi aplamai). Beje, jie net pensijas gauna is Rusijos.
                                    Bent jau aš nesu girdėjęs apie jokius lietuviškai nekalbančius pardavėjus. Net ir Šalčininkuose su manim kuo puikiausiai kalbėjo lietuviškai (na gerai, su nedideliu akcentu, bet čia neesmė).

                                    Nėra pas mus tokios problemos, tai nereikia jos ir spręsti.

                                    Comment


                                      Parašė tajus Rodyti pranešimą
                                      Nėra pas mus tokios problemos, tai nereikia jos ir spręsti.
                                      sutinku.

                                      Comment


                                        Dirbantys prekyboje asmenys, kuriems lietuvių kalba nėra gimtoji, turi turėti valstybinės kalbos kategoriją.

                                        Comment


                                          Parašė tajus Rodyti pranešimą
                                          Bent jau aš nesu girdėjęs apie jokius lietuviškai nekalbančius pardavėjus. Net ir Šalčininkuose su manim kuo puikiausiai kalbėjo lietuviškai (na gerai, su nedideliu akcentu, bet čia neesmė).

                                          Nėra pas mus tokios problemos, tai nereikia jos ir spręsti.
                                          Buvau kelis kart Vilniaus rajono parduotuvėse pernai, tai kai kur vyresnės net nesiteikė atsakyt lietuviškai, bet jaunos pardavėjos visada šneka valstybine kalba.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X