Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kinijos santvarka ir ekonomika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Rytų europoje falsifikuoja istoriją, filtruoja interneto srautą ir nuosavus piliečius uždarinėja į koncentracijos stovyklas? Ir dar trukdo gyventojams migruoti šalies viduje ribodami registracijas?
    Labiau koncentruojuosi į aplinką, kad Kinija ir Rytų Europa man turi kažkokių panašumų ekonominėje srityje, t.y. augimo procentai, infrastruktūros projektai ir pan. Abi su komunistiniu šleifu, tik tiek Rytų Europa pasirinko nelaikyti savęs komunistinėmis, o laikyti save laisvomis.

    Mano galvoj Kinija turi kažkokį panašumą į Lenkiją. Abi savo skalėse didelės šalys. Daug projektų, aplinka gražėja.

    Tik tiek, kad dabartinėje Kinijoje pasitaikančių draudimų ir ribojimų Rytų Europoje nebėra. Buvo, bet nebėra. Tiesa, jie buvo baisesni, artimesni Šiaurės Korėjai. Labiausiai autoritariškos yra Baltarusija ir Rusija, bet ten Google dar neriboja, kiek žinau.

    Comment


      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
      Labiau koncentruojuosi į aplinką, kad Kinija ir Rytų Europa man turi kažkokių panašumų ekonominėje srityje, t.y. augimo procentai, infrastruktūros projektai ir pan.
      Ar rytų europos valstybės (neįskaitant Rusijos) aktyviai vykdo neokolonialistinę/ekspansionistinę poltiką skurdesniuose pasaulio regionuose? Ar vykdo mainais už įsipareigojimus įvairiausius infrastruktūros projektus kitame pasaulio gale? Rytų europoje infrastruktūros projektų, palyginus su Kinija, praktiškai nevyksta.

      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
      Abi su komunistiniu šleifu, tik tiek Rytų Europa pasirinko nelaikyti savęs komunistinėmis, o laikyti save laisvomis.
      Na skirtumas, kad vienur vis dar valdo komunistų partija, o kitur vyksta laisvi rinkimai. Ar nėra skirtumo tarp tokio "šleifo"?

      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
      Mano galvoj Kinija turi kažkokį panašumą į Lenkiją. Abi savo skalėse didelės šalys. Daug projektų, aplinka gražėja.
      Lietuva savo skalėje irgi didelė Aplinka gražėja, daug projektų.

      Comment


        Mano galvoj Kinija turi kažkokį panašumą į Lenkiją. Abi savo skalėse didelės šalys. Daug projektų, aplinka gražėja.
        Cia tikrai gelezinis argumentas. Beje ir Luanda grazeja, Kasablanka taip pat. Net ir Kazane. Cia tik primenu

        Comment


          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Tikroji Kinija (Kinijos respublika) ir turi neblogą track record. Bėda, kad didžiąją dalį Kinijos valdo uzurpatoriai su raudonom vėliavėlėm ir iškrypėliškom idėjom.
          Ta prasme, Kinija turėtų tapti karine diktatūra, kaip Taivanas, kai pradėjo savo takeoff?

          Comment


            Parašė PoDV Rodyti pranešimą

            Labiau koncentruojuosi į aplinką, kad Kinija ir Rytų Europa man turi kažkokių panašumų ekonominėje srityje
            Lietuviai šiaip turi labai daug panašumų su kinais: siaubingai vairuoja, sunkiai sekasi tvarkingai laukti eilėje, daug rūko, vagia gėles iš parkų ir viešųjų erdvių ir šiaip yra truputį netašyti ir nelabai manieringi.

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą

              Ta prasme, Kinija turėtų tapti karine diktatūra, kaip Taivanas, kai pradėjo savo takeoff?
              Kad toje karinėje diktatūroje buvo n kartų atviresnė visuomenė nei dabartinėje leudies respublikoje atseit be karinės diktatūros.

              Comment


                Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                Kad toje karinėje diktatūroje buvo n kartų atviresnė visuomenė nei dabartinėje leudies respublikoje atseit be karinės diktatūros.
                Nu nebuvo.

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą

                  Lietuviai šiaip turi labai daug panašumų su kinais: siaubingai vairuoja, sunkiai sekasi tvarkingai laukti eilėje, daug rūko, vagia gėles iš parkų ir viešųjų erdvių ir šiaip yra truputį netašyti ir nelabai manieringi.
                  Lietuva savo skalėje vis tiek maža, bet kadangi lietuviai ir lenkai labai globaliame mastelyje gan panašūs ir aš Lenkijoje taip pat nemačiau vokiškos vairavimo kultūros (o dėl šiaip manierų, bent jau nenustebčiau, kad irgi įmanomi), tai man psichologiškai sueina, kad Kinija ir Lenkija turi kažkokių emocinių panašumų. Buvo tais pačiais 1980-aisiais kažkokios neišsivysčiusios šalys be greitkelių, su sena infrastruktūra, o 2010-aisiais jau visam kitam lygyje stovi Lietuva pralenkė Kiniją greitkelių statyboje, tik tiek, kad beveik viską pasistatėm ir dabar tik Via Baltica su keletu papildomų nedidelių atkarpėlių reiktų pabaigt. Dabar laukiu, kada sutvarkys visas greitėjimo/lėtėjimo juostas, manau, bus vis šioks toks žingsnis į priekį

                  Man įdomesnė šioj situacijoj Lenkija, kad emociškai tempia viena prie kitos. Ne kokia panašesnio dydžio Rumunija, o būtent Lenkija. Lenkija čia ryškesnė, labiau matoma šalis, daugiau pastebiu vykdomų projektų, užtikrinčiau eina į tvarką. Kinai, pastebėčiau, irgi eina į kažkokią (nu ne visiems ji patinka) tvarką. Tiesa tokiais tempais kaip Kinija projektų nevykdo, bet Europos post-Šaltojo karo kontekste, atrodo neblogai. Lenkija vien dėl dydžio.

                  O Kinijos represiškumo elementus aš paignoruosiu. Tarkim, aš ne apie tai... Tai, manau, vienintelis dalykas, kuris ryškiau skiria šiuos regionus politekonomiškai Ta prasme, kad reikia su uigūrais tvarkytis, ar kad prie Google ar pan. negali prisijungti, dėl kitų ne visiems patinkančių dalykų...
                  Paskutinis taisė PoDV; 2019.07.06, 23:51.

                  Comment


                    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                    Lietuva savo skalėje vis tiek maža
                    Žiūrint kaip skalę susidėlioji. Jei lygini su Latvija ir Estija - ne tokia ir maža. Jei Lenkiją lyginsi su Vokietija ar Prancūzija, tai ji irgi atrodys mažoka

                    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                    Man įdomesnė šioj situacijoj Lenkija, kad emociškai tempia viena prie kitos. Ne kokia panašesnio dydžio Rumunija, o būtent Lenkija. Lenkija čia ryškesnė, labiau matoma šalis, daugiau pastebiu vykdomų projektų
                    Kai lygini su Lietuva - natūralu, kad 10x didesnėje valstybėje bus daugiau projektų. O Kinijoje bus n kartų daugiau projektų. Bet perskaičiavus pagal gyventojų kiekį vaizdelis pasidaro truputi kitoks.

                    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                    O Kinijos represiškumo elementus aš paignoruosiu. Tarkim, aš ne apie tai... Tai, manau, vienintelis dalykas, kuris ryškiau skiria šiuos regionus politekonomiškai Ta prasme, kad reikia su uigūrais tvarkytis, ar kad prie Google ar pan. negali prisijungti, dėl kitų ne visiems patinkančių dalykų...
                    Lyginant reiktų lyginti bendrą paketą. Arba sakyti, kad Kinijos greitkeliai primena Lenkijos greitkelius. O visa kita atskira tema. Visgi imant kasdienį gyvenimą represiniai dalykai yra gan svarbus elementas.

                    Comment


                      Darau išvadą, kad labiausiai man paliko įspūdį tai šių šalių ekonominė ir infrastruktūros vystymasis tarp 1980-ųjų ir 2010-ųjų. Tiek Kinija, tiek Lenkija iš skurdžių komunistinių šalių, šiek tiek nešančių į Šiaurės Korėją, pavirto į regionines lyderes, netgi yra kandidatės į globalias lyderes.

                      Tiesa, gal man dar Lenkijoj paliko įspūdį tai, kad ten berods bendras oro užterštumas didesnis nei pvz. Baltijos šalyse, daugiau gamyklų ir šiaip didesnis gyventojų tankumas. Kinija irgi garsėja užterštumu, aišku, gerokai didesniu. Nu dar turim iš skurdžios praeities paveldėtas manieras Vairavimas, elgesys, etc.

                      Jei būtų kokia nors kitokia geografija ir į šiaurę nuo Kinijos prie jūros būtų kokios nors trys palyginti mažos valstybes, tai manau, man tai būtų vienos geriausių Baltijos šalių kopijos, jei jos taip pat kartotų Baltijos tigrų scenarijus

                      Čia mano grynai asmeninis įspūdis, netgi tiesą pasakius toks tik pusiau rimtas.
                      Paskutinis taisė PoDV; 2019.07.07, 01:09.

                      Comment


                        Baltijos tigrai ir atkartojo Azijos tigrų scenarijų. Vienintelis skirtumas, kad Taivanas ir Korėja yra į pietus nuo Kinijos, ne į šiaurę.

                        Comment


                          Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                          Darau išvadą, kad labiausiai man paliko įspūdį tai šių šalių ekonominė ir infrastruktūros vystymasis tarp 1980-ųjų ir 2010-ųjų. Tiek Kinija, tiek Lenkija iš skurdžių komunistinių šalių, šiek tiek nešančių į Šiaurės Korėją, pavirto į regionines lyderes, netgi yra kandidatės į globalias lyderes.
                          Skirtumas tik.tas kad Kinija ir liko Šiaurės Korėja, tik su geresniais geležinkeliais.
                          If a lion could speak, we could not understand him.

                          Comment


                            Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                            Skirtumas tik.tas kad Kinija ir liko Šiaurės Korėja, tik su geresniais geležinkeliais.
                            Panašiai pravažiuodamas pirmą kartą tranzitu per Vokietiją, pagalvojau apie Japoniją Iš pradžių nesusimąsčiau kodėl, bet pagalvojus irgi panašumų turi. Axis powers => Karo pralaimėjimas => Didžiausios gamintojos.
                            Paskutinis taisė PoDV; 2019.07.07, 09:45.

                            Comment


                              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                              Skirtumas tik.tas kad Kinija ir liko Šiaurės Korėja, tik su geresniais geležinkeliais.
                              Nebepilk druskos John ant zaizdos. Jis tikrai pamanys, kad esi is Veneros

                              Comment


                                Kinija tapo 1st economy pasaulyje

                                Comment


                                  Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                  Panašiai pravažiuodamas pirmą kartą tranzitu per Vokietiją, pagalvojau apie Japoniją Iš pradžių nesusimąsčiau kodėl, bet pagalvojus irgi panašumų turi. Axis powers => Karo pralaimėjimas => Didžiausios gamintojos.
                                  Kad Vokietija yra Japonija tik su prastais geležinkeliais?

                                  Čia tas pats kaip lygint JAV ir Rusiją/SSRS. Abi sąjungininkės laimėjo ir gamina daug, eksportuoja iškasenas. Tik infrastruktūra biški skiriasi.

                                  Comment


                                    Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                    Kinija tapo 1st economy pasaulyje
                                    Nu. Tapo dar XV amžiaus pradžioje.
                                    Tuo metu Lietuva tapo didžiausia valstybe Europoje.

                                    Nei Kinijai, nei Lietuvai tų XV amžiais pasiekimų jau nepavyks pakartoti.
                                    If a lion could speak, we could not understand him.

                                    Comment


                                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                      Kinija tapo 1st economy pasaulyje
                                      Pagal PPP. Pagal nominalų skaičių bus kažkada tarp 2025 ir 2030.

                                      Comment


                                        Parašė John Rodyti pranešimą

                                        Pagal PPP. Pagal nominalų skaičių bus kažkada tarp 3025 ir 3030.
                                        Here, fixed it for you.
                                        If a lion could speak, we could not understand him.

                                        Comment


                                          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                                          Here, fixed it for you.
                                          O su Japonija vis dar kariauja Kinija ar jau gal pasirašė paliaubas?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X