Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Didysis Vilnius (Vilnius Urban Area), Vilniaus ribos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • taccido
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
    Pilaitė buvo planuota kaip labai didelis mikrorajonas, net su tramvajumi iki oro uosto.
    Įdomu sužinot iš kur šitas žemėlapis? Gal yra ir likusiom dviem linijom?

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė udrius Rodyti pranešimą
    Na kaip, aš matau tarp 2001 ir 2017 minus 8668. Tai jei čia augimas tai ką aš žinau...
    O jeigu lyginti su 1989, Vilniuje bus dar didesnis gyventojų sumažėjimas. O jeigu lyginti su 1900 - ženklus padidėjimas.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Neauga, bet ir nekrenta. Palyginkit su Ryga, Kaunu, Klaipėda.

    Komentuoti:


  • udrius
    replied
    Na kaip, aš matau tarp 2001 ir 2017 minus 8668. Tai jei čia augimas tai ką aš žinau...

    Komentuoti:


  • ArtisLT
    replied
    Parašė RoNNeR Rodyti pranešimą
    Elementarus Talino pavyzdys, kur miestiečiam VT nekainuoja. Tiesa, jei gerai suprantu, tai nekainuoja ir studentams, nebūtinai deklaravusiems gyv. vt. Taline.

    Tačiau ar studentai sumoka pakankamai daug mokesčių, kad reikėtų dėl 3-4 metų juos priregistruot Vilniuje?
    GPM perskirsto valstybė savivaldybėms pagal gyventojų skaičių deja nepriklausomai nuo to kiek jie mokesčių sumoka

    Komentuoti:


  • RoNNeR
    replied
    Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
    nukrypstam nuo temos.


    As manau, kad reiketu susiet kazkokias nuolaidas studentam su prisiregistravimu Vilniui, na, kad ir tam paciam viesajam transportui.
    Elementarus Talino pavyzdys, kur miestiečiam VT nekainuoja. Tiesa, jei gerai suprantu, tai nekainuoja ir studentams, nebūtinai deklaravusiems gyv. vt. Taline.

    Tačiau ar studentai sumoka pakankamai daug mokesčių, kad reikėtų dėl 3-4 metų juos priregistruot Vilniuje?

    Komentuoti:


  • ArtisLT
    replied
    Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
    nukrypstam nuo temos.
    Draudimo kaina yra sudaroma pagal kliento rizikos score'a, jame (tarp daugelio kitu kategoriju) yra ir gyvenama vieta (tik sitoj vietoj, man regis ima info is GRT). Paprasta ekonometrija.

    As manau, kad reiketu susiet kazkokias nuolaidas studentam su prisiregistravimu Vilniui, na, kad ir tam paciam viesajam transportui.
    Taip aš irgi taip galvoju, kad turėtų diferencijuoti miesto teikiamų paslaugų kainas. Tam būtų galima Vilniečio korteles perdaryti į vardines, priristi prie gyvenamosios vietos registro ir kainas taikyti skirtingai. Geri pavyzdžiai Talinas, Kopenhaga.

    Vilniečiams ir ne Vilniečiams pvz taikyti skirtingas viešojo transporto kainas, skirtingas automobilio parkavimo kainas ir t.t. Tai yra taikyti skirtingą kainodarą savivaldybėms teikiamoms paslaugoms. Šiuo metu tik dėl darželių yra aktualu prisiregistruoti Vilniuje.

    O kad Vilniuje pilna neregistruotų tai tikrai. Visi mano draugai, neaugę Vilniuje (tame tarpe ir žmona), kol neįsigijo NT Vilniuje, buvo registruoti pas tėvus. Ir taip kokius 8-10 metų Vilniuje gyveno.

    Vien studentų yra koks 20-30 k ne Vilniečių, bet čia gyvenančių.

    Komentuoti:


  • mr_miegas
    replied
    Parašė geriantis Rodyti pranešimą
    Man tas draudimo diferencijavimas yra keisčiausias dalykas, kad niekas jo iki šiol neapskundė. Draudimas yra privalomas ir nuo jo nepabėgsi, tai jeigu tu nepabėgsi, tai Vilniuje ir įkalam dar didesnį, nes juk nepabėgs vilniečiai, o tai virš 500 000 potencialių klientų. Toks pasipinigavimas iš Vilniaus atima apie 100 000 (pagal ligonių kasas) potencialių mokesčių mokėtojų, kurie faktiškai gyvena Vilniuje. Mero vietoje kelčiau šitą klausimą.
    nukrypstam nuo temos.
    Draudimo kaina yra sudaroma pagal kliento rizikos score'a, jame (tarp daugelio kitu kategoriju) yra ir gyvenama vieta (tik sitoj vietoj, man regis ima info is GRT). Paprasta ekonometrija.

    As manau, kad reiketu susiet kazkokias nuolaidas studentam su prisiregistravimu Vilniui, na, kad ir tam paciam viesajam transportui.

    Komentuoti:


  • geriantis
    replied
    Man tas draudimo diferencijavimas yra keisčiausias dalykas, kad niekas jo iki šiol neapskundė. Draudimas yra privalomas ir nuo jo nepabėgsi, tai jeigu tu nepabėgsi, tai Vilniuje ir įkalam dar didesnį, nes juk nepabėgs vilniečiai, o tai virš 500 000 potencialių klientų. Toks pasipinigavimas iš Vilniaus atima apie 100 000 (pagal ligonių kasas) potencialių mokesčių mokėtojų, kurie faktiškai gyvena Vilniuje. Mero vietoje kelčiau šitą klausimą.

    Komentuoti:


  • RoNNeR
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Iš kur toks kategoriškas teiginys? Juolab, kad paneigiantis jūsų pačių patirtį. Kas pasikeitė?
    Viena, ką jaučiame ir savo darbovietėje, tai senka potencialių darbuotojų resursas provincijoje.
    Provincijoje su darbuotojais aplamai yra tragiška situacija. Kas kad bedarbystė didelė, kai:
    1) Didelė dalis netinkami jokiam darbui (žalingo įpročiai, nulinė atsakomybė, įprotis gyventi iš pašalpų.
    2) Vyraujantis išsilavinimas - ne aukščiau vidutinio (nei profesinio, nei aukštojo).
    3) Prisiklausę apie tūkstantinius atlyginimus už Lietuvos ribų dirbti už 500 € neina savo kaime / miestelyje. Ką jau kalbėt apie MMA.
    4) Didžioji dalis turinčių bet kokią galimybę bėga iš provincijos į užsienį ar bent jau į didžiuosius Lietuvos miestus.


    Vilniuj registruotis ima tie, kurie mąsto į ateitį ir jaučia, kad Vilniuj liks ir kurs šeimas: darželių klausimas viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pradedant kurti šeima imama greitai registruotis. Tačiau iki šiol labai daug žinau neprisiregistravusių sostinėje, bet save laikančių vilniečiais. Vienas iš argumentų - aš ką kvailas už draudimą mokėt dvigubai?

    Komentuoti:


  • mr_miegas
    replied
    todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.
    cia sarkazmas.
    Nemazai draugu dar ir zada registruotis (as kaip ir pradininkas viso sito registravimosi pas mus buvau), nes iesko NT pirkimui. Taip, kad tegul tiki, kad tai legendos (panasu, kad jas kuria ir tiki tie patys asmenys).

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
    533k daugiau uz 532k? daugiau. ka tai reiskia - gyventoju skaicius auga. Kokiais tempais - cia jau kitas klausimas.
    as pats ir keli zmones mano draugu rate siemet uzsiregistravom Vilniui po 8-10m gyvenimo jame, todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.
    Iš kur toks kategoriškas teiginys? Juolab, kad paneigiantis jūsų pačių patirtį. Kas pasikeitė?
    Viena, ką jaučiame ir savo darbovietėje, tai senka potencialių darbuotojų resursas provincijoje.

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
    as pats ir keli zmones mano draugu rate siemet uzsiregistravom Vilniui po 8-10m gyvenimo jame, todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.
    Vienas mano kolega Vilniuje faktiškai nuolat gyvena dar nuo 1998, bet iki šiol prisiregistravęs Varėnoje.

    Komentuoti:


  • mr_miegas
    replied
    Parašė udrius Rodyti pranešimą
    Ghmmm... Žiūriu lenteles ir matau, kad teiginiai "Vilnius auga", "gyventojų skaičius Vilniuje auga" neatitinka teisybės.... augimo nėra nei mieste nei rajone. Įdomiai čia.... Ir nepradėkit vėl legendų, kad gyvena daug neregistruotų.
    533k daugiau uz 532k? daugiau. ka tai reiskia - gyventoju skaicius auga. Kokiais tempais - cia jau kitas klausimas.
    as pats ir keli zmones mano draugu rate siemet uzsiregistravom Vilniui po 8-10m gyvenimo jame, todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimą
    Vis dėl to, kai Naują Vilnią 1957 m. prijungė prie Vilniaus, Grigiškėse dar tik kilo nameliai ir stovėjo vienas fabrikėlis. Ir šiaip Geografija N.V. yra beveik x2 kart arčiau miesto, nei Grigiškių.

    Vis dėl to šie rajonai formavosi natūraliai ir po truputį "įaugo" į miestą. Man absoliutus nesusipratimas yra Pilaitė, kurio niekaip iki šiol nesuprantu, bet tokie rajonai/kvartalai, kaip Pilaitė/Perkūnkiemis gera prekė žmonėms ne iš Vilniaus
    6-ojo dešimtmečio pabaigoje - 7-ojo pradžioje buvo gerokai kitokios miesto plėtros vizijos. Dalis jų įgyvendinta, dalis - ne.
    Pvz.: Tarp Lentvario ir Trakų Vokės irgi planuotas gigantiškas gyvenamasis rajonas.
    Juk buvo manoma, kad Vilniaus gyventojų skaičius 2000 m. bus apie milijoną.

    Komentuoti:


  • udrius
    replied
    Ghmmm... Žiūriu lenteles ir matau, kad teiginiai "Vilnius auga", "gyventojų skaičius Vilniuje auga" neatitinka teisybės.... augimo nėra nei mieste nei rajone. Įdomiai čia.... Ir nepradėkit vėl legendų, kad gyvena daug neregistruotų.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimą
    Vis dėl to, kai Naują Vilnią 1957 m. prijungė prie Vilniaus, Grigiškėse dar tik kilo nameliai ir stovėjo vienas fabrikėlis. Ir šiaip Geografija N.V. yra beveik x2 kart arčiau miesto, nei Grigiškių.

    Vis dėl to šie rajonai formavosi natūraliai ir po truputį "įaugo" į miestą. Man absoliutus nesusipratimas yra Pilaitė, kurio niekaip iki šiol nesuprantu, bet tokie rajonai/kvartalai, kaip Pilaitė/Perkūnkiemis gera prekė žmonėms ne iš Vilniaus
    Pilaitė buvo planuota kaip labai didelis mikrorajonas, net su tramvajumi iki oro uosto.

    Komentuoti:


  • Ciurlionis
    replied
    Vis dėl to, kai Naują Vilnią 1957 m. prijungė prie Vilniaus, Grigiškėse dar tik kilo nameliai ir stovėjo vienas fabrikėlis. Ir šiaip Geografija N.V. yra beveik x2 kart arčiau miesto, nei Grigiškių.

    Vis dėl to šie rajonai formavosi natūraliai ir po truputį "įaugo" į miestą. Man absoliutus nesusipratimas yra Pilaitė, kurio niekaip iki šiol nesuprantu, bet tokie rajonai/kvartalai, kaip Pilaitė/Perkūnkiemis gera prekė žmonėms ne iš Vilniaus

    Komentuoti:


  • Zorro
    replied
    Parašė Resutas Rodyti pranešimą
    Grigiškių statusas buvo paliktas dėl to,
    Beveik visų miestų statusas toks pats kaip Grigiškių. Kuo skiriasi Trakų, Lentvario ar Rūdiškių statusas? Tai Trakų rajono savivaldybės miestai ir seniūnijų centrai. Analogiškai baveik visų kitų Lietuvos miestų - miesto statusas popierinis.

    Komentuoti:


  • spirit
    replied
    Parašė Resutas Rodyti pranešimą
    Grigiškių statusas buvo paliktas dėl to, kad adresai, gatvės pavadinimai dubliuojasi su tais, kurie yra Vilniaus mieste. Taupimo sumetimais buvo palikta taip kaip buvo ir laukti geresnių finansinių laikų. kolkas to klausimo nelečia, bet greičiausiai anksčiau ar vėliau tą teritorija taps Vilniaus seniūnija.
    Daug žmonių galvoja kad Grigiškės yra tiesiog kaip Vilniaus mikrorajonas ir apie gatvių pavadinimų dubliavimą nei nesusimąsto. O tai ieškant kažkokio adreso gali sukelt problemų ir žmogus gali nuvažiuot visai ne ten kur jam reikia. Buvo gi atvejis kai sunkvėžimis važiavo į Vilniaus gatvę Grigiškėse, bet nuvažiavo į senamiestį.

    Komentuoti:

Working...
X