Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Automobilių degalai Lietuvoje ir Europoje (kainos, žymėjimas...)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  O štai Lenkijos degalinės praėjusį savaitgalį (2022.12.16-18) pristigo dyzelinių degalų...

  Beje, nuo sausio 1 d. Lenkijoje vėl įsigalios 23% PVM mokestis degalams
  Paskutinis taisė HSV; 2022.12.19, 11:34.

  Comment


   VZ.LT 2023.01.21
   Estijos degalinių laukia naujas reikalavimas: teks nurodyti ir litro, ir 100 kilometrų kainą
   Estijos valdžia imasi įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) direktyvą ir planuoja nustatyti, kad degalinėse būtų nurodoma ne vien degalų litro kaina, bet ir kiek kainuos „vidutiniam automobiliui“ nuvažiuoti 100 km. Degalinių atstovai sako, kad tai padaryti nebus paprasta ir ragina šalies vyriausybę neskubėti.
   (...)
   Kai kurios ES valstybės, siekdamos įgyvendinti direktyvos reikalavimus, jau pradėjo bandomuosius projektus (...). Kol kas rezultatai nesuteikia daug vilčių, kad papildoma informacija darys didelę įtaką vairuotojų apsisprendimams rinktis labiau ekologiškas transporto priemones.
   Pavyzdžiui, Graikijoje 71% vairuotojų nė nepastebėjo degalinėse pateikto kainų palyginimo, o trečdaliui vairuotojų informacija pasirodė neaiški. Tiesa, daugiau nei pusė apklaustųjų graikų teigė, kad informacija apie degalų įperkamumą turėtų įtakos jų pasirinkimui įsigyjant naują automobilį.
   Suomijoje bandomojo projekto rezultatai buvo kiek geresni. Čia prie degalinių, kurios dalyvavo projekte, buvo pastatytas 2,5 m aukščio ženklas su informacija, tačiau 51% respondentų jo išvis nepastebėjo. Tačiau 87% apklaustų vairuotojų teigė, kad jie lengvai suvokė nurodytą informaciją. (...)

   https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...#ixzz7r6UxL38y
   Su tuo "vidutiniu automobiliu" bus niuansų. Juk ir to paties automobilio degalų sąnaudos skiriasi mieste, krašto kelyje ir autostradoje. Sąnaudos skiriasi vasarą ir žiemą, ypač jei nuvažiuojmi nedideli atstumai.
   Įdomu, ar ES direktyvos numato ir su vienu kWh nuvažiuotą atstumą "vidutiniam elektomobiliui".

   Panašu, kad papildomas žymėjimas bus tiek pat vertas, kaip ir prieš penkerius metus skirtingų rūšių benzinas pradėtas žymėti E5, o skirtingų rūšių dyzelis - B7.

   Comment


    Parašė Romas Rodyti pranešimą
    Su tuo "vidutiniu automobiliu" bus niuansų. Juk ir to paties automobilio degalų sąnaudos skiriasi mieste, krašto kelyje ir autostradoje. Sąnaudos skiriasi vasarą ir žiemą, ypač jei nuvažiuojmi nedideli atstumai.
    Degalų sąnaudos priklauso nuo vairuotojo. Yra normalių vairuotojų (vienas iš jų esu aš), kuruie moka vairuoti automobilį taip, kad degalų sąnaudos būtų 30% mažesnės, o yra "vairuotojų". kurie važinėja "gazas-dugnas".

    Comment

    Working...
    X