Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kinijos santvarka ir ekonomika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • taspac
    replied
    Tradicinė pirmadieninė apžvalga

    Sveiki rubrikos “toli toli, už jūrių marių” skaitytojai. Šią savaitę naujienų įvairovė tokia, kad rubrika gaunasi jei ne laikraščio, tai bent jau tabloido lygio, tai jūs ten tą kavytę pasiruoškit atitinkamai, aha?

    Kad nereiktų versti laikraščio į patį galą, pradėkime nuo skaitomiausios dalies - orų apžvalgos. Pačiose Mėnulio (dar žinomi, kaip Kinijos) Naųjųjų Metų išvakarėse, t.y. per absoliučiai didžiausią metinę tautos migraciją “pas tėvukus int kaimų”, didelę dalį Kinijos užgriuvo sniego ir lijundros audra. Ir čia paaiškėjo, kad šalis turinti “didžiausią automagistralių kiekį”, sniego valymo techniką turi tik didmiesčiuose, o druskos ir smėlio neturi visai, nes tam šaibos net nebuvo numatytos. Prie to pridėkime, kad šalyje su mažiau kaip 30 metų vairavimo kultūros, dauguma vairuotojų yra švelniai tariant nepasirengę kritinėms vairavimo situacijoms - ir čia turiu omenyje dar baisesnį lygį, nei mano pačio matytas Airijoje ir JK. Rezultatas: milijonai žmonių strigę betoniniuose autostradų loviuose dešimtims valandų in the middle of nowhere, nes eismas sustojęs ir priekyje, ir gale. Dalis be šiltų drabužių, dauguma be maisto ir vandens. Internetus, be abejo, užplūdo tragiškų vaizdų tiktokai. Čainos Comunistų Parciją (CCP), kaip visuomet, griebėsi taisyti situaciją. Vidosikus su prie sakurų laužo besišildančiom mamom su kūdikiais operatyviai ištrynė, o kiekvienas save ir savo karjerą gerbiantis politrukas savanoriškai privalomai papostino, kaip jis asmeniškai neša karšto vandens termosą užstrigusios fūros vairuotojui, ar, iš bėdos, kaip jo vaikai susikibę už rankyčių laiko dailų plakatą “nemokamas vanduo”. Tiesa, šią idiliją sugadino ne mažesnė krūva pafilmavimų, kaip partijos oficiozui padavinėjant termosą, parankiniai iš už kadro plikom rankom beria sniegą, idant kadre atrodytų, jog pūga vis dar siaučia, o išmanantys kalbą jūtūberiai prisiekinėjo, kad fūros vairuotojo replikos visai nerodė dėkingimo, o skambėjo greičiau kaip direkcijos nx. Pro žvitrias internautų akis nepraslydo ir tai, kad ant vaikučių pabiručių plakato buvo ir draugiškas Weibo QR kodas, pagal kurį galima greitai ir patogiai atsiskaityti už nemokamą vandenį.

    Na o milijonai papuolusių į bėdą kinų dar kartą parodė, kokia vis tik jie darbšti nacija: nukasė įkalnėse sniegą ir nudaužė ledą parankinėmis priemonėmis, tame tarpe statybinėmis mentelėmis bei daržo kultivatoriais, ir galų gale nuvažiavo, kur važiavę. Išskyrus tuos, kurie vadeliojo elektromobilius, nes pastariesiems batarkės baigėsi po kelių valandų stoviniavimo ir bandymo išlaikyti šilumą automobilio viduje.

    Na gerai, gerai, žinoma, kad ne visi pakliuvę į bėdą vadavosi savom jėgom, tiesas sakant, daugumą greičiausiai atkasė kelininkai ar jų atitikmuo. Tačiau paliktų likimo valiai kiekis jei ne procentais, tai absoliučiais skaičiais yra tikrai stulbinantis, o oficiozų poreikis labiau rūpintis geru įvaizdžiu, o ne darbo atlikimu vienok vis dar pribloškia.

    Tarptautinės naujienos.

    – Tarp Filipinų prezidento (Marcos politinis klanas) ir viceprezidentės (Duterte politinis klanas) prabėgo vidutinės meškos dydžio juoda katė. Viceprezidentės tėtukas, ex-prezidentas Duterte, pradėjo smarkiai supti valtį, reikalaudamas Mindanao regiono atskyrimo nuo Filipinų Respublikos. Eksprezikas aiškina, kad tai istoriškai teisinga ir išganinga, atseit darysim viską pagal JT taisykles, referendumas ir fsio takoje. Prezidentas Marcos Jr. (ex-diktatoriaus Marcos Sr. atžala) atsakė, kad Duterte gali susikišti referendumus kur nesueina, bo čia tik būdas pasislėpti nuo Tarptautinio Tesimo gvildenamų ieškinių minėto ekspreziko atžvilgiu. Yra taip ar nėra, mes galim būti tikri dėl vieno dalyko pilnai - Kinija pasišildys rankas prie šio konflikto, ir dar vieno beveik tikrai - referendumas nepaeis, net jeigu įvyks, nes vienas iš Mindanao regionų ne taip seniai per kraujus išsikovojo autonomiją, ir visai neketina jos kompromituoti neaiškiais referendumais, ir dar rengiamais juos intensyviai praeityje pyzdinusio ekspreziko.

    – Jau visi girdėjot, kaip Sakeris su Karlsonu keliavo Maskvon teisybės parnešti? Tai vat iš kart po tokio emociškai svarbaus įvykio Putinukas pasiskambino Vinipukui, musėt norėjo pasigirti ačyvmentu. Pokalbį diedukai vainikavo beveik identiškais presrelyzais apie kovą “prieš amerikietišką imperializmą ir multipolinių kažkotai kūrimą”.

    – JAVų-Kinijos darbo grupė vėl susitiko darbinei sesijai, po kurios konstatavo, kad “rezultatų beveik nėra, bet gerai, kad bent šnekamės”. Atskirai pastebėsime, kad JAVų pusė išsakė rimtą nepasitenkinimą už rankos pagautų Kinijos hakerių bandymais įsilaužti į įvairias JAVų infrastruktūras. Kiniją atsakė “patys jūs tokie, jūs internetą išradot, reiškia jūs patys ir hakinat!” ir dar apkaltino JAVus esant “Walking War Machine!!”. Juokėsi puodas, kaip sakoma. Kinija, idant neprarast gero slogano, suorganizavo šalies viduje cielą kampaniją su minėtu šūkiu ir krūva AI sugeneruotų picturiukų, į kuriuos pasižiūrėję nacionaliniai internautai išsakė nuomonę: “jo, Amerika iš tiesų labai baisi, aš norėčiau būti jų pusėje”. Vieną pavyzduką prisegų jūsų įvertinimui.

    – Kaip jau žinome, Hučių bajeriai Raudonojoje jūroje drūčiai sukėlė Kinija-Europa transportavimo kainas. Tris mėnesius ant atsarginių suolelio sėdėjus Kinija galų gale atšvartavo savo karinius laivus iš Džibučio, ir pradėjo konvojuoti griežtai tik savo laivus, kažką neaiškiai murmėdama apie “Irano atsisakymą bendradarbiauti”. JAVai tuo tarpu apsišaudė su Iranu vienas kito karines bazes, o po to ir vieni, ir kiti pareiškė, kad “karo nu visai nenori”, kas greičiausiai yra tiesa, bet veidą išlaikyt reikia. Tik JAVai iš kart sugadino visą gražiai augantį tarpusavio supratimą pagrasinę, kad jei Bab-el-Mandebo regione vėl pamatys šliaužiojantį Irano “komercinį” laivą ir telegrafuojant žvalgybos duomenis Hučiams, tai dabar jau numuš, kaip šūdą nuo kaliošų. Iranas įsižeidė.

    Ekonomikos skyrelis.

    – seniai seniai, dar prieš Kalėdas Ši paskelbė, kad “Šanchajaus akcijų biržos indeksas nenukris žemiau 3000”. Indeksas atsakė “sak maj dik” ir Kalėdų dieną nukrito. Už savaitės MSS (Ministry of State Security, Kinijos KGB atitikmuo), labai baisi ir dažniausiai labai tyli organizacija, kažkodėl išspausdino straipsnį, kuriame be jokių apylankų teigė, kad “indeksas tikrai nenukris žemiau 2900”. Deja, tokių perdėm skaidrių užuominų indeksas irgi nesuprato, ir krito toliau, vasario pradžioje džiaugsmingai pramušdamas 2700 dugną. CCP ilgai mąstė, gal net galvą kasė, ir ant galų pagalės išbezdėjo PLANĄ. Nebe pirmą ir net ne antrą, bet rinkoms šitas konkrečiau jau biškį patiko. Tai trečiadienį biržos raportavo 6% pakilimą, bet tuo džiaugsmingu įvykiu kol kas viskas ir pasibaigė. Šanchajaus indeksas iki penktadienio pakilo dar procentuką, o Honkongo vėl nukrito 3%. Tai gali būti ilgai lauktas lūžio taškas, gali ir nebūti.

    – Nebodama vis stiprėjančio burbėjimo iš EU, Kinija nusprendė nemesti kelio dėl takelio ir šiemet dar labiau padidino rėmimą saulės panelių ir elektromobilių gamintojams, ko pasekoje yra didžiulis produkcijos perteklius. Reikia suprasti, kad dotacijoms pinigai neatsiranda iš niekur - šis jau kelis dešimtmečius CCP naudojamas būdas iš tiesų perkelia turtą iš gyventojų į gamybinį sektorių, ko pasekoje Kinijos vidaus rinkos vartojimas praktiškai nebeauga. Iš vienos pusės tokia politika padeda nurungti konkurenciją tarptautinėse rinkose, iš kitos - padaro Kinijos ekonomiką ypač jautrią eksportui. Palyginimui: kuomet 2015 metais vyko Kinijos biržų panika, pakeliui krito ir kitų pasaulio akcijų indeksai. 2021, t.y. praėjus vos 6 metams, Kinijos biržos vėl krito, bet tai praktiškai nepaveikį nei JAV, nei EU indeksų, o Japonijos Nikkei be jokių klausimų net ir išlošė. Vakarų “atsijungumo” politika vis tik veikia.

    – Gerai žinoma ir gerbiama finansų analitikų kompaniją Rhodium Group LLC sausio 30 dieną išpublikavo straipsnį pavadinimu “Kurtinanti tyla iš Beidžino” (Beijing’s Silence is Deafening), kuriame baksnoja į visas Kinijos bėdas ir vis mažėjantį gerų pasirinkimų kiekį. Straipsnis labai glaustas ir parašytas “ekonomikos nūbams”, tad smarkiai rekomenduoju susirasti ir perskaityti, o visiškiems tinginiams pacituosiu vos kelis momentus, idant sukelti lūkestį: skolos dydis ir didėjimas, labai didelis vietinės valiutos kiekis, užsienio finansų atsitraukimas, kurį tik dar labiau paskatins žema Kinijos palūkanų norma (ir visos kitos nesamonės), niekaip neatsigaunantis vidaus vartojimas.

    Sporto skyrelis (sakiau, kad mostelsim visą naujienų spektrą)!

    Kojaspirdžio fanai ko gero jau girdėjo, kaip baisulingai Lionel Messi priškandalijo Honkonge. Tiems, kas šiek tiek nutolęs nuo tradicinio pripūstos pūslės vaikymo, trumpai nušviečiu: su Honkongo valdžios grirežtu palaiminimu buvo suorganizuotos draugiškos a.k.a. parodomosios fūlės rungtynės. Deja superstaras Lionel Messi, cituodamas žalą klyno regione, į aikštelę taip ir neišbėgo. Paskui nepaspaudė rankos CCP pastatytam Honkongo vadui. Nepasakė prakalbos po žaidimo. Čia gal dar būtų nieko, po 600 baksų už bilietus pakloję fanai būtų pasipjaustę venas ir pamiršę, bet… už trijų dienų Lionelis cielą pusvalandį žaidė tokiam pat bereikšmiam žaidime Japonijoje!!1! Pradžioje keletas žemyninės Kinijos atseit “freelance nuomonės formuotojų” išsakė savo nuodingą nuomonę apie “kontrakto nesilaikymą” irgi “nepagarbą nacijai”, o paskui į reikalą stojo ir oficiali propaganda. Buvo surastos visos Messi nuodėmės, įskaitant ir priklausomybę Argentinos nacijai, kuri kaip tik prieš pora mėnesių parodė špygą imperijai ir t.t. Fanai ir nacionaistai nejuokais įsiaudrino ir pradėjo reikalauti kredito už bilietus (vienok 600 baksų yra tik truputį mažiau nei du vidutiniai mėnesio atlyginimai), atsiprašymo su nusilenkimu, ėjimu keliais aplink ką nors, ir, pagal galimybes, savikastracija.

    Finale oficialus žaidimo organizatorius graudžiu veidu pažadėjo atiduoti pusę bilietų kainos (virš 7 liamų dolcų sumoj), o Europos ir Amerikos futbolo klubai atidžiai klausėsi, konspektavo, ir nukancelino velniop beveik visus ateinantiems trims mėnesiams suplanuotus tarptautinius mačus Honkonge, nes nu nafig tokią galerą…

    Na ir pabaigai tas, ko niekas neskaito - kultūrinė apžvalga.

    Vidutiniškai populiarus britų jūtūberis Brendan Kavanagh, užsiimantis pagrinde viešai padėto kliapo maigymu Padingtono stotyje, prieš kelias savaites laivstrymindamas eilinį pagrojimą, užsirovė ant labai raudono Kinijos jūtūberio, katras irgi laivstrymino iš tos pačios stoties ir nusprendė rėkimu bei naglu veidu pasidaryti daugiau vietos. Viskas gal ir būtų nuėję užmarštin po penkiolikos minučių, jei minėtas raudonulis nebūtų pabandęs ne tik įsivaizduojamas teises pakačialint, bet ir užvaryti ant bulinimui nepasidavusio pianisto virtualioje erdvėje. Vėlgi, tarp nacionalistinių mažulių raudonulių palaikymas buvo visuotinis, bet vakarų publika ir bent dvi smegenų raukšles turinti kinijos populiacijos dalis džiaugsmingai iš raudonojo jūtūberio padarė memą pavadinimu “don’t touch her”. Pianistas tuo tarpu mėgaujasi padvigubėjusiu sekėjų skaičiumi, o atsimušimui nuo tolimesnių puldinėjimų apdėliojo jau pagarsėjusį pianiną Mikės lėlėmis ir užklojo Taivano vėliava. Mažuliai raudonuliai, kai jau sučiulpė validolį ir susilašino korvalolą, kontratakavo grasinimais “nušvilpti tą prakeiktą performerį, kai jis atvažiuos koncertuoti į Kiniją”. Ir kur aš tai girdėjau ne taip seniai?...

    Dėkoju, kad skaitėte, net jei ir neįveikėt kultūros ir meno sekcijos. Nepažadu, kad ateityje turėsim tokius pilnaverčius naujienų srautus, taip kad nepripraskit
    Click image for larger version

Name:	427975531_10224326015605812_7923933066049578484_n.jpg
Views:	369
Size:	120,6 kB
ID:	2110417

    Komentuoti:


  • taspac
    replied
    Labas rytas, šiandien rubrika “toli toli, už jūrių marių” trumpai, konkrečiai ir su razinka pabaigoj.

    Didžioji prareitos savaitės istorija, be abejo, yra Honkongo teismo sprendimas likviduoti liūdnai plačiuose sluoksniuose pagarsėjusią NT vystymo irgi prekybos kontorą Evergrande. Ne taip seniai buvęs didžiausiu, Kinijos NT milžinas jau tris metus vartėsi iš gaidžio ir suko uodegą iš bankroto. Techniškai vartymasis baigėsi, bet užsienio kreditoriai, kurių iniciatyva teismo sprendimas buvo galų gale praspaustas, neskuba high-five’inti - Honkongo teismo sprendimai turi tendenciją būti nepripažinti žemyninėje Kinijoje. Vėlgi, net jei CCP leis išparduoti Evergrande turtą, net pats Vinipuchas, persiprašau, Ši negali pasakyti, kuriems kreditoriams šaibos bus išmokėtos pirmiausiai - užsienio, ar saviems. Turint omeny, kad minėtas bankrotas buvo akivaizdus jau keli metai, rinkoje tiesiogiai praktiškai nieko nepakeis, nes nuostoliai jau apskaičiuoti ir pripažinti buhalterinėse knygose. Užtat labai pakeis investuotojų ir kitų rinkos dalyvių veiksmus tai, kaip CCP vadelios situaciją toliau, ir kuriems kreditoriams teiks preferenciją.

    Honkongas galų gale išsileido savo pačių susikurtą “paragrafą 23”. Tai yra įstatymas, kuriuo apibrėžiama “užsienio aktorių įtaka, maišto kėlimas, kibernetinės, politinės ir fizinės atakos prieš teisėtą valdžią” ir dar krūva kitų eufemizmų, po kuriais, atvirai pripažįstama, bus galima pakišti viską, ką nuspręs “teisminė sistema”. Taip vadinami įstatymo leidėjai pasiplojo sau katučių ir per pečius, girdi va dabar tai turim demokratiška, visiškai nuosavą ir visai ne žemyninės Kinijos iš viršaus nuleistą įstatymą, cituoju “draudžiantį mus pulti”. Užsienio analitikai mandagiai konstatavo, kad įstatymas principe šauna į vidurinę Honkongo, kaip tarptautinio finansų ir komercijos centro, koją.

    Naujienos trumpai:

    - Ukraina išplatino sąrašą kompanijų, kurias apskelbė esant terorizmo rėmėjomis. CCP liepė pašalinti tuojau pat visas dvylika Kinijos kompanijų iš minėtojo sąrašo, nes “tai gadina Kinijos kompanijų įvaizdį”.

    - 2023 pirmą kartą per 20 metų privačių asmenų NT lizingo įsiskolinimas Kinijoje sumažėjo, lyginant su praeitais metais. Spėkit, kodėl, turit vieną bandymą.

    - Obuolys, tas kur “Apple”, su giliu liūdesiu pranešė mažinantis iPhone 15 kainą Kinijoje cielais 70 dolcų, nes per nago juodymą nepasiekė užsiplanuotų pardavimų. Kai kas bando aiškinti, jog nepasiekimas yra dėl “didelės Huawey Mate 60 Pro konkurencijos”. Vertinant faktą, kad Huiwej taip vadinamas flagmanas pagal technines charakteristikas ne tai, kad su 15 aifonu nesilygiuoja, bet net nebėga tose pat lenktynėse, kaip pernai metų androidai, esu labiau linkęs manyti, jog bendras vartotojų nubiednėjimas turėjo gerokai daugiau įtakos.

    - Trys metai karantino išvijo ko gero bent pusę Kinijoje rezidavusių vakarų valstybių piliečių. Karantinas baigėsi, ir didžiausi bei atspariausi sinofilai atsikvėpė ir nusiteikė vien tik gerėjimui, bet deja. Antra traukimosi banga įsibėgėjo įvyta macniai išaugusios kinų baimės ir pykčio, nukreipto net į puikiai prisiadaptavusius užsieniečius. Tikslūs reemigracijos skaičiai, be abejo, kol kas neaiškūs, nes po 2021 nustoti skelbti (po to, kai užsieniečių populiacija skirtingose provincijose sumažėjo 20-40%). Paskutinė žinoma tvirta metrika - 2021/22 mokslo metais vakarų valstybių studentų skaičius sumažėjo 98%... Užsieniečiai Kinijoje sudarė labai svarbų ypač aukšto lygio specialistų anklavą, o studentai ypač prisidėjo platinant prokiniškus sentimentus irgi šiaip maivantis, kad pas mus matote tai lygis, ne koks ten sušiktas harvardas.

    - Džeikas Salivanas - Baideno patarėjas visais klausimais, pastoviai patariantis draugauti ir nesipykti - praeitą savaitę diskutavo diskusiją su CCP užsienio reikalų atstovu Vongu, kurio įgaliojimai irgi bybis žino kokie. Dėl hučių grandinės sutrumpinimo (įtakojant Iraną) atsakymas buvo nevienareikšmiškas, dėl Kimo pasodinimo ant dietos klausimas liko neišspręstas, bet užtat labai gerai sekėsi aptarti Mianmaro/Birmos pilietinį konfliktą! Nu ir dar “artimiausiom savaitėm Baidenas ir Ši susiskambins”.

    - Šalia to įvyko JAV-CCP darbo grupės “stabdyk fentanilio arklius” susitikimas. JAVai bando išjudinti Vinipucho Baidenui duotą pažadą užsukti sintetinio narkotiko prekursorių tiekimo kranelius Meksikos karteliams. Judinimas juda lėtai.

    - Gamtinių bezdalų vambzdis Jamalas-Mongolija-Kinija, dar žinomas kaip “Sibyriaus Jėga-2” (nepainiokit su loterija), eilinį kartą atidėtas. Kinija ir Rusija bandė nutylėti tokį nepatriotinį ėjimą (ar tiksliau ėjimo nebuvimą), bet broliukus Ši ir Pu po medijos traukiniu pakišo Mongolijos užsienio reikalų ministras, sąžiningai atraportaves eilinę pauzę dešimt metų trunkančiose derybose.

    Šiandienos naujienų santrauką pabaigsiu CŽV viršininko Viljamo Burnso straipsniu “Spycraft and statecraft”, kuriame atvirai deklaruojama, kad “niekas taip nestebi konflikto Ukrainoje, kaip Kinija”. Burnsas taip pat pastebi, kad “Ši pradėjo savo trečią kadenciją susigriebęs tiek galios, kiek iš jo pirmtakų turėjo nebent Mao”. CŽV vadas straipsnyje neapsistoja vien tik prie Kinijos, bet jo paties žodžiais sakant, “prioritetai yra tikri prioritetai tik tada, kai jiems yra skiriamas biudžetas. Šiuo metu CŽV turi tik vieną konkrečiai šaliai dedikuotą padalinį, ir tai yra Kinija”. Labai rekomenduoju perskaityti visą straipsnį (nuoroda apačioje), nes jame taip pat puikiai išanalizuota “viduriniųjų jėgų” dinamika tarp JAV ir Kinijos politinių polių.

    https://www.foreignaffairs.com/unite...-william-burns

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė DJ+ Rodyti pranešimą

    Turbūt. Ir tuo pačiu:
    Pas JAV žvalgybą visi mūsų pokalbiai, žinutės ir emailai kuriuos kada nors gyvenime esam siuntę. Interneto komentarai irgi. Slaptažodžiai irgi. Visa browsing history (įskaitant private browsing) ir visos telefonų lokacijos. Bet šitą manau kad visi žino, po Snowden‘o paviešinimų.
    Jeigu reikėtu rinktis - JAV žvalgybą ar Kinija, tai labai aišku kuriuo pasitikėčiau labiau.

    Komentuoti:


  • Egiuxz
    replied
    Parašė DJ+ Rodyti pranešimą

    Turbūt. Ir tuo pačiu:
    Pas JAV žvalgybą visi mūsų pokalbiai, žinutės ir emailai kuriuos kada nors gyvenime esam siuntę. Interneto komentarai irgi. Slaptažodžiai irgi. Visa browsing history (įskaitant private browsing) ir visos telefonų lokacijos. Bet šitą manau kad visi žino, po Snowden‘o paviešinimų.
    Bendra nuovoka sako tai, kad viskas, ką įvedi į internetą, yra saugoma nebe pas tave ir tu tolimesniame tos informacijos apdorojime ir panaudojime nebedalyvauji.

    "Kam tau ta SD kortelė telefone? Gi kelk viską į debesį". Ne, ačiū, idiote, savo dalykus noriu turėti tik aš pats

    Komentuoti:


  • DJ+
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Tai kad ne tik mašinos naudoja. Pavyzdžiui, tavo telefonas tikriausiai irgi naudoja tiek GPS, tiek BeiDou, tiek Glonass, tiek Galileo. Tai Xi Jinpingas turbūt net šiuo metu trackina, kur esi
    Turbūt. Ir tuo pačiu:
    Pas JAV žvalgybą visi mūsų pokalbiai, žinutės ir emailai kuriuos kada nors gyvenime esam siuntę. Interneto komentarai irgi. Slaptažodžiai irgi. Visa browsing history (įskaitant private browsing) ir visos telefonų lokacijos. Bet šitą manau kad visi žino, po Snowden‘o paviešinimų.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Tai kad ne tik mašinos naudoja. Pavyzdžiui, tavo telefonas tikriausiai irgi naudoja tiek GPS, tiek BeiDou, tiek Glonass, tiek Galileo. Tai Xi Jinpingas turbūt net šiuo metu trackina, kur esi

    Komentuoti:


  • DJ+
    replied
    Iš automobilių temos nes ne visi ją skaito:

    Parašė DJ+ Rodyti pranešimą
    Truputį kita tema, nes manau svarbu žinoti. Geely kuria savo GPS alternatyvą, jau turi nemažai palydovų ir Geely grupės automobiliai jau naudoja tą pozicionavimo sistemą. Tai visos tavo kelionės, visos buvimo vietos – tiesiai pas Xi.




    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Kinijos ekonomikai – visai prasti popieriai: mano, kad lėtėjimas tęsis dar bent ketverius metus
    Kinijos ekonomikos lėtėjimas ateinančiais metais greičiausiai tęsis, Azijos milžinei grumiantis su blėstančiu produktyvumu ir sparčiu populiacijos senėjimu, penktadienį pareiškė Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

    Antra pagal dydį pasaulio ekonomika praėjusiais metais registravo vieną mažiausių augimo įverčių per kelis dešimtmečius, nekilnojamojo turto sektorių veikiančiai skolų krizei prisidėjus prie geopolitinės įtampos ir silpstančios pasaulinės paklausos.

    Penktadienį paskelbtoje TVF ataskaitoje prognozuojama, kad augimas toliau mažės ir iki 2028 m. pasieks 3,5 proc., stebint sunkumus, susijusius su „silpnu produktyvumu ir populiacijos senėjimu“, ir priduriama, jog „neapibrėžtumas dėl perspektyvų yra didelis“.

    Fondas anksčiau prognozavo, kad augimas šiais metais bus 4,6 proc.

    Komentuoti:


  • Dreamer
    replied
    Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
    Komunistų sociopatai Anglijoj duodasi
    Update'as šitos situacijos. Kaip suprantu nufilmavo kiniečių šnipę. Ji jau anksčiau yra padavusi į teismą MI5, nes jie ją yra identifikavę kaip šnipę. O dabar grasina paduoti į teismą ir tą vyruką, kuris filmavo.


    Komentuoti:


  • deep'as
    replied
    Ar bent vienas save gerbiantis rimtos finansines institucijos atstovas isdristu pasakyti kad su kinu pateikiama gdp statistika yra viskas OK

    Steel and GDP figures fuel scepticism over China’s data

    https://www.ft.com/content/828303c4-...8-1c02eedd7cf1


    But — in line with an official desire to reduce output — December production fell 15 per cent year-on-year to its weakest level since 2017, a rate of decline that meant total annual output edged up, but remained essentially flat at just over 1bn tons. “It is fair to say that we don’t believe these numbers,” said Colin Hamilton, a London-based analyst at BMO Capital Markets, of China’s December steel and pig iron data. Even before their release, Hamilton had said “data quality issues” were “raising their head again in China” and pointed to potential “strategic under-reporting to meet official targets”.

    He added that the fall “did not tie in with anything else” and that coke production, which goes into the steel industry, was only marginally down year on year in December. “We have seen year-end discrepancies before, but never to this extent”.


    “There are inconsistencies in the data set that was just released,” noted Louis Kuijs, head of Asia economics at S&P and a former World Bank economist in China. “I also worry if I see that the statistical authorities are not independent from the government, which is the case in China.”

    On the full-year GDP data, several economists highlighted China’s choices for the deflator, a broad measure of prices that is used to convert nominal growth to a real figure and relies on a high degree of statistical judgment. China’s nominal GDP was less than the 5.2 per cent growth in real terms, meaning falling prices boosted headline growth. “[The] GDP deflator needs to deflate industrial activity, needs to deflate government services and there are a lot of assumptions that flow in so that might lead to some distortions,” said Fred Neumann, chief Asia economist at HSBC.

    Various investment banks and research houses supplement their approach with alternative gauges. TS Lombard publishes its own “real GDP index” and this week noted that full-year real GDP growth was “likely as low as 3.6 per cent”.


    kai net paciu kinu statistikos departamentas atvirai pripazysta kad nelabai

    China cracks down on statistics fraud
    Move to help improve quality of data, yield better policymaking: experts

    China's National Bureau of Statistics (NBS) on Monday vowed to thoroughly investigate and deal with cases of violations of discipline and laws in statistics and will adopt a zero-tolerance stance, in line with the newly revised Regulations on Communist Party of China (CPC) Disciplinary Action.

    https://www.globaltimes.cn/page/202401/1305862.shtml

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    radau terminą "Tofu Dregs", dabar linksminuosi jutūbėje. Tofu Dreg cars, Tofu Dreg buildings, etc.

    Komentuoti:


  • Dundorfas
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Hang Seng Indeksas šiuo metu yra žemiau nei 1997-aisias, kai HK perėjo iš JK į Kinijos rankas.
    Tai perėjo i Šanchajaus biržą prekyba po biškį, nes pradžioje "gilimine" Kinija nieks nepasitikėjo net savi, bet su laiku pasidarė strateginė kryptis.

    SSE Composite Index 1 year trend
    3269 -> 2883 -18%

    1997 -> 2024
    1206 -> 2883 +239%


    https://www.google.com/search?client...Exchange+index

    Komentuoti:


  • Egiuxz
    replied
    Viskas tai nesvarbu, kai tokie šaligatviai gražūs ir traukinys naujas praveža

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Hang Seng Indeksas šiuo metu yra žemiau nei 1997-aisias, kai HK perėjo iš JK į Kinijos rankas.

    Komentuoti:


  • taspac
    replied
    Tęsiant Kinijos temą: pamenat pirmąjį rubrikos postą?! Ne?... Nu ką padarysi, priminsiu - Japonija, pagal iš anksto tarptautiškai suderintą planą, pradėjo išleidinėti Fukušimos antrojo kontūro vandenį, o Kinijos valdžia taip iš karto vai mirštu negaliu, DNR pokyčiai žuvyse, piliečiuose ir krevetėse, nu ir visa kita pseudopanikos programa. Antijaponinį vajų įsuko tiek, kad paskui išsigandę patys ir gesint pradėjo. Tai va, praeitą savaitę išleistas antras serialo “branduolai jūrėj” epizodas, tik šį kartą režisavo Kimas iš Šiaurinės Korėjos, atsako Japonijos ir P.Korėjos laivyno pratybų vardan potencialiai pystelėjęs potencialiai atominę potencialiai bombą Geltonojoje jūroje. CCP cenzūra labai neatsakingai leido išplatinti šią didvyriško pasipriešinimo naujieną. Visuomenė atsakė antra banga nervingo atsisakymo dėti į burną bet ką, pagautą jūroje, ir mase komentarų soctinkluose. Nebojant intensyvaus komentų trynimo, kai kurie perliukai dakeliavo iki mūsų. Mano asmeninis favoritas: “negu jūs goželiai nesuprantat, kad šitas branduolinis vanduo yra skirtas pažeisti japonus ir pietų korėjiečius, o mums kaip tik kelia IQ??”. Nežinau, ar tai sarkazmas, ar nuoširdus tikėjimas, abu variantai mane džiugina.

    Ekonomikos kampelis:

    - 6 trilijonų USD akcijų kritimas Kinijos ir Honkogo biržose tęsiasi, ir išėjo į naują “aukštumą”: 6,3 trilijono. Honkongo biržos indeksas per šių metų dar nesibaigusį Sausio mėn pakrito 13%. Šios savaitės bėgyje Kinija paskelbė skirsianti 2 trilijonus RMB savo akcijų supirkimui, bet toks manevras atgaivino biržos spekuliantų viltis labai neilgam. Rinkos senbuvių teigimu, Kinija bandė tokius pažaidimus ir seniau, rezultatas irgi nebuvo ypač. Investavimo konsultantai China Market Research Group, 27 metus stūmę vos ne išimtinai pro-beidžininę investavimo politiką, pripažino, kad “reikalai darosi labai blogi, prognozės irgi ne kažką”. Singapūre registruotas Asia Genesis Asset Management p.t.e. Paskelbė uždarantis makro fondą po to, kai suminiai nuostoliai pasiekė 18,8%. Kompanija paskutinius kelis mėnesius investavo tikėdamasi, kad Kinijos birža jau pasiekė dugną, o Japonijos Nikei pradės kristi. Praktikoje Kinijos dugnas buvo pramuštas kelis kartus, o Nikei pakilo tiek, kiek nuo 1998 nebuvo kilęs (daugiausiai dėl tos pačios Kinijos investuotojų, permetinėjančių šaibas iš Kinijos ir Honkongo biržų).

    - CCP paskelbė uždraudžianti Tesloms parkuotis ne tik valstybiniuose pastatuose, bet ir kitose svarbesnėse vietose (smartcar’ai matote renka žvalgybinę informaciją). Tai didelis smūgis Tesloms planams didinti pardavimus didžiausioje elektromobilių rtinkoje. Iš kitos pusės toks ėjimas plačiai atveria duris įpist sankcijas ir muitus Kinijos gaminamų auto importui į JAVus ir EU, ko nekantriai ir laukiame.

    - CCP paskelbė per 2023 išstačiusi kaip minimum pusę belenkiek saulės ir vėjo jėgainių. Tuo pačiu metu kitoje raporto pusėje galima rasti du faktus: anglies gavyba smarkiai kilo, o oro tarša padidėjo kartais. Tiesa sakant, situacija tokia bloga, kad smogas užstoja saulę ne tik miestuose, bet ir turistinėse vietovėse kalnuose. Valdžia be abejo, susirūpino dėl sumažėjusių turizmo pajamų, ir išsprendė klausimą pastatydama populiariausiose turistinėse vietose plakatus arba ekranus su puikiu vaizdzialiu, nufotkintu kažkada toje vietoje. Turistai gali lengviau atsikvėpti - vis dar yra kur pasiselfinti soctinklams, nes jei nėra fotkės Weibe, tai gaidys, o ne atostogos, kam išvis į tokią pamoiną vietą važiuoti.

    - Kad jau prakalbom apie turizmą, tai čia naujas gelbėjimosi ratas regioninėms valdžioms, kurios perspjaudinėja viena kitą reklaminiais filmukais, kuriuose šalia kitų įprastinių vilionių mirga marga raumeningi vaikinai bei papingos merginos, ir dar tokiais kiekiais, kad net vietiniai internautai pradėjo kelti klausimą.

    - O kad jau kalbam apie viliojimą, tai CCP išviešino instruktažą keliaujantiems užsienyje, kaip elgtis, “jei papuolate į užsienio tarnybų pinkles, kurios naudojasi gražiomis merginomis idant paskui prifotkintų dorą pilietį nepatogiose situacijose ir nepadoriose pozose, o jau tada tokkiu šantažu priverčia išduoti savo šalį”. Smarkiai krinžiniame video moralas pabaigiamas raginimu “iškart kai tik galite susisiekite su Kinijos tarnybomis dar užsienyje, jūsų bus pasigailėta, jei nuoširdžiai atgailausite”. Nieko bendro su ekonomika, bet užtat koks groteskas!

    Na ir pabaigai soctinklų apžvalga, kaipgi be jos.

    Kinijos oficialioje žiniasklaidoje paplitus video, kaip policajai pyzdina bananais invalidą ratukuose, žinutės išplaukimas į užsienį buvo suvaldytas geriausiais trolių fabriko metodais: keliasdešimt tūkstančių Twiter/X accountų staigiai pradėjo platinti tą patį video su prierašu “žėkit, kaip Taivano policija negražiai daro!”. Nepaisant visos Kinijos disidentų diasporos pastangų, žinutė buvo išimta tik po kelių parų, kuomet ją jau buvo perskaitę milijonai vakariečių, neturinčių supratimo, kaip atrodo Taivano numeriai, policijos mašinos ir uniformos, o kaip žemyninės Kinijos. Thumbs up Elono anti-cenzūros politikai.

    Ko gero paskutiniai Taivano rinkimų atbalsiai buvo įvairiausių influencerių apžvalgos, kaip skirtingos šalys pateikė sveikinimus tokia proga, pėvėzė JAVai buvo gana konkretūs, Kanada labai atsargi, ir t.t., bet visa tai pofig. Mus domina tas faktas, kad dažnu atveju antru numeriu (po JAVų) apžvelginėjo… Lietuvos reakciją. I shit you not, kiek mačiau, Lietuvą visi save gerbiantys polit-apžvalgininkai paminėjo kaip minimum topiniam penketuke. Aš nežinau, ar Gabrielius suvokė, ką daro leisdamas Taivanui naudoti Taivano vardą atstovybės pavadinime (manau, kad ne, bet manes necituokit), aš nežinau, ar tai mums neatsirugs ateityje (tikiuosi, kad ne), bet mūsų mikroskopinė valstybė įėjo ne tik į istoriją, bet ir gerai įsitvirtino, kaip tas vaikas, surikęs “karaliaus klynas atsegtas!”. Galima ginčytis, kad jei ne EU, tai Kinija būtų ekonomiškai smarkiai nuskriaudusi Lietuvėlę ir t.t., bet visa tai yra ir bus tik spėlionės. Faktas lieka vienas: mikro valstybė atsisakė paklusti storam raudonam vinipuchui, o vinipuchas ne tik kad jos nesutraiškė, bet net ir neįkando. Kai kurie apžvalgininkai laiko tai raktiniu Kinijos “paslydimo” momentu, t.y. kai net atsargiausiems vakarų politikams paaiškėjo, jog drakonas ne toks jau ir baisus, kaip save komiksuose piešia.

    Komentuoti:


  • Eidvis
    replied
    Kalbant apie Kinijos ekonomiką, tai Xi Jinpingas tikriausiai galvojo, kad iš Rusijos-Ukrainos karo gali daug išlošti, tai juk ir naftos/dujų iš Rusijos kainas smarkiai numušė, padarant Rusiją visiškai priklausomą nuo Kinijos, plius Kinijos mašinos ir kitos prekės Rusijoje pakeitė vakarietiškas ir t.t. Problema ta, kad dėl karo Rusijoje ten investavusios įmones patyrė milžiniškų nuostolių, dauguma jų tiesiog prarado ten investuotus pinigus ir tai žinoma sukėlė daug nerimo dėl Kinijos - kas jei Kinija pradės karą su Taiwanu. Kad tą riziką sumažinti vakarų įmonės gamybą pradėjo perkelinėti iš Kinijos į kitas šalis ir ne tik gamybą, bet ir tiekimo grandines. Rusija Kinijai padarė meštos paslaugą ir galutiniame rezultate Rusijos sukeltas karas Kinijai ekonomiškai gali labai brangiai kainuoti ir tai yra labai gerai, tokiu atveju Kinija smarkiai smauks Rusiją reikalaudama ypatingų nuolaidų visokiai naftai ir dujoms, kad galėtų kompensuoti bent dalį dėl Rusijos patirtų nuostolių.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Teismas nurodė likviduoti Kinijos NT milžinę „Evergrande“ https://www.vz.lt/rinkos/2024/01/29/...ine-evergrande
    Teisėja Linda Chan pareiškė, kad „gana yra gana“, nes sunkumų patirianti kompanija ne kartą nesugebėjo pateikti savo skolų, kurios viršija 325 mlrd. USD, restruktūrizavimo plano. Kai prieš dvejus metus „Evergrande“ neįvykdė įsipareigojimų, tai sukėlė šoką pasaulio finansų rinkose.
    Kaip rašo BBC, tikėtina, kad naujausias sprendimas dar labiau sukrės Kinijos finansų rinką tuo metu, kai valdžios institucijos bando pažaboti akcijų rinkos išsipardavimą. Kinijos nekilnojamojo turto sektorius sukuria maždaug ketvirtadalį antros pagal dydį pasaulio ekonomikos.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Bet tai negi nėra jokių kitų šaltinių apie automobilius visame Youtube, kad reikia dėti su Falun Gong siejamus "šaltinius". Nu come on.
    Pakankami "šaltiniai" turimi gyvai, įdėjau tik iliustraciją.
    Paskutinis taisė gerietis; 2024.01.22, 23:50.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė gerietis Rodyti pranešimą
    Apie Kinijos pigių automobilių stebuklą. Jei trumpai - neturėkite iliuzijų, šlamštas yra šlamštas, nes atpigintas ne tik valdžios subsidijomis.
    Bet tai negi nėra jokių kitų šaltinių apie automobilius visame Youtube, kad reikia dėti su Falun Gong siejamus "šaltinius". Nu come on.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Komminomika griūna vėl



    Komentuoti:

Working...
X